Şimdi Ara

Fulya Yokuşunu 2. viteste çıkabilen var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
0
Favori
7.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düzde geçme beni rampada ezerim seni..!

Tam TDI yazısının altına yazcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Düzde geçme beni rampada ezerim seni..!

Tam TDI yazısının altına yazcam

yakisir coskun hocam
    bende TDCİNİN arkasina ..rampanin atmacasi ...yazicam
  • quote:

Orjinalden alıntı: batis

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

valla Hummer'lar 60 derecelik yokuşu çıkabiliyormuş

Bilmiyorum ama mümkün değil bence.Çünkü arazi kabiliyeti çok yüksek olan range rover bile en fazla bildiğim kadarı ile 38 derecelik yokuşları çıkabiliyor.Birde o yokuş anlattığınıza göre 20 dereceden fazladır gibi geldi.

google earthten bakıyorum şimdi 330 metre yokuşun uzunluğu. başladığı en noktanın yüksekliği 34 metre, bittiği noktanın yüksekliği 88 metre. artık geometrisi iyi olan arkadaşlar açısını hesaplar heralde.

hesaplayamayız. 54m yükseklik farkı okide. dediin 330m yataydamı yoksa eğimdemi. ona göre hesap değişir.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

valla Hummer'lar 60 derecelik yokuşu çıkabiliyormuş

Bilmiyorum ama mümkün değil bence.Çünkü arazi kabiliyeti çok yüksek olan range rover bile en fazla bildiğim kadarı ile 38 derecelik yokuşları çıkabiliyor.Birde o yokuş anlattığınıza göre 20 dereceden fazladır gibi geldi.

google earthten bakıyorum şimdi 330 metre yokuşun uzunluğu. başladığı en noktanın yüksekliği 34 metre, bittiği noktanın yüksekliği 88 metre. artık geometrisi iyi olan arkadaşlar açısını hesaplar heralde.

hocam bi yanlışın olmasın? hesapladığın zaman açı 9.41 derece çıkıyor, bu da çok düşük bir rakam, o yokuş için imkansız.

• 9,41 derece ?? yukarda yazdığıma bak
  • valla işte google earthün yalancısıyım. o iki dediğim noktanın arası o kadar uzunlukta. sanırım eğimde olsa gerek. birde bir şey daha farkettim. esas dik olan kısım 200 metre uzunlukta ve en düşük noktası 40 metre en yüksek noktası 80 metre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batis -- 8 Mart 2007; 2:03:36 >
  • quote:

valla işte google earthün yalancısıyım. o iki dediğim noktanın arası o kadar uzunlukta. sanırım eğimde olsa gerek. birde bir şey daha farkettim. esas dik olan kısım 200 metre uzunlukta ve en düşük noktası 40 metre en yüksek noktası 80 metre.

zaten o yol bir müddet sonra düzleşiyor, dik olan kısım 300 metre olamaz yani.

bu sefer de cevap 11.54 derece çıkıyor, bu da olmadı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mussa -- 8 Mart 2007; 2:07:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Deli_mi_ne

9,41 derece ?? yukarda yazdığıma bak

330 metre hem yatay hem de eğim uzunluğu olarak hesapladığımızda sonuç yine çok küçük çıkıyor. bizzat gidip ölçmek lazım!
  • bide siz bakın google earthten ben yanlış ölçüyor olabilirim hatta cevabı yazında bende merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batis -- 8 Mart 2007; 2:14:28 >
  • Dediğiniz yokuşu bilmiyorum ama Mecidiyeköyde Profilo'nun yanında veya yan kapıdan girecek olursanız önünde bir yokuş var. Dediğiniz kadar uzun değil belki ama aşırı derecede dik. Bir de Kağıthane tarafında var öyle bir yokuş ortada yol iki tarafta basamaklı kaldırım var. Yaya çıkarken bile öldüm. Bir arabanın 2. vites ile çıkmasına pek ihtimal ver(e)miyorum.
  • Fulya daki o yokuştan yolum daha kısa ben otim in ordan gidiyorum benzin bitiyor çıkarken o yokuşu
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci
    EN KISA YOL, EN İYİ BİLDİĞİN YOLDUR...
    quote:

Orjinalden alıntı: Ahmey
    Fulya yokuşunun ne kadar dik olduğunu biliyorum amaaa Uludağ'a giden yola Bursa merkez içinden çıkan kesitrme bir yola girmiştim (adamın teki tarif etmişti) aman Allahım o neydi öyle ya. Annem babam kardeşim hepimiz yokuş bitince fark ettik nasıl kasıldığımızı ve terlediğimizi. Benim ayaklarım titriyordu düşünün artık. Araç '01 Transporter.

Babamda aynen böyle demişti

• RAMPADA GÖRMÜŞLER SENİ DAĞITMIŞSIN SANZIMANI FRENİ

olayla bir ilgisi yok

• ne yokuşmuş beaa Allah tan istanbulda değilim zaten çok yakıyo araba bide ordan çıksak hergün bittik demektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

quote:

quote:

quote:

45 derece'den fazla mıdır o yokuş?

o yokuşta adamın biri yanlışlıkla yukardan bi kaptırsa direk karşı yola uçar herhalde (yukardan gelirsen ilk başta anlamıyorsun o kadar dik olduğunu,sonra farkına varıyorsun), imkanı yok duramaz.

