Şimdi Ara

Forrest Gump (1994) | Tom Hanks (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
0
Favori
9.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle hayatımda izlediğim en iyi film, bir başyapıt. Oyunculuklardan tutun konusuna, arka planda işlenen detaylardan repliklerine dek filmin her bir karesinin benim için ayrı bir yeri vardır. IMDB'de yanlış sırada olduğunu düşündüğüm filmlerdendir de. Gerçi gün geçtikçe yükseliyor bir ara 28 idi şimdi 21'e inmiş ilerleyen yıllarda ilk 10'a gireceğini düşünüyorum.

Tom Hanks için ne desem bilmiyorum adamın her filmini hemen hemen izledim benim için dünyanın en iyi oyuncusu hangi filme koyarsak koyalım Tom Hanks varsa o film oyunculuktan kurtarıyor konu ne kadar berbat olsa da (mesela sırf Tom Hanks var diye Larry Crowne'a gitmiştim orda Tom Hanks değilde bir başkası oynasaydı ilk yarıda dışarı çıkardım ancak adamın oyunculuğu izletti filmi) Tom Hanks bu filmde de rolünün hakkını vermiş üstlerde bir yorum gördüm evet ciddi anlamda iq seviyesi düşük bir insanı koysalar adam kendini Tom Hanks kadar iyi oynayamaz. Ya hele Jenny'e evlenme teklifi ettiği ve Jenny'nin ''sen benle evlenmek istemezsin ki'' dediği kısımda ''salak olabilirim ama aşk nedir bilirim'' dedi ya süper bir oyunculuk örneği sergiledi bence orda mimikleriyle hareketleriyle. (cümleleri yanlış yazmış olabilirim aklımda kalan bunlar)

Ayrıca arka planda birçok detay da işleniyor mesela başkan Nixon olayı. Ben anlamamıştım ilk izlediğim zamanlarda sonra çaktım durumu. Yakın Amerikan tarihi işleniyor.

Kitabını da edinmek istiyorum sözlüklerde gördüğüm kadarıyla kitapta Forrest astronotta oluyormuş hatta mekiği bir adaya düşüyormuş burda kabile reyisinden satranç öğrenip dünya satranç şampiyonu oluyormuş vs. Big Fish'in kitabını edinmiştim Forrest'ı da yakın zamanda bulursam edinicem.

Eğer izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. Bunu sevdiyseniz big fish'i de öneririm bir Forrest Gump olmasa da o da güzel bir film.

• hiç yorum okumadan izlesem hayran kalabilirdim fakat yorumlardan sonra beklentilerimi çok yukarı çektiğimden olsa gerek çok da bayılmadım. gerçek hayat benzeri bir senaryo olmasına rağmen fazla abartı geldi.
    bunu yazarken korktum tepki gelecek diye

ama yine de beğendim çok güzel filmdi
  • Özellikle okul çağındaki arkadaşlarımızın ve hayattan bir beklentisi (Benim gibi) kalmayan arkadaşların izlemesi lazım.Filmden sonra 2,3 gün yaşama hırsı geldi sonra yine aynı...
  • Vay be yeni izlemek nasip oldu ama cidden çok hoşuma gitti be listemin ilk 5'ine girdi
  • Hayatımın en iyi filmlerinden.
  • 30.01.2013 saat 22.00 da cnbc-e de yayınlanıyormuş. İzlemek isteyenlere duyrulur
  • En sevdiğim film. Tam 7 kere izledim..
  • Filmde hüzün sevinç aptallık saflık ve tabi kader çok iyi vurgulanmış...Ben ancak bir odun kadar duygusalım. Ama bu filmin sonlarında gözlerim dolmuştu beni derinden etkileyen ve cidden çok begenip herkese tavsiye ettigim filmlerden. yalnız izlemeni tavsiye ederim çunku çok kişiyle izlendiğinde bir cok önemli ayrıntı harala güreleye kurban gidiyor ve tam mesajları anlayamıyabiliyorsun... Ayrıca türkçe dublajı değilde düzgün alt yazıyla orjinalini izlemeni öneririm. dublajıyla arasına ciddi farklar var... üşenmezsen alt yazılı izle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DDS Emmesen

Kesinlikle hayatımda izlediğim en iyi film, bir başyapıt. Oyunculuklardan tutun konusuna, arka planda işlenen detaylardan repliklerine dek filmin her bir karesinin benim için ayrı bir yeri vardır. IMDB'de yanlış sırada olduğunu düşündüğüm filmlerdendir de. Gerçi gün geçtikçe yükseliyor bir ara 28 idi şimdi 21'e inmiş ilerleyen yıllarda ilk 10'a gireceğini düşünüyorum.

