Şimdi Ara

Fotoğraf Basmak için Yazıcı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
3
Favori
29.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende l110 veya l210 almayı düşünüyordum.

bu cihazlardan birini alıp orjinal l800 mürekkep kullanabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

bende l110 veya l210 almayı düşünüyordum.

bu cihazlardan birini alıp orjinal l800 mürekkep kullanabilir miyiz?

L800 mürekkebini kullanabilirsiniz fakat renk uyumsuzluğu yaşarsınız.L800 de ana renkler(cyan,magenta,yellow) ara renklere(Light Cyan,Light Magenta) göre ayarlandığından; 4 kartuşlu yazıcılarda renk uyumsuzluğu yaşanır.Tavsiyem, bulabilirseniz ev kullanıcısından 2. el temiz(yazdırma kafası sorunsuz) bir sx veya dx serisi epson yazıcı almanız...
  • ikinci el almak istemiyorum açıkcası,

yukarıda kolay dolum kartuşu olan Brother marka yazıcı tavsiye etmişsiniz,model verebilir misiniz ?
  • tyll kullanıcısına yanıt
    Brother Modelleri ile daha doğrusu yazıcılarla uzun zamandır alakasız kaldım, güncellemerden bihaberim.Fakat gelinen noktaya baktığımda yazıcı piyasası uçmuş gitmiş.Epson fiyat politikasını yukarı çektiği için diğer firmalarda pahalı fiyatlara(belkide olması gereken buydu, önceleri kartuş fiyatına yazıcı bulunabiliyordu) yazıcı satabiliyor.
    200 TL yi geçmemesi gereken L100_200 serisi ve 400-500 TL yi geçmemesi gereken bir L800 ü gördükten sonra gerçekten korktum yazıcı piyasasından.Allahtan zamanında yatırım yapmışım Epson'a(Ayıptır söylemesi biri sıfır toplam 4 tane epsonum var:)).
    Eski mesajlarımda da görebilirsiniz, Brother yazıcı tavsiyelerim olmuş ama malesef Türkiye'de piyasası oluşturulamamıştır.Sürekli Besleme sistemli Canon-HP- kullanıp sorunlarıyla uğraşacağınıza Epsonla aynı baskı kafası teknolojisini kulllanan ve Kolay Dolum kartuşları bulunan(XL kartuşları zaten besleme tankı gibi:) ) Brother kullanmak daha mantıklı.Hem sorun yaşamazsınız hemde ucuz maliyetli olur.
    Brother'ın en ucuz mürekkep püskürtmeli yazıcısı bilene 1.5 pl damlacık boyutunda baskı verebiliyor.L800 ün de damlacık boyutu 1.5 pl. ikiside aynı baskı kafası teknolojisini kullanıyor.Aralarındaki tek fark bana göre L800 6 renkli(renk uyumluluğu daha iyi olabilir) Brother 4 renkli mürekkep kullanıyor olması.Sonuç F/P Brother...
    Brother yazıcıların değerini bilip en iyi değerlendiren tek firma var, O da Kartuşmatik.Tavsiyem Kartuşmatik ile irtibata geçip onların tecrübesiyle ve garantisinde yazıcı almanız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 28 Mayıs 2014; 10:52:19 >

• Arkadaşlar bende aynı şekilde kızımın fotoğraflarını bastırmak için yazıcı arıyorum. Yukarı da @OCP Türkiye'nin önerdiği siteye baktım, aklımda CANON ip7250 modeli var, fakat internette çok dalgalı fiyatları var, 215 TL ile 450 TL arası değişen fiyatları var. Bu üründen başka profesyonel baskı yapabileceğim ne önerebilirsiniz? Limit 400 TL civarında ve sağlam bir siteden almak istiyorum.
  • İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde kızımın fotoğraflarını bastırmak için ip7250 sipariş ettim. Fiyatlar 215-300 arası değişiyor ama stok var yazmasına rağmen birçok sitede stok yok ben 1 haftadır arıyorum çünkü. Bulsan bile taksitli satıştaki vade farkı, kargo ücreti derken 300 ü buluyor maliyeti. Tavsiyem Mediamarkte gitmen. internette satışı yok ama birçok mağzada satışta. Kayseri mağzasında yoktu ben izmirdekinden istettim gelecek. 249 tl fiyatı.

Dolan kartuşlu olanlar 330 bitmeyen kartuşlu olanlar da 450 civarı. Bunları da düşünebilirsin.

