Şimdi Ara

Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2 haftadır forumları,dergileri,gazete haberleri,blogları vs deli gibi inceledim ama hala karar veremedim başta ;

Nikon d3200 düşünüyordum sonrasında ise
    Nikon d5100-d5200 daha cazip geldi nedeni ise daha fazla odaklama noktası olması aynı zamanda ekranından dolayı bu iki makineden birini alıp Nikkor 50 mm G -AFS lens almayı planlıyorum toplamda 1800-2000 bir maliyeti oluyor bununla başlangıç seviyesinde güzel fotoğraflar çekebilirmiyim ? net ve odaklaması güzel bir kaç portre,hayvan resmi çekmek istiyorum.
    Aynı zamanda makro çekimleri çok seviyorum bunun için ileride nasıl bir lens alabilriim ?

Şayet Canon EOS 650D bu 2 makineyle kafa kafaya veriyorsa hatta d3200 den daha iyi bir makineyse gövdede AFS olduğundan dolayı bunu almam daha mantıklı gibi çünkü canon lensi 250-300 liraysa Nikkor 600'den aşşağı olmuyor

Öte yandan dediğim gibi ilk makinam olucak ve hiçbir bilgim yok fakat Nikon daha çok içime sinicek gibi

2000 lira bütçeyle önerilecek Portre için DSLR+LENS nedir ?

Birde Canon 60d var tabiki ...

Çok fazla soru sordum fakat kusura bakmayın her ay lens alamam zaten okuyorum yazın çalışarak biriktridiğim parayla Fotoğraf hobisine atılmak istiyorum ve kazanırken canımın çıktığı paranın boşa gitmesinide istemiyorum

Ne düşünüyorsunuz ? Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playwanted07 -- 28 Temmuz 2014; 5:44:17 >

• Öncelikle şunu belirteyim sırf Odak noktası için falan D5200 alınmaz. Zaten portre demişsiniz.

Canonlarda bodyde AF yoktur ama hemen hemen bütün lenslerinde AF vardır. Yani şuan piyasadakilerin epsinde var eskileri bilmiyorum.
    Bence D5100 +50mm 1.8G alın (Portre için) Macro demişsiniz bunun içinde ileride Tamron 90mm Macro alabilirsiniz ama biraz tuzludur. buna para vermek istemeyip ters bağlama işine girebilirsiniz.
  • Merhaba, bence sizde benim gibi ilgilendiğiniz makineleri yerinde gidip incelemeniz işinizi daha kolaylaştırır. Benim listemde 650D, D5100 ve D3200 vardı. Hepsinin kendine göre avantajları olsa da her kullanıcının tarzı da farklı oluyor. Bu modellerin hepsini kit lensi ile test edip D3200'de karar kıldım. Aslında D3200 benim belki en son tercihimdi fakat onda ki keskinliği diğerlerinde yakalayamadım. 650D'nin body'si çok kullanışlı ve doğal çekimler yapıyor. D5100'n body'si ise bana biraz daha ağır geldi. Birde lightroom ve photoshop kullanmadan resim üzerinde düzenlemeler yapmak cabası. :))
  • Öncelikle ikinizede teşekkürler odaklama noktası anladığım kadarıyla hareket eden nesneleri odaklıyıp net bir şekilde çekiyor
    Hayvan resmi çekerken hareketli olacaklarından dolayı bu odaklama noktası kullanılmıyor sanmıştım tavsiye için çok teşkkürler

Misafirin terliği kardeşim sen bana nikkon 3200 le çektiğin fotoğraflardan bir kaçını atarmsıın internette baktım 2 lensede 650 d bana daha keskin gibi geldi aklımın ucundan Canon geçmiyordu aslında benim gönlüm nikonda ama 50 mm le felan daha uygun gibi canon 650 d
  • playwanted07 P kullanıcısına yanıt

crop'lu

Bunlar da diğer çektiklerim..

crop'lu

crop'lu

crop'lu

Hepsi kit lensle çekildi .))

• fotoğraflar harika crop nedir ? birde lensin ney ?
    Orjinal boyuttaki fotoğrafı büyütüp kırpıyorum (Crop, kırpmak anlamına geliyor) 2.resim 1.resimden kırpılmıştır. Büyütüp kırptığım halde kalitesi bozmadı. .)) Lens beraberinde verdikleri 18-55 kit lens.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Misafir_Terliği

Orjinal boyuttaki fotoğrafı büyütüp kırpıyorum (Crop, kırpmak anlamına geliyor) 2.resim 1.resimden kırpılmıştır. Büyütüp kırptığım halde kalitesi bozmadı. .)) Lens beraberinde verdikleri 18-55 kit lens.

facebook verebilirmisin bana kardesim oha ki ne oha o lensle bu kadar kaliteli fotoğraflar valla sanada helal olsun crop için bir program kullanıyormusn ?
    Lightroom 5.5 kullanıyorum. Adres için pm attım.
  • quote:

Lightroom 5.5 kullanıyorum. Adres için pm attım.

D3200 ü nerden aldın dostum ?
  • Lucky1920 kullanıcısına yanıt
    Vatan bilgisayardan hocam.
  • quote:

Vatan bilgisayardan hocam.

Yanındaki lens 18 - 105 miydi hocam?
  • Lucky1920 kullanıcısına yanıt
    18-55 DX lens .))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.