Şimdi Ara

### Fotoğraf Düzenleme Yazılımları ve Teknikleri ### (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
41
Favori
25.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: a.f.y.

test

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar iyi geceler ben uzun süredir retrografi - siyah beyaz yada sepia fotoğraf düzenlemek için araştırma yapıyorum.
    lakin hiç beni tatmin eden bir çalışma bulamadım. en son iz dergisinin kapağını gördüm inşallah düzenlemesi vardır diye aldım.
    ancak içinde düzenleme yoktu sadece portfolyo sunmuş.
    aslında bu şekilde düzenlemek istediğim fotoğraf gerçekten filme pozlanmış.
    yılların fotoğrafı fotoğrafçı 19835 den 1985 e kadar foto galatasaray da çekim yapan maryam Şahinyan'a ait.

şimdi ben kıyafeti saymaz isek nasıl böyle düzenlerim fotoğraflarımı photoshopta.

### Fotoğraf Düzenleme Yazılımları ve Teknikleri ###

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

merhaba arkadaşlar iyi geceler ben uzun süredir retrografi - siyah beyaz yada sepia fotoğraf düzenlemek için araştırma yapıyorum.
    lakin hiç beni tatmin eden bir çalışma bulamadım. en son iz dergisinin kapağını gördüm inşallah düzenlemesi vardır diye aldım.
    ancak içinde düzenleme yoktu sadece portfolyo sunmuş.
    aslında bu şekilde düzenlemek istediğim fotoğraf gerçekten filme pozlanmış.
    yılların fotoğrafı fotoğrafçı 19835 den 1985 e kadar foto galatasaray da çekim yapan maryam Şahinyan'a ait.

şimdi ben kıyafeti saymaz isek nasıl böyle düzenlerim fotoğraflarımı photoshopta.

Alıntıları Göster
    Macbook için Pixelmator çok kullanışlı bir program aklınızda bulunsun bence :)

• basçekteki videolar çalışmayor :) belki benim baglantımdandır
    güzel konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

basçekteki videolar çalışmayor :) belki benim baglantımdandır
    güzel konu
    merhaba arkadaşlar.

raw8 çıktı mı? adobe'nin yeni buluşu shake reduction'ı kullanmak için illa creative cloud'a yıllık abone olmak mı gerekiyor. aynı şekilde lightroom8'de nasıl ediniliyor.

işin özü ben yasal olmayan yollardan cs6 + raw plugin kullanıyorum ve aşağıdaki özellikleri kullanabilmek için illa para mı bayılmam lazım.

bu yeni sistem şirketler için iyide bizim gibi yıllık 100 lira vermeyecek olan amatörler için kötü olmuş.

• Yeni özellikler için aylık paralı sisteme geçmeniz lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanTnçr

Yeni özellikler için aylık paralı sisteme geçmeniz lazım :)
    bu fotoğrfları nasıl düzenlenmiş bir adı var mı acaba?
    çok doygun fotoğrafı farklı güzel bir hale dönüşmüş.

http://500px.com/89205537525
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

bu fotoğrfları nasıl düzenlenmiş bir adı var mı acaba?
    çok doygun fotoğrafı farklı güzel bir hale dönüşmüş.

http://500px.com/89205537525

Alıntıları Göster
    dlsr çekilmiş videolara beyaz ayarı, doygunluk, karşıtlık vs... gibi ayarları yapıp kendine özel değil de avi, mpeg türü dosya olarak kaydeden program bilen varsa çok yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyuıtyuı

dlsr çekilmiş videolara beyaz ayarı, doygunluk, karşıtlık vs... gibi ayarları yapıp kendine özel değil de avi, mpeg türü dosya olarak kaydeden program bilen varsa çok yardımcı olur.

Alıntıları Göster
    Hemen hemen bütün video düzenleme yazlımları avi ya da mpeg çıktı yapabiliyor diye biliyorum ben
  • beyaz ayarı, doygunluk, karşıtlık vs... gibi ayarları yapabilen program bulamadım. 5-6 program denedim en azından. bazıları da sonunda kendine has formatlara çeviriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hurby

beyaz ayarı, doygunluk, karşıtlık vs... gibi ayarları yapabilen program bulamadım. 5-6 program denedim en azından. bazıları da sonunda kendine has formatlara çeviriyor.

Adobe Ptohoshop içerisinde yapabilirsiniz ya da kullanımı kolay Sony Vegas Pro da olabilir
  • teşekkürler. sony vegas pro yu duymuştum ama acil ve 1 tane video olduğu için ondan uzak durmuştum. bir deneme dürümü var internette. artık işim gene düşerse bakarım.
  • Abi resimdeki kırmızı çizgiler nasıl yapılıyo?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepsalman

Abi resimdeki kırmızı çizgiler nasıl yapılıyo?
    Işık boyama tekniği ile

• Buraları çok boş bıraktık hacı

Sadece bu videonun before and after'ı bulunmakta malesef.

### Fotoğraf Düzenleme Yazılımları ve Teknikleri ### ### Fotoğraf Düzenleme Yazılımları ve Teknikleri ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguruyaniker -- 21 Ağustos 2013; 21:30:18 >

• Vakit yok hocam vallaha bakamıyorum :)
  • Ben ara ara çekiyorum. Atarım buraya da :)
  • takip
  • Çok güzel bir konu olmuş gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Katılıyorum. Photoshop'tan eksiği yok neredeyse. Üstelik fiyatı da sadece 30 dolar, hatta şu anda %50 indirimle 15 dolara satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Katılıyorum. Photoshop'tan eksiği yok neredeyse. Üstelik fiyatı da sadece 30 dolar, hatta şu anda %50 indirimle 15 dolara satılıyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar.
    ben yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmak için blogum da fotoğraf düzenlemeleri anlatıyorum.
    hatta bunun için ayrı bir konu başlığı vardı. sürekli güncelliyordum. geri dönütlerde çok güzeldi.

ne yazık ki çok işgüzar bir forum.donanım admini başlığı kilitleyene kadar.
    o zamandan beri sinirden güncellemedim

lakin bir çok arkadaştan nasıl yaptın nasıl yapılıyor sorununa her defasında uzun uzun cevap vermemek için. tekrar yazmaya başladım.
    bugün 3 yeni yazı ekledim sayfayı burada paylaşıyorum. umarım faydalı olur. saygılar.

http://burhandikkasphotography.blogspot.com.tr/

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.