Tom Hanks için ne desem bilmiyorum adamın her filmini hemen hemen izledim benim için dünyanın en iyi oyuncusu hangi filme koyarsak koyalım Tom Hanks varsa o film oyunculuktan kurtarıyor konu ne kadar berbat olsa da (mesela sırf Tom Hanks var diye Larry Crowne'a gitmiştim orda Tom Hanks değilde bir başkası oynasaydı ilk yarıda dışarı çıkardım ancak adamın oyunculuğu izletti filmi) Tom Hanks bu filmde de rolünün hakkını vermiş üstlerde bir yorum gördüm evet ciddi anlamda iq seviyesi düşük bir insanı koysalar adam kendini Tom Hanks kadar iyi oynayamaz. Ya hele Jenny'e evlenme teklifi ettiği ve Jenny'nin ''sen benle evlenmek istemezsin ki'' dediği kısımda ''salak olabilirim ama aşk nedir bilirim'' dedi ya süper bir oyunculuk örneği sergiledi bence orda mimikleriyle hareketleriyle. (cümleleri yanlış yazmış olabilirim aklımda kalan bunlar)

Ayrıca arka planda birçok detay da işleniyor mesela başkan Nixon olayı. Ben anlamamıştım ilk izlediğim zamanlarda sonra çaktım durumu. Yakın Amerikan tarihi işleniyor.

Kitabını da edinmek istiyorum sözlüklerde gördüğüm kadarıyla kitapta Forrest astronotta oluyormuş hatta mekiği bir adaya düşüyormuş burda kabile reyisinden satranç öğrenip dünya satranç şampiyonu oluyormuş vs. Big Fish'in kitabını edinmiştim Forrest'ı da yakın zamanda bulursam edinicem.

Eğer izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. Bunu sevdiyseniz big fish'i de öneririm bir Forrest Gump olmasa da o da güzel bir film.

Evet yorumu yazalı 5-6 ay olmuş ve Forrest Gump 18.sıraya gelmiş bence daha da ilerleyecektir birkaç yıla ilk 10'a bekliyorum açıkçası.

• Tom hanks bu film için esaretin bedeli(The Shawshank Redemption)filminin teklifini reddetmiş.
    Bi ara gazatede okumuştum.
  •  Forrest Gump (1994) | Tom Hanks
  • Her dakikasını izlerken beni sıkmayan birkaç filmden biridir.
  • Filmin ne kadar iyi olduğunu Oscar'da ''Shawshank Redemption'' ve ''Pulp Fiction'' gibi 2 efsane filmi alt ederek en iyi film ödülünü alması bile gösterir.
  • Hayatımda izlediğim en iyi film. 10/10 verdiğim tek filmdir. Oyunculuk , Müzik , Senaryo , Kurgu , Her şey kusursuz...
    Tom Hanks bu filmdeki oyunculuğuyla bana göre en iyi aktör olduğunu kanıtladı... Öylesine gerçekçi oynamış ki izlerken onu hissede biliyorsunuz...
    Defalarca hiç sıkılmadan izleyebilceğiniz filmlerden bir tanesi. Verilen meseajlar, o duygusallık gerçekten muhteşem yansıtılmış...
    İzlemeyen çok şey kaybeder, Başyapıt..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:: Death ::. -- 23 Ocak 2013; 23:20:23 >
  • en cok guldgm fılmdı ne zaman ızledım hatırlamıyorum ama filmden tek hatırladıgımmm adamın kostugu sadecee sankı hafızamdan sılın mıs fılm :)
  • bugün tekrar izleyeceğim
  • Müzikleri bile etkileyici...
  • Bu kadar aglatacagini tahmin etmezdim :) muhtesem..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mükemmel bir film. keşke bitmeseydi ne güzel izliyordum dediğim nadir filmlerden. izlemeyen ve izleyip de nükteleri anlamayan çok şey kaybeder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLTA

mükemmel bir film. keşke bitmeseydi ne güzel izliyordum dediğim nadir filmlerden. izlemeyen ve izleyip de nükteleri anlamayan çok şey kaybeder.

Katiliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.