Şimdi Ara

fx-8350den 4790a geçmeye değer mi?(sadece oyun amaçlı 8350 daha ne kadar gider?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar imzadaki sistemi kullanıyorum.sadece oyun amaçlı. Z97 serisi anakartlar broadwell işlemcileri destekliyeceği için intele geçeyim diyorum.hatta 4690 da alabilirim ama fx-8350 ile aralarında pek ahım şahım bir fark yok gibi.o yüzden 4790 diyorum.özellikle amdden intele geçen arkadaşların ve ustaların tavsiyelerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geri vites -- 6 Temmuz 2014; 0:28:32 >

• Fx 8350 den 4790 a gecmene şu an için gerek yok fx 8320 bile oyun için yeterliyken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun vs. amaçla kullanıyorsan bence de şu aşamada gereksiz masraf.
  • İsraf olur
  • Tamamen gereksiz bir düşünce.Hani FX 6300 desen anlarım.Yeni bir platform yeni bir işlemci.Ekstra ustune ekstra.

• Skylake gelsin öyle yeni seriye geçersin. Brodwell ölü seri olacak gibi eğer üreticiler ddr4 e yoğunluk verirlerse bir anda çok tutulabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Skylake gelsin öyle yeni seriye geçersin. Brodwell ölü seri olacak gibi eğer üreticiler ddr4 e yoğunluk verirlerse bir anda çok tutulabilir.

skylake yalan hikayesine donebilir yine ertelemis intel.en iyi super ihtimal bir sene sonra cikacak ki ben sene sonunda cikarsa iyi diyorum yani 2015 sonunda cunku once broadwell cikaracaklar 14nm ondan sonra skylake cikacak.ayrica ddr4 olayi da yilan hikayesine donebilir onun da garantisi yok.

konuya gelirsek dusmeden ogrenemezsin diye bir laf var 8350 degistirip 4790 alacaksan al dene ya super olur ya da soversin.10 kisi al demis 3 kisi alma demis diye sayacak misin basliktakileri?alasin varsa al bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Skylake gelsin öyle yeni seriye geçersin. Brodwell ölü seri olacak gibi eğer üreticiler ddr4 e yoğunluk verirlerse bir anda çok tutulabilir.

skylake yalan hikayesine donebilir yine ertelemis intel.en iyi super ihtimal bir sene sonra cikacak ki ben sene sonunda cikarsa iyi diyorum yani 2015 sonunda cunku once broadwell cikaracaklar 14nm ondan sonra skylake cikacak.ayrica ddr4 olayi da yilan hikayesine donebilir onun da garantisi yok.

konuya gelirsek dusmeden ogrenemezsin diye bir laf var 8350 degistirip 4790 alacaksan al dene ya super olur ya da soversin.10 kisi al demis 3 kisi alma demis diye sayacak misin basliktakileri?alasin varsa al bence.

Haklı olabilirsiniz ancak ddr3 yeni çıktığında birazdaha koyun ddr3 sistem alanlar hala uprage yapabiliyor biraz şansa kalmış ddr3 ddr4 arasında ki farkı şimdiden bilebilsek keşke.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

hocam 10 kişi al derse geçmem.ama amdden intele geçen 10 kişi al derse geçerim fx-8350 daha ne kadar gider bilmiyorum. oc olayına sıcak bakmıyorum. açıkcası 2014 yılında mavi ekran almak ağırıma gidiyor

• darboğaz sorunu yaşanmadığından intele geçersen fpsde stabilite etkilenir ancak diye düşünüyorum

• Gerekli değil.Oyun için ise GTX780 takar kullanırsın

• Desktops surgeona kesinlikle katiliyorum gtx 780 ti ye kadar enk kucuk darbogaz yapmaz ve oyun icinse 8350 den 4790 a kesinlikle gecme fark yok

• Tek kelime "gerekmez"
  • Oynadığın oyunlara bağlı. Mesela World of Tanks oynuyorsan kesinlikle geç.

Fark yok diyen arkadaşlar ezbere konuşuyor. %50-100 arası fark yaşar ve Intel'i de oc etme gereksinimi duyarsın, o tip oyunlarda.

quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

Tamamen gereksiz bir düşünce.Hani FX 6300 desen anlarım.Yeni bir platform yeni bir işlemci.Ekstra ustune ekstra.

Crysis 3 dışında hangi oyun 6 çekirdekten fazla kullanabiliyor ki?

Oyun oynayan biri için Fx6300'le 8350 arasında nerdeyse fark yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 6 Temmuz 2014; 0:10:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Oynadığın oyunlara bağlı. Mesela World of Tanks oynuyorsan kesinlikle geç.

Fark yok diyen arkadaşlar ezbere konuşuyor. %50-100 arası fark yaşar ve Intel'i de oc etme gereksinimi duyarsın, o tip oyunlarda.

quote:

Tamamen gereksiz bir düşünce.Hani FX 6300 desen anlarım.Yeni bir platform yeni bir işlemci.Ekstra ustune ekstra.

Aynen hocam ya

• boşa masraf etme hocam oc ye de gerek yok sistemin cok güzel daha gideri var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Oynadığın oyunlara bağlı. Mesela World of Tanks oynuyorsan kesinlikle geç.

quote:

Aynen hocam ya

hocam Allah aşkına artık şu 6300ü şişirmeyin. ben kullandım. 4.6ghz e çıkarttım. ona rağmen gtx 770i besleyemdi. hatta fardayy nickli arkadaş bunu video ve capslerle kanıtladı. 8350 ise ocsiz gtx 780e bile yetiyor.nfsworld nickli arkadaşda bunu capsler ve videolarla kanıtladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geri vites -- 6 Temmuz 2014; 0:34:44 >

• o zaman ben ssd ve gtx 780 alıp yola devam edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

o zaman ben ssd ve gtx 780 alıp yola devam edeyim.

ssd olarak da samsung 840 evo düşünebilirsiin 120 gb eger çok para vermeden yüksek performans istiyorsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

arkadaşlar imzadaki sistemi kullanıyorum.sadece oyun amaçlı. Z97 serisi anakartlar broadwell işlemcileri destekliyeceği için intele geçeyim diyorum.hatta 4690 da alabilirim ama fx-8350 ile aralarında pek ahım şahım bir fark yok gibi.o yüzden 4790 diyorum.özellikle amdden intele geçen arkadaşların ve ustaların tavsiyelerini bekliyorum.

Hocam kac tane konu acmıstınız,amd den intele gececeginize,amd sorun yasadıgınıza vb.

En son intele gecmeye karar vermiştiniz.Herkes bircok oneride bulunmustu.Isınma sorununuz vardı,sizin işlemcinizde sorun olma ıhtımalı vardı vb.

Sizden acizane isteğim artık bu kararınız dogrultusunda konu acmanız.Zaten intel almaya karar vermişsiniz.Artık amd'den gecsem mi vb diye konu acmayın lütfen.Gereksiz tartısmalar cıkmasın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.