400 tl civarı daha kaliteli baskı alabileceğin bir cihaz( benim araştırmalarıma göre) yok maalesef. o fiyatlardaki ürünlerin ekstra tarayıcı fotokopi özelliği bulunuyor genelde. Baskı kalitesi ip7250 altında bile kalabilir.
  • Peki bu dolan kartuş ile bitmeyen kartuş arasında nasıl bir fark var? Bitmeyen kartuş ile ne kadar fotoğraf bastırabilirim? Yukarıda linki verilen sarfet sitesinde bitmeyen kartuşlusu var, fakat yapı kredi kartıma taksit imkanı olmadığı için alamıyorum maalesef. Bitmeyen kartuşlu almaya razıyım 450 TL verip ama taksit imkanı olan bi site bulamadım.
  • İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt
    bitmeyen kartuşlu sistemde yazıcı dışında bulunan tanklardan hortumlar aracılığıyla mürekkep kartuşlara geliyor. dolan kartuşlarda ise doldurulabilir olan yedek kartuşları bittikçe doldurup yazıcının içerisine takıyorsunuz. bitmeyen kartuşlu sistemlerde hortumlarla ilgili sorun çıkma olasılığı daha yüksek olduğu söylendiği için ben dolan kartuş üzerine yoğunlaştım. Orjinal kartuşlar bitince dolan kartuş ve mürekkep seti almayı düşünüyorum ama ilk etapta sadece yazıcıyı aldım. hatta forumda orjinal kartuşları doldurup kullanan arkadaşlar da var belki dolan kartuş da almadan bi süre orjinal kartuşlar doldurularak idare edilebilir.
  • Güncel olarak hangi yazıcıyı önerirsiniz fotoğraf baskısı için?
    Tavsiye ettiğiniz yazıcılarda stok bulunmuyor artık, yeni modeller çıkmış olmalı.
  • Epson L800 :)
  • efendim ben cevap yazarken şunu düşünüyorum fotoğraf baskı için 500 tl lik bir yazıcı istiyosunuz. peki hiç düşündünüzmü ucuz yazıcıdan resimlerin zamanla kaybolduğunu fotoğrafçılar minlabları boşuna almıyorlar 150 sene garantisi var ucuz etin yahnisi yenmez.
     Fotoğraf Basmak için Yazıcı tavsiyesi

• Yazicidan resimlerin kaybolmasi derken ne demek istediniz?
    Bende fotografi disarda cikarmaya guvenmedigim icin alayim dedim de bilmeyince secim zor oluyor..
    Internette foto baski yapan siteler var ama ne kadar guvenilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyisi dışarda bir fotoğrafçı dükkanında cıkarmaktır.en güvenilir fotoğraf baskısı yapan fotoğrafçılık esnaflarıdır.
  • öncelikle rahatsız ediyorsam çok özür dilerim, banada yazıcı tavsiyesi lazım, kriterlerim renkli gerçekci baskı yani mesela fotokobi yaparken en iyi kaliteyi verebilecek, birde otomatik önlü arkalı fotokobi yani tek seferde, ve tabiki fiyatı uygun olması, bu durumda epson mu canon mu mürekkeplimi lazer mi dersiniz?
  • yeni model var mı tavsiye edebileceğiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

Canon'un 5-6 kartuşlu modelleri tam size göre, tavsiye ederim.
    http://www.sarfet.com/U621,14,canon-pixma-ip7250-ocp-surekli-murekkep-besleme-sistemli-foto-yazici-qc-canon-ciss-yazicilar-smbs-canon.htm

Hocam MG 7520 modelide bu bahsettiğiniz gruba giriyor sanırım.
  • selamlar..
    ufak ticari amaçlarla foto yazıcı almayı düşünüyorum
    l805 üzerinde yogunlastım. Peki bu yazıcıların 2.eli alınır mı?
    Garantili var bi tane. Ne bileyim 2 aydır pek kullanmadım diyor bişeyleri kuruyor mu bunların sorun yaşar mıyım?

sadece foto baskı yapacagım aylık 15bin 10x15 foto basacagım, öneriniz nedir?

arada bir yansanayi mürekkep kullandıgımda makinayı bozar mı?

1500e onu alacagıma 300e l100 l110 l355 var, bunlarla l805 gerçekten farklı mıdr?
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    L805 güzel makine fotoğraf baskısı için gayet ideal kesinlikle işinize yarayacaktır. orjinal kullansanız dahi para bırakır tabi muadil kullanım çok daha karlı olur ticari anlamda bizim bu seriye verdiğimiz muadil mürekkepler orjinalleri aratmaz işyerimize gelip beraber baskı alıp baskı sonuçlarını ve fotoğraf kağıdı çeşitlerini incelemek isterseniz her zaman bekleriz ayrıca satış linkleride aşağıda incelemek isterseniz.

100 ml bir tankı 1,5 kere doldurur
    500 ml bir tankı 7 kere doldurur
    6x100 ml
    https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/epson-l805-murekkep-6x100-ml-set-ucretsiz-kargo-P173994281

6x500 ml
    https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/epson-6-renk-l-serisi-t6731-t6736-murekkep-6x500-ml-set-P199288583

ikinci el meselesine gelirsek bu önemli bir mevzu uzun süreli kullanılmama durumlarında kafalarda kuruma ve nozüllerde tıknma riski oluşur 2 ay belki çok uzun bir zaman değil ama genede temkinli olmalı 2. el alınacaksa muhakkak baskı almadan yada en azından nozül kontolu yapılmadan alınmamalı

ve son olarak L100 - L300 - L355 vs. bütün 4 renk kullanan L serileri ile 6 renk kullanan L8XX fotoğraf baskısı konusunda çok fark vardır L8XX serisi hem 6 renk (LM-LC) kullanıyor oluşu hem kullandığı mürekkep türü hemde belkide en önemlisi 1,5 PL'lik damlacık boyutu ile (yani mürekkepi püskürten nozüllerin çapı) genelde 3 PL damlacık boyutlu 4 renk L serilerinen çok daha yüksek kalite ve hızlı fotoğraf baskısı sunar ticari kullanım için çok daha idealdir 6 renk epsonlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı m.

