Şimdi Ara

Fotoğraf kalitesi çok iyi olan kolay taşınabilir fotoğraf makinası (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
0
Favori
22.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kronossus
    O bilgiyi nerden buldun? Adamın bana dediği öyle resmin altındaki yorumlara bakarsan anlarsın İngilizce biliyorsan orda da aynı kullanıcı ismim var..

fotonun exif bilgilerinde photoshop yazıyor..... fotom doğal hiç dokunmadım diyenin fotusunda neden işleyen yazılım photoshop yazsınki? lafa değil icraata bakarım ben vatandaş ona benzeyen birçok insan gibi sallamış, amaç "vay be hocam sen neymişsin" dedirtmek
    hatta flickr da "özellikle s95 ile çekildiği ifade edilen" fotolar içinde çok beğenip exif bilgilerine bakıp nikon d3 ile çekildiğini gördüğüm fotolar oldu.... insanlar neden böyle birşey yapar anlamak zor... sadece satıcıların pazarlama amaçlı yaptıkları dolandırıcılıklar hariç.... s95 foto kalitesini beğendiğim bir kompakt, zaten başarılı bir alet, gerek yok böyle oyunlara, ama amaç makina neymiş diye söyletmek değil "vay abicim sende neymişsin beee" diye söyletmek galiba bildik insan manzaraları, dünyanın heryerinde bu huy pek değişmiyor anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Şubat 2011; 19:30:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

3-5 -10 bin liralık DSLR ve lens seti dizip sanat eseri fotoğraflar çekmek zorunda değil ki kimse ama ! Bunu hobi olarak yapmak isteyip de kendince yada küçük/büyük çevresinde beğenilir bazı fotoğraflar çekmek de yetebilir kişiye. Bu sebeple "AYI" olmaz ki hiç kimse ! Bana göre fiziksel donanım da profesyonel yada amatör fotoğrafçının çok önemli bir aracı. Ben sanat eseri bir fotoğraf çekmek istemiyorum ama ne bileyim oturduğum şehrin kendi kıyas ve gözlemlerime göre daha iyi fotoğrafını çekebilmem için elimdeki donanımın 300 liralık compact'tan iyi olması gerekiyor çünkü onunla da deneyip DSLR ile de deneyip sonuçtaki farkın kayda değer olduğunu gözlerim ile görmüşüm. Bu kimseyi "AYI" yapmaz hatta AY'ı bile fotoğraflamak isteyebilirim misal mevcut 1/2.3 sensörlü 18x optik zumlu makinamla mı çeksem yoksa bir D90 + zum lens ile mi çeksem daha bir güzel sonuç elde ederim ?
    -
    Sonuçta her fotoğraf sanat eseri olma kaygısı ile çekilmediği gibi herkesin maddi gücü doğrultusunda bu hobi ile ilgilenmesi onu "AYI" laştırmaz ki...

polemik yapma arkadaşım!!!! benim yazdığım ile senin yazdığın farklı şeyler

ben her d-slr ı olan ayıdır demedimki....sanırım gereksiz bir alınganlık yapmışsın.....bende d-slr kullanıcısıyım.... anlatmak istediğimin senin yazdıklarınla alakası yok....sen biraz nefes al rahatla ve sonra sağlam kafa ile benim yazımı bir daha oku

ben öyle adamlar yani ayılar tanıdımki...en iyisi olsun diye dünya para verip dslr almış (amaç aslında sağa sola hava atmak yada diğerlerinden üstün gözükmek...bu ayıları iyi bilirim...) ve hayatında %99.99 otomatik modda çekim yapmış ve hatta dünya gezisinde çok önemli bir yerde çektiği yüzlerce fotodan 1-2 tanesi hariç hiçbiri düzgün çıkmamış......çektiği fotolara bakarsan güneşe karşı çekmiş, ne ışık bilen biri ne de kadraj, insan çekmiş adamın yarısı var yarısı yok ..... ama lafa geldiğinde ilk söylediği laf benim makinam seninkinden iyidir....... bilmem anlatabildimmi? relax relax

bahsettiğim insan profilinde iki ileri uç var ise bir ucunda fotoğrafçılığı sanat için yapanlar var diğer zıt ucunda ayılar var......sen bunların arasında kalıyorsun, ancak ne tarafa ne kadar yakınsın bilemem.... belki böyle daha iyi anlarsın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Şubat 2011; 19:34:19 >

