Şimdi Ara

Fulya Yokuşunu 2. viteste çıkabilen var mı? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
0
Favori
7.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: xmemoş

debriyajı yemedim çünkü doktum ya debriyajı yemeye gerek yok araban kuvettliyse gerek yok yemeye.

broadway de allah için çok kuvvetlidir, M5'e plaka okutur!
  • ŞAKACI XMEMOŞ ÇOK ŞAKACI
    quote:

Orjinalden alıntı: xmemoş

debriyajı yemedim çünkü doktum ya debriyajı yemeye gerek yok araban kuvettliyse gerek yok yemeye.
  • 10 dereceyi beğenmiyo musunuz be yaw.... 10 derce yokuş eşek anıran yokuşudur... yani öyle bahsedildiği şekilde 30-40 derecelik yerlerde değil arabayla çıkmak ayakta bile zor durursun
    quote:

Orjinalden alıntı: mussa

quote:

Orjinalden alıntı: batis

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

valla Hummer'lar 60 derecelik yokuşu çıkabiliyormuş

Bilmiyorum ama mümkün değil bence.Çünkü arazi kabiliyeti çok yüksek olan range rover bile en fazla bildiğim kadarı ile 38 derecelik yokuşları çıkabiliyor.Birde o yokuş anlattığınıza göre 20 dereceden fazladır gibi geldi.

google earthten bakıyorum şimdi 330 metre yokuşun uzunluğu. başladığı en noktanın yüksekliği 34 metre, bittiği noktanın yüksekliği 88 metre. artık geometrisi iyi olan arkadaşlar açısını hesaplar heralde.

hocam bi yanlışın olmasın? hesapladığın zaman açı 9.41 derece çıkıyor, bu da çok düşük bir rakam, o yokuş için imkansız.

• geçen fulya yakınlarında bi yere girdim, aman alam,sokak zaten daracık tek tarafa arabalar parketmiş,yol daracık kalmış ve acaip bir yokuş,keşke cıkmasaydım dedim ama baktım yarılamışım yokuşu,arkamdada transporter var deli gibi gelioyokuşun sonundaki yolda saga ve sola dönüyor ama cok ama cok dar, bi dursan yandın.karsıdan araba gelse bi iki manevara yapacak yer bile yok,1.viteste epey bi gaza basa basa cıktım neyseki , zaten oraya sırf otoparkçılara büssürü para vermemek için girdim ama , boş yer bulamadım
    oralar ne dikti öle ya,sanki dağa cıkıosun

• Sinop Boyabat'ta annemin annanesinin evine çıkan bir yokuş var. Orayı sadece Toros'lar ve turbodizeller çıkabiliyor. Toros'un da yeni ve bakımlı olması gerekli. Fulya yokuşundan biraz daha dik bir yokuş. Focus C-Max tdci önden çıkamadı, patinaj çekti de geri geri çıkardık. Nissan Skystar Pick-up'sa yokuşu bitirdi, "Daha var mı, ben doymadım?" dedi C-Max önden çekişli ve 240Nm torklu, yokuşun başına geldiğinde öksürüyodu, nissan'sa 310Nm torklu ve arkadan itişli.
  • up
  • SAYEMİZDE YOKUS MESHUR OLDU
  • bu toroslar çok mu güçlü?merak ettim.derler ya dağ taş gider diye.yoksa reno olduğundan mı
  • torosa keci gibi araba derler ama herhalde nedeni o degildir
  • Normal yokuşları 6. vitesle çıkıyoruz da bunu hiç görmedim,denemek lazım.Fakat dip rakam 4.
    Bilen bilir,Profilo Alışveriş Merkezi'nin otoparkından çıkıp soldan aşağı inerken ufak fakat sağlam açılı bir yokuş var.Geçen kış buz tutmuşken aşağı inmiştik oradan,varın gerisini siz düşünün.
  • tarabyada, ferahevlerin orda bi yokuş var, eskiden durak falan vardı, oranın az ilerisi.bizim servis zar zor 1. viteste çıkıyodu
  • quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

Normal yokuşları 6. vitesle çıkıyoruz da bunu hiç görmedim,denemek lazım.Fakat dip rakam 4.
    Bilen bilir,Profilo Alışveriş Merkezi'nin otoparkından çıkıp soldan aşağı inerken ufak fakat sağlam açılı bir yokuş var.Geçen kış buz tutmuşken aşağı inmiştik oradan,varın gerisini siz düşünün.

profilo'nun ordaki yokuşu biliyorum, ama fulya'daki yokuşun yanında bir hiç diyebilirim, hatta onun yanında o yokuş düz bile sayılır.
    ve şunu da diyiim eğer aracın 500 beygir falan değilse o yokuşu hiç bir araç 4'te çıkamaz, hatta 3 bile çok çok zor. imkansız diyebiliriz

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

Normal yokuşları 6. vitesle çıkıyoruz da bunu hiç görmedim,denemek lazım.Fakat dip rakam 4.

profilo'nun ordaki yokuşu biliyorum, ama fulya'daki yokuşun yanında bir hiç diyebilirim, hatta onun yanında o yokuş düz bile sayılır.
    ve şunu da diyiim eğer aracın 500 beygir falan değilse o yokuşu hiç bir araç 4'te çıkamaz, hatta 3 bile çok çok zor. imkansız diyebiliriz

Araç derken otomobil değil bu merak etmeyin
    http://resim.donanimhaber.com/m_12087737/tm.htm
    Bahsettiğim ihtiyar delikanlılar burada.
    Düz yolda son sürat düşük olduğundan kamyonlar bizi geçiyor fakat rampalarda en önde giden hep biz oluyoruz.

• araç sağlam duruyor ama yine de çıkamaz diyorum!
    ama sen bi dene istersen
  • Yolumuz düşerse denerim hocam ama merak etme,çıkar
     Fulya Yokuşunu 2. viteste çıkabilen var mı?

• vay bee 45 derece yokuş çıkıyormuş, ama herhalde o yokuşu 1. viteste çıkar, fulya'daki yokuş da 25 derece vardır sonuçta, ben maksimum 3.vites'te çıkar diyorum
  • Hocam biz 1. ve 2. vitesi şehiriçinde kullanmıyoruz.Nedeni akıl almaz derece yavaş gitmesi.3. vitesle kalkıyoruz o bile çok düşük hız 10-15Km ya vardır ya yoktur.Hele karınca şanzıman diye bir olay var ki akıllara zarar.1-1.5Km/s Aşağıdan direksiyonu sabitle,karıncaya tak.İn araçtan çık yukarı kendi kendine gelsin.
  • valla bi şey demiyorum o zaman pes ettim!
  • quote:

valla bi şey demiyorum o zaman pes ettim!

Merak etme hocam,biz de uzun süre bu aletlerin sınırlarını aradık ama sonunda pes etmek zorunda kaldık.
  • @RqJnr
    araç çok güzel ya,
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.