Şimdi Ara

Forumda çok yakan araba yok mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
2
Favori
4.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dh de herkesin arabası 15-25 kuruş yakar.herkesin boyu 190 cm kaslı mavi gözlü,bide aylık en az 5000 tl aylık gelirleri olan vatandaşlardır yapmayın yani şimdi hiç yakışıyormu size böyle bir konu açmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane 1 lpg ile 120 sabit hiz klima acik 15 kurus yakiyor arac uzun yolda, ben de hala inanmiyorum. Hesapliyorum hesapliyorum 15 kurus cikiyor

• Ee varmış buna ne diyecen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.0 litre atmosferik benzinli, yaklaşık 1600 kilo kasa, şehir içi 13lt yakmış, çok mu
    Bu arada 2.2 dizelde aynı şartlarda 9,5lt yakıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • labidu kullanıcısına yanıt

• 1.4 8v symbol 10 litre felan yakıyor şehir içi + kısa mesafe + motor tam ısınmadan stop et + tekrar işten çıkınca eve gel yine aynı yol kısa mesafe + motor ısınmadan stop et 10 litre civarında yakıyor.
  • Dizel i30 6 ileri otm.(önceki şanzıman) Şehiriçi 7~8 lt, uzun yolda 5~5.5 lt.

• Honda Crv 2005 12ltden asagi inmesi cok zor :)

• Daha dün şu milletin öve öve bitiremediği b7 Passat 1.4 tsı`ı denedim araç İstanbul trafiğinde 10 lt`nin aşağısına zor iniyor hele hele bir trafiğe girdimi ort. hemen 14 lt`lere çıkmaya başladı Şehir içi ağırlıklı kullanıyorum 7 lt`lerle geziyorum diyen arkadaşlar neyin kafasında acaba ?
  • kuga

11.7 litre 21 km ortalama sürat, klima dibine kadar açık antalya'da, üstelik benimkinde 17 inch lastik var, 18'ler ile 12'yi geçer.

turbo benzinli otomatik alacaklar için asıl sorun dur kalk trafiği. eğer çok varsa bulaşmayın. nitekim eski lara yolundaki verilerin resmini çekip kuga şehir içinde 7 litre yakıyor da diyebilirim.

ha yakıt fazla mı aslında değil, 4*4 1700 kg araç ne yakacak dizel otomatik çift kavrama olsa bile bu boyuttaki araçlarda 9 litrenin altına inmiyor.

az yakıyorum diyenlerin motoruna ve ağırlığına bakacaksın, benim gördüğüm gerçekten az yakan araç tartışmasız cactus. aynı şartlarda 5 litre yakıyor araç, benim eski c4 bayaa tasarruflu bilinir kuga'yı kullandığım şartlarda 7'yi geçiyordu.

• Fluence otomatik benzinli şehiriçi yazın 11 lt kışın 13 lt arabada tüp olmasa almamla satmam bir olurdu

• Çok yakıyorum ama pişman değilim.
  • Geçen yine 2.2 litre yakıyorum...

• Seat ibiza cupra ile minimum 6.5 lt, maksimum 18 lt yaktım.
  • Coltla uzunyolda 5.9 lpg ortalamasi ilerlemeyen trafikte 15.6 litre lpg

• Hocam benim otomatik civic sehir icinde 11-12 litre lpg yakıyor mubarek.

Uzun yolda da bu Bayram 2 kere ölçtüm mesela bugun gelirken 380 km de 28 litre lpg yakmış. 120+ hızlarda sürekli. Bayram tatiline giderken de bi 190 km mesafede esim kullandı 90 km sabit hızla 190 km de 11 litre lpg yaktı 😎😃😃

Yani bu aralar bu konuların çoğalması normal. Herkes uzun yoldan geldi hava sıcaklıkları guzel lpg ucuz herkes az yakıyor seviniyor konu acıyor.

Az sabırlı olalım kış gelsin azalarak bitecek bu konular :)

• Gaza basmadan 13 lt mersin trafiği basınca da 16-17 litre

Bmw 320i ED açıkçası pişmanım basınca ki kullanıma göre bile çok çok fazla yakıyor. C200d düşünüyorum

• Civic lpg ile uzun yolda 14 kurus yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: Toxicated

Gaza basmadan 13 lt mersin trafiği basınca da 16-17 litre

Bmw 320i ED açıkçası pişmanım basınca ki kullanıma göre bile çok çok fazla yakıyor. C200d düşünüyorum

Sizin araçta bir sıkıntı var besbelli, sürekli sportta kullansam zorlaya zorlaya 13-14 yakıyor maksimum araba, sakin ekonomik kullanımda 7 litrelerde gezmek çok kolay, üstelik arabam daha 3500 kilometrede.
  • Nemésis N kullanıcısına yanıt
    Araçda racechip var ama onu çıkarınca da kullanıma göre 1 lt veya 0.5 lt düşüyor ona da eksilttiği güce göre gerek yok.bu arada benim araçda 3-4 bin deyken öyleydi. Sonra ilk bakıma girdi çıktı 13 lt işte normal

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.