Şimdi Ara

FORTIGUARD ENGELİNİ AŞMAK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
5
Favori
185.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caylak39

quote:

Orijinalden alıntı: Befega19

quote:

quote:

Güzel güzel yazın bakalım nasıl giriliyormuş hepsini sisteme ekleyim birer birer de girip okuyan olursa burayı kalsın öyle

FortiGate candır

Senden bitanede bizim şirkette var bi pokemondan anlamıyor ha bire dışardan şirket adamı çağırtıyor işlerini yaptığını sanıyor ve bizim netide bızıklayıp duruyor, en sonunda dışardan adam tutacam istediği bilgileri rahat alabileceğim bir yerdeyim ve parasıyla çökertecem server'ı, sende fazla şansını zorlama babanın malı değil kendin rahat girip çıkıyon milleti engelleyip gelip burda havalara girmesen iyi edersin.

Ben çoğu Pokemondan anlıyorum merak etme sen.

Şirkette bilgisayarlarda iş dışında neredeyse her şey yapılıyor. Geçen Batak oynayanını gördüm. İnternetten film izliyorlar, indiriyorlar. İki tane 16MBit internet var kotasız(tam kotasız) lakin bunun gibi adamlar yüzünden asıl işini yapacak olanlar internete çıkamıyordu. Taktım FortiGate i şimdi internet o kadar rahatladı ki. On numara oldu ne takılma, ne kopma hiçbir şey yok artık. Böyle çalışanlara FortiGate müstehak. Sizin işyerinizde ki IT elemanını veya sizin ne iş yaptığınızı bilmiyorum o yüzden sizin gibi yorum yapmayacağım. Ama laftan anlamayan çalışanlar için böyle bir sistem muhakkak gerekli.

"Güzel güzel yazın bakalım nasıl giriliyormuş hepsini sisteme ekleyim birer birer de girip okuyan olursa burayı kalsın öyle

FortiGate candır " Bunu yazdığın için benim gözümde bir pokemon bilgin yok halada arkasındayım.

Ben güvenliğim ve bizim internetimizi komple kestiler kısıtlamalı bile değil.

Ben zaten size dedim ki sizin şirketinizin politikalarını bilmediğimden ve ne işinde çalıştığınızı bilmediğimden dolayı niye yaptılar onu bilmiyorum. Lakin şirkette internetinin tamamen kapatılması gereken kişilere bile internet hakkı verdim ben. Üst yöneticilerin tam aksini söylemesine rağmen. Hem bunu sadece interneti engellemek amaçlı değil kayıt tutmak amacıyla da düşünmelisiniz. 50-100 bilgisayar/cep/tablet olan bir işletmede hangi cihazdan nereye girip-çıkıldığı bilinmelidir. Aksi durumda bunun kaydını tutmamak 5651 gereği suçtur. FortiGate, Cyberoam, SonicWall gibi cihazlar bu yüzden varlar.

Ayriyeten cep telefonu mu kullanıyorsunuz yoksa bilgisayarınız mı var ? Aklımda FortiGate'i aşmak için kullanmayı planladığım bir yöntem varda size vereyim deneyin. Hem işiniz çözülür hemde takip edilmezsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel güzel yazın bakalım nasıl giriliyormuş hepsini sisteme ekleyim birer birer de girip okuyan olursa burayı kalsın öyle

FortiGate candır

Senden bitanede bizim şirkette var bi pokemondan anlamıyor ha bire dışardan şirket adamı çağırtıyor işlerini yaptığını sanıyor ve bizim netide bızıklayıp duruyor, en sonunda dışardan adam tutacam istediği bilgileri rahat alabileceğim bir yerdeyim ve parasıyla çökertecem server'ı, sende fazla şansını zorlama babanın malı değil kendin rahat girip çıkıyon milleti engelleyip gelip burda havalara girmesen iyi edersin.

Ben çoğu Pokemondan anlıyorum merak etme sen.

