Şimdi Ara

FX 6300 Stabil OC Değerleri Bu Konuda (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
22
Favori
39.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim fx-6300 işlemcim var Zalman cnps14x Fan Ultra Quiet soğutucum bu almış olduğum macunla şuan 4.4ghz de çalışıyor sıkıntıda olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilecik_11

benim fx-6300 işlemcim var Zalman cnps14x Fan Ultra Quiet soğutucum bu almış olduğum macunla şuan 4.4ghz de çalışıyor sıkıntıda olmadı

+1
  • benim işlemci hala yaşıyor beyler 6 yıldır 4.5 ghz oc ile devam :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuhaf Sahi -- 24 Mayıs 2018; 17:15:33 >
  • Arkadaşlar bende OC yapacagım ama benım bıosta sızın ayarlardan farklı yerler var bunları nasıl ayarlayacagım işin içinden çıkamadım ben bilgisi olan yardımcı olabilişr mi bana örnek alanlar sunlar farklı olarak ;

Cool'n'Quite:
    C1E:
    SVM=
    Core C6=
    HPC=
    APM=
    AMD Turbo Core

BİOS SÜRÜM: 1708

DIGI-POWER CONTROL:
    CPU LOAD LINE CALIBRATION:
    CPU/NB LOAD LINE CALIBRATION:
    CPU CURRENT CAPABİLİTY:
    CPU/NB CURRENT CAPABİLİTY:
    CPU POWER PHASE CONTROL
    CPU POWER RESPONSE:
    CPU/NB POWER RESPONSE CONTROL:
    CPU POWER THERMAL CONTROL:
    CPU POWER DUTY CONTROL: EXTREME
    ANAKART: ASUS M5A99X EVO
  • VanGuardMan kullanıcısına yanıt
    işlemci ne soğutucun özelmi normal soğutucu mu?
  • Burası baya sessileşmiş :)
    Bende aynı işlemci için 4.2 test etmeye devam ediyorum.

Yardımcı olabilecek biri varsa, işlemcim şu an boşta bile 4.2 çalışıyor bu neden kaynaklanıyor?
    970a-g43 ana kartımda yükte voltajı düşürüyor bu normal mi?
    Hem sistem boşta hem yüksek voltajda kalıyor, stres testi dışında...
  • aSii_GeNc A kullanıcısına yanıt
    herkez uykuda :D şuan 4.4ghz de işlemcim 16 gb 2133 mhz de remim oyunları da rahat oynuyor :D
  • Msi 760gm-p23 fx anakart var cooler master hyper 212 evo sogutucu 600 watt 80 plus psu fx6300 bosta 10derece tam yük 34 derece OVERCLOCK NASİL YAPİLİR yardimci olurmusunuz 4.5 ghz falan yukseltmek icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim32862 -- 7 Aralık 2018; 19:31:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilecik_11

herkez uykuda :D şuan 4.4ghz de işlemcim 16 gb 2133 mhz de remim oyunları da rahat oynuyor :D
    Hocam, sistem özelliklerim imzada var. Alta da ekleyeyim. Çok oyun oynayan birisi değilim. Kafama esince gta 5 ya da o tarz biraz eski oyunlar oynarım. Son zamanlarda herkes gibi ben de pub a sardım. Online oyun oynamam aslında. Arkadaşın dayatması ile girdim biraz da. Oyun çok kasıyor.
    Bluestacks kullanıyorum. Bu tarz emülatörler sanırım ekran kartına fazla yüklenmiyor. işlemci ve ram kasıyor sanırım. İnternet bağlantısı ortak kullanılıyor. Çok iyi değil. Örneğin yanıma düşman geldiğinde, pencereden vs. atlamalarda, çatışmalarda fps acayip düşüyor. Adamı görüyorum fakat 3 saniye sonra görüntü geliyor ve öldüğümü görüyorum. O arada ne oldu bitti bilmiyorum.
    Şimdiye kadar hiç oc yapmadım. Sistem değiştirme zamanı geldi fakat dolar ve enflasyon mahvetti. Eskiden bilgisayar topladığım paraya şimdi sadece işlemci zor alınıyor, tabi intel ve üst seviye seçilince.
    8 gb daha aynı ram dan eklemek lazımdı geç kaldım, fiyatlar arttı. 2 disk sistem var bilgisayarda. Ben ssd olan kısımdan giriyorum. Hdd olan kısmı benim dışımda bir kişi açarsa bilgisayarı giriyor. Yani hdd ve ssd çökertmeden hız aşırtma yapmam lazım. Yaptığınız ayarları yazarsanız sevinirim.

