Şimdi Ara

FORTIGUARD ENGELİNİ AŞMAK (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
5
Favori
184.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • spotflux, hotspot, tor vb. hiçbir programla aşamadım. hiçbiri kendi serverına bağlanmıyor. saatlerce connectingde kalıyor.
    sadece astrill vpn ile 7 gün ücretsiz kullandım bi sıkıntı yoktu. tabi para verip almak istemiyorum çünkü yarın belki bu programın serverına iletişiminide engelleyebilirler.

gidip vınn alıp işin kolayına kaçmak istemiyorum.
    bu konuyu takipteyim.
  • bir yerlerde kesin güncel çözümler vardır ama..... umarım bilen, paylaşan birileri çıkar...
  • isa server mantığı ile hareket ettiği kesin 3. parti yazılım ile aşılabiliyorsa fortiguard sanal pc üzndn çalışan client işletim sistemide çok rahat bir şekilde internete çıkabilecektir kısıtlamasız. bilge adam eğitimlerinde bu tarz kısıtlamaları bu yöntem ile bypass edip aşabiliyordur. fakat katı kural ile örneğin 192.168.2.20 - 192.168.2.100 ip aralığı dışındaki hiçbir ip numarasından gelen isteklerin dışarı çıkmasına izin verme denilip tüm makinalara sabit ip atandıysa 3.partide olsa başka mac kullansanızda aşamazsınız.
  • Freegate deneyin bide
  • Bu fortiguard kadar saçma bir program görmedim. Eski çalıştığım yerde bu program yüzünden az tartışmadım bilgi işlemle. Hayır işyerine yarardan çok zarar veriyor. İşle ilgili bir dosya indirmeniz gerekiyor hop fortiguard karşınızda. Herkesin elinde smartphone varken facebook vs. engellemek hikaye zaten.

3g modem alıp usb'den takın. Böyle bilgi işlemlere böyle kullanıcılar müstehaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bu fortiguard kadar saçma bir program görmedim. Eski çalıştığım yerde bu program yüzünden az tartışmadım bilgi işlemle. Hayır işyerine yarardan çok zarar veriyor. İşle ilgili bir dosya indirmeniz gerekiyor hop fortiguard karşınızda. Herkesin elinde smartphone varken facebook vs. engellemek hikaye zaten.

3g modem alıp usb'den takın. Böyle bilgi işlemlere böyle kullanıcılar müstehaktır.

3g modem alıp takın derken neyi kastettiniz?
  • var mı aşan
  • Arkadaşlar şu an bu mesajımı Fortiguard ile filtrelenmiş iş bilgisayarımdan yazıyorum kullandığım yöntem ise ultra surf adlı program. Bilgi işleminde bundan haberi var gittim söyledim "hacılar bakın ben nete giriyorum ama aman dikkat birileri logları görmek isterse gizleyin beni" Allah'tan arkadaşlarım hepsi :) Bana tek tavsiyeleri internet kullanımında üst sıraya çıkma üst sıradakiler kontrol ediliyormuş burada.
  • çözüm yok gibi buna ama cep telefonumdan çatır çatır giriyorum facebook'a vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w.sneijder

quote:

Bu fortiguard kadar saçma bir program görmedim. Eski çalıştığım yerde bu program yüzünden az tartışmadım bilgi işlemle. Hayır işyerine yarardan çok zarar veriyor. İşle ilgili bir dosya indirmeniz gerekiyor hop fortiguard karşınızda. Herkesin elinde smartphone varken facebook vs. engellemek hikaye zaten.

Bildiğim kadarıyla bu fortiguard denilen şey bir program falan değil modemin önüne takılan ayrı bir cihaz. Hiç denemedim ama 3g modem (turkcell vın vs.) alıp usb'den bilgisayara takılarak bu cihaz bypass edilip 3g modem üzerinden internete çıkılabilir diye tahmin ediyorum. Modem olarak kullanılabilen bir telefonunuz var ise bu da aynı mantıkla işe yaraması lazım.

ultrasurf işe yarıyor ama bu alet bir süre sonra onu da tespit edip raporluyor ultrasurf sürekli proxy değiştirdiğinden yavaşta olsa nete çıkabiliyorsunuz ama dediğim gibi bilgi işlem farkedecektir ayrıca çok çok yavaş bir bağlantı oluyor bu ultrasurf'de.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: w.sneijder

quote:

Bildiğim kadarıyla bu fortiguard denilen şey bir program falan değil modemin önüne takılan ayrı bir cihaz. Hiç denemedim ama 3g modem (turkcell vın vs.) alıp usb'den bilgisayara takılarak bu cihaz bypass edilip 3g modem üzerinden internete çıkılabilir diye tahmin ediyorum. Modem olarak kullanılabilen bir telefonunuz var ise bu da aynı mantıkla işe yaraması lazım.

ultrasurf işe yarıyor ama bu alet bir süre sonra onu da tespit edip raporluyor ultrasurf sürekli proxy değiştirdiğinden yavaşta olsa nete çıkabiliyorsunuz ama dediğim gibi bilgi işlem farkedecektir ayrıca çok çok yavaş bir bağlantı oluyor bu ultrasurf'de.