Şirkette bilgisayarlarda iş dışında neredeyse her şey yapılıyor. Geçen Batak oynayanını gördüm. İnternetten film izliyorlar, indiriyorlar. İki tane 16MBit internet var kotasız(tam kotasız) lakin bunun gibi adamlar yüzünden asıl işini yapacak olanlar internete çıkamıyordu. Taktım FortiGate i şimdi internet o kadar rahatladı ki. On numara oldu ne takılma, ne kopma hiçbir şey yok artık. Böyle çalışanlara FortiGate müstehak. Sizin işyerinizde ki IT elemanını veya sizin ne iş yaptığınızı bilmiyorum o yüzden sizin gibi yorum yapmayacağım. Ama laftan anlamayan çalışanlar için böyle bir sistem muhakkak gerekli.

"Güzel güzel yazın bakalım nasıl giriliyormuş hepsini sisteme ekleyim birer birer de girip okuyan olursa burayı kalsın öyle

FortiGate candır " Bunu yazdığın için benim gözümde bir pokemon bilgin yok halada arkasındayım.

Ben güvenliğim ve bizim internetimizi komple kestiler kısıtlamalı bile değil.

Ben zaten size dedim ki sizin şirketinizin politikalarını bilmediğimden ve ne işinde çalıştığınızı bilmediğimden dolayı niye yaptılar onu bilmiyorum. Lakin şirkette internetinin tamamen kapatılması gereken kişilere bile internet hakkı verdim ben. Üst yöneticilerin tam aksini söylemesine rağmen. Hem bunu sadece interneti engellemek amaçlı değil kayıt tutmak amacıyla da düşünmelisiniz. 50-100 bilgisayar/cep/tablet olan bir işletmede hangi cihazdan nereye girip-çıkıldığı bilinmelidir. Aksi durumda bunun kaydını tutmamak 5651 gereği suçtur. FortiGate, Cyberoam, SonicWall gibi cihazlar bu yüzden varlar.

Ayriyeten cep telefonu mu kullanıyorsunuz yoksa bilgisayarınız mı var ? Aklımda FortiGate'i aşmak için kullanmayı planladığım bir yöntem varda size vereyim deneyin. Hem işiniz çözülür hemde takip edilmezsiniz.

Dediklerini anladım şu anda arkadaşın cebinden pc ye verdik o şekilde giriyoruz, bizim sistemi komple internete yasakladı o yüzden çok kızıyoruz bilgi işleme.

• Şirketin it çalışanları ile kanka olup size özel ip tanımlatın.
    Başka türlü kedi fare olayı olur siz bulur onlar engeller, en sonunda iş patrona gider sıkıntı olur.

İnternet açıkken kimse çalışmıyor diyen it elemanlarını da bilirim akşama kadar facebookta goygoy yaparlar.
    Millet kraldan çok kralcı olmuş.
    Sen log tut torrente sınır koy gerisine de karışma. İşini yapmayan, akşama kadar oyun oynayan varsa zaten işinden olur.
    Kimin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek sana mı kaldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten sıkıntı aynen yukarıdaki meseleden çıkıyor. muhabbeti koyan internete giriyor, koymayan giremiyor. Eşitsizlik oluşuyor. İş yerinde internet yasak mı kardeşim? O zaman herkese yasak olacak. Bilgi işlemcilere bile. Sonuçta hepimizin gün içinde bilgisayar başında bir miktar boş vakti oluyor, ben o arada youtube'dan müzik açamıyorum, öbürü bütün gün akşamki diziyi izliyor. Madem bu işlerle meşgul insanlarsınız, bunu düzeltin. Eşitsizlik oluşmadıkça kimse itiraz edemez, itiraz etse de haklı olmaz.

Ha ben niye bu işin peşindeyim: Ben sabah 8 den akşam 5'e bodrum katta, 9m2 bir odada bilgisayar başındayım. Telefon çekmiyor, radyo çekmiyor, televizyonum yok. Beton bir duvara ve yukarıdaki mazgallara bakan bir pencerem var, ancak hava aydınlık mı, karanlık mı, yağmur yağıyor mu onu anlayabiliyorum. Bu şartlarda bir on-line radyo dinleyebilmek tek hayalim, çünkü insan sürekli aynı mp3'leri dinlemekten bir süre sonra sıkılıyor. Zenmate ile bir süre başardım, şimdi onu da bir şekilde blokladılar. Zaman zaman donanımhaber'i de blokluyorlar sonra açıyorlar, sebebini anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi First_Person -- 26 Ocak 2016; 8:50:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

