Şimdi Ara

Futbolun Evrimi ve Pep Guardiola (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
4.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam siz yorumunuzdan anladığım kadarıyla Real Madrid ve Ronaldo hayranısınız. Messi için yaptığınız yorum rezalettir.

Mourinho'nun oynattığı oyuna yorum yapmamanız şaşırtıcı... Adamın tek taktiği otobüs çekmektedir. Başka hiçbir açıklaması da yoktur. Ondan dolayı nereye gittiyse çuvalladı. Madrid'e gitti Ronaldo ile anlaşamadı. Eski takımına geri döndü. sonra Manuya gitti. Hadi Pep'i durdurabilse ya? Mou durdu ya hani Real Madrid'le. Hadi şimdi de durdursun bakalım Pep'i?

Messi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur. Ronaldo ise Messi'den sonra gelir maalesef..

Sistemler illaki bir şekilde çözülür, çöker. Diğer türlü domine edersin her katıldığın turnuvayı.. Böyle bir takım yok maalesef.. her sene her sene bu dediğiniz olması imkansızdır...
  • yazı müthiş olmuş, elinize emeğinize sağlık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Messi ve Pep yani City ve Barça aynı zamanda veda ediyor zevkten 4 köşe oldum şuan sex yapsam ancaj bu kadar zevk alırdım.

Size dedik tiki taka Messi pas sistemi Guardiolanın futbolunun evrimleşmesi falan hepsi hikaye faso fiso yani.

Barçanın ve Messinin bittiğini 2015 te yazmıştım lakin siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz büyük oyuncu büyük takım olacaksan üst üste 3 çeyrek final kaybeymeyeceksin ve tek başına maç kazandıracaksın ama nerde.

Size tika tika gibi saçma ve rezil futbolla ve Messi gibi abartılmış bi solak futbolcuyla başarılar ha unutmadan TV başında Lays almayı unutmayın CL maçlarında Ronaldoyu izlerken iyi gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• guardiola baltayı taşa vurmuş anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

guardiola baltayı taşa vurmuş anlaşılan.
    Evire çevire diyelim..
  • https://eksisozluk.com/entry/75905088

çok büyük insan.. genelde asla olmaz denilenleri başarmasıyla ünlüdür.. misal bunların en başında; 23 yaşındaki toni kross'u gönderip yerine 33 yaşındaki xabi alonso'yu vermesi ve real madrid'e tarihte ilk kez 2 şampiyonlar ligi kupasını üst üste kazandırması vardır..

futbolun gördüğü en büyük hakem katliamlarından biri sayesinde chelsea'yi yarı finalde elemesi ve ardından tarihin en iyi kadrosuna sahip barcelona ile kupaya ulaşması mesela yine müthiş bir başarı hikayesidir..

içerde dışarda 3 ve 4 atarak barcelona'yı 7-0'la ezmiş üstüne de kupayı almış bayern munich'in başına geçen ve sadece 10 ay sonra aynı takımla şampiyonlar ligi yarı finalinde kendi evinde real madrid'den 4 yemeyi başaran da yine kendisidir..

ertesi sene, shaktar ve porto gibi devleri geçip yine kendini yarı finale atmış, ancak 2 sene önce 7 yiyen barcelona bayern'e 3 çekerek guardiola'yı selamlamıştır..

ve 3. senesinde de atletico madrid'e elenmeyi başarmıştır..

tüm bunları başarırken; ribery-robben gibi efsane kanat oyuncularına sahiptir ve o adamlar henüz 28-29-30 yaşındadır..

1 senelik aranın ardından manchester city'in başına geçen guardiola; 191 milyon pound harcadığı halde, rekorunu geliştirmiş ve son 16 turunda monaco karşısında eleğe dönmeyi başarmıştır. totalde 6 gol yediği turu kendi evindeki 3 gol yüzünden kaybetmiştir..

ve bu sene; 284 milyon pound daha harcadıktan ve totalde 475 milyon pound'a ulaştığı kadrosuyla çeyrek finalde liverpool karşısına çıkmış ve yine ilk maçta 3 yemeyi başarmıştır.. kendi evinde de 2-1 kaybedip tura veda etmiştir.. durumun asıl vehametini anlatmak gerekirse; guardiola sadece son senede kanat beklerine 200m euro harcamıştır, karşısındaki liverpool'un beklerinde ise altyapıdan çıkan 19 yaşındaki arnold ve hull city'den alınan robertson oynamaktadır..

sözün özü; şampiyonlar ligi kurulduğu tarihten beri eleme turlarında karşılaştığı rakiplerinden bu kadar fazla fark yiyen herhangi bir teknik direktör yoktur.. 1 kere olur, 2 kere olur ama bir insan sürekli ve sürekli bir şekilde kendisine en azından denk güçte ya da biraz daha güçsüz takımlarla karşılaştığında eleğe dönüyorsa orada bir durup düşünmek gerekir..

