Şimdi Ara

Franz Kafka (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşım kafka okurken sürükleyici cümleler aramıyacaksın.Eğer onu ararsan ortalık yazar kaynıyor...Kafka okurken seni hem düşündürür hemde heyecanlandırır.Ama brown tarzı yazarlar sadece sürükleyici cümleler kurup seni heyecanlandırır.Açlık sanatçısını ceza sömürgesini hukuk öykülerini aforizmalarını dava yı ve dönüşüm ü okuduysan eğer bilirsinki bu kitaplar edebi yönü güçlü kitaplardır.O yüzden tavsiye ederim.
    http://www.kafkaokur.com/p/kafka-okur.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oliver_

quote:

Orijinalden alıntı: bybursa

Arkadaşım ben ironi ne demektir çok iyi bilirim ama senin yazdığın şeyler ironiyi ifade etmiyor.Çünkü

Tabi ben ne yazdığımı bilmiyorum,sen biliyorsun. Orada ironi olmadığını anlamak o kadar da güç değil. Açlık Oyunları'na şahaser demişim. Saldırmak amacıyla okumasaydın anlardın.

@rdjrholmes09 Arkadaşım Kafka dediğin yazarlar kadar sürükleyici değil tabi. Şuan Kafka okumakta zorlanıyorsan bence bırak çünkü nefret edersin.

Aslında o kadar da kötü değil ama diğer kitaplar içi nsabırsızlanıyorum o yüzden hatta ceza sömürgesinin devamı güzel bile denebilir devam edeceğim :)

• Adam Kafka'ya sıkıcı dedi. Yolda görsem linç ederim çok ciddiyim.
  • Artizt kullanıcısına yanıt
    katılıyorum sana.Böyle düşünenler kitabı sadece eğlence aksiyon olsun diye okuyor diye düşünüyorum.
  • Kafkanın en büyük hayranlarından biriyimdir, onu savunmak için kavgayı göze alırım ama birileri onu sıkıcı bulabilir?

İnsanların fikirlerine saygı göstermeyen bir Kafka okuyucusu olamaz, yolda karşıma çıkma sen. :P
  • Kafka okumak için onun ruh halini anlayabilecek bir zaman seçip okumanız lazım aksi halde okumak sizi hem sıkar hemde yazarı kötüleyebilecek yorumlarda bulunabilirsiniz.
  • Kafkanın dönüşümüden ve ceza sömürgesinden ne anladığınızı söyleyin bana ben söyleyeyim dönüşümde aileniz bir şeylerinizi kaybettiğiniz zaman sizi yarı yolda bırakabilir .
  • Kavga ve Milenaya Mektupları okudum keyifle zorunluluk beklemeden
    'Kavgam değil kafkam olmalısın'
    "Şu an bu satırları okuyorum peki birazdan ne olacak" diye okumadım ben belki içinde bulunduğum ruh halindendir kendini bularak oku benzeterek oku zorunluluk hissedersen ders kitabına dönüştürmüş olursun. Kafka benim aynam oldu umarım biraz olsun seni de yansıtır :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rdjrholmes09

Fena değil ama bir game of throne fareler ve insanlar suç ve ceza açlık oyunları sherlock holmes edermi :) dan brown ktapları filan edermi

Kafka ve Dan Brown'u karşılatırmak Kafka kim ki daha dünkü çocuk. Hele de Açlık Oyunları gibi bir edebi şaheser karşısında popüler edebiyat okurlarının şişirdiği Kafka hiçbir şeydir.

Buradaki ironiyi anlamayanlar kitap okuyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Kerouac

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rdjrholmes09

Fena değil ama bir game of throne fareler ve insanlar suç ve ceza açlık oyunları sherlock holmes edermi :) dan brown ktapları filan edermi

Kafka ve Dan Brown'u karşılatırmak Kafka kim ki daha dünkü çocuk. Hele de Açlık Oyunları gibi bir edebi şaheser karşısında popüler edebiyat okurlarının şişirdiği Kafka hiçbir şeydir.

Buradaki ironiyi anlamayanlar kitap okuyor hocam.

Aynen hocam. Birde hala kendini haklı çıkarmaya çalışıyor.

• Sonra yok efendim klasikler sıkıcı, yok efendim aksiyon istiyorum. -şahsi algılanmasın genel konuşuyorum- Çoğumuz okuduğumuzu anlayamıyoruz henüz.
  • Kafka dönüşüm Amerika ve sato yu okudum. Benim kendisine çok sempatim ve gıcıkligim var. Çok hoşuma gidiyor tarzı. Bence denemelisin olayları ne olup bittiğini takip edersen zevk alırsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Lise'de önermişti. İlkten bana da garip, sıkıcı diğer romanlardan veya kitaplardan farklı geldi. Sonra bir şeyler anlamaya başladım. Bazı kitaplar bir kez okumakla değil de çok kez okumakla anlaşılıyor. Değişim kitabını okumuştum.
  • Dava'yı okudum çok sıkıcı geldi. Şimdi siz bu kadar söyleyince tereddüt ettim. Acaba Yayıneviyle alâkalı olabilir mi: oda Yayınları
    Aldım okuyayım diye ;zaten bitmemiş kitap yine de çıkarmışlar. Bir tutuklama var ama niye olduğu belli değil. Karakter konuşturuyor ama kurumlar gerçekçi değil.
    Biri bana açıklasın lütfen neyi kaçırdım bu kitabı okurken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.