Zaten sıkıntı aynen yukarıdaki meseleden çıkıyor. muhabbeti koyan internete giriyor, koymayan giremiyor. Eşitsizlik oluşuyor. İş yerinde internet yasak mı kardeşim? O zaman herkese yasak olacak. Bilgi işlemcilere bile. Sonuçta hepimizin gün içinde bilgisayar başında bir miktar boş vakti oluyor, ben o arada youtube'dan müzik açamıyorum, öbürü bütün gün akşamki diziyi izliyor. Madem bu işlerle meşgul insanlarsınız, bunu düzeltin. Eşitsizlik oluşmadıkça kimse itiraz edemez, itiraz etse de haklı olmaz.

Ha ben niye bu işin peşindeyim: Ben sabah 8 den akşam 5'e bodrum katta, 9m2 bir odada bilgisayar başındayım. Telefon çekmiyor, radyo çekmiyor, televizyonum yok. Beton bir duvara ve yukarıdaki mazgallara bakan bir pencerem var, ancak hava aydınlık mı, karanlık mı, yağmur yağıyor mu onu anlayabiliyorum. Bu şartlarda bir on-line radyo dinleyebilmek tek hayalim, çünkü insan sürekli aynı mp3'leri dinlemekten bir süre sonra sıkılıyor. Zenmate ile bir süre başardım, şimdi onu da bir şekilde blokladılar. Zaman zaman donanımhaber'i de blokluyorlar sonra açıyorlar, sebebini anlamış değilim.

Aynen benim tam olarak kasteddiğim bu zaten, yasaksa herkese yasak serbestse herkese serbest olmalı, ben google a bile giremezken içerde herkes youtube vs takılıyor, benim bilgisayarım virüs alıp sisteme verebiliyorsa onların ki veremez mi? Benim kızdığım nokta insanları salak yerine koymaları.

Birde donanımhaberi açıp kapamalarının sebebi, kendi işleri olduğunda açar işi bittiğinde kapatır o kadar üç kağıtçıdırlar işte.

• An itibariyle internete girebiliyoruz nedenini henüz çözemedim, belki IT açtı belki biz.

İşletmede herhangi bir pc de dns ve ip lere baktım, dns yi olduğu gibi yazdım ip leri sürekli denedim sizde deneyebilirsiiz bu sorunu yaşayanlar.
  • yavuz1928 kullanıcısına yanıt
    tor browser ı indir... ordan rahatça her yere girebilirsin... çünkü her girişte senin bilgisayarının ip sini değiştiriyor.... ben kendiminkine bakıyorum bir çek cumhuriyeti birden çin oluyor
  • sagopa1x S kullanıcısına yanıt
    tor browseri indir bir şekilde... tor browser project... biraz yavaş ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

bu durumla ılgılı tecrubesı olan varsa paylasabılırmı acaba?

web engelini kaldırmak için freegate programını kullanabilirsiniz benim sorum memu ile clash of clans oynarken güncelleme sonrası içerik indiriliyor hatası çözümü bunu çözmenin bir yolu varsa lütfen birisi anlatsın teşekkürler
  • Evden getirdiğim diz üstü aynı kablo ile bağlanırken masamdakı pc fortinet engeline takılıyor. Pc ip adresini değiş sem gitebilirmiyim acaba?

• tahago kullanıcısına yanıt
    Flash bellek ile yükle pcye

• Merhaba arkadaşlar ben de bu fortiguard'dan çok çektim, herhangi bir şirkette çalışmıyorum ama evim bir devlet üniversitesinin lojmanında ve evlere internet sağlanıyor. Dizi, film sitelerine, youtube'a, google'a, facebook'a girebiliyorum ama benim asıl derdim torrnet, mediafire gibi şeylerin ve multiplayer oyunlara (steam, origin vs.) girebilmek. İndirme işini şöyle çözüyorum, bazı sitelerde dosyalar google drive, mail.ru cloud, yandex disk, one drive türü asıl amacı indirme olmayan yerlere upload edilmiş. Kendi 4G internetimle siteye girip, bu linkleri alıp rahat rahat indiriyorum. Multiplayer oyundarda ve torrentte ise durum daha farklı. Birçok VPN denedim, çoğu çalışmadı, çalışanların da neredeyse hepsi kullanılamayacak kadar yavaştı. Sonunda bir tane buldum ama sadece 2 GB kotası var, hem hızlı hem de her engeli aşıyo ama dediğim gibi kotası çok düşük. Oyun oynarken sıkıntı değil de Steam'den oyun indiremiyorum, malumunuz yeni oyunların boyutu. 50 tane hesap açmak ve 2 GB bittikçe indirmeyi durdurup yeni hesaba geçmek gerekiyo. Kanser bir iş. Sınırsız olarak değil de, hiç olmazsa bir 10 GB kota sağlayacak, bir de hızlı bir VPN önerirseniz çok güzel olur.

