Şimdi Ara

Free to play oyunların pay to win olması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
5.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin dediğin şampiyonları IP ile alamasak geçerli olurdu. sonuçta adam şampiyon almak için para kasmak istemiyor olabilir o da gerçek para ile alır ne alacaksa. eğer oyunda, oyun parasıyla değil de sadece gerçek para ile alınan bir şey olsaydı dediğin geçerli olurdu.
  • tamam free to play de, nereye kadar? babalarının hayrına oyun tasarlayıp sunmuyorlar heralde. bir şekilde geçinmeleri lazım. hadi geçinmeyi geçtim server sağlayıcılarına verecekleri parayı bir şekilde bulmaları lazım. ceplerinden verecek halleri yok ya! bu yüzden oyun içinde bir şeylerin satılması lazım. ama skin olur ama oyunu etkilemeyecek bir şey olur. ancak gelir adamlar ne bileyim parayla emek veren adam arasına dağlar kadar fark koyarsa orda biter. böyle yapacaklarına başlancıcı paralı yapsınlar, oyun içinde kimsenin kimseye üstünlüğü olmasın.

türklerin çıldırdığı efsane oyunlar knight metin2 silkroad'ın şu anki pvp serverlarında hele.
    sunucunun açık kalması için parayla normal oyuncuların oyunda elde etmeyi hayal bile edemeyeceği itemler, özellikler veriliyor. ama verilmese de sunucu açık kalamaz. ne yapsın adamlar? o da bir sorun.
  • Gazoz Kapagı kullanıcısına yanıt
    Benim wr neden 70 madem ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriLi

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

Orijinalden alıntı: Yesil Ok

league of legends tam bir f2p

>parayla hero aç
    >tam bir f2p

nice try loltrash

Her ne kadar dotayı daha iyi bulsam da lolün de tam anlamıyla f2p olduğunu kabul etmek gerek.

Deme zaten o rünleri falan da oyun sana direk veriyo...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLoser1

quote:

Orijinalden alıntı: TriLi

quote:

quote:

>parayla hero aç
    >tam bir f2p

nice try loltrash

Her ne kadar dotayı daha iyi bulsam da lolün de tam anlamıyla f2p olduğunu kabul etmek gerek.

Deme zaten o rünleri falan da oyun sana direk veriyo...

Tier 3 rünleri 20. seviyeden sonra kullanabiliyosun ve bunlar oyun içi parayla alınıyor. Tier 2 rünler ise 1 IP (bir maç oynasan ve kaybetsen bile 40 adetten fazla rün alabilirsin) Ki 20den sonra tier 3 rünler açıldığı için o zamana kadar şampiyondur, ründür vesaire için oyun içi paranı doğru kullanıp oyuna devam edebilirsin, herhangi bir geride kalma durumu ortaya çıkarmıyor bu olay. Ayrıca oyun sana illa ki şunu kullanıcaksın diye dikte etmiyor. Keyif senin değil mi, rün sayfanı ve kabiliyet sayfanı boş olarak da girebilirsin. Bu söylediğin rün vesairenin pay2win ile zerre alakası yok. Pay2win'in ne anlama geldiğini öğrenin artık. Hayatınızda hiç MMORPG oyun oynamadınız sanırım. Pay2win'in kralını bu oyunlarda görürsünüz.

• Eskilerden Battlefield Play4free,Battlefield: Heroes ve Need for Speed World vardı, Ücretsiz oyun diye onlara derim ben...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR.U -- 10 Şubat 2017; 16:36:24 >
  • quote:

quote:

>parayla hero aç
    >tam bir f2p

nice try loltrash

ben hep ip biriktirerek aldım heroları, hiç de öyle bir zorunluluğu yok. üstelik "ücretsiz rotasyon" denen bir şey var.
  • Her oyun diye genelleme yapmak yanlış.. Mesela cs:go da silah alabilirsiniz milyarlar harcayabilirsiniz ama o aldıklarınız oyun içinde hiçbir etkisi yoktur.
  • quote:

quote:

>parayla hero aç
    >tam bir f2p

nice try loltrash

Beyin.dll bulunamadı

• anet01 kullanıcısına yanıt
    Ama daha iyi silah olursa (silah sahibi cook kotu bir oyuncu degilse) istedigin kadar iyi oyna iyi silahi olan avantajlidir.

