Şimdi Ara

Fujifilm xt-20 ve Sony A7ii arasında kararsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fujifilm xt-20 18-55 f2.8/4 4300TL
    Sony A7ii 24-70 F3.5/5,6 6300-800T iade kampanyası

d5100'den geçiş yapacağım. İki makina arasında kararsız kaldım. Aldıktan sonra lense bütçe ayırmak istemiyorum. Fujinin 2017 model olması, lensi ve kolay taşınabilir olması, Sony'nin ff sensör avantajı var. Hangisi daha mantıklı bir tercih olur sizce? aradaki fiyat farkına değer mi? Ayrıca sony alınırsa sonra lens konusunda çekincelerim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Ben xt-20 seçerdim.

Dediğiniz sebeplerden dolayı.

Ama önceliğiniz video ise Sony tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Butceniz yeterliyse Ff cihaz mantikli. Ama ne kadar ihtiyaciniz var bilemiyorum.

Ama bence mevcut cihaziniza genis acili yada balik gozu bir lens alin. Farkli açilar kullanmak eglenceli gelir.

Sonucta t20 ile 5100 arasinda ne kadar fark olacak. Ayni açi, ayni raki.

Tasima konusunda da insanlar yaniltiliyor.

Aynasiz cihazlar bir cep telefonu kolayliginda tasinmiyor. Ucuna lensi taktiginizda cepte filan tasinmaz.

Bir de kullanim zevki var. Xt-20 yi bilmiyorum ama optik bakac benim icin olmazsa olmaz. Bir de pil meselesi var tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    X-T20 kullanıcısıyım. Daha önce Sony NEX 6 ve A6000 kullandım.
    A7ii kullanmadığım için A7ii hakkında konuşmam çok doğru olmaz.
    Ancak Sony ile Fuji arasında lens boyutları Fuji lehine.
    Fujinin retro tasarımı bence klasik fotoğrafçıları kendine çekiyor. Yani diyafram, örtücü hızı, Pozlama telafisi gibi birçok ayarı eski makinelerde olduğu gibi fiziksel düğmeleri çevirerek yapıyorsun. Lense bütçe ayırmak istemiyorum demişsiniz. Fujifilm 18-55 gerçekten premium bir lens. Daha önce elimdeki Sony Zeiss 16-70 ile kıyasladığımda çok daha iyi sonuçlar almıştım. Araştırırsanız Fujifilm 18-55 lens için iyi şeyler duyarsınız.
    https://pixelpeeper.com/ bu sayfadan ilgili makine ve lense ait örnek fotoğraflar bulabilirsiniz.
    Hayırlı tercihler dilerim.

• Çok teşekkür ederim xt-20 sipariş ettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

Çok teşekkür ederim xt-20 sipariş ettim.

Bence doğru karar hayırlı olsun. Fuji için ortalama bütçe ile alınabilecek zoom - prime - low light süper hızlı çok başarılı lensler mevcut. Sony nin de FFde seçeneği olmasına rağmen benzer kalitedeki lensler için bütçeyi zorlamak gerekiyor. Kit olarak Sony 28-70 lensi araştırma şansım olmadı ancak Fuji xf 18-55 kit lens F2,8 değerlere çıkabilen kesinlikle kit kategoride değerlendirilmemesi gereken ve oldukça keskin bir lens.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

Çok teşekkür ederim xt-20 sipariş ettim.

Bence doğru karar hayırlı olsun. Fuji için ortalama bütçe ile alınabilecek zoom - prime - low light süper hızlı çok başarılı lensler mevcut. Sony nin de FFde seçeneği olmasına rağmen benzer kalitedeki lensler için bütçeyi zorlamak gerekiyor. Kit olarak Sony 28-70 lensi araştırma şansım olmadı ancak Fuji xf 18-55 kit lens F2,8 değerlere çıkabilen kesinlikle kit kategoride değerlendirilmemesi gereken ve oldukça keskin bir lens.

Teşekkür ederim sağolun dediğiniz gibi fuji lenste hem fiyat hem performans olarak ilgimi çekti.

• Bana göre fiyattan öte arada sınıf farkı var . sony fe lensler oldukça maliyetli . Bütçeniz varsa ff daha keyifli elbette . Temiz bir a7r' da düşünülebilir .
  • a72 alsaydınız şimdi kardaydınız xt20 2400 lira ediyor :D beyler size tavsiye foto makinesi alcaksanız ff gçvde alın ilerde degerleniyor zaten iso konusunda avantaj birde bodyde ıs de var niye böyle bi secim yaptırdınız anlamak mümkün degil apsc ile full frame karsılastırılmamalıdır. apsc den apsc ye gecmiş ne fark gördün desek fark sayamacak bosa hamallık yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcaka28 -- 26 Aralık 2020; 16:45:5 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.