Şimdi Ara

FRANSIZ ARAÇLAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
0
Favori
8.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olayın politik boyutu türk halkına çok çirkin ve kötü gözüküyor ama ben fransızları insan olarak hala cok severim.

Neden mi?

Monarşiye karşı ilk isyan eden, hümanizm akımını doğuran, siyasi alanlarda çok önemli eserler ortaya koyan ve 20. yüzyılda sanat alanında en önemli çalışmaları ortaya koyan halktır.

Türkleri sevmemeleri, insanlık tarihi açısından en önemli halklardan biri oldukları gercegini degistirmiyor.
  • doğru ülkemize yatırım yapmış markaları fransız diye almayalım ama ülkemize bir gram faydası olmayan markaları sırf prestijli diye koşa koşa alalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

90 yilinda dolar 2500 lira reno9 85 milyona satiliyormus.

RESMEN ATIP SALLIYORSUN. AMACIN ÇAMUR ATMAK. 1990 YILININ 2 ŞUBATINDA MECİDİYEKÖYDE Kİ TOFAŞ YETKİLİ SATICISI KIRMAK OTO'DAN 1990 MODEL SİYAH RENK MURAT 131 ŞAHİN ARABA ALDIK. VE TAM 23.100.000.- LİRA (YİRMİ ÜÇ MİLYON YÜZ BİN LİRA) ÖDEDİK. RENAULT 9 DA ŞAHİNİN AYNI EMSALİYDİ O DÖNEM. HAYDİ RENAULT 12 TOROSLARDA VARDI EMSALİ O OLSUN. TAŞ ÇATLASIN 25 - 26 MİLYON LİRADIR REANULT 9'DA. NEREDE 85 MİLYONA RENAULT?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 22 Aralık 2011; 7:57:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

RESMEN ATIP SALLIYORSUN. AMACIN ÇAMUR ATMAK. 1990 YILININ 2 ŞUBATINDA MECİDİYEKÖYDE Kİ TOFAŞ YETKİLİ SATICISI KIRMAK OTO'DAN 1990 MODEL SİYAH RENK MURAT 131 ŞAHİN ARABA ALDIK. VE TAM 23.100.000.- LİRA (YİRMİ ÜÇ MİLYON YÜZ BİN LİRA) ÖDEDİK. RENAULT 9 DA ŞAHİNİN AYNI EMSALİYDİ O DÖNEM. HAYDİ RENAULT 12 TOROSLARDA VARDI EMSALİ O OLSUN. TAŞ ÇATLASIN 25 - 26 MİLYON LİRADIR REANULT 9'DA. NEREDE 85 MİLYONA RENAULT?

murat 131 nereye renault 9 un emsali

23 milyonsa murat 131 renault da 40-50 milyondur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

quote:

Delirmeyin Allah aşkına, R9 nasıl 40-50 milyon olur yahu? Haydi olsun 30 milyon. R9 bal gibi de Şahinin emsali ve aynı segmenti.

R12 = Şahin
    Spring = Şahin
    Broadway = Doğan

• quote:

quote:

1992 yılında Sıfır km Toros SW için bana verilen fiyat 68 milyon idi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

quote:

Delirmeyin Allah aşkına, R9 nasıl 40-50 milyon olur yahu? Haydi olsun 30 milyon. R9 bal gibi de Şahinin emsali ve aynı segmenti.

R12 = Şahin
    Spring = Şahin
    Broadway = Doğan

Renault 9 da opsyonlu otomatik vites bile vardı, murat 131 ile kıyaslanmaz o dönemlerde.

• yorumları okudum. biz bu kafayla birşey yapamayız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

yorumları okudum. biz bu kafayla birşey yapamayız...

Ne yapacağız peki?

Carrefour'u yakalım, boşaltalım içinde ki insanları ateşe verelim.
    Lacoste mağazasını yakalım. Evde ki Lacoste markalı kıyafetlerimizi yakalım.
    Renault fabrikasını yakalım. Hatta arabamız Renault, Citroen ve Peugeot ise anında yakalım.
    Danone yoğurtlarını imha edelim.
    Beyoğlunda ki Fransız sokağını yakıp yıkalım.
    Renault, Citroen ve Peugeot alacakları engelleyelim yok yine alacağız derlerse öldürelim.
    Ermeni tanıdıklarımız, arkadaşlarımız varsa hemen irtibatı keselim.
  • Piyasadaki dizel otomobillerin belki 1/3'ü (salladım) PSA motor kullanıyor...Ne yapalım motorları mı sökelim şimdi
  • pkkya açıkça destek veren.pkkya karşı kullanılacak diye tank ve zırhlı araç satışını pkkya karşı kullanmama şartı öne süren sonra bunuda yeterli görmeyip satışı iptal eden, Avrupa birliğine alınmamıza karşı çıkanları lideri, oradaki Türklere 2. sınıf insan muamelesi yapan....vs...vs bir almanya varken hepsi dışarıdan ithal alman araçları baştacı yapılıyorsa hacim açısından %90'ı Türkiye'de üretilen fransız araçlarına da hiçbirşey olmaz
  • Avrupada yaşayan 5 milyon türkün lobi faliyeti yok,adamlar 1 milyonla nerdeyse her avrupa ülkesinde sözde soykırım yasasını kabul ettirdiler.

