Şimdi Ara

Format Atmayı Aşama Aşama Anlatacak Varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
4.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Format Atma'da Sorun Yaşıyorum,Daha Doğrusu Casper Laptop Aldım 2011 Kasım'da fakat 64 BİT sistem format atayım dedim görmedi 64 BİT cd'yi,Bende 32 Bit Atmıştım Yazın şimdi Kasmaya falan başladı format atma vakti geldiğini hissettim :)
    Korkuyorum bu kadar kararlı iken vazgeçmekten veya Yapamamaktan sizce aradan 4 ay geçti görebilirmi şimdi?
    O Yüzden bana Bios'a kadar tek tek anlatacak varmı? Kurmayı yaparım sorun CD'yi görmüyor Orjinal ve okumadığı için çok koyuyor yoksa 32 bit devammı edeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: quArex*

Format Atma'da Sorun Yaşıyorum,Daha Doğrusu Casper Laptop Aldım 2011 Kasım'da fakat 64 BİT sistem format atayım dedim görmedi 64 BİT cd'yi,Bende 32 Bit Atmıştım Yazın şimdi Kasmaya falan başladı format atma vakti geldiğini hissettim :)
    Korkuyorum bu kadar kararlı iken vazgeçmekten veya Yapamamaktan sizce aradan 4 ay geçti görebilirmi şimdi?
    O Yüzden bana Bios'a kadar tek tek anlatacak varmı? Kurmayı yaparım sorun CD'yi görmüyor Orjinal ve okumadığı için çok koyuyor yoksa 32 bit devammı edeyim?

Kurulum için Windows 7 dvdmizin veya 4GB Üstü bir Flash Belleğimiz olması gerekmekte

Bildiğiniz gibi format atmak insanları korkutur ve genelde bilmeyenler cesaret edemez ama yazdıklarımı dikktlice okur veya çıktısını alıp format atarken bakarsanız yanlış ve korkulacak bişey yapmazsınız. Şimdi gelelim Windows 7 yi kurmak için yapacağımız adımlara :

1. İlk olarak daha önceden format attıysanız veya gördüyseniz bilirsiniz ki bilgisayarımızı cd veya dvdden başlatmak için biostan boot seçeneklerinden birincil olarak cd dvd sürücümüzü seçiyoruz. Flas bellekten başlatacaksak bu kez usb diski seçiyoruz.

Bilgisayarımızı Cd - Dvd - USV den başlattıktan sonra karşımıza şu ekran çıkacaktır.

Bu yazıyı görür görmez herhangi bir tuşa basıyoruz (Enter tuşuna basmayalım bazı pclerde farklı şekilde algılanabiliyor). Basmadan kaçırmış isek bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerekir. Bastığımızda karşımıza şöyle bir ekran gelmesi gerekir :

Bu ekrandan sonra ise

Artık kurulum için windows 7 yi çmayı başardık.

3. Bölge ve dil seçeneklerini gösteren ekrandan seçimimizi yaparak ileriye tıklıyoruz.Burada genelde doğru seçim yapılmış şekilde gelir eğer ki sizin bilgisayarınızın saati doğru bir şekilde çalışıyorsa...

4. Sonrasında karşımıza gelen pencere şöyle :

Şimdi yükle dedikten sonra

Lisans koşullarını kabul edip

Özel yüklemeyi seçiyoruz ve artık yükleme işlemi başlıyor..

5. En önemli aşama burası. Hddmizi bölecekmiyiz silecekmiyiz.. Ama korkmaya gerek yok dikkat etmemiz gereken bir işlem yaparken doğru sürücüyü seçtiğimizden emin olmak .

Diyelim ki daha önceden xp veya vista kurulu. Genelde C: de kuruludur o halde C: (sistemin kurulu olduğu sürücüyü) sürücüsünü seçip biçimlendirmemiz gerekiyor veya seçip direk ileride diyebiliriz sonuçta yine biçimlendirilecektir. Eğer boyutunda oynama yapacaksak yükleyeceğimiz sürücünün

resimlerdeki gibi işlem yapmamız gerekiyor.

Devamı ise çok basit ileri diyoruz ve sonrasında bir tek kullanıcı adı soruyor bize kullanıcı adımızın ne olmasını istiyorsak o yapıyoruz...

Alıntıdır..

• kısaca orada ne yazıyorsa ve hangi işlemi yapmak istiyorsan ona bırak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.