Şimdi Ara

FTTH ile ilgili bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Satınalma arefesinde olduğum evde anladığım kadarıyla FTTH var.
    Evde daire içerisinde vestiyer içinde aşağıdaki kutu bulunuyor
    FTTH ile ilgili bilgi
    FTTH ile ilgili bilgi
    FTTH ile ilgili bilgi

Bu evde daha önceden oturum yok.
    Ben Türk Telekom üzerinden mi hizmet almak zorundayım?
    Bir de bunu kullanınca ne tip modem kullanmam gerekecek, sağlayıcı mı modem veriyor?
    100MBit almak istesem bu kutuyla hizmeti en uygun fiyata hangi sağlayıcı veriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 9 Ağustos 2020; 14:38:41 >

• Ev içerisine sarı Fiber kablo mu geliyor yoksa CAT kablo mu?
    https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
    https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/

Türk Telekom almak zorunda değilsin, Şuan en ucuz 100Mbps internet gibirnet'te. Bu sitelerden sorgulayınca nasıl bir sonuç çıkıyor.
  • Evet FTTH var.
    Millenicom
    Netspeed
    Netgalaksi
    Fixnet
    Bunlardan yani Türknet, superonline, Vodafone net hariç hepsinden hizmet alabilirsin.

Binana oturum izni alınmadan fiber geldiyse muhtemelen superonline da fiber çekmiştir. O kısmın sağına soluna bakın başka bir ince kablo var mı.
  • Cevaplar için teşekkürler. Sitenin İskan başvurusu var, ancak henüz başvuru yeni ve iskan onayda.
    2. Bir fiber kablo göremedim ben, o kutunun üstünde odalara giden ethernet ler var sadece.
    Milleni ile ilgili throttle şikayetleri sebebiyle şimdilik uzak durmayı düşünüyorum.
    Gıbır eğer denemeye değer diyorsanız, sanırım Gıbır ya da netspeede başvuracağım.
    Netgalaxi ve fixnet hakkında pek bilgim yok.
  • Bir de modem konusu nasıl olacak, yeni modem şart mı?
    Bende asul dsl-n16 ve ev içi network için rt-ac88u router var.
  • suphion kullanıcısına yanıt
    Gibirnet'e şans verilir bence, Netspeed daha önce üstesinden gelemediği için 35Mbps üzeri hızları kaldırmıştı şimdi 75Mbps'yi tekrar getirmiş. FTTH/B sistemlerde modem Türk Telekom tarafından zorunlu olarak 10TL karşılığında kiralık olarak veriliyor. Netspeed 120TL kurulum bedeli alırken Gibirnet kurulum ücreti almamaktadır.
  • joster35 kullanıcısına yanıt
    GIBIRNET'e başvurdum pazartesi günü.
    Bugün Türktelekom gldi, bir fiber/LAN GPON kutu taktı ufak.
    Ondan da LAN ile ZTE bir Router taktı, modem resimlerini alıp gitti.
    Ardından GIBIRNET online işlem şifresi gönderdi, orada da modem şifresi var.

Şimdi deneyemedim, ancak sanırım şu anda 3. günde aktif bir internetim olmuş oldu.

Peki ben bu dandik ZTE modemi kullanmak zorunda mıyım?
    Elimde ASUS RT-AC88U router var
    Bunu kullanmak istesem, pppoe seçip, GIBIRNET'in şifresini routerıma girsem olmaz mı, illa arada bu ZTE olmalı mı?
  • suphion kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla kendi direk modeminizi kullanamıyordunuz, Kullanıcı adı ve şifreyi kendi modeminize girerek bağlanmaya çalışın. Olmazsa ZTE'yi bridge mod'a alıp kendi routerınızı kullanırsınız. Tabi Türk Telekom modemde Birdge mod'u kısıtlamadıysa olabilir bu işlem.
  • joster35 kullanıcısına yanıt
    Artık haftaya eve taşınınca deneyeceğim hepsini.
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.