Şimdi Ara

Freelancer olarak çalışmak mantıklı mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 19 yasindayim ve universiteye hazirlaniyorum. Amacim yazilim uzerine kendi işimi kurmak. Yaklasik 2 senedir programlama ile ugrasiyorum ama derslerimde basarisizim ve iyi bir universite pek kazanamayacagim gibi gorunuyor. O yuzden dersleri bırakıp bildigim programlama dillerinde sertifika alip freelancinge başlamayı düşünüyorum. Sizce bu dogru bir karar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Büro taşınırken Amele pazarına gidip iki kişi bulmuştuk. Onlar da Freelancer çalışıyorlardı.

Her terimin önce Türkçe karşılığını veya anlamını bulmayı alışkanlık edinirsen, çok güzel cevaplar bulabilirsin.

Derslerin kötüyse, programlama'da da iyi olamazsın. Biri diğerini engelliyorsa, derslerine ağırlık vermeni öneririm.

Tabi ki kaderine karar verecek olan kendinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K110 -- 13 Mart 2022; 18:11:37 >
  • Eğer insanlarla uğraşabilirim diyorsanız freelance olarak tabii çalışabilirsiniz. Ancak sertifika inanın piyasada işinize yaramayacak. Onun yerine en azından bilgisayar programcılığı vb. kazanabileceğiniz bir bölüm okuyup kendinizi geliştirmenizi tavsiye edebilirim.

Tabii sadece okumakla da yetinmemeniz gerekiyor. Bol bol proje çıkartmalısınız. Aklınıza gelen her şeyi projeye dökmelisiniz. Yeniliklere açık olup sürekli yazılım konusunda yeni bilgiler edinmelisiniz. Ve bu bilgileri de emin olun Türkçe kaynaklardan edinmeniz çok zor olacaktır. Bu yüzden de yabancı kaynaklardan okuduğunuzu anlayacak kadar İngilizce bilmeniz çok büyük önem arz etmektedir.

Nitekim en başta da söylediğim gibi insanlarla uğraşmak zordur. Kendi tecrübelerimden biliyorum. Burada bile sizinle alay edip moralinizi bozacak insanlar elbet olacaktır ve oluyor da. İş hayatınızda da bu tür insanlarla karşılaşacaksınız. Tüm bunları göz önünde bulundurun ve öyle karar verin derim.

Biz ne kadar tavsiye versek de en nihayetinde bu sizin hayatınız, içinizden nasıl geliyorsa o şekilde, kendi isteğinizle hareket etmeniz en sağlıklısı olacaktır.

İyi şanslar. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozeldeveloper -- 13 Mart 2022; 18:28:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.