Şimdi Ara

Fren balata/disk/kampana sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese, cumartesi günü teslim aldığım Opel Astra 1.4 arabamdan gün itibariyle düşük hızlarda frene bastığımda ses geliyor. Oldukça yağmurlu günler geçiriyor yaşadığım il bununla ilgili olabilir mi?

Ne yapmalıyım sizce.

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba.
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız sürüşler diliyorum.
    Nisan trafiğe çıkışlı aracım, sıcak yaz mevsimini atlattıktan sonra mevsim değişikliği ile beraber üşümeye başladı. Bu bağlamda sabah motoru ilk çalıştırdığımda artan yakıt tüketimi ile beraber, ilk fren aşamasında balatalar ısınana kadar ıslık diye tabir edebileceğimiz ses duymaya başladım. Havaların soğuması ile birlikte, yağmur-kar gibi doğa koşullarından ötürü bu sesi normal karşılıyorum.
    Keza duyduğunuz bu ses, ıslanan disk ve balatanın fren esnasında birbirine sürtme sesidir ki, bu mevsimde sorun oluşturacağını sanmıyorum. İçinizin rahat etmesi için servise de danışabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliffsalih

Merhaba.
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız sürüşler diliyorum.
    Nisan trafiğe çıkışlı aracım, sıcak yaz mevsimini atlattıktan sonra mevsim değişikliği ile beraber üşümeye başladı. Bu bağlamda sabah motoru ilk çalıştırdığımda artan yakıt tüketimi ile beraber, ilk fren aşamasında balatalar ısınana kadar ıslık diye tabir edebileceğimiz ses duymaya başladım. Havaların soğuması ile birlikte, yağmur-kar gibi doğa koşullarından ötürü bu sesi normal karşılıyorum.
    Keza duyduğunuz bu ses, ıslanan disk ve balatanın fren esnasında birbirine sürtme sesidir ki, bu mevsimde sorun oluşturacağını sanmıyorum. İçinizin rahat etmesi için servise de danışabilirsiniz.

İlgi için teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde daha kötüye gidiyor hava bir miktar beklemek zorundayım anlaşılan.

İnşallah başka bir şey değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İçinizi ferah tutun. Kronik bir mekanik arıza olduğunu düşünmüyorum. Aracınız da yeni, parçalar alışacaktır. Muhtemelen zamanla da ses kesilecektir.
  • bence sesten sese gore degisir. once sesi duymak lazim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.