Şimdi Ara

Fransa Schengen vizesi(Öğrenci)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Deneyimlilerden veya acente çalışanlarından yardım bekliyorum.

Üniversite öğrencisiyim. İzmir VFS'den Fransa vizesine başvuracağım. Babamı sponsor olarak göstereceğim. Kendi belgelerim dışında; babamın gelir ve iş durumu belgeleri olarak 3 aylık maaş bordrosu, 3 aylık imzalı banka hesap defteri, tapu ve araç ruhsat fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği dışında başka bir belge gerekiyor mu? Bazı sitelerde sgk 4a tescil belgesi, sgk işe giriş bildirgesi, şirket imza sirküleri falan okudum, bunlar gerekiyor mu?(Babam işveren değil çalışan)

Ayrıca 27 Ocak Paris gidişli 3 Şubat Amsterdam dönüşlü uçak bileti aldım. 7 gece 8 gün oluyor. Nasıl bir rezervasyon göstermeliyim sizce?

Teşekkürler.

• Normal turist vizesinde ne gerekiyorsa baban o belgeleri toplayıp sana verecek. sgg hizmet dökümü sgg işe giriş bildirgesi iş yeri imza sirküleri falan filan işte hepsi. eksi belge verirsen red sebebi olur haberin olsun.

artı olarak senden istenen belgeleri artık okul dan mı nerden ne gerekiyorsa onları da vereceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuni.

Normal turist vizesinde ne gerekiyorsa baban o belgeleri toplayıp sana verecek. sgg hizmet dökümü sgg işe giriş bildirgesi iş yeri imza sirküleri falan filan işte hepsi. eksi belge verirsen red sebebi olur haberin olsun.

artı olarak senden istenen belgeleri artık okul dan mı nerden ne gerekiyorsa onları da vereceksin.

Çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tcan kullanıcısına yanıt
    Bende fransaya vize alicam fakat burada baana yadimci olacak kimsem yok ailemin maddi durumu kotu babamin annemin ustune hic bisey yok fakat benim fransaya gitmem gerek kac gunluk vize verirse versn farketmez banka hesabimda 2 aydan beri parca parca atilmis 10 bin lira param var 20 yasindayim burada unversite ogrencsiyim vps global ile bu vizeyi almaya calissam alabilirmiyim. Allah rizasi icin birileri yardimci olsun bilgi almak istiyorum ne yapmam gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertuluca -- 18 Temmuz 2017; 16:38:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sponsor babanız ve maaşlı çalışan anladığım kadarı ile;

*2 adet arka fon beyaz fotoğraf; 3,5-4,5 cm, fotoğraftaki kafa boyu en fazla 3,7 cm, çene bitim noktası ile saç birleşim noktası arası 2,5 cm olmalıdır
    * Schengen vizesi için zorunlu olan min. 30.000 Euro prim teminatlı seyahat sigortası
    * Nüfus cüzdan fotokopisi
    * Vize başvuru dilekçesi.
    * Kişinin seyahat masraflarını başkası karşılayacak ise masraf dilekçesi
    * Öğrenci belgesi( içinde bulunduğumuz aya ait)
    * 18 yaşından küçük ise son 3 ay içinde alınmış muvafakatname gereklidir

Bunlar sizin içindi;

Sponsor olacak kişi için de

1 ; Çalıştığı firmanın antetli kağıdına yazılmış şahsın firmaya işe giriş tarihini, görevini, aylık maaşını belirten yazı (imzalar firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmalıdır) (İngiltere için İngilizce)
    2 Çalıştığı firmanın imza sirküleri fotokopisi ( İZİN YAZISINI İMZALAYAN KİŞİNİN İMZASINI DA İÇEREN)
    3 Çalıştığı firmanın SON 6AY İÇİNDE ALINMIŞ ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi fotokopisi.(İTALYA İÇİN ORJİNAL)
    4 Çalıştığı firmanın vergi levhası fotokopisi (son yıl işlenmiş olmalıdır)
    5 Çalıştığı firmanın ticaret sicil gazetesi fotokopisi
    6 Sigorta işe giriş bildirgesi fotokopisi ve son 4 aylık maaş bordrosu (şirket kaşeli ve imzalı)
    7 SSK Hizmet Dökümü barkotlu belge şeklinde olması gerekir
    8 Kredi kartına ait SADECE SON AY ekstre fotokopisi, 2 ya da 3 tane varsa gayrimenkul tapuları ve araç ruhsatlarının fotokopileri
    9 BANKA HESAP ve PORTFÖY DÖKÜMÜ VE VARSA FON DÖKÜMÜ; Vize başvuru tarihi itibari ile son 15 gün içinde alınmış ve 3 aylık hesap hareketlerinin göründüğü, son kalemde kişi başı en az 7BİN LİRA görünen orijinal kaşeli imzalı hesap dökümü

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Kardeş bana bi yardımcı olya bende Fransaya vize almam lazim ugrasiyorum arastiriyorum 20 yaşındayım öğrenciyim yalniz ailenin durumu kotu yani babamı felan öyle sponsor gosteremem daha önce parti time işlerde çalıştım toplam 10 milyar falan para var banka hesabimda bi vps global ile gorussem ben vize alabilir miyim acaba güvence olsun DİE üstüme eski bir araba da aalabilirim vize daha kolay çıksın die bi yardımcı olur musun bana nedir şansin

• mertuluca M kullanıcısına yanıt
    öğrenci olduğun için ailen üzerinden başvurabilirsin. Eğer ailenin durumu yok ise o parayı babanın hesabına yatır babanda gözüksün. sponsorluk dilekçesini o yazsın. emekli ise konsolosluğun emeklilerden istediği evrakları koyarsın, emekli maaş hesabını gösterir bir de sende ki 10 bini gösterir, seyahat süresince masraflar tarafımca karşılanacaktır diye belirtir, sende 5 günlük bir otel uçak rezervasyonu göster okuldan öğrenci belgesi al.

ama işin zor tek bay erkek turistik vize için riskli durum, döner mi diye risk oluşturur.
  • Daha kolay almam için üstüme eski bir araba alsam ruhsatıni gosteririm en azindan ve bide daha once çok sigortalı bi iste çalıştım 18 yaşından 20 yaşına kadar sigortam ödendi suandada vize kolay çıksın diye bi sigortalı işe girsem olurmu

• mertuluca M kullanıcısına yanıt
    Hesabında 10.000 lira para varsa onu babanın hesabına at babanı sponsor göster. Baban düzenli maaş alıyorsa bordrolu çalışıyorsa belgeleri toplasın. Öğrenciysen sponsor göstermen gerek. Yoksa vermezler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.