• quote:

http://www.flickr.com/photos/jonathannouvellon/5302402294/in/pool-1529645@N22 arkadaşlar bu linkte Canon S95 ile çekilmiş bir fotoğraf var ki hala inanmakta zorlanıyorum.Adama resmi geliştirmede hangi teknikleri kullandığını sordum.
    Aldığım cevap:Kameradan olduğu gibi ve hiç bir işlem uygulamadığını söyledi.Bu mümkün mü?Canon S95 ile böyle orjinal bir fotoğraf elde edeilebilmesi inanması çok zor geliyor bana

Üç ihtimal var:
    1) Fotoğrafçı doğru söylüyordur, PhotoShop'u sadece kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi işler için kullanmıştır.
    Fotoğrafın Flickr üzerinde orijinal boyunu göremediğimiz için biz "imkansız" diye yorumlamış olabiliriz.
    2) Fotoğrafçı kendine göre doğru söylüyordur.
    Herkesin PhotoShop uygulamaktan anladığı şey farklı. Çoğu fotoğrafçı ton eğrisi düzeltme gibi basit işlemleri uygulamakta ve bunları rutin hale getirmekte.
    3) Fotoğrafçı yalan söylüyordur.

Bence fotoğrafın tam boyunu görmeden bir şeyler söylemek yanlış.

• Hiç alınmadım da peki polemik yapmıyim ben susuyim şurada şöyle sessizce oturayım siz konuşun padişahım. Eğer hatam olur ise yine azarlayın e mi ? Bir dahakine daha çok ünlem koyun o zaman daha çok korkarım ve asabiyetinizden, şiddetinizden geri dururum belki olur mu ? relax & relax :)
    -
    Fakat bence siz sakin olmalısınız. Benim yorumum bu açılım içindi biraz da ve açıkladınız. Bu arada sizde şiddet eğilimi var, önce hiç gereği yokken "Ayı" ismi ile tanımladığınız birileri, sonra kendi ünlem dolu mesajınızda kendinizin relax ihtiyacı varken bana bunu söylemeniz :) Tabi benim "sağlam olmayan kafam"dan çıkan bu fikirlerin sizi sinirlendirmesi mümkün olmamalı ve sizin için önemi de olmamalı . Ayrıca yazdıklarınızı bir daha okur isem çoook şey çıkıyor da sizdeki bu şiddet eğilimi var iken konunun bol hakaretli yerlere taşınmasında çok başarılı olacağınızı da göstermişsiniz. En iyisi mi ? Dediğiniz gibi ben relaxımı yapayım

• quote:

3-5 -10 bin liralık DSLR ve lens seti dizip sanat eseri fotoğraflar çekmek zorunda değil ki kimse ama ! Bunu hobi olarak yapmak isteyip de kendince yada küçük/büyük çevresinde beğenilir bazı fotoğraflar çekmek de yetebilir kişiye. Bu sebeple "AYI" olmaz ki hiç kimse ! Bana göre fiziksel donanım da profesyonel yada amatör fotoğrafçının çok önemli bir aracı. Ben sanat eseri bir fotoğraf çekmek istemiyorum ama ne bileyim oturduğum şehrin kendi kıyas ve gözlemlerime göre daha iyi fotoğrafını çekebilmem için elimdeki donanımın 300 liralık compact'tan iyi olması gerekiyor çünkü onunla da deneyip DSLR ile de deneyip sonuçtaki farkın kayda değer olduğunu gözlerim ile görmüşüm. Bu kimseyi "AYI" yapmaz hatta AY'ı bile fotoğraflamak isteyebilirim misal mevcut 1/2.3 sensörlü 18x optik zumlu makinamla mı çeksem yoksa bir D90 + zum lens ile mi çeksem daha bir güzel sonuç elde ederim ?
    -
    Sonuçta her fotoğraf sanat eseri olma kaygısı ile çekilmediği gibi herkesin maddi gücü doğrultusunda bu hobi ile ilgilenmesi onu "AYI" laştırmaz ki...