• arkadaşlar telefonu sadece ultrasurfü ve ip scanner indirmek için kullanın,
    bunları indirdikten sonra pc ye atın.
    fortinet yazılı log ta tutar onun için işinizi garantiye alın.
    ipscanner ile ağı taratıp paylaşımda olan yazıcı veya tarayıcı mac ve ip adresini kopyalayın ve kendi pcnizde mac adresini değiştirin (bazen mac de yetmiyor, gerekirse ip nosunuda girin).
    ultrasurfu (u1603) programı açın ve artık sitelere rahat girebilirsiniz.
    hemen açılmazsa 5 dk bekleyin mutlaka açılacaktır.
    hem sizi takip etmezler hemde sınırsız giriş yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terenova25

arkadaşlar telefonu sadece ultrasurfü ve ip scanner indirmek için kullanın,
    bunları indirdikten sonra pc ye atın.
    fortinet yazılı log ta tutar onun için işinizi garantiye alın.
    ipscanner ile ağı taratıp paylaşımda olan yazıcı veya tarayıcı mac ve ip adresini kopyalayın ve kendi pcnizde mac adresini değiştirin (bazen mac de yetmiyor, gerekirse ip nosunuda girin).
    ultrasurfu (u1603) programı açın ve artık sitelere rahat girebilirsiniz.
    hemen açılmazsa 5 dk bekleyin mutlaka açılacaktır.
    hem sizi takip etmezler hemde sınırsız giriş yapın.

hocam biraz daha detaylı anlatır mısın
  • en kolay yontem benim yontemim. isyerimdeki wifiyi cep telefonuma tanitiyorum sonra cep telefonumdan bu wifiye bagli butun ip adreslerini bloke ediyorum (ağdaki butun ipler bana gorunuyor) hicbiri internete giremiyor sadece ben giriyorum sonra bunlar sistemi sifirliyorlar yine ayni yontemi uyguluyorum en sonunda bana geldiler nasil hepsine bloke koyuyorsun diye. anlatmadim tabiki. adamlar simdi beni idare ediyorlar. sistem hata verdiginde yani kimse nete giremediginde bilgi islemin basi agriyor. elinizde bir tane android tlf ip ve mac degistiren bir uygulama ve ip engelleyecek bir sistem yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokdeniz07 -- 14 Mayıs 2017; 22:54:32 >
  • Weightless kullanıcısına yanıt
    puffin browser banamısın demiyor benden demsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihrimatri X

puffin browser banamısın demiyor benden demsi

O iş yerinin üstüne 2 şehir değiştirdim şuan açıyor her yeri ama laptop kağnı gibi 😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokdeniz07 G kullanıcısına yanıt
    Ben olacam orada gör bakalım ne kadarcık masraf sıkışmış sendeki telefona onlar çaylak çıkmış. İnternete girebilmek ve o işlemi yapabilmen için her gün yeni bir cihaza ihtiyacın olacak. zaten aklı olan standart kurmaz güvenlik duvarını boşuna ağdaki tüm makinaları tek tek tanımla imkanı koymamışlar oraya.
  • Merhaba,

Bu engellemeyi asmaniz mumkun. Fakat yazilimin hangi surumunu kullandiginizi bilmeniz gerekiyor. Daha sonra bu versiyona ait yazilan exploitleri https://www.exploit-db.com/ adresinden sayet varsa bulabilir ve exploit edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joshua00 -- 10 Haziran 2017; 19:28:23 >
  • Kendi bilgisayarımdan kurumun kablosuyla internete bağlanıyorum. Fortiguard engelini nasıl aşabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.