Şimdi Ara

Ford'un fabrika çıkışlı performans pick-up'ı Ranger Raptor tanıtıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzun zamandır pickup kullandım, bir çoğunu denedim,Son aracım Navara 190 Lık platinium modeliydi. Bu araç Türkiye'de çok iş yapar arkadaşlar. Ford iyi bir pickup olmasına rağmen nostaljik motoru ile zorlanıyordu pazarda. Hem çok yakıyor hemde güçsüzdü. Yeni motor kağıt üzerinde çok iyi gibi duruyor ama önemli olan şanzıman. Bakalım arazi için şsnzıman nasıl olacak. Yolda aracı nasıl besleyecek.Satış rekoru kırabilir Türkiye'de.

• hey maşallah yavru tank
    Ford'un fabrika çıkışlı performans pick-up'ı Ranger Raptor tanıtıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 8 Şubat 2018; 9:34:4 >
  • Hocam böyle demişsin iyi güzel de eğer yazanlar doğruysa Ranger Raptor'un V6 Amarok'tan yarım ton fazlası var yani 500kg. Amarok V6'da 225hp güç 550Nm tork var. 2 litrelik Camaro'ları çerez niyetine yiyor (ben yaptım oradan biliyorum :D) . O yüzden Raptor süspansiyonlara ve araziye oynayacak bence yoksa dedikleri gibi Amarok V6 karşısında işi çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirrüs kullanıcısına yanıt
    https://goo.gl/images/AeKonZ

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Hocam böyle demişsin iyi güzel de eğer yazanlar doğruysa Ranger Raptor'un V6 Amarok'tan yarım ton fazlası var yani 500kg. Amarok V6'da 225hp güç 550Nm tork var. 2 litrelik Camaro'ları çerez niyetine yiyor (ben yaptım oradan biliyorum :D) . O yüzden Raptor süspansiyonlara ve araziye oynayacak bence yoksa dedikleri gibi Amarok V6 karşısında işi çok zor.

Hocam iyi de asıl amaç bu araçlarda arazi şartlarında kullanım ve güç ve ekonomi değil mi? Yani bu araçların hız yapması v.s. geri planda.

• Açıkcası bu aracı almış olsam forddan reklam adı altında aylık ödeme beklerdim. Panjur billboard gibi olmuş maş.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Hocam böyle demişsin iyi güzel de eğer yazanlar doğruysa Ranger Raptor'un V6 Amarok'tan yarım ton fazlası var yani 500kg. Amarok V6'da 225hp güç 550Nm tork var. 2 litrelik Camaro'ları çerez niyetine yiyor (ben yaptım oradan biliyorum :D) . O yüzden Raptor süspansiyonlara ve araziye oynayacak bence yoksa dedikleri gibi Amarok V6 karşısında işi çok zor.

Hocam iyi de asıl amaç bu araçlarda arazi şartlarında kullanım ve güç ve ekonomi değil mi? Yani bu araçların hız yapması v.s. geri planda.

Raptor ama bu. O yüzden bunları konuşuyoruz zaten yoksa pickup larda tabiiki önemli olan arazi kabiliyeti, çekiş vb özelliklerdir. Ama SRT, Raptor gibi araçlar hız yapmasıyla da biliniyor. Ayriyeten Raptor olacağı için fiyatı da bir hayli yüksek olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerim5100 -- 8 Şubat 2018; 10:59:34 >

• Doluşmuş yine “O motor çekez be yeaaa” cahilleri

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Raptor ama bu. O yüzden bunları konuşuyoruz zaten yoksa pickup larda tabiiki önemli olan arazi kabiliyeti, çekiş vb özelliklerdir. Ama SRT, Raptor gibi araçlar hız yapmasıyla da biliniyor. Ayriyeten Raptor olacağı için fiyatı da bir hayli yüksek olacaktır.

Fiyat

• Amerikan pickup ı dizel motorlu olacak ve performans için üretilecek...
  • Beyler bizimkiler gene yalan yanlış yazmışlar.

Ranger Raptor'un 369Nm torku varmış. 510 olan değer maalesef F150 Raptor'a aitmiş. Ağırlığıyla ilgili bir bilgi henüz yok çekme kapasitesi 2500kg'mış kusura bakmayın. Bu haliyle maalesef Amarok V6'dan daha kötü değerlere sahip Muhtemel fiyatına değinmek bile istemiyorum.

• Araç kendi kendine reklam almış. Ama çok hoş vasıta.

• Motortrend'in incelemesi var F150 icin izlemenizi oneririm saheser resmen arac

• Off raptor hayalimdir ya ama hem turkiyede yok hem cok buyuk. Keske bu arac girse turkiyeye alirim valla

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Ben ağırlık bilgisi göremedim çekme kapasitesini ağırlıkla karıştırmış olmayasiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ölümüne çArşı ulan

Ben ağırlık bilgisi göremedim çekme kapasitesini ağırlıkla karıştırmış olmayasiniz?

Zaten onu önceki yorumda yazmıştım çekme kapasitesiymiş kusura bakmayın diye. Ama habere tork değeri yanlış girilmiş 369Nm miş gerçeği. Sıkıntılı.

• 369 lb-ft of torque tan yola çıkarak araç 369 diyen olmuş. NM ile LB-FT ölçü biriminin farklı ifadeleridir. Araç 510 NM torquehttp://www.fuelunitconversion.com/510-nm-to-lbft/

3.2 litre motor hacmi sebebiyle Ranger Wildtrak MTV si çok yüksekti ve piyasa kayıbı yaşıyordu. 2.0 lt motor Türkiye de tercih sebebi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 8 Şubat 2018; 15:40:54 >
  • Hayalimdeki araç. Hayallerimizi satmadık ya.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.