Şimdi Ara

FZ Serisi seçimimde yardım gerekiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bu sony 2gb ramli ürünler 1gbx2 mi yoksa 2gbx1 mi geliyor bir bilginiz var mı?
  • fz490ndb

FZ Serisi seçimimde yardım gerekiyor
  • öncelikle hayırlı olsun. fz-490 ndb hakkındaki görüşlerin nedir. Mesela herhegi bir olumsuz yönü varmı. Ayrıca alırken kutuyu açıp ölü piksel gibi hatalara karşı kontrol etme şansmız yokmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkubi -- 15 Nisan 2008; 4:28:15 >
  • @seaking

ben amerikadan sz770n/c aldım.
    fan sesini ne duydum ne gördüm henüz.Geceleri kullandığımda oldu bi kere zorliym makinayı diye denedim.
    Solidworks,pro engineer,catia
    evet yanlış okumadın bu üçünü aynı anda açtım winamp msn mozilla falan açık.Fan çalışmadı acaba bozukmu dedim :)
    sonra crysisi yükledim mediumn detailda oynadım bu sefer çalıştı ama öyle rahatsız edici falan bi sesi de yoktu normal fan yani.
    daha önce toshiba ve casper kullandım,bunların dışında birçok marka laptopu test etme fırsatımda oldu içlerinde en sessizi diyebilirim.
    ama dediğim gibi benimkisi sz serisi fz ile aynı olmayabilir.
  • valla dostum üzüldüm acıkcası, bu tarz durumlar bence bınde bır yasanan durumlardır, degısım yaparlar dıye dusunuyorum sorun etme...

quote:

Orjinalden alıntı: Craw

bugün fz490ndb aldım, istanbul bilişimden. makine baya güzel. özellikle ekranı çok iyi. ama ölü piksek çıktı ekranda. aradım söyledim teknik servise, haftaya pazartesi getirin bakalım, ölü pikselse yenisiyle değiştirilir dediler.

yarın akşam da istanbul dışına çıkıyorum, malum askerim :\ birisiyle gönderip değiştirticem artık :(
  • Hayırlı olsun. Harikulade bi cihaz doğrusu. Ölü piksel büyütülcek bişey değil önemli olan yardımcı olmaları. Ben 4 yıl önce Toshıba aldım Ölü piksel cıktı bana yasal olarak 5 ayrı noktada karsılasılmadıkca degıstıremeyız dedı. Sinir oldum.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_22578859/tm.htm
    (konuyla alakalı bir yazı daha)
  • quote:

Orjinalden alıntı: djkubi

öncelikle hayırlı olsun. fz-490 ndb hakkındaki görüşlerin nedir. Mesela herhegi bir olumsuz yönü varmı. Ayrıca alırken kutuyu açıp ölü piksel gibi hatalara karşı kontrol etme şansmız yokmu.

geç cevabım için kusura bakma, bu aralar internete pek takılamıyorum.

490ndb'yi 2 gün kadar kullanabildim. ekranı çok iyi ve pil tüketimi de paralel olarak fazla. diğer özellikleri de iyi ancak toshiba gibi diğer markaların daha kötü olduğunu sanmıyorum, çünkü bileşenler belli.

ölü piksel konusunda da; orda kutuyu açma imkanım vardı, açtım da, ama fazla incelemedim. ölü piksel olabilir mantığıyla inceleseydim kesin farkederdim. sony gibi bi firmadan böyle kusurlu bi ürün gelmesi beni hayal kırıklığına uğrattı.. ki ben vaio'yu sadece ekranı yüzünden tercih ettim.
    aldıktan sonra yaklaşık 5 gün sonra ürünü değiştirilmesi için teslim ettirdim, ama ellerinde o modelden kalmamış. haftaya gelecekmiş bakalım.. bekliyorum laptopsuz..

• hayırlı olsun :)
  • İstanbul Bilişim yetkilileri müşteriyi memnun etmek için ellerinden geleni yapıyorlar dostum senin notebook da umarım gelmiştir. Benim fz340eb yi alırken 2104 ytl nin 4 ytl sini almamışlardı aşşağıdaki markette muz alıp eritmiştik o parayı da :)

Neyse geçmiş olsun ölü piksel üretim sürecinden kaynaklanan bir hatadır notebook ve psp makinalarında gerçekten çok pis oluyor ama fabrika üretimi ancak 7 adetten sonrası için ölü piksele garanti veriyor. Nano technoloji devrindeyiz hala bu hatalar yaşanıyor.
  • kardeş ürün ellerinde olsa eminimki hemen değiştirirlerdi o firma müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas bu form lardada geçiyor zaten .arıza konusuna gelince bu tarz sorunlar her markada çıkabilecek problemler,sony nin ekran kalitesi tartışılmaz hayal kırıklığına uğraman agerek yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: Craw

quote:

Orjinalden alıntı: djkubi

öncelikle hayırlı olsun. fz-490 ndb hakkındaki görüşlerin nedir. Mesela herhegi bir olumsuz yönü varmı. Ayrıca alırken kutuyu açıp ölü piksel gibi hatalara karşı kontrol etme şansmız yokmu.

geç cevabım için kusura bakma, bu aralar internete pek takılamıyorum.

490ndb'yi 2 gün kadar kullanabildim. ekranı çok iyi ve pil tüketimi de paralel olarak fazla. diğer özellikleri de iyi ancak toshiba gibi diğer markaların daha kötü olduğunu sanmıyorum, çünkü bileşenler belli.

ölü piksel konusunda da; orda kutuyu açma imkanım vardı, açtım da, ama fazla incelemedim. ölü piksel olabilir mantığıyla inceleseydim kesin farkederdim. sony gibi bi firmadan böyle kusurlu bi ürün gelmesi beni hayal kırıklığına uğrattı.. ki ben vaio'yu sadece ekranı yüzünden tercih ettim.
    aldıktan sonra yaklaşık 5 gün sonra ürünü değiştirilmesi için teslim ettirdim, ama ellerinde o modelden kalmamış. haftaya gelecekmiş bakalım.. bekliyorum laptopsuz..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.