Şimdi Ara

FSP Hydro HD700 mü yoksa FSP HYPER M85+ mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sistemime 600-650w power yeterli.
    başlıktaki 2 ürün arasında kaldım. bütçe 400-500 arası düşünüyorum.
    https://www.bizdehesapli.com/fsp-hyper-m85-ppa6504203-650w-80-bronze-psu-urun-PPA6504203?ref=akakce&v=1.80.9

veya
    https://www.hepsiburada.com/fsp-hydro-700-serisi-80plus-bronze-700w-psu-p-HBV0000065UMI?magaza=Bizbiz-e&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.41.5

ürünlerinden birini düşünüyorum. sizce hangisi daha mantıklı. veya bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz daha iyi sessiz çalışan başımı ağrıtmayacak psu ne var?
    (not: kabloları da hydro hd700 gibi birazcık düzgün olursa daha iyi olur)

• Hd700ün 12v çıkışı 650w, hyper m85 650w modelin 12v çıkışı da aynı. Hyper m85 ise modüler kablolama sistemine sahip ki kasa görünümüne önemli katkıda bulunuyor. Verimlilikleri ise aynı. Sitesinden bakabilirsin.
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    evet ona dikkat ettim ben de hd700 de 12v den 650 veriyor hyper 85+ da 648. hyper 85 in modüler olmayan kabloları eski nesil gibi. hd700 de daha yeni görünümlü daha düzgün. hd 700 zaten 700w si değil de kabloları ve fiyatı daha cezbetti beni. bunlar haricinde sizin tavsiye edebileceğiniz bir psu var mıdır? bir de
    Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W 80+ Gold ürünü gözüme ilişti. fsp kadar kaliteli bir marka değildir tabi ama bu ürün hakkında bilginiz varsa onu da merak ettim.https://www.yukko.com/sharkoon-silentstorm-cool-zero-650w-80-gold-atx-guc-kaynagi-shark-coolzero-650-v-50157907

• Bende HD700 var, memnunum. Ses sorunu da hiç olmadı. Sistemde en ufak bir kararsızlık da yaşamadım.

Ama ben bu ürünü 420 liraya aldım. O zamanlar fsp m85+ 600e yakındı. Aynı fiyat olsa sanırım fsp m85+ alırdım. Çok defa daha kaliteli olduğunu okudum.

Lakin bazı kişiler fsp m85+ ile ses sorunu yaşamışlar. Bunu da es geçmemek lazım.
  • Sharkoon için iyi diyorlar ama inceleme beklemekte fayda var
  • İmzamdaki sistemde hyper m85 e yer verecektim bütçeler uyuşmadı hala ürün aklımda içiniz rahat bir şekilde ürüne sahip olabilirsiniz alternatif olarak seasonic focus plus 650w ve Sharkoon 650W SilentStorm değerlendirilebilir üst seviye ürünlerdir ve modüler yapılarıyla oldukça sizlere kolaylık sağlarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE LoSt -- 19 Ağustos 2019; 0:2:4 >
  • teşekkürler cevabınız için
  • Şuan fiyat/özellik bakımından sharkoondan iyisi yok. 650 watt olanı 550 liraya aldım geçen ay. hybrid fan olayı çok iyi, oyuna girmedikte fanı hiç dönmüyor. Hem sıfır ses hem de psunun erkenden tozlanmasını önlüyor.
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    bayram dan sonra alacağım ben de. şuanki psu dan ufak bir cızırtı geliyor. sanki elektriksel bir cızırtıymış gibi. böyle seslere tahammül edemiyorum ben de. normal çalışmasında hiç ses çıkartmıyor değil mi size? ve siz nereden satın almıştınız?
  • son olarak SeaSonic M12II-620 ile Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850w arasında kaldım. ikisinin de fiyatları aynı. sharkoon a daha yakınım gibi. benim için kilit unsur sessiz çalışması olacak. sharkoon u alsam pişman olur muyum acaba. + olarak Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850w alırsam muhtemelen güç hiç %50 üstünde kullanmayacağı için çok sessiz çalışır gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultramavi -- 9 Ağustos 2019; 3:9:44 >
  • Cool Zero için güvenilir bir otoriteden "sağlam" bir inceleme beklemekte yarar var sanırım. Birkaç yerde çok detaylı olmayan incelemeleri var, bunlardan sadece birinde ripple ölçümü yapılmış ve sonuçlar bende hayal kırıklığı yarattı açıkçası. Bu incelemede ATX sınırlarına dayanan ripple değerleri olduğu görülüyor.
    Bir başka incelemede bu PSU'da NTC termistör kullanılmadığı belirtilmiş. Resmen fiyasko! (Bunun yerine bilmediğimiz bir mekanizma kullanılmışsa ve ani akım testleri yapılırsa, test sonucuna göre fiyasko lafımı geri alabilirim. Aksi taktirde üstüne basa basa resmen fiyasko!)

FSP Hyrdo ve Hyper M85+ arasında kesinlikle Hyper M85+ tercih edilir. Hydro'nun kablosu güzel görünebilir ama kalite olarak daha zayıf. Şunu da belirteyim: Bu modellerin incelemeleri yok ya da varsa bile ben görmedim. Sadece kağıt üstü bilgilerine bakarak yorumladım. Yapı kalitesi olarak M85+ daha iyi.

Size çok kaliteli alternatif bir PSU önereyim:
    https://www.bizdehesapli.com/fsp-hydro-g-750w-aktif-pfc-80-gold-powersuply-urun-HYDROG-750

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 9 Ağustos 2019; 22:27:9 >

• tercihimi sharkoon zero cool 750w den yana yaptım. fiyat olarak çok iyi ve istediğim özellikleri barındırdığı için. itopyadaki bayram kampanyası ile 549tl ye aldım. istediğim gibi çok sessiz çalışıyor. uzun vadede sorun çıkartacak mı artık kullanıp görecez. fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.