GTA 5 de fraps çalıştırdım. Çıkan sonuçlar şöyle:
    2019-01-21 22:02:50 - GTA5
    Frames: 81 - Time: 2621ms - Avg: 30.904 - Min: 31 - Max: 32

2019-01-21 22:13:31 - GTA5
    Frames: 178 - Time: 2964ms - Avg: 60.054 - Min: 58 - Max: 62
    Bir ara 1600*900 deydi ayarlar. Sonra 1920*1080 e çektim ayarları. Sınırları aşı seçtim. Rakam 50 civarlarında geziyordu fps. Bu arada bluestacks açınca fps vermiyor fraps.

AMD FX6300 3.5 GHZ, CM Hyper TX3 EVO, 8 GB DDR3 Corsair Vengeance 1.6 GHZ, Gigabyte 970A-DS3, OCZ-ZS 650W 80+ , OCZ Vertex 460 240 GB SSD, 1 TB Seagate ST31000524AS, Sapphire 7850 OC 2 GB, Zalman Z5+, Samsung S23B550V, Creative Audigy, Bloody B328 Klavye, Bloody Pad B-081, Logitech G402, Shov 5.1 Hoparlör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 21 Ocak 2019; 23:55:15 >

• 4.5 GHz Stabil

Paylaşan: -

Hız:4.5 Ghz Stabil

Çarpan: 22.5

FSB: 200

Voltaj: Auto

Modlar: AI OC Tuner - Manuel(Asus anakartlar için), Cool'n'Quite=Always Enabled, C1E=Enabled, SVM=Disabled, Core C6=Disabled, HPC=Enabled, APM=Auto, AMD Turbo Core=Disabled

Sıcaklık: %100 Yük altında 61c

Yapılan stabilite testleri: Aida 64 Stabilite Testi

Anakart: ASUS M5A97 R2.0

Soğutucu: Corsair H60 Sıvı Soğutma

Şu ayarları yaptım. Fakat bulabildiğim aynı ayarları değiştirdim. Cpu voltajını yazdığı üzere autoda bıraktım. Fakat büyük ihtimal auto değeri düşükte kaldı sanırım. Normal hdd den başlarken windows logosu geldi, sonra mavi ekran verdi kapandı.

Hemen normal ayarlara çektim. Sata ahci modlarını değiştirmedim sıfırlayınca unuttum. Windows açılmadı. Hdd onarma yapıyorum şu an. Dvd den onar kısmına aldım. Sonra güvenli kipe aldım, scandisk yapıyorum.

İş bitince eski, biraz arızalı 2,5 hdd ye sistem kuracağım. Onun üstünde test edeceğim. Sisteme daha fazla zarar vermeyeyim. O sisteme test programları filan kurarım. Olmadı pubg taşırım. Overclock ile denerim. En son sorun yoksa ssd ve 1 tb hdd yi bağlayıp oc li kullanırım artık inşallah.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, özellikle gigabgte ve benim model ana kart sahipleri.

• 4.8GHz Stabil

Paylaşan: TMRT

Hız: 4822 Mhz

Çarpan: x24

FSB: 200

Voltaj: 1.452V

Modlar: Cool'n Quite, C1E, SVM, C6, APM, Turbo Core : Disabled HPC : Enabled

Sıcaklık: Boşta 25, Yükte 60 Derece

Yapılan stabilite testleri: Prime 95, Aida64 Extreme (1 saat)

Anakart: Gigabyte 970A-UD3P

Üstteki gigabyte ana kart ayarını yapmaya çalıştım.

Modlardan, SVM, Turbo Core : Disabled HPC : Enabled, ayarlarının yerini bulamadım bios tan. Diğerlerini yapıp kaydettim. Bilgisayar açılmadı. Bios resetlemek lazım. Atladığım neler var oc işinde? Yardımcı olacak kimse var mı?

