Şimdi Ara

Freedos Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün 2 adet hp 15 ay030nt model laptop aldım. usb ye win 7 atıp kurulum ekranına geldiğim de sürücü yükle hatasıyla karşılaşıyorum.Ne yaptıysam sorun devam etti usb ye tekrar yükledim win7 yi yine sorun çözülmedi. Bunun la alakalı bi çözüm önerisi olan var mı ? Cihazları bi an önce aktif hale getirmem gerekiyor :(

• Windows 7 işletim sisteminin içinde yeni aldığınız sistemin sata sürücüleri olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz.

Bu linkte bulunan sürücüleri indirerek başka bir flash diske yada en sağlıklısı bir cd'ye atarak hatanın geldiği ekranda sürücü yükle butonuna tıklayın ve indirdiğiniz sürücünü klasörünü gösterip sata sürücülerinin yüklenmesini sağlayın daha sonra hard diskelerinizi görüp kuruluma devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten indireceğiniz sürücülerin dosya isimleri şunlardır:

f6flpy-x86.zip
    f6flpy-x64.zip
    https://downloadcenter.intel.com/download/26361/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-RAID-Driver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 16 Mart 2017; 19:4:5 >

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    verdiğin linkteki driver tarzı setup indirdim fakat yine de usb de gözükmedi freedos olduğu için görmüyor olabilir mi acaba ? bu arada 32 bit indirdim win7 yi
  • setup dosyası halindekini değil zip dosyası halindeki sürücü paketini indirip zip klasöründen normal bir klasöre çıkartıp flash diskin içine at

Bunu indir.https://downloadmirror.intel.com/26361/eng/f6flpy-x86.zip

Bilgisayarında 4 gb ve üstü ram var ise ki muhtemelen var. 64-bit Windows 7 yüklersen daha sağlıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 16 Mart 2017; 19:20:34 >
  • Windows 7 kurmanızı önermiyorum çünkü bu bilgisayarlar uefi için üretildi en az 8.1/10 yada Windows 7 Uefi kurmanızı öneririm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.