Gayet güzel açıklamışsınız. Bu insanlardaki zevk-renk tartışması olayı hiç sona ermez. Birileri AYI bile diyebiliyor pekala.
    Herkes istediğini almakta özgürdür. Nitekim ayı diye nitelendirdiğiniz kimseler kompakt makina ile çektiklerinden ziyade kendileri daha iyi işleri dslr ile başarıyor olabiliyor. Kimsenin kimseye kişisel tercihi bu alanda daha kendini geliştirmemiş olmasından ötürü hakaret etme hakkına sahip değildir.
    Fotoğraf çekme olayının kompakt bir makina ile değil de pekala 5000tllik bir makina ile başlayan da olabilir. Bu aşamada da illaki geliştirme göstermesi için zaman gerekecektir siz herhalde ananızın karnında kompaktla bir şeyler öğrenerek bir yerlere geldiniz, dslra geçtiniz öyle mi?
    Böyle karşı tarafa ayı diye nitelendirebilen birinin dedikleri bir insanı ne kadar cesaretlendirebilirki?

Sn jiddi'nin yazdıklarına imzamı atarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

Panasonic LX5 için iso 400 den sonrası noise rahatsız edici demişsinizde ccd sensörlü olup 10mpde hangi DSLR 800 isoda güzel sonuç verebiliyorki?

Bu nasıl bir sorudur yahu?DSLR ile compact makine kıyaslamasıÇok şaşırdım doğrusu.Kaldı ki iyi bir DSLR ve kaliteli bir lensle iso 3600 de bile güzel sonuçlar alınabiliyor.Bunu ben kendi deneyimlerimden biliyorum.Lütfen bu gerçekten beni rahatsız ediyor D-SLR ile compact kıyaslaması yapmayın ikisi çok farklı donanım ve formatta makineler...

iso 3600 ?
    hangi makine bu ?
    Ben işte bunu anlatmaya çalışıyorum.Özellikle D-SLR makinelerde herşey gövde demek değildir;ama gövdeninde önemli faktör olduğunu da unutmamak gerekir.Güzel ve kaliteli herhangi bir lensle güzel sonuçlar alınabilir diyorum.Gerekse filtre gerek ek donanımlar gibi yardımcı parçalarla doyurucu sonuçlar alınabilir.D-SLR gövdelerde her zaman kaliteli fotoğraflar elde edilecek diye bir durum yok.Ama lens faktörü resim üzerinde ciddi rolu var bunun yanında gövdenin işlemci algılayıcı iyi se bu yeterlidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

quote:

http://www.flickr.com/photos/jonathannouvellon/5302402294/in/pool-1529645@N22 arkadaşlar bu linkte Canon S95 ile çekilmiş bir fotoğraf var ki hala inanmakta zorlanıyorum.Adama resmi geliştirmede hangi teknikleri kullandığını sordum.
    Aldığım cevap:Kameradan olduğu gibi ve hiç bir işlem uygulamadığını söyledi.Bu mümkün mü?Canon S95 ile böyle orjinal bir fotoğraf elde edeilebilmesi inanması çok zor geliyor bana

Üç ihtimal var:
    1) Fotoğrafçı doğru söylüyordur, PhotoShop'u sadece kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi işler için kullanmıştır.
    Fotoğrafın Flickr üzerinde orijinal boyunu göremediğimiz için biz "imkansız" diye yorumlamış olabiliriz.
    2) Fotoğrafçı kendine göre doğru söylüyordur.
    Herkesin PhotoShop uygulamaktan anladığı şey farklı. Çoğu fotoğrafçı ton eğrisi düzeltme gibi basit işlemleri uygulamakta ve bunları rutin hale getirmekte.
    3) Fotoğrafçı yalan söylüyordur.

Bence fotoğrafın tam boyunu görmeden bir şeyler söylemek yanlış.

