Şimdi Ara

fsb/dram oranı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullandığım anakartta (asus premium) bu oranı değiştirebilecek ayar yok. cpu/14 olarak almış. dolayısı ile 2600 mhz üstünde ram hızı 180 mhzi geçiyor ve ramlarım bu hızda çalışmıyor. dolayısı ile oc yapamıyorum. ram hızlarının 333 mhzye indirsem bile bi işe yaramıyor. cpu/14 olarak hesaplıyor. kaldık bööle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahrimar -- 16 Ağustos 2006; 8:58:41 >

• vallahi aynı durum bende de var hangi ayarı verdiysem yararı yok otomatik plarak defaulta ayarlıyor kendini
    asus anakartlarda böyle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sewger

vallahi aynı durum bende de var hangi ayarı verdiysem yararı yok otomatik plarak defaulta ayarlıyor kendini
    asus anakartlarda böyle...

DEME YA... OLURMU ŞİMDİ... 2500 MHZDE KALDIK OZAMAN. VARDIR BELKİ Bİ YOLU.... HELPPPPPPPP
  • bios yüklemeyi denedin mi
  • en son bios var
    quote:

Orjinalden alıntı: fazlikazak

bios yüklemeyi denedin mi
  • Bende ASUS A8V-E Deluxe var. Biosda cpu-fsb oranı gibi bi şey yok ama Memclock index value diye bi seçenek var: 100Mhz, 133Mhz, 166Mhz, 200Mhz alt seçenekleri var.
    200Mhz seçip fsbyi 250 yapınca pc açılmıyor. 166Mhz seçip fsbyi 250 yapınca açılıyor. CPU-Z ram frekansını 208mhz gösteriyor.
  • yaw ustat bende de cpu-dram oranı ayarı yok, o cpu z de var. benim problemim ram hızlarını düşüremem. ram hızalrını düşüremiyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Bende ASUS A8V-E Deluxe var. Biosda cpu-fsb oranı gibi bi şey yok ama Memclock index value diye bi seçenek var: 100Mhz, 133Mhz, 166Mhz, 200Mhz alt seçenekleri var.
    200Mhz seçip fsbyi 250 yapınca pc açılmıyor. 166Mhz seçip fsbyi 250 yapınca açılıyor. CPU-Z ram frekansını 208mhz gösteriyor.
  • bendede asus a8n-vm-csm var bendede aynı şekilde ole bi secenek yok. ram hızlarını nekadar dğiştirmeye calışsamda aynı şekilde kalıyo. birisi asus anakartlarda disket surucusunun disable yapılmasının o/c sorununa yol actıgını yazmıştı. disket surucusu olmasa bile o secenegin acık durması gerekiyormuş. onuda actım ama bi degişim yok.
  • sonuç olarak asus ile oc yapmak imkansız oluyor. 4 adet 512 twinmos var ve 170 mhzyi geçemiyorum. dolayısı ile 170*14: 2300-2400 mhz üstüne cıkamyacagım demek bu. bööyle oc olurmu ya. cpu 2600 mhz ye tık demedi( kendi stok fan ile 50-54 C) ,ramlar problem.. ne yapacam yaw........
  • olivier_kahm arkadaşın dediği doğru bu asus anakartlara ve bazı abitlere özgürbirşey o sizin oranınızı gösteriyor.

Bunu yaparken şöyle düşünmelisiniz:

İşlemcinizin default frekansı ne olursa olsun 200

o index value yi de oran olara düşüneceksiniz.

Örneğin işlemciiz 200 index 200 iken indexi 166 ya fsbyi 250 yeçekerseniz 166/200=208/250 den ram frekansı 208 olarak gelir.Bu kadar basit

deneyin göreceksinz
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

olivier_kahm arkadaşın dediği doğru bu asus anakartlara ve bazı abitlere özgürbirşey o sizin oranınızı gösteriyor.

Bunu yaparken şöyle düşünmelisiniz:

İşlemcinizin default frekansı ne olursa olsun 200

o index value yi de oran olara düşüneceksiniz.

Örneğin işlemciiz 200 index 200 iken indexi 166 ya fsbyi 250 yeçekerseniz 166/200=208/250 den ram frekansı 208 olarak gelir.Bu kadar basit

deneyin göreceksinz

görüyorum zaten ama ben görmek istemiyorum. 2600 mhz üstündeyken ram hızlarının maxımum 170 mhz olmasını istiyorum. nasıl yapacam bunu yaa....

• ram gecikmesiyle oynaya bilirsin.

ramler bölece rahatlayıp yüksek frekansta çelışır veya fsb/dram düşer.

dene sen öle bi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.