Şimdi Ara

Full HD 42' LCD TV ve Spec. birde fiyata bakın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biz uzak doğudan devamlı ürünler ithal eden bir firmayız. 31 Ağustos 'da bir firma bize FULL HD Tvler önerdiler. Bu TVlerin özelliklerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerinde görüşlerini almak istiyorum.
    20lik konteyner'a 60 adet sığmakta belirli bir talep yakalarsak ürünleri getirmeyi düşünüyoruz.

MSN : atescengiz@hotmail.com

FİYATI: 2990 YTL KDV DAHİL Peşin fiyatına 6 Taksit

Display          
    42" LCD size          
    Resolution: 1920 * 1080P (FULL HD TV)    
    Brightness 500cd/m2        
    Contrast ratio 1500:1 (Dinamik Contrast 7000:1)        
    Response time: 6.5Ms        
    Screen ratio 16:9        
    View Angle (H/V): 176/176        
    Display colors: 16.7M        
    TV            
    Pc connection supports the SXGA and HDTV form(720P1080P Ready)
    3D video frequency decodes, 3D separates by the line transforms
    Supports HDMI 1.0(HDCP1.1)      
    SINGLE tuner PIP and POP (including picture size and position adjustment and SWAP)
    Support Teletext and Nicam      
    Auto channel scan and fine tune      
    Low reflective surface and wide viewing angle  
    Sleep timer          
    Color temperature control        
    Connectors          
    Built-in L/R speakers 9W x 2      
    Power: AC 100 to 240V, 50Hz      
    Power consumption: 300W      
    Speaker: 9W*2          
    Packing:          
    NET Dimensions: 1235mm(W) x 744mm (H) x 255 mm (D)
    CARTON dimensions: 1373mm(W) x 801mm (H) x 309 mm (D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CREATIVE -- 3 Eylül 2007; 15:55:32 >

• teknik spec' ler hiçbir fikir vermez gözü kapalı sipariş edecek olacağını sanmam ancak yine de kolay gelsin

tabii fiyat önemli bakarsın güzel bir fiyata getirirsin kapış kapış alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 3 Eylül 2007; 16:05:48 >
  • Fiyat yukarda belirttiğim gibi şuan için 2990 YTL KDV dahil ve Peşin fiyatına 6 taksit
  • Bu tür cihazlarda marka önemli. Çünkü almakla iş bitmiyor alım sonrası garanti önemli.
  • Vallahi en az 1 tane getirip test etmeden gözü kapalı dalacak kimse yoktur herhalde 3700 ytlye philips var hem de garantili
  • Bizde ürünleri garantisiz vermiyoruzki. Bildiğiniz gibi ithalat yapan her ithalatçı kanunlara göre 2 yıl garanti vermek zorundadır. Bizde Türkiyeye getirdiğimiz tüm ürünlere 2 yıl garanti vermekteyiz. Herhangi bir sebepten dolayı makina arıza yaparsa ve sorunu çözülemez ise birebir değiştiriyoruz.
  • 1 adet DH e gönderseniz de güzel bir inceleme yapsınlar.
    İyi reklam olurdu.
  • Neden güldüğünü şimdi çözdüm :) Biz diyorum ama doğubantaki gibi biz değil bu olay. TV ler için garanti belgesi alabilmek için 41 adet servis gerekmekte ve Türkiye genelinde 41 adet resmi TSE onaylı Servisimiz mevcut. Bunun harcinde tabiki tüm ürünlerimizin arkasındayız. Burda benim sizden istediğim garanti konusunu tartışmak değil. TV nin özelliklerini enine boyuna tartışmak bize yararı olurmu olmazmı önemli olan bu. Bende bi samsung gibi satış yapacağımı bilsem açarım bende her ilçede bir servis :)
  • Garanti'nin neleri içerdiği de önemli tabi.Mesela ölü piksel garantisi nasıl?Ve tabi en önemlisi ürünü almadan önceki ve sonraki garanti koşulları değişken mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: CREATIVE

Neden güldüğünü şimdi çözdüm :) Biz diyorum ama doğubantaki gibi biz değil bu olay. TV ler için garanti belgesi alabilmek için 41 adet servis gerekmekte ve Türkiye genelinde 41 adet resmi TSE onaylı Servisimiz mevcut. Bunun harcinde tabiki tüm ürünlerimizin arkasındayız. Burda benim sizden istediğim garanti konusunu tartışmak değil. TV nin özelliklerini enine boyuna tartışmak bize yararı olurmu olmazmı önemli olan bu. Bende bi samsung gibi satış yapacağımı bilsem açarım bende her ilçede bir servis :)

Eğer 41 adet servisiniz varsa TVnin özelliklerine yorum getirecek onlarca servis/çalışan zaten bulursunuz.
    Bu yüzden aslında biraz reklam kokmuş başlık, sanırım arkadaşların yapıcı eleştrileri de burdan kaynaklanıyor.

• hehehe çok komiksin yok sadece Tv nin içinde çıkan power kablosu garanti kapsamında gerisi önemli değil...