İlk seçenek bana sanki daha mantıklı geliyor.Yoksa gece çekimleri olan bütün fotoğraflar binlerce kullanıcı tarafından işlenmektedir.Not:Sözü edilen fotoğrafa hiç bir işlem uygulamadığını söyleyen adam başka bir resim için bir kaç işlem yaptığını da söyledi.Adam uzun pozlamayla uygun açı ve doğru odaklamayla herhenagi bir işlem zahmetinden beni kurtarıyor dedi.Bence bana inandırıcı geldi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

-

polemik yapma arkadaşım!!!! benim yazdığım ile senin yazdığın farklı şeyler

ben her d-slr ı olan ayıdır demedimki....sanırım gereksiz bir alınganlık yapmışsın.....bende d-slr kullanıcısıyım.... anlatmak istediğimin senin yazdıklarınla alakası yok....sen biraz nefes al rahatla ve sonra sağlam kafa ile benim yazımı bir daha oku

ben öyle adamlar yani ayılar tanıdımki...en iyisi olsun diye dünya para verip dslr almış (amaç aslında sağa sola hava atmak yada diğerlerinden üstün gözükmek...bu ayıları iyi bilirim...) ve hayatında %99.99 otomatik modda çekim yapmış ve hatta dünya gezisinde çok önemli bir yerde çektiği yüzlerce fotodan 1-2 tanesi hariç hiçbiri düzgün çıkmamış......çektiği fotolara bakarsan güneşe karşı çekmiş, ne ışık bilen biri ne de kadraj, insan çekmiş adamın yarısı var yarısı yok ..... ama lafa geldiğinde ilk söylediği laf benim makinam seninkinden iyidir....... bilmem anlatabildimmi? relax relax

bahsettiğim insan profilinde iki ileri uç var ise bir ucunda fotoğrafçılığı sanat için yapanlar var diğer zıt ucunda ayılar var......sen bunların arasında kalıyorsun, ancak ne tarafa ne kadar yakınsın bilemem.... belki böyle daha iyi anlarsın....

Ah hocam be.Ben de aynı şeyleri söylüyorum ama kimse ya anlamıyor ya da ben anlatamıyorum.Arkadaş hangi makine diye sormuş ben iso 3600 de bile iyi sonuçlar alınabilir dedim.Ben öyle bir makine varlığından söz etmedim.D-SLR gövdelerde lens faktörü çok önemli.D-SLR herşey gövde değildir.Önemli olan gerçekten iyi bir lensle gövdeyi buluşturabilmek.Çok pahalı D-SLR gövdeler çok iyi fotoğraf çekecek diye bir şey yok.Önemli olan üstündeki lensi..

• quote:

Hiç alınmadım da peki polemik yapmıyim ben susuyim şurada şöyle sessizce oturayım siz konuşun padişahım. Eğer hatam olur ise yine azarlayın e mi ? Bir dahakine daha çok ünlem koyun o zaman daha çok korkarım ve asabiyetinizden, şiddetinizden geri dururum belki olur mu ? relax & relax :)
    -
    Fakat bence siz sakin olmalısınız. Benim yorumum bu açılım içindi biraz da ve açıkladınız. Bu arada sizde şiddet eğilimi var, önce hiç gereği yokken "Ayı" ismi ile tanımladığınız birileri, sonra kendi ünlem dolu mesajınızda kendinizin relax ihtiyacı varken bana bunu söylemeniz :) Tabi benim "sağlam olmayan kafam"dan çıkan bu fikirlerin sizi sinirlendirmesi mümkün olmamalı ve sizin için önemi de olmamalı . Ayrıca yazdıklarınızı bir daha okur isem çoook şey çıkıyor da sizdeki bu şiddet eğilimi var iken konunun bol hakaretli yerlere taşınmasında çok başarılı olacağınızı da göstermişsiniz. En iyisi mi ? Dediğiniz gibi ben relaxımı yapayım

sen daha okuduğunu anlayamıyorsan ben sana artık ne diyeyim? hadi yolun açık olsun...kazasız belasız

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

-

Gayet güzel açıklamışsınız. Bu insanlardaki zevk-renk tartışması olayı hiç sona ermez. Birileri AYI bile diyebiliyor pekala.
    Herkes istediğini almakta özgürdür. Nitekim ayı diye nitelendirdiğiniz kimseler kompakt makina ile çektiklerinden ziyade kendileri daha iyi işleri dslr ile başarıyor olabiliyor. Kimsenin kimseye kişisel tercihi bu alanda daha kendini geliştirmemiş olmasından ötürü hakaret etme hakkına sahip değildir.
    Fotoğraf çekme olayının kompakt bir makina ile değil de pekala 5000tllik bir makina ile başlayan da olabilir. Bu aşamada da illaki geliştirme göstermesi için zaman gerekecektir siz herhalde ananızın karnında kompaktla bir şeyler öğrenerek bir yerlere geldiniz, dslra geçtiniz öyle mi?
    Böyle karşı tarafa ayı diye nitelendirebilen birinin dedikleri bir insanı ne kadar cesaretlendirebilirki?