Yani is beceride bitsede paranin avantaji hep vardir ondan dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • World of Tanks gerçekten parayı veren düdüğü çalar kategorisinde. 8-9-10 seviyeler altın mermi atan kazanıyor.

edit: kısaca oynaması ücretsiz oyunlar, kazanması değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordinas -- 10 Şubat 2017; 19:3:41 >
  • Çok güzel bir noktaya parmak basmışsın. Her yerinde ödeme istediği için sildiğim çok oyun olmuştur. Direk paralı olunca tercih edilmediği için artık böyle yapılıyor demek ki.

%20 etkilese neyse diyeceğim de bir arkadaş para hilesi yaptığı oyunda bile ileriki bölümleri geçerken zorlanıyordu. Ucuz olsa yine eyvallah ama adamakıllı birşeyler almak için yüzlerce lira gerekebiliyor.

• bu serzenişleri anlamak zor
    adamlar yıllarını harcıyor oyun yazabilmek için. sağlam bir oyun yapabilmek için öyle bir iki kişilik bir ekip değil tam donanımlı bir ordu ile yıllarca koordineli çalışmak gerek.
    world of thanks, war craft, god of war gibi oyunlar kadrolarında 3 haneli sayıları bulan personel çalışıyor.
    biz oyuncular da her şeyin ayağımıza bedava gelmesini bekliyoruz.
    harcanan o kadar emek o kadar yatırım ne olacak?

world of tanks'ta sadece ikinci dünya savaşında kullanılan veya o yıllarda prototip aşamasında olan tankları incelemek için bir ekip kuruldu. bunun görsel efektlerini, harita modellemelerini, kodlamalarını ve seslendirmelerini işin içine katmıyorum bile.

eğer ben daha iyisini ücretsiz yaparım diyen varsa unity ve unreal engine 4 motorları ücretsiz kullanıma açık.
    buyursun yapsın.

biraz emeğe saygı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

quote:

Orijinalden alıntı: bugatti1907

Wotta sadece premium mermi var sıkıntı olan. Onu da çok önceden normal kredi ile kullanılabilir hale getirdiler. Pre tanklar da eş değeri tanklardan bir farkı yok hatta eksiği var.

Tier 8 yukarısında başlıyor olay. Her maç kazanman lazım yoksa zarar yazıyor onu ya premium ile ya pre tankla yada kv1 ile amelelik yaparak kasman gerekiyor hocam not geçen sene sattım hesabı

wot kesinlikle pay to win.

tier 8 den itibaren gerçekten cehennem oluyor oyun.kaç tane tank açtım ama para yok alamıyorum :D

aslında wot tam bir amelelikmiş. iyi ki bırakmışım valla

• Babalarının hayrına yapacak halleri yok sonuçta

• lol'cüler nasıl da trigger'lanmış hero açma konusunda. Pardon champion.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcgamebeer

bu serzenişleri anlamak zor
    adamlar yıllarını harcıyor oyun yazabilmek için. sağlam bir oyun yapabilmek için öyle bir iki kişilik bir ekip değil tam donanımlı bir ordu ile yıllarca koordineli çalışmak gerek.
    world of thanks, war craft, god of war gibi oyunlar kadrolarında 3 haneli sayıları bulan personel çalışıyor.
    biz oyuncular da her şeyin ayağımıza bedava gelmesini bekliyoruz.
    harcanan o kadar emek o kadar yatırım ne olacak?

world of tanks'ta sadece ikinci dünya savaşında kullanılan veya o yıllarda prototip aşamasında olan tankları incelemek için bir ekip kuruldu. bunun görsel efektlerini, harita modellemelerini, kodlamalarını ve seslendirmelerini işin içine katmıyorum bile.

eğer ben daha iyisini ücretsiz yaparım diyen varsa unity ve unreal engine 4 motorları ücretsiz kullanıma açık.
    buyursun yapsın.

biraz emeğe saygı.

Ben adamlar ücretsiz yapsınlar demiyorum. Para veren ile benim aramda öncelik olmasın diyorum. Veya bir süre sonra kendini oynatmak için para istemesin.

• Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Özelliklemmorpg lerde paranın oyuniçi mücadeleye etki etmediği oyun sanırım yok. Muhakka ya tecrübe kasmanızı, ya drop rateyi yada herhangi bir kazanımı arttıran bir scrool, premium, cart curt oluyor muhakkak. Nihayetinde bu adamlar babasının hayrına oyun üretip güncel tutmuyorlar.

P2P oyunlar bir nebze adil olabiliyor, ama onlardada sık sık ücretli dlc filan getiriyorlar. aynı hesaba geliyor.
  • Lolcuyum ama lol f2p oyunu değildir. Rünler, rün sayfaları, şampiyonlar vs vs gidiyor. Her oyundan kazanılan ıp miktarı zaten çöp.

• Mobil oyunlarin tamami p2win zaten

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.