Şimdi Ara

FORMAT SONRASI DONMALAR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopumu bu akşam formatladım. formattan önce hiçbirşey yoktu. kendi internet sitesinden intel chipset, ses kartı driverlerini; nvidianın sitesinden de en güncel driveri indirip kurdum. bilgisayarımda aralıklı olarak donmalar var. şu an bunları yazarken bile sanki pentium 2 bi bilgisayar kullanıyormuşum gibi aralıklı aralıklı donuyor. Sorun ekran kartında değil sanırım çünkü normal işler esnasında da donmalar oluyor. sebebi ne olabilir sizce? anakart driver'ı yüklemedim(sitede öyle bi driver yoktu) acaba onda mı kaynaklanıyor? ayrıca ısınma gibi bir sorun söz konusu değil soğutucu fan kullanıyorum. lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disast3r -- 22 Şubat 2011; 0:44:53 >

• benim masaüstünde bir kere olmuştu araştırdım donma sebebi windows 7deki bir hatadan nette aratırsan bulabilirsin bununla ilgili microsoft hotfix yayınlamıştı onu kurman lazım fakat bu işi donmalar olmadan yapman lazımdı(ben donmalar olurken yapmaya çalıştım yüklemedi)

buda konu ile ilgili bir blog bence sorun bundan kaynaklı(tabi başka sebeptende olabilir görmediğimiz için en iyi yorum bu bana göre)..

link:

http://tinyurl.com/4j8abzu

şu konuda bu yanıtı verdim büyük ihtimal sorun bu!!!

konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_46896054/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46896054

• Merhaba,

Sorununuz büyük ihtimalle chipset sürücüsünden kaynaklanmakta.
    Bilgisayarım>Sağ Tık>Özellikler>Genel sekmesi altındaki verilerde işlemci özellikleri,işlemcinizin sahip olduğu Ghz'den az gözüküyorsa chipset sürücüsünü yüklemelisiniz.
    Ayrıca format-recovery sonrası Pil Seçenekleri genel olarak ''Dengeli'' yada daha az güç gereksinimi isteyen modlara düşebildiği için Pil Seçeneklerini ayarlamanız sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir.
  • genel olarak format sonrası donmalar driver dan kaynaklıdır.
  • sorun driverlerınızdadır büyük bi ihtimal... gerekli drıverları yeniden kurmayı deneyin...
  • cevaplarınız için teşekkürler donma problemi windowsun önemli gördüğü güncelleştirmeleri yüklememden sonra geçti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.