tesadüfen bypassladım sanırım telefonun netten girdim facebook'a sonra telefondan kestim 15 dk falan devam etti baypass sonra tekrar yapamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weightless -- 18 Mart 2013; 10:22:35 >
  • 10 Gün öncesine kadar mozilldan ip değiştirerek giriyordum sınırsız ama şu an yapamıyorum.yardım edin lütfen bu fortiguard nasıl aşılır......?
  • 21 megabit internet var ama
  • Arkadaşlar öncelikle Fortiguard bir program değil firewall ve sadece internete girip girmemenizi engelleyecek bir arayuze sahip değil çok kapsamlı ve faydalıdır. Burada DMZ, internal, wan ayarları herşeyi kontrol edebilme şansınız var örnegin bir siteye giriş için izin verebilir fakat sitenin içinde yer alan (örn. savaş goruntuleri veya erotik goruntuleri) engelleyebilirsiniz. Yani tüm kurallar sizde, tabii ki bu duvarı aşabilmekte açıklara kalmış siz bir yolunu bulup duvarı aşabilirsiniz ama bilgi işlem işi uyanırsa onada taş koyar benden söylemesi :)
  • çözümhttp://kproxy.com/ şimdilik. tüm tunnel siteleri kilitli, çok yavaş ya da aşırı reklam dolu. Fakat bu proxy sitesi gayet başarılı.

edit: bazen aşırı yoğunluktan overload hatası alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simkalp -- 22 Mart 2013; 15:07:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simkalp

çözümhttp://kproxy.com/ şimdilik. tüm tunnel siteleri kilitli, çok yavaş ya da aşırı reklam dolu. Fakat bu proxy sitesi gayet başarılı.

bu siteyi de engellerlerse ne yapacaksın? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizosmanoglu

quote:

Orijinalden alıntı: simkalp

çözümhttp://kproxy.com/ şimdilik. tüm tunnel siteleri kilitli, çok yavaş ya da aşırı reklam dolu. Fakat bu proxy sitesi gayet başarılı.

bu siteyi de engellerlerse ne yapacaksın? :)

araştırmalarımda fortiguard hack ile ilgili okudugum bir makalede bu sitenin diğer proxy sitelerinden farklı bir yapısı oldugundan bahsediliyor ve hack işininde bu web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz diyordu.
    bende yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve bi sıkıntı yok ve gayet hızlı (video sitelerinde de oldukça başarılı)
  • yanlış anladın, çalışıyor biliyorum test ettim biraz önce fakat ben fortigate arayuzunden bu siteyide engellersem giriş yapılamıyor. :) bilginiz olsun
  • Biz de iş yerinde Fortinet mağdurları arasına katıldık. Neyse ki şimdilik Youtube, Facebook ve online video ve download engelinden başka bir engel bulamadım. IT departmanımız başka bir şehirde olduğu için sistem uzaktan kontrol ediliyor olmalı. Sisteme yabancı olduğum için fazla kurcalamak istemiyorum ama yakındır her tür engeli aşarız ;) İlk etapta bir kaç sorum olacak, IT'ci arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1. Girmeye çabaladığımız sitelerin kayıtları tutuluyor orası malum. Pekiyi yazışma geçmişimiz de tutuluyor mu? misal Skype çalışıyor şu an yazışma geçmişim? ya da şu an forumda açtığım bu konular?...
    2. Birazdan donanımsal firewall'u aradan kaldırıp eski modemi yeniden kurmayı deneyeceğim, sanırım kesin çözüm olacak, iş bitimi firewall'u yine devreye alacağım. Arada Firewall'un devreden çıktığı kayda geçer mi? Anlaşılır mı?
    3. 2.bir internet bağlantısı alsak ya da harici bir wifi bağlantısını network ile paylaştırsak Fortinet aktifken yeni bağlantı üzerinden engel kalkar mı?...
    4. İş yerinde herkes engeli kaldırmak için yeni çözümlere açık. Sistem kurulu iken başvurabileceğimiz yollar neler olabilir?
    5. Sistemin kontrolü IT departmanında mı? Yoksa şirket dışı 3. parti anlaşmalı bir kurumda mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler, dilerim bir yardımsever çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 16 Nisan 2013; 5:37:00 >
  • 1. Öncelikle şunu söyleyeyim kayıtlar dediğiniz gibi tutuluyor fakat Fortiguard klavye loglarını kaydetmez fakat bunun için farklı programlar mevcut yani bunlardan biri kullanılıyor olabilir. Yani yazışmaları raporlamak mümkün.
    2. Eğer IT departmanı kayıtları günlük takip ediyorsa anlaşılması mümkün çünkü bir kaç günlük kayıtlar olmayacak.
    3. Harici bir bağlantıdan kastınız 3G gibi birşey ise evet bu mümkün
    4. Bu sorunun cevabı kısmen 3 ile aynı
    5. FW yüksek ihtimal ana modemiz ile yan yanadır. Dışarıda olacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.