guardiola'nın şampiyonlar liginde başarılı olduğu tek bir süreç vardır; xavi'nin henüz 30 yaşına gelmediği, 21-24 yaşındaki messi ve 24-26 yaşındaki iniesta'nın rakiplerini futbola küstürdüğü dönemlerdir onlarda.. ki o dönemde de chelsea'yi hakem sayesinde geçebilmiştir, kendi evinde 60 dakika 10 kişi oynayan inter'e elenmeyi başarması da yine ona has bir özelliktir.. -ki o elemenin ilk maçında da inter'den 3 yemeyi başaran yine kendisidir..

kısacası; guardiola müthiş imkanlara sahip takımlarla ve inanılmaz geniş kadrolarla, lig gibi uzun süreli organizasyonlarda yerel başarılar elde eden ancak iş eleme maçlarına gelince sürekli topallamaya başlayan biridir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Temkeş

Hocam siz yorumunuzdan anladığım kadarıyla Real Madrid ve Ronaldo hayranısınız. Messi için yaptığınız yorum rezalettir.

Mourinho'nun oynattığı oyuna yorum yapmamanız şaşırtıcı... Adamın tek taktiği otobüs çekmektedir. Başka hiçbir açıklaması da yoktur. Ondan dolayı nereye gittiyse çuvalladı. Madrid'e gitti Ronaldo ile anlaşamadı. Eski takımına geri döndü. sonra Manuya gitti. Hadi Pep'i durdurabilse ya? Mou durdu ya hani Real Madrid'le. Hadi şimdi de durdursun bakalım Pep'i?

Messi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur. Ronaldo ise Messi'den sonra gelir maalesef..

Sistemler illaki bir şekilde çözülür, çöker. Diğer türlü domine edersin her katıldığın turnuvayı.. Böyle bir takım yok maalesef.. her sene her sene bu dediğiniz olması imkansızdır...
    ZUUUUĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Messi ve Pep yani City ve Barça aynı zamanda veda ediyor zevkten 4 köşe oldum şuan sex yapsam ancaj bu kadar zevk alırdım.

Size dedik tiki taka Messi pas sistemi Guardiolanın futbolunun evrimleşmesi falan hepsi hikaye faso fiso yani.

Barçanın ve Messinin bittiğini 2015 te yazmıştım lakin siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz büyük oyuncu büyük takım olacaksan üst üste 3 çeyrek final kaybeymeyeceksin ve tek başına maç kazandıracaksın ama nerde.

Size tika tika gibi saçma ve rezil futbolla ve Messi gibi abartılmış bi solak futbolcuyla başarılar ha unutmadan TV başında Lays almayı unutmayın CL maçlarında Ronaldoyu izlerken iyi gidiyor.

Çok sevdiğin Penaldo da eleniyordu ama gene saçma sapan penaltıyla aldılar turu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• He He

İşinize gelmeyince saçma penaltı zaten kardeşim ne dedik sana Barça Messi Pep Tiki Taka bunların hepsi hikaye karşında CL nin en iyi takımı ve golcüsü var sizin Messiniz gibi maçta kaybolup saklanmadı maçtaki tek hırslı kişiydi ve penaltı oluncada sahneye çıktı yani gene turu Ronaldo aldı.

Ya bide tur Juvenin hakkı falan yazanlar ulen ilk maçta Juve diye bi takım sahada yoktu o zaman nerdeydiniz kısacası Juvenin hakkı falan değildi 90+ da penaltı yaparsan böyle aklını alırlar bu da tecrübe oldu.

Dostum Messi ye söyle sana da Lays alsın CL maçlarında iyi gidiyor be.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

He He

İşinize gelmeyince saçma penaltı zaten kardeşim ne dedik sana Barça Messi Pep Tiki Taka bunların hepsi hikaye karşında CL nin en iyi takımı ve golcüsü var sizin Messiniz gibi maçta kaybolup saklanmadı maçtaki tek hırslı kişiydi ve penaltı oluncada sahneye çıktı yani gene turu Ronaldo aldı.

Ya bide tur Juvenin hakkı falan yazanlar ulen ilk maçta Juve diye bi takım sahada yoktu o zaman nerdeydiniz kısacası Juvenin hakkı falan değildi 90+ da penaltı yaparsan böyle aklını alırlar bu da tecrübe oldu.

Dostum Messi ye söyle sana da Lays alsın CL maçlarında iyi gidiyor be.
    senin bu mantığına göre ilk maçta Roma'da yoktu? ne saçma sapan bahanelerin var kardeş senin ya.

kafandaki dünyanı cidden merak ettim.

Real Madrid hakemler sayesinde geliyor bir yerlere. penaltı pozisyonuna penaltı diyebiliyorsan seninle tartışmaya gerek yok.

hırslıymış Allah'ın penaldosunun hırsından ne olur.

• Konuya yazacaktım ama üstte ki futbol adına felaket bir yazı olduğu için yazmıyorum.
    Pep konusunda dahi Ronaldonun büyüklüğü konuşuluyorsa iş bitmiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.