Şimdi Ara

Fotograf Makinesi Tavsiyeleri Butce (3000)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Guzel kullanişli saglam bir prof foto makinesi almak istiyorum.. Turist gibi yurtiçi yurtdisi ve doga fotograflari çekicem.
    Butçem 3000 TL

Hem forumdonanimda hemde fotografçilik konusunda açemiyim..
    Yardimlarinizi Bekliyorum

• Canon 7D , Nikon D7000 , Sony A77 , Pentax K5 gibi modellerden tercih edebilirsiniz
  • 3000TL sadece body ve lens için mi ayrıldı.

Fotoğrafçılık konusunda yeniyseniz bu işi iyi düşünün.Sonra 3000Tl çöp olmasın.

Öneri olarakta k-5 alınabilir.
    Veya 60D+kit alıp geri kalan parayla çanta,tripot lens falan alırsınız.

Manzara çekeceğinize göre asında size kit lens ilk etapta yetecektir.Bu yüzden lensten çok bodye para aktarabilirsiniz.
  • Evet makine ve lens için 3000 lira butçem var.Haziranda kismetse dugunum var uzun bir sure yurtdisina bal ayina çikicam.oyuzden Iyı Saglam Guzel bir makine olsun istiyorum. standart fotograf çekimi için nasil bir lens gerekiyorsa o bana yeter.D7000 daha çok hosuma gitti ama dediigm gibi pek bilgi sahibi olmadigim için gorseline gore degerlendiriyorum makineleri :)
    Ilerde duruma gore makro lens alirim uzun yillar goturur diye dusunuyorum.Elimde çanta ve tripod var aksesuarlara para vermicem.Ama bu hastalik belki banada bulasacak :)

Tesekkurler
  • Yurt dışından alacaksanız.İş değişir.

O zaman benim önerim:

60D+Tamron 17-50 f2.8+Canon 100mm f2.8 Macro Mükemmel olacaktır.

Böylece hem mükemmel bir makro lense.Hemde gnlük kullanım için mükemmel bir lense sahip olabilirsiniz
  • 400-500 TL'si Çanta+Hafıza kartı+Harici hardisk+Filtre zaten paranın bir kısmı bunlara gidiyo bunlarda olmazsa olmaz...Ben hepsini 420TL'ye aldım

16+16=32 Gb Hafıza kartı 750 gb harici hardisk çanta filan derken 420 TL bunlarıda hesaba kat derim
  • Belirttiğiniz özelliklere göre Nikon D7000 ilk tercihiniz olsun fakat ekstradan alacağınız lensleri de hesaba katmak gerek. D7000 le birlikte 18-105mm kit lensi uzun bir süre idare eder sizi,daha keskin lensler için bütçeyi biraz zorlamak gerekiyor ki 18-105 te kötü bir lens değil.
  • Soyledigim gibi benimde aklimda olan ilk makine Nikon D7000 18-105 kit. Elimde bol miktarda hafiza karti mevcut çanta tripod vs zaten var. Artik ilerleyen zamanlarda lensleri tamamlarim :) Oncelikli olarak yurtdisinda elimde iyi bir makine olmasi yeterli.Fiyat turkiye garantili 3000-3400 seviyelerinde bulabiliyorum.Garantisiz işe girmeyi dusunmuyorum.Hayirlisi ile sagsalim alabilirm :)

Peki ilerde alacagim lensler ve aksesuarlar neler olabilir ?
  • İleride alacağınız lensler makineyi kullanım amacınıza göre değişecektir. Makro çalışacaksanız Nikon 105mm 2.8F bir lens olabilir. Kuş gibi uzak objeleri çekecekseniz bir tele lens, iç mekan ve mimari çekimleri için 10 mm den başlayan süper geniş açı bir lens olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.