45 derece mi?

evet 45, az mı geldi?

Yok 45 dereceye tanklar anca çıkabilirde. Dik dağ yolları bile (araçların çıkmadığı) 30 derece. Orası olsa olsa en fazla 20 derece olur ki 20 derece bile çok.

Yokuşlarda verilen30 derece, 40 derece gibi değerlerin geometrik değilde şöyle bir anlama geldiğini okuduğumu anımsıyorum ama kaynak bulamadım. Hatırımda kalan şu " 100 metre mesafede gidilen yerle varılan yer arasındaki yükseklik farkının metre cinsinden değeri"

Ben bunu şöyle anlıyorum; başlangıç ve bitim noktalarının izdüşümü alınıyor. bu iki mesafe (100 Mt.) arasında yükseklkik farkı 40 metre ise o yokuş 40 derecedir gibi bir anlama geliyordu. Kaynak bulursam ekleyeceğim. Okuduğum yazı buna benzer bir anlam taşıyordu.

Yanılma olsılığım var elbette. Bilen arkadaşlar katkıda bulunabilir ben de merak ettim şimdi. Arazi arçlarını tanıtan sitelere bakacağiım orada okumuştum sanırım.Bulunca kaynak yazarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: vuralkan

quote:

quote:

quote:

quote:

45 derece'den fazla mıdır o yokuş?

o yokuşta adamın biri yanlışlıkla yukardan bi kaptırsa direk karşı yola uçar herhalde (yukardan gelirsen ilk başta anlamıyorsun o kadar dik olduğunu,sonra farkına varıyorsun), imkanı yok duramaz.

45 derece mi?

evet 45, az mı geldi?

Yok 45 dereceye tanklar anca çıkabilirde. Dik dağ yolları bile (araçların çıkmadığı) 30 derece. Orası olsa olsa en fazla 20 derece olur ki 20 derece bile çok.

Yokuşlarda verilen30 derece, 40 derece gibi değerlerin geometrik değilde şöyle bir anlama geldiğini okuduğumu anımsıyorum ama kaynak bulamadım. Hatırımda kalan şu " 100 metre mesafede gidilen yerle varılan yer arasındaki yükseklik farkının metre cinsinden değeri"

Ben bunu şöyle anlıyorum; başlangıç ve bitim noktalarının izdüşümü alınıyor. bu iki mesafe (100 Mt.) arasında yükseklkik farkı 40 metre ise o yokuş 40 derecedir gibi bir anlama geliyordu. Kaynak bulursam ekleyeceğim. Okuduğum yazı buna benzer bir anlam taşıyordu.

Yanılma olsılığım var elbette. Bilen arkadaşlar katkıda bulunabilir ben de merak ettim şimdi. Arazi arçlarını tanıtan sitelere bakacağiım orada okumuştum sanırım.Bulunca kaynak yazarım.

Hocam aradaki açı öyle hesaplanmıyor.İz düşümü alınan iki nokta arasındaki yüksekliğin uzunluğa oranı bulunarak ve bulunan bu değerin tanjantı alınarak aradaki açı hesaplanabilir.Yukarıda arkadaşın verdiği değerler doğruysa eğer 54/330=0.163 tan 0.163=9,29 derece çıkar sonuç.Yalnız bunun illa 100 m olması diye bir kaide yok.Bu 20 mt dede heaplanabilir 2000 mt dede.Önemli olan bu iki nokta arasındaki kot farkı ve bu noktaların birbirine olan uzunluklarının bilinmesi.Bu arada 9 derece çok düşük bir değer.Büyük ihtimalle aradaki mesafe 330 mtden daha kısadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 8 Mart 2007; 13:24:34 >

• bilmediğin bir yokuş için çok iddialısın. o yokuşta hızını kaptırıp çıkamıyorsun. çünkü önce 90" sağa dönüyorsun. sonra yokuşa başlıyorsun ki durma hızından başlamış oluyorsun bu durumda.

neden o yokuşu kullanıyorsun ki arkadaşım? az ilerde daha yumuşak bir yokuş var. ordan da çıkarsın. hatta ikisine de girme dümdüz git şişliden de çıkarsın. o yokuştan çıkmak ta inmek te çok gereksiz. ben hiç kullanmam orayı. ancak diğerinde trafik filan tıkanıcak öyle. orda arabayı durdurup. ek frenini çekmeden kalkabildiğine pek inanamıyorum doğrusu. kalkabildiysen bile debriyajdan 10.000 km gitmiştir.

quote:

Orjinalden alıntı: play_boy

ah ah bizim r12 olcaktı şimdi
    orayı 2. viteste bile cıkarım ben yokuş nasıl bir yokuş bilmiyorum ama kesin çıkardım

• buna başka bişey diyemem. gördüğüm bir yokuş. görmesem bile yorumum bu olurdu...

quote:

ne biliim bana 45 dereceymiş gibi geldiydi.
  • quote:

o yokuş değil esas küçük bebek yokuşunu 2. viteste çıkanın alnından öpmek lazım.

Küçük Bebek yokuşu derken, Marmara Büfe'nin önünden çıkan dar yolu mu kastediyorsun?
  • Ben o yokuşu yürüyerek çıkamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.