Sn jiddi'nin yazdıklarına imzamı atarım.

bozacının şahidi şıracı olurmuş.... sizde okuduğunu tam anlamadan yorumyapangillerdensiniz anlaşılan

tekrar ediyorum fikrim değişmiş değil: anlayamadığınız kısmı yine tekrar ediyorum....ama yine anlayamazsınız kabahat sizin
    amacı aslında sağa sola hava atmak ya da diğerlerinden üstün gözükmek olan ve parayla herşeye sahip olabileceğini sanana ben her ortamda "ayı" derim...... ok'mi kardeşim?.....

"arkadaşım...makinanın kompakt olması d-slr ile çekilenler kadar harika fotoğraflar çekemeyeceğin anlamına gelmiyor
    fotoğrafı çeken İNSANDIR ve fotoğraf makinası bu işe aracı olan alettir.....bunu anlatamadık senelerdir kimseye
    .........................................
    .............................................
    sanat harikası fotoğraf çekmek için çok iyi ve çok kaliteli ve hatta çok pahallı makina alman gerekmez.... sanat insan beyninin ve kalbinin içinde tasarlanır ve üretimine bazı şeyler yardımcı olur.... senin beyninin veya kalbinin içinde o sanatı yaratacak kabiliyet ve güç yok ise elinde tuttuğun dünyanın en kaliteli ve en muhteşem fotoğraf makinası olsa ne yazar?
    .................................................
    .................................................
    eğer fotoğrafçılığı bir sanat olarak görüyor isen sanatsal birşey ortaya çıkarmak için kullandığın makinanın önemi yok, asıl önemli olan insandır....yani mantık ve duygular.... fotoğrafçılığı anlamak için öncelikle bunu kabullenmek gerekir ve o nedenlede önce kendinizi geliştirmeniz (buna fotoğrafçılık eğitimide dahil) gerekir.... yoksa gerisi hikaye....
    ...........................................
    ...........................................
    uzun lafın kısası "kompakt makinalar ile ve hatta daha kötüsü ile bile "HARİKA FOTOLAR" çekilebilir.....
    İŞ İNSANDA BAŞLIYOR VE BİTİYOR....
    elbette bunu anlayabilene.....
    "

diye de lafımı bitirmiştim ama bunu anlayamamış olanları da görüyoruz bkz: şekil.a ve şekil.b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 18 Şubat 2011; 1:25:01 >

• quote:

Ah hocam be.Ben de aynı şeyleri söylüyorum ama kimse ya anlamıyor ya da ben anlatamıyorum.Arkadaş hangi makine diye sormuş ben iso 3600 de bile iyi sonuçlar alınabilir dedim.Ben öyle bir makine varlığından söz etmedim.D-SLR gövdelerde lens faktörü çok önemli.D-SLR herşey gövde değildir.Önemli olan gerçekten iyi bir lensle gövdeyi buluşturabilmek.Çok pahalı D-SLR gövdeler çok iyi fotoğraf çekecek diye bir şey yok.Önemli olan üstündeki lensi..

hocam konuyu açan bendim ve ben seni anladım ya... önemli olan o...

zaten konumuz d-slr değildi.....
    ben sahibi olduğum d-slr'ları ve lenslerini taşımamak için bir premium kompakt arıyordum...
    konumuz o idi.... konu nerden nerelere geldi

önerin doğrultusunda canon s95'e bayağı bir kafa yordum.....
    önerin ve yardımların için çok teşekkürler

Fotoğraf kalitesi çok iyi olan kolay taşınabilir fotoğraf makinası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 18 Şubat 2011; 23:35:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

hocam konuyu açan bendim ve ben seni anladım ya... önemli olan o...

zaten konumuz d-slr değildi.....
    ben sahibi olduğum d-slr'ları ve lenslerini taşımamak için bir premium kompakt arıyordum...
    konumuz o idi.... konu nerden nerelere geldi

önerin doğrultusunda canon s95'e bayağı bir kafa yordum ve almaya karar verdim.....
    önerin ve yardımların için çok teşekkürler

şeçimim bu olmuştur....
     Fotoğraf kalitesi çok iyi olan kolay taşınabilir fotoğraf makinası

bu konuyu moderatör arkadaşlar kapatabilir.

