Şimdi Ara

Futbol'u tembellik olarak gören sözde çalışkanlara (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dilectio Sapientiae

quote:

Orijinalden alıntı: Hondo Ohnaka

0 yarar mı ? Ben futbol izlerken günlük dertlerimi unutuyorum.Bundan güzel bir şey var mı ?

Dediğiniz gibi yararı hedonizm üzerinden ve duygular üzerinden değerlendirecek iseniz futbolun yerine; uyuşturucu, sigara, et tüketmek ve daha bir çok zararlı uğraş/davranış koyup tekrar sunabilirsiniz.

Et tüketmek ve uyuşturucuyu aynı kefeye koymak Futbol milyonlarca çocuğun spor yapmasını sağlıyor.Çocukların spor yapması da zararlı mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Animeci vegan alarmı

• quote:

quote:

quote:

0 yarar mı ? Ben futbol izlerken günlük dertlerimi unutuyorum.Bundan güzel bir şey var mı ?

Dediğiniz gibi yararı hedonizm üzerinden ve duygular üzerinden değerlendirecek iseniz futbolun yerine; uyuşturucu, sigara, et tüketmek ve daha bir çok zararlı uğraş/davranış koyup tekrar sunabilirsiniz.

Et tüketmek ve uyuşturucuyu aynı kefeye koymak Futbol milyonlarca çocuğun spor yapmasını sağlıyor.Çocukların spor yapması da zararlı mı ?

"Et tüketmek ve uyuşturucuyu aynı kefeye koymak "

Bunu yapmamın ana nedeni ikisinin de bağımlılık yapıp zarar vermesi.

Dr. Greger'ı araştırabilirsiniz bitkisel beslenme konusunda.

Youtube'da ise "Vegan Gains" isimli kanala bakabilirsiniz, gayet mantıklı videoları var ve kanıtlar ile geliyor.

Ufak bir kaynak daha:

https://www.bustle.com/articles/137865-8-reasons-meat-is-bad-for-you-yes-even-chicken

"Futbol milyonlarca çocuğun spor yapmasını sağlıyor. Çocukların spor yapması da zararlı mı ?"

Tabii ki hayır! Hareketin kendisinden şikayetçi değilim, sadece futbol hayranlığından şikayetçiyim yukarıda da bahsettiğim gibi. İmkan varsa dövüş sporlarına göndermek daha mantıklı, o ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: lesfleursdumal

Animeci vegan alarmı

Sürrealist Arthur Rimbaud alarmı = ).

• Çok uzadı ama, profilinizde bir çizgi film karakteri var.Çizgi film izlemenin size olan faydası ne ?

• quote:

Çok uzadı ama, profilinizde bir çizgi film karakteri var.Çizgi film izlemenin size olan faydası ne ?

Profilimdeki karakter Doki Doki Literature Club isimli bir görsel romandan geliyor, bu romanın kendisi çizgi film/animeleri eleştirip dalga geçen satir bir yapım. İstihza amaçlı kısaca, kaldı ki anime izleyerek en azından bir miktar Japonca öğrenebilirsiniz.

Ad hominen yaptığınız halde cevaplıyayım dedim, şayet ki bu konular hakkında konuşmak istiyorsanız mesaj atarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7581748F8 -- 13 Şubat 2018; 14:30:19 >
  • Bunu bildiğiniz için sizi takdir ediyorum

Ben de eski narutocuyum aslında uzak sayılmam...

• Futbol konusunda ancak holiganlığa laf edilebilir . İzleyene de bir şey dememe ama maç için birini yaralayana falan zerre saygım olmaz .

Futbol çok eğlenceli bir spordur . Hem eğlenirsin hem spor yapmış olursun . Tabi günümüz de futbol'da anlamını yitirdi yerini para aldı .
  • Ad hominen yaptığım yok benim profilimde de bir çizgi film karakteri var.İngiltere ligi maçlarını izleyerek hem keyif alabilir hem de birkaç kelime de olsa ingilizce öğrenebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: lesfleursdumal

Bunu bildiğiniz için sizi takdir ediyorum

Ben de eski narutocuyum aslında uzak sayılmam...

"Bunu bildiğiniz için sizi takdir ediyorum."

Teşekkürler efendim, Paul Verlaine'den dolayı tanımıştım ve "Cehenmemde bir Sezon" isimli eserini sevmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam modernist eserlere yol göstermişti bu eser hatta.

