Şimdi Ara

Freerunning Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
7
Favori
10.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Freerunning yapanlar ve yapmak isteyenler burada toplanalım. Bilgi, teknik, video, fotoğraf paylaşımlarını buradan yapalım. Buluşmalar düzenleyelim, buluşmaları videoya çekelim, eğlenelim ..

Ufak bir tanım ve videoyla başlayalım belki ilk defa bizimle tanışmış olanlar olur bu sporla ve yapmak isteyenler çıkar.

Freerunning/Parkour

Free Running ya da Parkur Sporu, bir noktadan başka bir noktaya insan vücudunun yeteneklerini en verimli şekilde kullanıp, sınırlarını zorlayarak, hızlı ve etkili biçimde hareket etmesini hedefleyen bir beden eğitimi türü ve yaşam tarzıdır. Parkur, çevresindeki nesnelerle ve engellerle etkileşimli olarak yenilikçi ve yaratıcı olmayı amaçlar. Çevreyle sürekli olarak etkileşimde olmayı gerektiren, insan vücudunun temel öğe olduğu, yaratıcı bir şekilde engelleri aşarak hedefe ulaşma sporu olan Parkur disipliniyle ilgilenenler en çok bu sporların sunduğu özgürlükten etkilendiklerini ifade etmektedirler. 1980'lerde Fransa'da David Belle ve arkadaşlarının öncülüğünde tüm dünyaya yayılan spor için David Belle:"Korkutucu gelebilir ya da sakatlanma riski yüksek denilebilir. Fakat bu sporun içinde olanların belirttiği üzere “sakatlanma ihtimaliniz yolda yürürkenki sakatlanma ihtimalinizden daha azdır”. Çünkü yeteneklerinizi, sınırlarınızı keşfetmişsinizdir. Neler yapabileceğinizin bilincindesinizdir, bilmek insana güven verir. Artık dikkatlice bakıp neyin mümkün olduğunu, neyin mümkün olmadığını görürsünüz. Ne kadar dikkatli bakarsanız, o kadar az riske girmiş olursunuz." demektedir.

İmza Grafikleri

Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü

İmza Şablonu

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_73329386/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73329386][image]https://store.donanimhaber.com/eb/15/ee/eb15ee277a5c1d404f46e2d1c14048af.jpg[/image] 
    [b][color=#0072c6]Freerunning Kulübü[/color][/b][/link][/center]

Yeni Başlayanlar İçin

Üye olmak isteyenler bulundukları şehri yazarlarsa nicklerinin yanına ekleyeceğim. Yaşadığı şehri paylaşmak istemeyenler sadece üye olmak istiyorum yazabilir.

Kulüp Üyeleri
    1-) salihfidann (İstanbul)
    2-) Edeb'i Muamma (Belirtilmedi)
    3-) lukolde (Belirtilmedi)
    4-) ro0nin (Eskişehir)
    5-) lordofthelords (Belirtilmedi)
    6-) ParadoxL (Ankara)
    7-) MrProphet (İstanbul)
    8-) fbkaya (Tokat)
    9-) I'm-uzi (Sakarya)
    10-) 4EverPain(İstanbul)
    11-) aleqrod(İstanbul)
    12-) Nick Mes-(Çanakkale)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degisikadam -- 19 Haziran 2013; 16:02:09 >

• Ben kıdemli üye olmak istiyorum 1,5 yıldır bu sporla ilgileniyorum. Düz takla duvar takla her türlü yardırırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edeb'i Muamma

Ben kıdemli üye olmak istiyorum 1,5 yıldır bu sporla ilgileniyorum. Düz takla duvar takla her türlü yardırırım.

Master üye :) şehir yazmayayım mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle acemi olsakda yapıyoruz bir şeyler

• quote:

Orijinalden alıntı: lukolde

Ekle acemi olsakda yapıyoruz bir şeyler

ekledim, burada beğendiğiniz video fotoğraf(kendinize aitte olabilir) veya yararlı gördüğünüz eğitim videoları vs paylaşırsanız güzel olur bende elimden geldiği kadar ilgilenicem
  • Eskişehire ekle benide hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afyonlu pişmaniye -- 30 Mart 2013; 14:27:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ro0nin

Eskişehire ekle benide hocam

Şuan telefondayım hocam(editlerken telefon donuyor) müsait vaktimde ekleyecegim.