L805 güzel makine fotoğraf baskısı için gayet ideal kesinlikle işinize yarayacaktır. orjinal kullansanız dahi para bırakır tabi muadil kullanım çok daha karlı olur ticari anlamda bizim bu seriye verdiğimiz muadil mürekkepler orjinalleri aratmaz işyerimize gelip beraber baskı alıp baskı sonuçlarını ve fotoğraf kağıdı çeşitlerini incelemek isterseniz her zaman bekleriz ayrıca satış linkleride aşağıda incelemek isterseniz.

100 ml bir tankı 1,5 kere doldurur
    500 ml bir tankı 7 kere doldurur
    6x100 ml
    https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/epson-l805-murekkep-6x100-ml-set-ucretsiz-kargo-P173994281

6x500 ml
    https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/epson-6-renk-l-serisi-t6731-t6736-murekkep-6x500-ml-set-P199288583

ikinci el meselesine gelirsek bu önemli bir mevzu uzun süreli kullanılmama durumlarında kafalarda kuruma ve nozüllerde tıknma riski oluşur 2 ay belki çok uzun bir zaman değil ama genede temkinli olmalı 2. el alınacaksa muhakkak baskı almadan yada en azından nozül kontolu yapılmadan alınmamalı

ve son olarak L100 - L300 - L355 vs. bütün 4 renk kullanan L serileri ile 6 renk kullanan L8XX fotoğraf baskısı konusunda çok fark vardır L8XX serisi hem 6 renk (LM-LC) kullanıyor oluşu hem kullandığı mürekkep türü hemde belkide en önemlisi 1,5 PL'lik damlacık boyutu ile (yani mürekkepi püskürten nozüllerin çapı) genelde 3 PL damlacık boyutlu 4 renk L serilerinen çok daha yüksek kalite ve hızlı fotoğraf baskısı sunar ticari kullanım için çok daha idealdir 6 renk epsonlar.

2 aydır kullanmadım dediği 2 ay önce almış tek tük baskı yapmış. Faturası var epson garantili. 2017 sonuna ait. Orijinal mürekkep %80 duruyormuş. sizce o cihaz yanında 1 set photoInk mürekkep ile birlikte 1100e alınır mi? Yoksa 1500e hepsiburadadan sifir mi almali? Az da bi fark yok

Bana uygun geldi ama piyasaya ilk defa giriyorum. Nozul kontrolü nasıl yapılıyor? Makinayı alırken birkaç foto çıkartmam yeterli mi test acısından? Bu arada 500ml gayet iyiymiş. Inşallah ondan her ay sipariş ederim sizden.

Bu arada en ucuz maliyetli foto kağıdı nedir? Sizde var mıdır foto kağıdı olsun parlak olsun başka özelliği onenl i değil. Bol bol bana çalışırsınız insallah işlerim iyi gider makina sorun çıkarmazsa..

Bu arada bilgi nimetini sakınmadan paylaştığınız için minnettarım. Allah razı olsun bol kazançlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rec25 kullanıcısına yanıt
    2 aylık makine ve ara ara baskı alınmışsa çokda büyük problemler olacağını sanmam zaten garantisi varmış fakat genede almadan nozül kontrol ve baskı almayı ihmal etmeyin.

nozül kontrol yazdırma arayüzünde üstteki sekmelerin en sonunda bakım kısmındadır kağıt tepsisinde düz kağıt bulunsun desen basar kağıda desenlerde eksiklik olup olmadığına göre kafanın durumunu anlayabilirsiniz.

bir kaç foto alsanız yeterli fakat baskı kalitesini en iyi kalite fotoğraf değilde fotoğraf olarak belirleyin.

sıfır 1500'ün altı yokmu bence iyi bakın, eğer 1300'e filan bulursanız bence 2. ele 1100 çok olur eğer bulamazsanız en azından bunu 1000'e indirmeye çalışın.

fotoğraf kağıdı meselesine gelirsek gramaj, kalite, yüzey ve kulanım alanı olarak oldukça çeşitli fotoğraf kağıtları mevcut. fiyatı belirleyen tabi gramaj ve kalite kısmı açıkçası tecrübe etmeden karar vermeniz çok mümkün değil makineyi temin ettiğiniz takdirde eğer isterseniz iletişime geçin size kağıt çeşitlerini içeren numune paketi gönderelim başka firmalardada bunu talp edin ki hangi kağıdın sizin için uygun olduğunu anlayabilesiniz

bizde 120 gr'dan 300 gr'ma (arada 20-240-260-280 gr mvcut), parlak, saten, ipek, çift taraflı, yapışkanlı, mıknatıslı vs. gibi oldukça kapsamlı fotoğraf kağıdı çeşitleri mevcut.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.