"Ben de eski narutocuyum aslında uzak sayılmam..."

Yukarıda da yazdığım gibi karakter istihza amacıyla yaratılmış, DDLC'nin teması bu. Ben de animeleri sevmiyorum.

• quote:

Ad hominen yaptığım yok benim profilimde de bir çizgi film karakteri var.İngiltere ligi maçlarını izleyerek hem keyif alabilir hem de birkaç kelime de olsa ingilizce öğrenebilirsin.

Arkadas marjinalim ben mesaji vermeye calisiyor. Anime izleyip japonca ogreniyormus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Futbol sevk meselesidir herkesin kendi tercihi ama holiganlık gerizekalılıktır

• Tamam peki deki trip kullanıcısına yanıt

• Show dünyası bu arkadaşlar trilyon dolarlar dönen bir sektör. Neyin tartışması bu anlamadım. Adam izler o izlemez başka biri izler . İZLETİRLER, zora girdiler mi sen bile tv'nin başında bulursun kendini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Futbol cahil insanların eline zaman geçirmeleri için verilen bir oyuncaktan fazlası değildir üstte birisi ekonomiye katkı felan demiş milyonlarca dolar borcu olan kulüplerimizle ekonomimizi şaha kaldıracağız aynen

• Dofuber D kullanıcısına yanıt
    Aynen özellikle İngiltere, Belçika, Almanya ve Fransa gibi geri kalmış cahil ülkelerin stadları her maç dolu.MUHTEŞEM TESPİT YAPTINIZ

• Hayatım boyunca futbola karşı bir ilgi duymadım. Gram futbol bilgim yoktur.
    Arkadaş ortamında özellikle erkekler arasında futbol muhabbeti olduğu zaman konuşacak birşey bulamıyorum.
    Futbol haricinde birçok konuda bilgim var. Yabancı dizi - film - oyuncular - kitap - fitness - teknoloji - android uygulamalar - pc-ps4 oyunları - kişisel bakım - müzik - enstrüman - ilişki konuları vs. daha saydıkça sayarım.
    Ama malesef ülkemizdeki erkeklerin birçoğu arkadaş ortamında sadece futbol - kupon - karı-kız muhabbeti yaptığı için bu konuları konuşacağım adam bulmakta zorluk çekiyorum. Sizden ricam lütfen tek bir konuya bağlı kalmayın. Olabildiğince konuşacak konunuz olsun. Sadece futbol veya tek bir konuya bağlı kalmayın.
  • Roman okumak, film izlemek gelişim için yapılmaz ilk önce bunun bir farkına varın sonra okudugunuz ve izlediginiz şeylerle övünürsünüz. Bunu fotografımda bir kitap karakteri olan biri olarak söylüyorum.

Roman okumak, film izlemek, futbol maçı seyretmek bunlar zevk için yapılır safi yarar için degil.

Bunlarla övünüp kültürlü gözükmeye çalışan birini gördügünüz anda kaçın çünkü büyük ihtimalle boş bir insandır bu futbol içinde geçerli.

Bir spor dalını takip edip ilgi duyanları, bütün gün çizgi film izleyip japoncamı geliştiriyorum diyenlerin eleştirme hakkı yoktur.
  • Futbol ne ya 22 erkek bi topun peşinden koşuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum tek tek eski konuları gezip nicklerini mi yazayım ?

Evet, hiç olmadı bunların yazıldığı bir konuyu kaynak olarak gösterin.

Buyrun hocam, ayrıca sizin çalışma şeklinizi tembellik olarak nitelendirmiş.

https://forum.donanimhaber.com/turk-milleti-tembeldir--131328874#131334812

Saçma sapan yarışmaları spor ile bir tutmak hiç mantıklı değil.

"Buyrun hocam, ayrıca sizin çalışma şeklinizi tembellik olarak nitelendirmiş. "

O alışılagelmiş yöntemlerin ezberlenmesinden bahsetmiş, ben ise sınav için çalışma yapıyorum. Ezberlediklerim ise terimler.

"Saçma sapan yarışmaları spor ile bir tutmak hiç mantıklı değil"

Evet fakat sizin yaptığınız spor bile değil, ekranın başında hareketsiz bir şekilde 90 dakika boyunca insanların top koşturmasını izlemek. Bunu yaparken genellikle gereksiz bir şekilde ekran başında kendini zimahvedip sonuç olarak 0 yarar alma.

Bi mesajını daha kalınlaştırırsan seni bitiririm.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.