Aynı yasa (sözde soykırıma ceza) isviçrede 2001 de kabul edildi ,kaçınız biliyor ? Sonuç ? Canım Türkiyem.

Biz 3 kişi bir araya gelip konuşamıyoruz bile ,boykot neyimize...

Biraz özeleştiri yapmamız lazım.
  • fransa böyle böyle yapmııııışşş.... hadi ürünlerini yakalım kampanyaları vardı bir ara... ulan salak parasını ödeyip satın almışsın, niye yakıyorsun, tamam bir daha alma da parasını verdiğin malı yaksan ne yakmasan ne

ticaretin dini dili ırkı yoktur arkadaşlar, israil şöyle şöyle yaptı dedik de ne oldu, kaç tane dev ihale aldı? ya da verildi
  • bitim kadar sevmediğim tipler...
  • bende fransızlara ait sadece bi arabanın amblemi var az birazda patent parası. Siz alman arabsı alırken paralar nereye gidiyo ?? Almanyaya yanlış anlasılma olmasın piyasadaki arabaların cogu ithal gelmekte. Diyecegim o ki fransayı bi araba için boykot edecekseniz hiç etmeyin cunku o boykot edeceginiz arabada burdaki turk muhendisleri turk işçisi türk hammadesi ile yapılmakta. Biz Fransa gibi bir ülkeye ithalattan fazla ihracat yapıyoruzdur netekim Suriye örneğini gördünüz... Şu an dogu ve guney dogu illerinde ticaret bitmiş durumda... Almanyadan mercedes bmw volkswagen audi ... dolaylı yoldan skoda seat alıyorsunuz bir tencere dahi satamıyorsunuz cari açık buyuyor arabalara zam geliyor sizin yuzunuzden dunya vergi oduyoruz cıkıpta demiyosunuz yav biz salakmıyız almanyadan habire araba alıyoruz bu cari acık buyuyo dunya para oduyoruz hadi biz alman arabası amerikan arabası almayalım diyomusunuz ?

kaçınızın evinde beko arcelik televizyon var ? kacınız grundik beko arcelik yada exper marka bilgisayarla bu yazıları buraya dokturuyorsunuz ?
    kaçınız puma adidas nike harici spor ayakkabı gidiyor... burda saymakla bitmez...

işinize geldigi gibi konusmayın bi aynaya bakın önce 10 senede 1 kere araba almısım onuda ikinci el yuzde 99 u turkiyede uretilmiş .. kimseye laf soletmem

bu olayları basımıza acan dısişleridir burda markaya murkaya ülkeye laf atacagınıza oy vermeden önce düşünecektiniz. Acemilerin elinde ülkeyi oyuncak yapan ben degilim. Ülkeyi yönetemeyenler mercedeslerle gezsin benim üç kurusa aldıgım renault sizin gözünüze batsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

bende fransızlara ait sadece bi arabanın amblemi var az birazda patent parası. Siz alman arabsı alırken paralar nereye gidiyo ?? Almanyaya yanlış anlasılma olmasın piyasadaki arabaların cogu ithal gelmekte. Diyecegim o ki fransayı bi araba için boykot edecekseniz hiç etmeyin cunku o boykot edeceginiz arabada burdaki turk muhendisleri turk işçisi türk hammadesi ile yapılmakta. Biz Fransa gibi bir ülkeye ithalattan fazla ihracat yapıyoruzdur netekim Suriye örneğini gördünüz... Şu an dogu ve guney dogu illerinde ticaret bitmiş durumda... Almanyadan mercedes bmw volkswagen audi ... dolaylı yoldan skoda seat alıyorsunuz bir tencere dahi satamıyorsunuz cari açık buyuyor arabalara zam geliyor sizin yuzunuzden dunya vergi oduyoruz cıkıpta demiyosunuz yav biz salakmıyız almanyadan habire araba alıyoruz bu cari acık buyuyo dunya para oduyoruz hadi biz alman arabası amerikan arabası almayalım diyomusunuz ?

