Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
962
Cevap
11
Favori
305.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son dönemlerde Transit 100V ye karşı özel bir ilgi duymaktayım.
    Temizinden 2000-2001 model camlı bir araç bulup, elden geçirip, geniş aile aracı olarak kullanmak istiyorum.
    Belki bu amaç için Transporter daha iyi olur diyenleriniz olacaktır ancak dediğim gibi ben bu sefer Transit denemek istiyorum.
    Özellikle 100V kullanan arkadaşların yorumlarını almak isterim.
    Aracın konfor dışında bir problemi var mıdır?
    Dizel için Yakıtı ortalama 10 Lt midir.
    Büyük motor- küçük motor diyorlar bu nedir?
    Sık arıza yaparmı, yedek parçası ucuz mudur?
    En son model yılı nedir?
  • atesogul A kullanıcısına yanıt
    Bende 1998 190V Ve 2008 330s var.Yakıt konusuna degineyim hemen.1998 190 V 2008 330 dan çok çok az yakıyor maşallah.330 s yi Satıp bir tane daha temiz 190 v almayı dusünuyorum Büyük motor küçük motor olayını anlatayım.büyük motor o araca göre ideal.sonuçta şasi kemikli ve agır.Büyük motor her zaman düzgün kullanımda az yakar bunu unutmayın.küçük motorda motor kasayı kaldıramaz ve araç çok yakar.Arza konusuna gelelim.Araç kolay kolay Arza yapmaz. Yağına suyuna dikkat edersen.Parçası şimdiki transitlere göre çok ucuz.düşün enjentör takımı 200 250 lira arası :) Süspansiyonları çok güzel.yola yapışıyor resmen.bu transitlerin suspansiyonlar salıncak tipi.o yuzden çok rahat yolda beşik gibi .Tek sıkıntı koltuklarda.koltuklar 330s ye göre alçak kalıyor o kadar.çok sorun yapılcak bişey degil.aracın en son üretimi 2001 fakat nadirde olsa 2002 üretimler karşımıza çıkıyor.dedigim gibi 100 v düşünüyorsanız tavsiye ederim.unutmadan araç şu anki transitlere göre çok saglam ve çok gaddar.Tekrar aynı model sıfır üretimi olsa alırım şahsen.

Dip not:Araç yabancı ülkelerde hala üretilmekte. ve halen kullanılmakta.o kadar tututldu yani düşünün.Ford neden bu kasanın üretimini durdurdu hala anlam veremiyorum doğrusu

• Arkadaslar acil bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim. 2008 transit pickup aracımı yarın satıcam. 2002de cıkan bir eski kasasının panelvanını almayı düsünüyorum rn az yakanı hangisi acaba? 90t280 olanlar az yakar diyorlar fakat siz kullananlarında fikrini almak istedim önden cekisli olması yakıt acısındanda iyi oluyo sanırım. Birde panelvana yan kapaktan forklift kasa sokabiliyomu? Ağaç paletlerden standart oluyor zaten onlar. Simdiden cok sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doone

Arkadaslar acil bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim. 2008 transit pickup aracımı yarın satıcam. 2002de cıkan bir eski kasasının panelvanını almayı düsünüyorum rn az yakanı hangisi acaba? 90t280 olanlar az yakar diyorlar fakat siz kullananlarında fikrini almak istedim önden cekisli olması yakıt acısındanda iyi oluyo sanırım. Birde panelvana yan kapaktan forklift kasa sokabiliyomu? Ağaç paletlerden standart oluyor zaten onlar. Simdiden cok sağolun

90t280
    90t330
    120t350 ve diğerleri. 200 ps haricinde hepsi aynı motor. Yakıt araç boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.
    Palet hepsine giriyor diye biliyorum. 120t350 de yan kapı daha geniş, aynı zamanda daha yüksek. Bu da yüklemeyi kolaylaştırıyor.
    90t280 ve 90t330 un kapı boyutları aynıdır.. Önden çekişliler, arkadan itişlilere göre daha hassastır..
    Edit; istihap haddi de aynı şekilde, 280; 2800 kg / 330; 3300kg / 350; 3500kg a kadar kendi dahil istihap haddine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etms -- 7 Ocak 2014; 15:24:58 >

• Benim için yüksek ve uzun olması gerekmiyor cünki paletli yada kasalı dekoratif tas mermer tasıycam yani hacimsiz yüküm var. yüksek olmaması aerodinamik acısından daha iyi az yakar uzun yolda diye alçak tavan istiyorum hem tipi daha güzel geliyo.tek problemim forklift araca yüklüyebilirmi ve en az yakanın hangi model oldugu yakıtları farketmiyosa hangi motor tutulur dayanıklılıgı saglamlıgı iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: doone

Benim için yüksek ve uzun olması gerekmiyor cünki paletli yada kasalı dekoratif tas mermer tasıycam yani hacimsiz yüküm var. yüksek olmaması aerodinamik acısından daha iyi az yakar uzun yolda diye alçak tavan istiyorum hem tipi daha güzel geliyo.tek problemim forklift araca yüklüyebilirmi ve en az yakanın hangi model oldugu yakıtları farketmiyosa hangi motor tutulur dayanıklılıgı saglamlıgı iyidir

