Şimdi Ara

Formula 1 2021 Sezonu - 2021 Dünya Şampiyonu Max Verstappen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Psyduck17 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.794
Cevap
27
Favori
64.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 213
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 263
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 101
  • Favoriye Eklediklerim 27
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • SineMelawen (263 mesaj) programmer_onur (208 mesaj) Ken Block43 (182 mesaj) Psyduck17 (181 mesaj) Robinson Crusoe (131 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1163 mesaj) Mobil (595 mesaj) Mini (345 mesaj) (192 mesaj) (499 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Spor >> Formula 1 >> Formula 1 2021 Sezonu - 2021 Dünya Şampiyonu Max Verstappen
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

eskidendi o benim yaşım yetiyor maalesef :) schumacher zamanlarında ama işte birkaç sezondur esamesi okunmuyor haa hala umut ediliyor ama ben bilemiyorum kendini toparlayıp birşeyler yapacaklarmı ama bu sezonda umudum yok açıkcası

Hocam ama hala kimse ferrarisiz f1 düşünemiyor. Bu sene de umudunuzu yitirin seneye de yitirin hatta. Binotto olduğu sürece bir cacık olacağını sanmıyorum :)

|
    |
  • Yarbay
    4195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

bottas yine yeteneğini konuşturdu. pit yolunda böyle bir spin daha önce ya görmedim ya da hatırlamıyorum. en son pit yolunun sonunda grosjean spin atmıştı ama bu kadar içerde, bu kadar taze lastikle, daha pitten kalkarken ilk defa gördüm sanırım. mclaren isyan etti ama fia bir şey demedi galiba.

3 sıra grid cezası aldı

|
    |
  • Binbaşı
    1567 Mesaj

Williams,Ferrari'yi geçti kapatın abi şu takımı. Fabrikadakileri de Fiat'ın Bursa fabrikasına gönderin.

|
    |
  • Yarbay
    3153 Mesaj

Haftanın sürprizi Tsunoda gibi, hala spin atıp sağa sola küfretmeye başlamadı  

Ver mor mor geliyordu ki 1.04’ün altına indirdi süreleri.

Edit: Daha yeni yazmışken Bottas’ı bloklayıp küfrü yedi küfürbaz Japon  

Ver-Ham-Nor-Per oldu sıralama, yine heyecanlı bir start olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 26 Haziran 2021; 17:2:25 >
    |
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Mercedeste bu sene değişik bir seyler var. Ama ne olduğunu anlayamadım. Acaba ham covidin etkisini mi atamadı hala?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4195 Mesaj

2-3 haftadır verstappen üst üste kazanıyor. Ham çökmüş resmen.   

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 26 Haziran 2021; 17:39:45 >
    |
    |
  • Yarbay
    3153 Mesaj

Bence araç geliştirmeyle ilgili kısıtlamalar, bütçe kısıtlaması derken Mercedes Red Bull makası daraldı.

Geçen sene F1 yönetimi DAS teknolojisini hem uygun bulmayıp hem de sene sonuna kadar kullanmalarına nasıl müsaade etti bilmiyorum ama bu sene kullanamamalarının da etkisi vardır.

Yine hem puan olarak hem performans olarak öndeyken stressiz parkta gezinti gibi sürüşler yapmak keyifliydi ama üzerlerinde ciddi bir baskı var bu sene. Kritik hatalar yapmaya başladılar, pit duvarı da hata yapıyor, Ham de, Bottas zaten iyice dağıldı gibi sene sonunu çıkaramaz böyle giderse.

|
    |
    SineMelawen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu sene ham emekli olur gibi geliyor bana şampiyon olamazsa.

|
    |
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3153 Mesaj

İdeali o aslında, fazla karizmayı çizdirmeden bırakması en doğrusu ama insanoğlu doyumsuz, kazandıkları paraları düşününce kontrat bulduğu sürece devam eder gibi  

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Valla Mercedes dışında bir takıma gideceğini sanmıyorum kaldı ki hiçbir takım o kadar para veremez ona. Hepsini hali malum. Bir de seneye kısıtlama gelecek ki daha da zor işleri.

|
    |
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1362 Mesaj

Arkadaşlar şu formula 1 de lastik kullanımını anlatabilecek var mı?

Takımların haftalık sınırlı sayıda mı lastikleri oluyor? Sıralama turlarında kullanılan lastikler yarısta kullanılmak zorunda vs. gibi kuralları bilmiyorum lastik kurallarını anlatabilecek var mı detaylı.

• Binbaşı
    1362 Mesaj

Türkiye gp biletler nezaman cıkar ? birde biletixden mi satın alınır?

|
    |
  • Yarbay
    4195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

Arkadaşlar şu formula 1 de lastik kullanımını anlatabilecek var mı?

Takımların haftalık sınırlı sayıda mı lastikleri oluyor? Sıralama turlarında kullanılan lastikler yarısta kullanılmak zorunda vs. gibi kuralları bilmiyorum lastik kurallarını anlatabilecek var mı detaylı.

Her takıma pirelli tarafından belirlenen sayıda yumuşak, orta ve sert hamurlar veriliyor. Sıralama turlarında ise Q2'de hangi lastik ile Q3'e kaldıysan start anında o lastik ile başlamak zorundasın.

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet takımlar yarıştan 8 ila 14 hafta önce hangi lastikleri kullanavaklarini fia ya bildiriyor. 6 veya 7 set lastik sevme hakları var. Yarışta en az 1 pıt-stop yapmak zorunlu. Q3 e geçtiyse, Q2 de en hızlı turu attığı lastikle yarışa başlamak zorunda.

|
    |
    -RAUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1362 Mesaj

Hocam mesela dün Bot,Ham,Ver Q2'de medium taktı Perez soft taktı. O zaman yarışa Perez Softla Bot,Ham,Ver mediumla başlamak zorunda de mi doğru anladım.

Birde eğer doğruysa ek olarak Q2'de sürdüğü lastikle devam ediyor de mi yani aslında 1-2 tur kullanılmış lastikle devam ediyor sıfır lastikle değil?

Son olarak Q1'de elenenler istediğiyle mi başlıyor?

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aynen öyle. Q2 de elenenler de istedigi lastikle başlıyor.

|
    |
    -RAUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    85 Mesaj
    Max startta sorun yaşamazsa bence rahat bir yarış geçirir. Max-Ham-Per sıralaması bekliyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3153 Mesaj

Başta Perez iyi atak yaptı ya Norris vermedi 3’ü. Gasly iyi bir form yakalamıştı, yazık oldu yarış dışı kalması.

Edit: Derken geçti Perez  

Bottas da geçti. Güzel bir 1-2, 3-4 kapışması olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 27 Haziran 2021; 16:17:32 >
    |
    |
  • Yarbay
    4195 Mesaj

Cidden leclerc denen çöpü beğenen var mı ya? Onu izleyince kanser oluyorum aşırı kötü yarışıyor.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
valorant vp
takipçi satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,489
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.