Eyvallah sağolasın hocam.Senin de belirttiğin gibi konu gerçekten çok başka yerlere geldi.Bu arada sana yardımım dokunduysa bu beni çok mutlu eder.Gerçekten pişman olmayacağın bir makine.Sana şu kadarını söyleyeceğim ben bir fotoğrafçı ve sıkı bir D-SLR kullanıcısı olarak gönül rahatlığı ile bu makineyi yanıma alıp iyi işler çıkarabiliyorum.Çok beğendiğim fotoğrafları CS5 de bir kaç basit adımla(fazla oynamak şartıyla çünkü resmi bozuyor)mükemmel hale getirebiliyorum..Şimdiden hayırlı olsun ve iyi günlerde kullan.Keyfini çıkar

• Konu kapanmadan tecrübeli arkadaşlara birşey sorabilir miyim ?
    Ben de compact bir makine almak için yola çıkmıştım.

HX5 - SX210 - TZ10 derken forumu biraz kurcaladıktan sonra lens büyüklüğü, mega zoom, megapixel derken S95 de karar kıldım gibi.
    Bu konunun da seçimim için çok faydası oldu.

Yalnız aklıma takılan bir soru var. Benim alacağım makineden bir diğer beklentim de güzel HD video çekimi (HD Ready olabilir)
    Yukarda saydığım 3 makinanın sanırım video çekimi daha başarılı S95 e göre.
    İnternetten izlediğim örneklere göre konuşuyorum.

Bu tespitim doğrumudur acaba ? S95 fotoğraf üzerine yoğunlaştığı için HD Ready video performansı diğer makinelere göre geride midir ?

Eğer durum böyle ise biraz sınıf dışına çıkacak belki ama yeni çıkan Panny GF12 yönüne kayma ihtimalim olabilir.

Bu arada konu kapanmasın. Benim gibi başka arkadaşlara da bu konu ışık tutacaktır diye düşünüyorum.

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocake -- 18 Şubat 2011; 10:58:33 >

• s95 alan arkadaşlara hayırlı olsun. kullanıcı foto paylaşımı bekliyoruz?

http://forum.donanimhaber.com/m_45041715/mpage_1/f_/key_canon,s95//tm.htm
  • 1280X720 ( 24 kare/sn) High Definition video çekiyor bu da 4 GB kartta yaklaşık 25 dakika oluyor. Yeterli midir bilemem elbette,bana göre 640x480 çoğu zaman yeterli.Youtube tan karşılaştırmalı videolar izleyip artık kendin karar vereceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocake

Konu kapanmadan tecrübeli arkadaşlara birşey sorabilir miyim ?

HX5 - SX210 - TZ10 derken forumu biraz kurcaladıktan sonra lens büyüklüğü, mega zoom, megapixel derken S95 de karar kıldım gibi.

Yalnız aklıma takılan bir soru var. Benim alacağım makineden bir diğer beklentim de güzel HD video çekimi (HD Ready olabilir)

Bu tespitim doğrumudur acaba ? S95 fotoğraf üzerine yoğunlaştığı için HD Ready video performansı diğer makinelere göre geride midir ?

Eğer durum böyle ise biraz sınıf dışına çıkacak belki ama yeni çıkan Panny GF12 yönüne kayma ihtimalim olabilir.

Bu arada konu kapanmasın. Benim gibi başka arkadaşlara da bu konu ışık tutacaktır diye düşünüyorum.

Bu modellerin kıyaslamasından önce habgi önceliğe göre makine aradığınızı sizin kendiniz belirlemeniz lazım.Eğer video öncelikli istiyorsanız size tavsiyem Full HD çekim yapan bir makine almanız;ama imaj kalitesi öncelikli makine arıyorsanız Canon S95 tercih edilebilir.Şunu da belirteyim Canon S95'in HD videosu yeterli olacaktır.Eğer bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz gerek Flickr da gerek Youtube da S95 ile çekilmiş gece videoları var ve oldukçada iyi.

