Şimdi Ara

G.Skill'den efsane bellekler: 5066MHz'de çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Son yılların en başarılı bellek üreticilerinden G.Skill, anavatanı Tayvan'daki Computex 2018'de yine gövde gösterisi yaptı. Hız aşırtmacılarla işbirliği yapan ve 5543MHz ile dünya rekoruna imza atan şirket, aynı zamanda standart bir sistem üzerinde 5066MHz'de çalışan bellek kitini de gösterdi. Bu ve diğer tüm detaylar videomuzda, iyi seyirler. 

• İçinde komple sıvı olan ve kabarcık çıkartan kasa efsane.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1600 mhz lik ram ile 2700 mhz lik ram aynı performansı(FPS) veriyor
    hdd arası aktarımları aynı hızda atıyor
    oyunları ve filmleri aynı hızda açıyor

BİZİM NEDEN 2 VE ÜZERİ MHZ'e İHTİYACIMIZ VAR BİRİ AÇIKLAYABİLİRMİ ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 14 Haziran 2018; 18:41:41 >
  • dere.beyi kullanıcısına yanıt
    ryzen sistemlerde durum farklı, 2133 ile 3200mhz'lik ram arasında kafadan 20fps oynuyor, gerçi oyundan oyuna da değişiyor ama BF1, GTA5 ya da Witcher 3 gibi oyunlarda durum böyle.
  • Aradığınız kısım 09:08'den itibaren beyler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

1600 mhz lik ram ile 2700 mhz lik ram aynı performansı(FPS) veriyor

İntel kullanıyorsan dediğin gibi birkaç fps dışında hiç fark yok ama ryzen de durum farklı ciddi fps farkları ortaya çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    sadece senden duydum böyle birşeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

İntel kullanıyorsan dediğin gibi birkaç fps dışında hiç fark yok ama ryzen de durum farklı ciddi fps farkları ortaya çıkıyor

Alıntıları Göster
    grafikle alakalı bişey nasıl bu ram farklılık gösterebilirki
    örnek
    i7 + 1060 + 5200mhz = 50 fps

ryzen + 1060 + 5200mhz 70 fps

ve aynı fiyattalar bu mümkünmü ya
    ?
  • Türkiye fiyatı 16gb=2000 lira olur, seçimden sonra 3000'e bile çıkabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volkie94 kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederım hocam, bunun için gelmiştim.
  • Aldıkta ne oldu öyle sadece ışıl ışıl yanıyor yok ana kart uyumsuz olur yok başka sıkıntısı olur dünya para verdik lan

• Doları geçmiş hızı hedef €

• Hanım kızımız güzelmiş gerçekten.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Faz değişim soğutucusu var. Yanılmıyorsam der8auer tasarladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

1600 mhz lik ram ile 2700 mhz lik ram aynı performansı(FPS) veriyor

Aynen katılıyorum. Amd sistemlide kullandim. İntel sistemlide ram mhz oyunlara katkisini anlamadım. Belki 1-2 fps olabilir. Oda anlık bi sahnede. Bence tamamen satış stratejisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ikiside ddr3 icin konusalim cl degerleri farkli dimi bu ramlerin? e iste birinci kisimi anladik, sonra intelde cok fark olmuyor dedikleri dogru sayilir. fakat islemci performansi sentetik benchmarklarda gözle görülür fark ediyor. 3930k icin 1600 ile 2133mhz arasinda cpu z de baya fark vardi simdi unuttum cpu z bir sürü puanlama türü getirdi benim zamanimda 1000 - 1500 arasi fark ediyordu son versiyonlarda 300-400 puan falan olmasi lazim bir fark olusturuyordu. Gelelim bu puan farkinin ne kadarini masaüstü performansi ile ölcebiliriz? ölcemeyiz :) oyunlarda degisiklik gösterir kimi oyunda fark eder kiminde etmez. kime hangi islemciye hangi oyun hangi ayara göre konusalim simdi.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

ikiside ddr3 icin konusalim cl degerleri farkli dimi bu ramlerin? e iste birinci kisimi anladik, sonra intelde cok fark olmuyor dedikleri dogru sayilir. fakat islemci performansi sentetik benchmarklarda gözle görülür fark ediyor. 3930k icin 1600 ile 2133mhz arasinda cpu z de baya fark vardi simdi unuttum cpu z bir sürü puanlama türü getirdi benim zamanimda 1000 - 1500 arasi fark ediyordu son versiyonlarda 300-400 puan falan olmasi lazim bir fark olusturuyordu. Gelelim bu puan farkinin ne kadarini masaüstü performansi ile ölcebiliriz? ölcemeyiz :) oyunlarda degisiklik gösterir kimi oyunda fark eder kiminde etmez. kime hangi islemciye hangi oyun hangi ayara göre konusalim simdi.. :)
    o yüzden bunlara bu parayı vermek enayilik 1600 e devam :)
  • Bu kız videonun izlenme oranını ne seviyede artırmış ortada :) İşte erkek beyninin çalışma şekli... Ee adamlar boşuna mı araba satarken de manken koyuyorlar, saat satarken de. Pazarlama stratejisi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.