Yanlış anlamışsınız, motor aynı; ağırlık farklı olunca, en küçüğü en az yakanı demek oluyor. Forklift giriyor tümüne, ama büyüğü daha rahat diye de belirttim zaten..
  • 1- Değerli arkadaşlarım Ford transit 120P ile transit 190P arasında ne fark var. (Motor gücü, Beygir gücü.)
    2-Bunların MTV vergisinde ağırlıkları 1500 kg kadar mı geçiyor? 1500kg-3000kg kadar mı geçiyor?
  • Arkadaşlar merhaba bizde Ford Transit almaya kara verdik inşallah. Bir iki sorum olacak; Transitler kaç yılından sonra trigerleri zincirli üretilmeye başlandı (2001 galiba). Birde 2001-2002 Model mi önerirsiniz 1999-2000 model mi? Ne gibi farkları var. 1-2 hafta arasında Ford Transit alınacaktır. Teşekkürler.
  • sevgili wintersunahmet tam 4 kere transit değiştirdik sırasıyla 2004 90t280 2004 120t350 2005 120t350 2006 120t350 ve şu an 5. yi kullanıyoruz şu anki 2005 120t350 :) babam pek düzgün kullanmaz ondan motor yedikçe değiştirdi ama bu sefer gidip ben aldım arabayı ben aldığımda 115.000 idi şu an 140.000 km de ve çok iyi verimi ve alacaksanız 120t310 journey al yakıtta üzmez gücü yerinde olduğu için kullanıma da bağlı tabi ben şehir içi boşken 8,0-8,5 doluyken en fazla 9,5 yaktırıyorum babam kullanırken 12-13 litreyi buluyo tabi :D şehir dışı ise ben en fazla 7,2 yaktırıyorum bu bence journeyde daha da düşebilir tabi motorun temizliği az yol yapmış olması da önemli etken... yok eğer bizim diğer transitler gibi ölüyse hız da yapmaz 1-2 litreye kadar da çok yakar :)

• Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim kabul ederseniz sewinirim aracim 2008 model gri panelvan yuksek tavan arka cam iptal 100 t330 modeli bir sorum olacak galiba bu araba sigaraci arabasi yanlis bilmiyosam arabayla bi myddet yol yaptiktan sonra aracimi park ediyorum rolantisi eski doc kamyonetler gibi calisiyo gır gır gır neden acaba bi bilgisi olan varmidir _? İlgilenen olursa sevinirim iyi gunler dilerim.

• Yeni Ford Transit satışta..
     FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

Tasarım olarak hiç hoşuma gitmedi, eski transitten daha yüksek, farlar cama girecek bir daha ki kasada zaten, arka kapı da gereksiz dışa çıkıntılı.
    Bir de test edelim bakalım, eskisinden ne gibi farkı var..

• merhaba arkadaslar bizim 13+1 transitin tabanını yıkasam ne gibi sıkıntılar olur ileride yani bir zararı olur mu ?
  • 2.el 2009 model Full transit ne kadar etmektedir? internette çeşitli fiyatlar mevcut.

Özellikler;

- Full (hız sabitletici,alaşımlı jant, cam buz çözücü,abs,klima,çift hava yastığı,koltuk şişirme,hız sabitleyici,ısıtmalı koltuk,sis farı,yağmur sensörü,far sensörü,arka sis lambası... v.s)
    -civarı 100000 km
    -arkadan itişli
    -140 beygir
    -5+1 koltuk

Ayrıca araçlarını 100 km de ne kadar yakmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz_173 -- 27 Nisan 2014; 13:12:33 >
  • Merhaba ben ford transit sahibiyim araç enjeksiyönlü 200ps aracımı abs esp ve motor arıza uyarı lambası sürekli yanıyor. Araç düzgün çalışıyor ama bu çok can sıkıcı çünkü araçta abs olmayınca aracın tadı tuzu kalmıyor yardımcı olabilecek kimse varmı

• orhan5515 O kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle triger zincirinden kaynaklanıyordur ama usta bir ford transit tamircisi ya da servisine götür bak her ford tamircisi transitten anlamaz ona göre dikkatli ol :)

• bu yazdıklarınız 2001 model transit içinde geçerlimi acaba bu resetleme olayını manuel yapma olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil009 -- 22 Mayıs 2014; 13:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil009

bu yazdıklarınız 2001 model transit içinde geçerlimi acaba bu resetleme olayını manuel yapma olayı

hocam benim dedigim 2007 ve uzeri icin gecerli zannedersem. sizin arac icin olmaz.

• yeni transit ve custom kullanalar arkadaşlar 100 km de ortlaama ne yaktıklarını paylaşırlar mı,katalog değerleri pk gerçekçi olmuyor çünkü de
  • Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar dilerim.ismim Bahadır Eskişehirde yaşıyorum.

Gıda toptancılığı işi yapıyoruz. farklı farklı kamyon minübüs kullandık bugüne kadar. Fakat yeni bir işimiz gereği frigolu yani soğutuculu bir araç almamız gerekiyor. Transite karar kıldık bugüne kadar hiç bilmediğimiz bir araç. Bunun içinde aşağıda resmini paylaştığım transit modelinden düşünüyoruz,ya da en yüksek tavanını. Yanlışsam düzeltin ama resimdeki model 350 L oluyor sanırım,orta boy tavan ihtiyacım olan bu. aradığım araç ise 2008-2011 model aralığında olması gerek. Fakat çok çeşitli motor beygir tipleri var 100T350 - 120T350-140T350 VE 155T350 puma motor vs. çeşitler var.şimdi alacağımız araç günde ortalama 80-90 km. yapacak ve sürekli frigo soğutucu çalışacak yakıtı arttıracak. bu aracı alırken en en önemli şey hangi motor çeşidinin az yaktığını bilmememiz..hangi motor kaçlık tip verimlidir,en yüksek tavan modellerinin dezavantajları varmıdır bu resimdeki tavan daha mı iyidir? sizce önerileriniz nedir?

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.