• Ömer Günyaz kaç sene önce Wipeout'a katılmıştı ve orada Parkour'dan bahsetmişti acrorun sitesini felan vermişti o zamandan beri biliyorum sitenin 100 üyesi olduğu zamanları çok iyi bilirim o zaman 6-7 ay uğraştım sonra bıraktım
  • parkour taklalar falan değilde hertürlü tırmanma ve zıplamayı yapıyorum can sıkıntısından burda aramızda yarışıyorduk üst mahalleye daha kısa gidicez diye çatılara falan çıkıyoduk :D ama profesyonel olarak kursunu yapmak isterim istanbulda varsa yardımcı olursanız sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: J-J-Jamiryo

Ömer Günyaz kaç sene önce Wipeout'a katılmıştı ve orada Parkour'dan bahsetmişti acrorun sitesini felan vermişti o zamandan beri biliyorum sitenin 100 üyesi olduğu zamanları çok iyi bilirim o zaman 6-7 ay uğraştım sonra bıraktım

Evet yakından takip ediyorum bendehttp://acrorun.com

• quote:

Orijinalden alıntı: semihözel

parkour taklalar falan değilde hertürlü tırmanma ve zıplamayı yapıyorum can sıkıntısından burda aramızda yarışıyorduk üst mahalleye daha kısa gidicez diye çatılara falan çıkıyoduk :D ama profesyonel olarak kursunu yapmak isterim istanbulda varsa yardımcı olursanız sevinirim :)

takla hiç deneyemedim ben de kendimi hazır hissettigim zaman :) Kursu yok malesef Türkiyede ama ileride açılır inşallah

• workoutta çalışıyoruz taklaları inşallah öğrenirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihözel

http://www.acrorun.com/tr/index.php/18-yas-alti-dersler-basliyor/ buyur kursunu buldum :)

Bunu ben de gördüm ancak tarihi geçmiş.

• anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihfidann

Freerunning yapanlar ve yapmak isteyenler burada toplanalım. Bilgi, teknik, video, fotoğraf paylaşımlarını buradan yapalım. Buluşmalar düzenleyelim, buluşmaları videoya çekelim, eğlenelim ..

Ufak bir tanım ve videoyla başlayalım belki ilk defa bizimle tanışmış olanlar olur bu sporla ve yapmak isteyenler çıkar.

Freerunning/Parkour

Free Running ya da Parkur Sporu, bir noktadan başka bir noktaya insan vücudunun yeteneklerini en verimli şekilde kullanıp, sınırlarını zorlayarak, hızlı ve etkili biçimde hareket etmesini hedefleyen bir beden eğitimi türü ve yaşam tarzıdır. Parkur, çevresindeki nesnelerle ve engellerle etkileşimli olarak yenilikçi ve yaratıcı olmayı amaçlar. Çevreyle sürekli olarak etkileşimde olmayı gerektiren, insan vücudunun temel öğe olduğu, yaratıcı bir şekilde engelleri aşarak hedefe ulaşma sporu olan Parkur disipliniyle ilgilenenler en çok bu sporların sunduğu özgürlükten etkilendiklerini ifade etmektedirler. 1980'lerde Fransa'da David Belle ve arkadaşlarının öncülüğünde tüm dünyaya yayılan spor için David Belle:"Korkutucu gelebilir ya da sakatlanma riski yüksek denilebilir. Fakat bu sporun içinde olanların belirttiği üzere “sakatlanma ihtimaliniz yolda yürürkenki sakatlanma ihtimalinizden daha azdır”. Çünkü yeteneklerinizi, sınırlarınızı keşfetmişsinizdir. Neler yapabileceğinizin bilincindesinizdir, bilmek insana güven verir. Artık dikkatlice bakıp neyin mümkün olduğunu, neyin mümkün olmadığını görürsünüz. Ne kadar dikkatli bakarsanız, o kadar az riske girmiş olursunuz." demektedir.

İmza Grafikleri

Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü
     Freerunning Kulübü

İmza Şablonu

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_73329386/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73329386][image]https://store.donanimhaber.com/eb/15/ee/eb15ee277a5c1d404f46e2d1c14048af.jpg[/image] 
    [b][color=#0072c6]Freerunning Kulübü[/color][/b][/link][/center]

Üye olmak isteyenler bulundukları şehri yazarlarsa nicklerinin yanına ekleyeceğim. Yaşadığı şehri paylaşmak istemeyenler sadece üye olmak istiyorum yazabilir.

Kulüp Üyeleri
    1-) salihfidann (Acemi Üye-İstanbul)
    1-) Edeb'i Muamma (Kıdemli Üye-Belirtilmedi)
    1-) lukolde (Acemi Üye-Belirtilmedi)

hocam ekle beni

• quote:

Orijinalden alıntı: lordofthelords
    hocam ekle beni

ekledim hocam. başka ilgilenen bildiğiniz birileri varsa davet ederseniz güzel olur.
  • Ekle / Acemi Üye / Ankara - Etimesgut / Yeni Yeni Merak Sarıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihfidann

quote:

Orijinalden alıntı: lordofthelords
    hocam ekle beni

ekledim hocam. başka ilgilenen bildiğiniz birileri varsa davet ederseniz güzel olur.

tamam hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ParadoxL

Ekle / Acemi Üye / Ankara - Etimesgut / Yeni Yeni Merak Sarıyorum

ekledim hocam
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.