• kara344 kullanıcısına yanıt
    Hocam üstte bir kaç giriş yaptım. Kimseden cevap gelmedi. Modlar disable olacakmış, ben enable yaptığımdan olmuyordu. Yabancı birinin gigabyte youtube videosunda fakettim, düzelttim. Benim sistem üstte yazılı. Şu an 4.2 ve 3.75 V ile çalışıyor. 970a ds3 anakart var. 4.5 a çekmek istiyorum. Ram vengeance 1600 plarak ayarladım. Timing lere ellemedim. Timing ayarları, voltaj hangilerini, ne kadar değiştireyim sizce? Bir de bu hpc yi bulamadım, bios da nerede enable için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 24 Ocak 2019; 13:17:30 >
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    Hocam ram timing konusunda bilginiz var mı? Üstte yazdığım sisteme nasıl timing yapmak lazım? Demin 4.5 ghz, pc health kısmında vcore 1.40, ddr hızını 1866 yaptım deneme sistemi açıldı, aida kararlık testinde çökmüş geldiğimde yeniden başlamıştı sistem. Güvenli kip vs. ekranında yakaladım. Şimdi ddr hızını 1600 e çektim, vcore 1.38, hız yine 4.5 bıraktım. 4.5 da sabitlemek istiyorum. Timing bu konuda çok önemli aslında da tam bilgi nereden buluruz? Bir de bu hpc yi bulamadım, bios da nerede enable için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 24 Ocak 2019; 13:16:47 >
  • AMD FX-6300 ve Asus m5a97 evo r2.0

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Timing’leri sıkılaştırmanız çok da önemli değil performansa az biraz katkısı olur ama deneyip bulmalısınız. Fx6300 kullandığım sistemde timing ayarlarına dokunmadım cl9 ram’ler yeterli bence, bu videoda açıklanmış ram overclock:

https://youtu.be/6kNWMfAaVj0

HPC ayarı nerede bilmiyorum maalesef am3+ gigabyte anakart kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myalperen -- 24 Ocak 2019; 17:55:13 >
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, üstte arkadaşın cevabını ve ön sayfalardakileri uygulayıp 4.5 e sabitlemeye çalışıyorum fakat olmuyor. Ya mavi ekran veriyor, ya da prime da bir süre sonra ya çekirdekler duruyor, ya da resetleniyor.

Sizler cevaplamadan önce bir ara 4.5 da aida da kararlılığı geçmişti. Fakat ssd ye alıp, skype üstünden arkadaşla konuşurken mavi ekrana atıp resetlendi. Sonra en başa döndüm yine. Aida da geçse de prime da çöküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 25 Ocak 2019; 0:34:48 >
  • bilecik_11 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, şu an en baştan uğraşıyorum. Üstte yazdığım gibi 4.5 e sabitleyemedim. Sorun nerede, bulmaya çalışıyorum. Şu hpc mod ile alakalı yeri bulamadım. Diğer ayarlar tamam sanırım. Ufak bir şeyi atlıyorum, ama ne acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 25 Ocak 2019; 0:36:22 >
    voltajı otomatik yapma ilk önce anakartın biosunu güncelle
    Şu 2 vidoeyu incele anakartın gigabyte

• bilecik_11 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, dünden beri uğraşıyorum fakat prime testinde işlemcilerden bazıları duruyor. Bendeki bios sayfasından indirdiğim son sürüm olan f7d bios. İlk video benim ana kart modeli, fakat uefi bios değil bendeki. Acaba custom bios mu atmış? Zaten benim bios award mavi ekran olandan ve bazı modları göremiyorum bios ta. İlkin bios işini ayarlamak lazım sanırım. Ya da adamın kullandığı ana kart aynı model fakat, revizyonu farklı. Bendeki 1.1 revizyon. Onun revizyonu yüklesem sanırım uymaz.
    Otamatik de olmak üzere tüm varyasyonları denedim. Aç kapa yapmaktan modları ve değerleri yükseltmekten, cpu yanmadı fakat benim devreler gitti.
    NB voltaj da dahil olmak üzere her şeyi sil baştan yaptım. Ne yaptıysam prime da bir müddet sonra çökme oluyor çekirdeklerde. Şu an normal ayarlara çektim bıraktım. Sakin bir kafa ve biraz daha araştırıp bakacağım sanırım. Ya da ana kart bu iş için yeterli değil.

Benim bios ve ana kart alttaki videoda var. İşlemci de aynı. Bunun yaptığına göre son kez denerim. Olmazsa yapacak bir şey yok artık. Ana kart, işlemci, ram update tarihi geldi sanırım benim için.https://www.youtube.com/watch?v=A5Yk0AdSKvY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 25 Ocak 2019; 15:21:55 >

anakartın bios resmini at bakayım birde bios sürmün ne?

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-970a-ds3rev_11#support-dl
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.