Şimdi Ara

Free to play oyunların pay to win olması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
5.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oyun oynayarak gelen paraylada açarsın sadece oyun sonu az puan veriyor
  • Lolu ilk kesfettigimde beni en çok cezbeden şeylerden biri de para yatıranın herhangi bir artısı olmamasıydı. Zaten her hafta 10 tane şampiyon ücretsiz oynanabiliyor. Bunları oynarken biriken parayla yine bu denediklerinden begendiklerini iyi oynadıklarını alabilirsin. Oyuna bu gün başlamış birinin para yatırıp bütün şampiyonları açması ona en ufak bir katkı sağlamaz. Birde 6300 lük şampiyonlar ile 450 ip lik şampiyonlar arasında hiçbir güç farkı yok. 450 ip lik bir ryze midde 6300 lük bir ekkoyu rahatça ezebilir. Fiyat çıkış tarihleriyle alakalı ve giderek ucuzluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dota da yeni hesap eski hesap hiçbir farkı yok tam bir f2p.
    Lol'de champion ları açmak için para rün almak için para rün sayfası para he f2p he.
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Sizin f2p anlayışımız nedir? Oyunun ilk günü parayı basıp bütün şampiyonları açın, size ne fayda saglayacak? Zaten 120 küsur heronun hepsini alacaksınız diye birşey yok. Ben o kadar zaman lol oynadım ve toplasanız 50 şampiyonun var (ip yi faztazi olarak biriktiriyorum +100k ip var harcasam bayağı olur). Yani ben hiç oynamayacağım maokai yi gangplank i neden alayım? Bende olmaması bazı durumlarda avantaj bile oluyor. Aramda şampiyonlar rasgele seçiliyor ve hakim olmadığım şampiyonların bende olmaması benim işime gelir. Nefret kusmak yerine açıp biraz araştırın lol o herşeyden tiksinen "öyöm böst o çiş bu kaka" diye dolaşan tiplerin anlattığı kadar kötü değil belli bir seviye üstünde gayet iyi insanlar var.

• Bam telime dokundun. Sene 2003 Ko ya başlamistim ne güzel f2p geliyodu bana yani en azindan para yatirmadan da cz yapilabiliodu. Her seferde forumuna girer bakarim bir ihtimal duzeldi mi diye de cık duzelmedi duzelecek gibi de degil. 7 senedir de sıfır Ko. Ha bencede gördügüm en f2p oyun LoL.

• Aion.

Ne güzel f2p idi şimdi oldu p2w, parayı basan 75 oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Free2play, ya da türkçesiyle oynaması bedava oyunlar genel olarak ikiye ayrılır:

Para ile üstünlük satın alınabilecek oyunlar(p2w)

Para ile kozmetik satan oyunlar

Lol bunlardan ikincisine girer. Lolde zaten kısıtlama yok, sabırlıysan her parçayı oynarsın. Her hafta başka şampiyonlar bedava zaten.

Lol hiç bir şekilde pay2win(para verilerek kazanılan) bir oyun değildir.

Terim anlamları öğrenip sonra kendi egonu tatmin etmeye çalışırsan sevinirim.

• wow tam bi f2p sabırlıysan token grindleyip beleşe oynayabilirsin xDDDD
  • Yegane görüşüm her oyun p2p olmalı. En azından anlam kazanıyor oyun.

Overwatchde görüyorum ban showu, 20 bin kişiyi uçurmuş anında blizzard. Böyle düşününce f2p oyun oynayasım kalmıyor. Zaten adam akıllı oyun da kalmadı f2p olan.

Bu arada Knight bile pay to play olmuş premium almayan oyuna giremiyor Şu sığ oyunları asyalılar gibi ülkemizden def etselerde 5 para etmeyen kişiler para kazanmasa.

Lol hakkında yorum yapmış herkes, 2010 Nisandan itibaren dönem dönem oynadığım bir oyun oldu. Her geçen yıl oyun daha da kötüleşti. Bu oyuna hayatını adayanları hiç anlayamıyorum. Dota 2 oynamanız daha mantıklı en azından multi processing'iniz gelişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 10 Şubat 2017; 7:4:15 >
  • En temizi "buy to play" oyunları oynamak. Guild Wars 2'yi 2-2.5 sene oynadık bu oyun kadar item dengesi olan bir MMORPG görmedim.
    Alabileceğin en pahalı şey sadece skin, sana görüntü hariç hiçbir avantaj sağlamıyor. PvP moduna girdiğinde otomatikman levellar eşitleniyor vs.
    Bazı oyunlarda ise örneğin xp bonus vs. tarzı şeyler satılır. Ben bunları da p2w'den saymam. Herkes yavaş da olsa hızlı da olsa bir şekilde son level'a ulaşıyor.
    Benim problemim son level'a ulaştıktan sonra(end-game dedikleri aşama) başka oyuncularla kapışırken sana bir avantaj sağlayıp kazanmanı sağlayan bir oyun varsa
    o oyun p2w'dir. Free to play oyunlara genellikle pek sıcak bakmam o yüzden, en temizi satın alınarak oynanan oyunlar. Ama bu oyunların da bazılarında malesef
    istisnalar oluyor.
  • Dota p2w değil hatta oyundan para bile kazanabilirsin

• P2P olayına katılıyorum bende.

• Babanın hayrına yapacak halleri yok oyunun 2 kuruşluk reklam getirisi kiraladıkları serverların hosting hizmetine yetmez kendilerinin ise yaktığı elektriği kurtarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. MacMillan

Babanın hayrına yapacak halleri yok oyunun 2 kuruşluk reklam getirisi kiraladıkları serverların hosting hizmetine yetmez kendilerinin ise yaktığı elektriği kurtarmaz.

Town of salem sadece kozmetik ve scroll.satıyor diğerleri de yapabilirler. Clash of clans dakikada 500 dolar kazanıyor bu sayede mesela tos ise 5-10 u geçtiğini sanmam

• Rajeesh kullanıcısına yanıt
    >impliying more hero options increase the chances of winning while rest of the playerbase goes for otp

• f2p e bile para gömmüş biriyim fark yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. MacMillan

Babanın hayrına yapacak halleri yok oyunun 2 kuruşluk reklam getirisi kiraladıkları serverların hosting hizmetine yetmez kendilerinin ise yaktığı elektriği kurtarmaz.

Town of salem sadece kozmetik ve scroll.satıyor diğerleri de yapabilirler. Clash of clans dakikada 500 dolar kazanıyor bu sayede mesela tos ise 5-10 u geçtiğini sanmam

Kozmetiğin gösterişten başka bi boka yaramadığını anlayan oyuncu bi süre sonra ondan da sıkılıyor hocam diğer türlü item satışı daha çok kar getiriyor. Hemde kısa vadede o yüzden. Bkz game loft herifler sürekli oyun çıkarıyor p2w işleyen.yok bilet yok araba yok anahtar derken piyasayı darmadağın ettiler.

• Dediğin gibi town of salem, maple story oyunu kolaylaştırmadan önceki hali. Free to playdi. Para veriyorduk ama sadece görüntüydü.

• Clash royale p2w basi ceker.Efso icin illa para basman gerekir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.