kaçınızın evinde beko arcelik televizyon var ? kacınız grundik beko arcelik yada exper marka bilgisayarla bu yazıları buraya dokturuyorsunuz ?
    kaçınız puma adidas nike harici spor ayakkabı gidiyor... burda saymakla bitmez...

işinize geldigi gibi konusmayın bi aynaya bakın önce 10 senede 1 kere araba almısım onuda ikinci el yuzde 99 u turkiyede uretilmiş .. kimseye laf soletmem

bu olayları basımıza acan dısişleridir burda markaya murkaya ülkeye laf atacagınıza oy vermeden önce düşünecektiniz. Acemilerin elinde ülkeyi oyuncak yapan ben degilim. Ülkeyi yönetemeyenler mercedeslerle gezsin benim üç kurusa aldıgım renault sizin gözünüze batsın...

İMZAMI ATTIM ALTINA.

• quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Aracım Fransız malı ama Türkiye üretimi megane III.
    Fakat yinede kendi çapımda sanalda olsa tepkimi koydum ve megane içerikli imzamı kaldırdım...
    Umarım bizim aklı çok çalışan vekillerde Cezayir kıyımını geçirirler.

+
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

Bence ermeniler fransadan tazminat talep etsinler, hem oyuna gelmişler hem yerlerinden olmuşlar hemde ölmüşler fransanın dolduruşuna gelip, bunu söyleyen bir ermeni çıkmadı. Ben olsam zaten ayrılmazdım yaşadığım yerlerden milyonla diye söyleniyor, ölürdüm eğer bu kadar ağrı vs diye yansaydım. Ayrıca ok tecir kararını biz verdik ama hem osmanlı hemde ermenileri kan davası yapıp öldürüp kesen oradaki kürtlerdir, kürtlerde cesur olup itiraf etsinler bunu madem ora bura benim diyor çoğu önceden ermenilerin yaşadığı yerler....

bilmiyorum kaçınız biliyor ama ermeniler kendi vatandaşlarını bile öldürmeye teşebbüs eden bir millet. o sözde soykırımda kaçımız biliyoruz acaba ermenilerden çok türklerin veya kürtlerin öldüğünü. kaçımız biliyor ermenilerin bayanlarımıza tecavüz ettiğini.kaçımız biliyor o dönemlerde ermenilerin bizim vatandaşlarımızdan çok daha iyi şartlarda ve koşullarda yaşadığını.

ermenileri tecir ettirilme nedeni onların bu savaştan etkilenmemesi için ve durumları kötü olmasın diyedir.
    bu ermeniler kadar şerefsiz ve adi insan yok. birde hepimiz ermeniyiz diye bağırıldı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

yorumları okudum. biz bu kafayla birşey yapamayız...

Ne yapacağız peki?

Carrefour'u yakalım, boşaltalım içinde ki insanları ateşe verelim.
    Lacoste mağazasını yakalım. Evde ki Lacoste markalı kıyafetlerimizi yakalım.
    Renault fabrikasını yakalım. Hatta arabamız Renault, Citroen ve Peugeot ise anında yakalım.
    Danone yoğurtlarını imha edelim.
    Beyoğlunda ki Fransız sokağını yakıp yıkalım.
    Renault, Citroen ve Peugeot alacakları engelleyelim yok yine alacağız derlerse öldürelim.
    Ermeni tanıdıklarımız, arkadaşlarımız varsa hemen irtibatı keselim.

al sana somut öneri. Kullandığın herşeyin japon ya da uzak doğu muadilini kullan..Kahrolası yahudilerin en az etkili olduğu yer Japonya. Arabanı, elektroniğini buradan alabilirsin. Carreforua renoya muhtaç değilsin....

• Ya su yazıları gordum ya, bizden bir cacık olmaz. Adam Renault aldım diye kendini iyice Fransız zannetmis. Ya almayın kardeşim. Turkiye uretim olsa ne olur olmasa ne olur. Biraz tepki koymasını bilin ya. Bu kadar da geniş olmayın. Adamlar Turkiye dusmanı. O yasa tasarısı ilk çıktıgı zaman " Yasalarca tanınmış soykırımları inkar edene ceza" şeklinde değildi. "1915 olayları ve Ermeni soykırımını inkar edene ceza" şeklinde çıktı. Yani ilk çıktıgında gözü donmus bu herifler, sadece Ermeni soykırımı için yasa tasarısını hazırladılar. Yahudi soykırımı umurlarında bile değildi. Sonradan çok tepki çekeriz diye değiştirdiler. Ben size gidin aracınızı ateşe verin demiyorum. Ama hala gelip, en ateşli Fransız gibi burada savunmaya çalışmayın. Bu kadar da olmaz.....................
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.