Sanırım laf olsun diye yazıyorsunuz bunları...
  • Merhaba öncelikle özelliklerine bakıldığında teknik olarak çokda kötü görünmüyor ancak üzerindeki panelin ne olduğunu yazarsanız bence çok daha aydınlatıcı olur. Birde arkadaşlar garantiden söz etmişler bu nokta ciddi anlamda önemli sonuçta 400-500YTL ye bir alet almıyorsunuz yada arıza yapsa gidip köşe başındaki elektronikçide (tv-radyo tamircisi olarak) kapağını açtırıp 50-100YTL tamir ettirebilme şansınız yok. 41 tane yetkili servisinizin olduğunu dile getirmişsiniz, bende büyük bir firmanın teknik servisinde çalışıyorum ve yetklili servis prosedurlerini çok iyi biliyorum bahsettiğiniz 41 tane yetkili servisiniz faal servismi yoksa bir çok ithalatçının yaptığı ve TSE nin hiç kontrol etmediği gibi kağıt üzerindemi?

Tekrar diyorum kağıt üzerindeki veriler kötü değil o fiyata çok çok güzel bile ama herkes kağıt üzerindeki verilere göre ürün almıyor (en azından ben almıyorum) bir arkadaşın önerisi vardı Donanımhabere test için gönderin diyordu bence güzel bir reklam olur en azından bu forum kullanıcıları bakımındanki forum kullanıcıları azımsanmayacak kadar çok.

Başarılar dilerim.

• Ya ben mi kaçırdım acaba bilmiyorum ancak markası ne olacak bu tv nin???
  • Skystar37 arkadaşım sana çok teşekkür ediyorum. Benimde istediğim senin gibi enine boyuna ürünü inceleyip sana göre eksikleri artıları nedir onu öğrenmekti sende bunu yapm ışın. Öncelikle servis noktasında 41 adet faal servis yok tabiki diyarbakır bölgesindeki servis mesela ürüne müdahele etmiyor fakat bize yönlendiriyor. Fakat Türkiyenin ortasından sol tarafı düşündüğünüzde hemen hemen tüm servislerimiz bu konuda deneyimli servisler. Ayrıca test için donanım habere gönderme fikri gerçekten mükemmel bir düşünce en kısa zamanda ürünlerden bir adet test için göndereceğim. İlgine tekrar teşekkür ederim.
  • Creative bişeyi merak ettim, üretici firma ile anlaşıp cihazı tunersiz olarak getirme şansınız var mı? Sonuçta üzerinde tuner olmayacağı için TRT den bandrol almanız gerekmeyecek ve dolayısı ile hem donanımsal hemde ithalat bazında maliyetler düşeceğinden daha uygun bir fiyat çıkar diye düşünüyorum. İnsanların artık büyük bir çoğuluğu dvb-s cihazlar kullandığından cihaz üzerindeki tunere verilen para boşa verilen bir para gibi duruyor en azından benim açımdan öyle bir durum sözkonusu hatta tuneri ayrı getirtip isteyen insanlara tunerli istemeyenlere tunersiz verebilme gibi bir durumunuz olursa buda iyi bir alternatif olur. Hatta normal tuner yerine dvb-s bir alıcı gömüşü olsa üzerinde tadından yenmez fakat maliyetininde yanına yanaşılmaz sanırım :)
  • Skystar37 Tv ler üzerinde TV tunersiz tabiki getirebilinir. Bu bahsettiğimiz bu tvlerde normal TV tuner değilde DVB-T sistem mevcut. Senin için bu DVT-S sistem farkını sordururum. Ayrıca belli değildi yeni gelen mailde belirtmişler bu tvlerin panel markalarını olduğu gibi alıntı olarak geçiyorum bilginize.

" 2. Application
    2-1 Apply for Pixel Format 42” WUXGA 1920 * 1080 PANEL of LG & SAMSUNG.
    Circuit consists of Sound-Decoder, PC Signal and HDMI Signal which are dataprocessing
    of TV and AV Signals. Every input Signal consists Scaler, LVDS Transmitter,
    and other function Block converting for 1920 x 1080 LCD panel Format
    2-2 Follow Buyers’ Requirements as per every Country’s Regulation, its Revision,
    Type Approval,
    "
  • Creative mesajda "Apply for Pixel Format 42” WUXGA 1920 * 1080 PANEL of LG & SAMSUNG. " diye bir ibare var ama takdir edersinki bu markaların çeşit çeşit panelleri var üretici firma kullandığı panellerin part numaralarını falan verse aslında biz son kullanıcılar için netde araştırma yapmak çok daha kolay olur düşüncesindeyim. Sonuçta panel modelinden aynı paneli kullanana diğer markaları görüp inceleyerek üç aşağı beş yukarı bir fikir sahibi olunabilir. Panel ve aydınlatması standart olacağından görüntünün panele yollanmasında kullanılan elektronik ekipmanın görüntü kalitesinde çok bir fark oluştaracağını düşünmüyorum ama eminde değilim bu konuda. Dediğim gibi üretici firma size panelin modelini söyler ve sizde bizimle paylaşılsanız daha güzel olur.
    Saygılarımla.
  • 16.7 milyon renk olduğuna göre TN Film Panel dolayısıyla tepki süresi belki idare eder ancak parlaık ve kontrast ne olur Onu görünce test editörleri karar verir artık
  • Uzak Dogudan televizyon getirtmek cok mantikli degil. Bu makinalar buyuk ihtimal ile NTSC dir. Elinizde patlar.
    Yada İncirlikteki Amerikan askerlerine satarsiniz. Memleketlerine gotururler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.