Şimdi Ara

formatla çözülemeyen sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkesin bilgisayar ile ilişkisinde kafayı yediği ve bir türlü çözemediği bir sorun olmuştur, bu da benim ki;

bilgisayarım hemen hemen her açıldığında , mavi ekranla karşılaşıyordum, sistemin kurulu olmadığı 160 gb lık ikinci harddiskimde checkdisk olduğunu düşündüğüm tarama yapıyordu ve mp3 lerimin dizin girdileri siliniyor bir şeyler oluyor ve sonra .. ... ya geri yükleniyor gibi aşağıya akan yazılarla karşılaşıyordum..Bazı klasörlerime ulaşamıyordum(bu dosya hasar görmüş gibi bir uyarı veriyordu)

sonra bütün sisteme uzun format attım, ve tekrar kurdum, sorun düzelmiş gibiydi, ancak harddiski biraz mp3 ile doldurunca aynı olayla karşılaştım..Olayı size gösterebilmek için komut isteminde checkdisk yaparak capsini koydum.. GEÇERLİ SÜRÜCÜ KİLİTLENEMİYOR MESAJINA DİKKAT...

işte durum bu üstelik bazı klasörlere erişmeme izin vermediği gibi, bazılarını da yok etti..

harddisk hasarlı olsa bunu format sırasında anlamam gerekirdi, ama bir sorunla karşılaşmadım,,

sizce bunun nedeni ne ? ve nasıl çözebilirim, tekrar format atsamda aynı sorun olacak, ama bad sektör vs bir arıza da anladığım kadarıyla yok..

sevgiler...

formatla çözülemeyen sorun

• dostum bide şunu dene harddiskini tek bölüm yap sadece C: olsun bide bunu dene
  • 120 gb'den sonra datalar bozuluyor sanırım. sp1 ile bu hata giderilmişti. xp kurarken chkdsk çalışmasını önle "disk denetlemeyi atlamak için bir tuşa basınız" xp kurulunca da sp yükle
  • al
    quote:

Orjinalden alıntı: ALYILDIZ

120 gb'den sonra datalar bozuluyor sanırım. sp1 ile bu hata giderilmişti. xp kurarken chkdsk çalışmasını önle "disk denetlemeyi atlamak için bir tuşa basınız" xp kurulunca da sp yükle

akası yok bende de 160 gb var ve hiç sorun yaşamıyom
    aşıvinde sorun olabilir
    hdd de arızalı olabilir tüm alternativleri düşünmek lazım
  • Binbaşım siz ona sp1 veya sp2 yüklü olmayan yani sp'siz bir xp kurup 160gb bi mp3 doldurup deneyin sorunu yaşayın.

(Not internet cafe işletmecisiyim ana makinam dahil kesinlikle sp kullanmıyorum , kullanmadım , kullanmayı tavsiye etmiyorum.)
  • hdd de badsector var büyük ihtimalle. hdtune programını indirip bad sector taraması yap.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALYILDIZ

Binbaşım siz ona sp1 veya sp2 yüklü olmayan yani sp'siz bir xp kurup 160gb bi mp3 doldurup deneyin sorunu yaşayın.

(Not internet cafe işletmecisiyim ana makinam dahil kesinlikle sp kullanmıyorum , kullanmadım , kullanmayı tavsiye etmiyorum.)

merak etim doğrusu neden sp kulanmayı düşünmüyorsun bizim bilmedipğimiz bişey mi biliyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

hdd de badsector var büyük ihtimalle. hdtune programını indirip bad sector taraması yap.

+1

sabit diskinde badsector oluşmuş olabilir.
  • bütün yanıtlar için sağolun

bad sector uyarınızı ciddiye alacağım, bu programı (hdtune) deneyeceğim, ancak format atarken böyle bir hata almıyorum, ilginç değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekim.baykara -- 8 Aralık 2006; 9:53:57 >
  • bu arada , işletim sistemi c ye kurulu, söz konusu sorun D de yaşanıyor yani bu sürücüde sadece mp 3 var..
    Ve xp nin sp2 ve sonrasına ait bütün güncellemeler yüklü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekim.baykara -- 8 Aralık 2006; 9:43:52 >
  • kardeş aynı sorun bendede vardı %100 olarak hdd de bad sector var ve sen o sectorlere bi veri attığında sorun çıkarmaya başlıyor...ya o bölümü kullanım dışı bırakacaksın yada bad sector programları kullanacaksın...yada götürüp tamir ettireceksin garantisi varsa....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.