• Bu arada söylemeyi unuttum.Bece de bu konu kapanmasın.Nerden biliyorsun diyenlere de şunu söylemek istiyorum.Benim burda önerdiğim ya da önermediğim compactların hemen hepsi elimden geçti.Fuji F serisi olsun,Canon'un tüm G serisi ve canon s90 ve s95 Panasonic LX serisi ve GF1 ve bunlar gibi daha bir çok compact makineO yüzden deneyimim oldukça fazla bunların yanında Canon A serisi ama Canon A640 gibi bir makine elime geçmedi onun düzeyinde tek makine Canon S95
  • @DoSöDoKöKo kardeşim,

Ben de 'advanced compact' arayışı içindeyim. Hem de uzun bir süredir. Şu an geldiğim noktada bulabildiğim diğer tüm alternatifleri eleyerek; Canon PowerShot S95 ile Olympus XZ-1 gibi iki seçenek arasında kaldım. Eğer çok aceleniz yok ise, size önerim; 'Olympus XZ-1' ülkemize gelmeden ve elinize alıp incelemeden 'Canon PowerShot S95' almaya sakın kesin bir karar vermeyin. Her ikisini de görmek lazım.

Ayrıca, yazınızda ayılara haksızlık ettiğinizi düşünüyorum, hatta bir parça ayılara hakaret etmişsiniz. Ancak görüşlerinizdeki ana fikire aynen ben de katılıyorum. Eğer imza kampanyası gibi birşey düzenleniyor ise, bende sizin yazdıklarınızın altına imzamı atarım ve hatta yazdıklarınızın altına imza atacak bir çok insan da biliyorum. Normal akıl sağlığı yerinde bir insana; 'tilki kadar kurnaz adam', 'çakal gibi fırsatçı adam', 'kedi gibi sinsi kadın' v.b. gibi benzetmeler aşırı kaçmaz ve dokunmaz, ancak yazınızda biraz kendini gören var ise tepki vermesi elbette normal karşılanmalı.

Kolay gelsin, saygılarımla.

İlave: Eğer incelemediyseniz; Canon PowerShot S95 ile Olympus XZ-1'i birbirine rakip gösteren aşağıdaki gibi yazıları internetten araştırıp okumanızı öneririm.
    http://www.zdnet.com/blog/digitalcameras/ces-new-olympus-xz-1-challenges-canon-s95-for-high-end-compact-camera-crown/4484

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElmaKent -- 18 Şubat 2011; 16:34:11 >

• kağıt üzerinde bakınca Olympus XZ-1 s95 göre Aperture range F1.8 - F2.5 ,Macro focus range 1cm başlaması
    çok fazla fark yok ama Pixel density 22 MP/cm² olması hakkını verirse makina tabii sensör ve objektif açısından nasıl o mana'da xz-1 ön plana çıkarıyor .bekleyip kullanıcı fotolarını görmek gerekir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocake

Konu kapanmadan tecrübeli arkadaşlara birşey sorabilir miyim ?

Bu modellerin kıyaslamasından önce habgi önceliğe göre makine aradığınızı sizin kendiniz belirlemeniz lazım.Eğer video öncelikli istiyorsanız size tavsiyem Full HD çekim yapan bir makine almanız;ama imaj kalitesi öncelikli makine arıyorsanız Canon S95 tercih edilebilir.Şunu da belirteyim Canon S95'in HD videosu yeterli olacaktır.Eğer bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz gerek Flickr da gerek Youtube da S95 ile çekilmiş gece videoları var ve oldukçada iyi.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
    Benim için 720p yeterli olacaktır. Sadece gece çekimlerinde noise ya da makul bir hızda hareket ederken kare atlama vs gibi problem olmasın yeter benim için

• Tüm bu tartışmaların arasında af hızı ve iso performansı gibi handikaplarına rağmen bence s95'den çok daha iyi imaj kalitesine sahip ve sığ alan derinliği sensor boyutuyla ilgili çok daha başarılı Sigma Dp2x unutuluyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.