Şimdi Ara

Ford S-Max, Galaxy, Seat Alhambra Kullanıcısı Yorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben her iki aracı da kullandım, s max ın arkasında 1.85 lik adam oturanaz ama galaxy de oturur ve gayet iyide bagaj alanı kalır, bu nedenle gerçekten 7 kişilik araç ihtiyacı varsa aynı katagorideki bu araçlardan galaxy nin alınması yolcular açısından daha rahat ve konforlu bir yolculuk sunar, özellikle yeni s max de 7 kişi oturabilmek için orta sıra orta koltuktaki kişinin rahatı çok bozuluyor, aynı zamanda arkada da 1,60 dan büyük biri de kolay kolay oturamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Ben her iki aracı da kullandım, s max ın arkasında 1.85 lik adam oturanaz ama galaxy de oturur ve gayet iyide bagaj alanı kalır, bu nedenle gerçekten 7 kişilik araç ihtiyacı varsa aynı katagorideki bu araçlardan galaxy nin alınması yolcular açısından daha rahat ve konforlu bir yolculuk sunar, özellikle yeni s max de 7 kişi oturabilmek için orta sıra orta koltuktaki kişinin rahatı çok bozuluyor, aynı zamanda arkada da 1,60 dan büyük biri de kolay kolay oturamaz.
    kullannanın tecrübelerine elbet saygım var. ben sadece bir ara alıcısı olduğum için youtube da matt watson un videolarını izledim arada sadece bagaj farkı olduğunu düşündüm.
  • Merhaba;

Konuyu hortlatacağım ama 4 kişilik, geniş bir bagaj isteyen bir aile için subaru outback s-max’ın muadili olabilir mi? İki aracın artıları ve eksileri nedir? Araçtan beklentim geniş bagaj ve arka sırada fazlaca diz mesafesi ve ses yalıtımı. Hangisi bu konularda daha başarılıdır?

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezafer kullanıcısına yanıt

4 kişi binecekseniz s maxin anlami yok zaten,outback de çok kaliteli genis rahat at bir araba

• Bu konu ile galaxy ilanlarına bakayım dedim maşallahı var. 10 yaşındaki arabaya 1 milyon isteniyor.

• Bu araçları ben de araştırdım. En çok alhambrayı beğendim. 7 yetişkin bile seyahat edebilir. Arka kapılar kızaklı, çocuk indir bindir rahat olur.

Tsi, dsg soru işareti bir de tüketimi çokmuş. Ona rağmen almak istiyorum ama hanıma beğendiremedim.

Ford da çok güzel ama 2.0 motorla uçuk fiyatlarda. 2016 modeline milyona yakın istiyorlar. 600-700bin arasına alhambra mantıklı. Alternatif dizel otm citroen grand picasso vs olur.

4 kişilik bir aileye outback yeterli olur. Konfor, yalıtım her anlamda memnun eder. Güzel arabadır.

Forester bile yeter bence 4 kişiye. Komşum satıyor forester. 2015 model, 130bin km'de, 700 civarına verir herhalde.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Hocam subaru ile ilgilisiniz idye biliyorum. Bu 2.0 hybrid durumu nedir motorda sıkıntı var deniyor ama. Düşünüyorum ama yağ pompası ile ilgili bir sıkıntı var ve hybrid pek efektif değil deniyor

• Yeni kasa forester'ın tipini beğenmediğim için çok araştırma gereği bile duymadım. Okuduğumu, araştırdığım kadarıyla sıkıntılar var. Zaten öyle gerçek hibrit değil, egeadaki gibi bir sistem var. Mild hibrit gibi. Bence gereksiz. Aracın fiyatını, ağırlığını arttırıyor, fazla bir ekonomi de sunmuyor. 11.8sn 0 - 100 hızlanma kabul edilebilir değil bence 1.7 milyonluk bir araç için.

Forester alma düşüncem olsa önceliği crv 1.5 turbo cvt, rav4 ve mazda cx5 e verirdim. Hepsi daha uygun foresterdan.

Olay gerçekten geniş bagaj ve arka diz mesafesi ise bir önceki kasa Galaxy lere bakın, yeni kasa daha az diz mesafesi sunuyor, yeni kasa S-MAX in yanından bile geçmeyin, es kaza arka koltukları açayım birileri otursun derseniz zaten 2. sıra orta koltukta oturan hiç rahat edemez, 6-7 ye ise ancak çocuk biner . 2007 S-MAX, 2012 Galaxy kullanan ve şu an 2016 yeni S-MAX kullanıcısı olarak görüşüm budur. Outback S MAX e göre bile basık bir araç bu arada, arkadaşımın var oradan biliyorum.

Uzun yıllar büyük keyifle Forester kullanan biri olarak yeni kasayı görünce bir daha dönüp bakmadım bile..O arka tasarım nedir öyle.Sport versiyonu ehh işte ama CX5 o tasarımla orada dururken ben de Forester düşünmem.

• gralcan kullanıcısına yanıt

Makyajla düzeltir dedik, yine düzeltmediler. Aslında heybeti falan fena değil yeni kasanın ama dediğiniz gibi arkası çok emanet duruyor. 16 cx-5 var bende. Gayet güzel araba. İçi dar olmasa her türlü tercih edilir forester'a. Ama dediğim gibi tr şartlarında honda crv daha ağır basıyor. %150 saçma bir ötv var bunlarda.

Subaru iyi gitmiyor maalesef. Ortakları toyota avrupada cirit atarken bunlar iyice küçülüyor.

Teşekkürler sildim listeden.

• Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Her ne kadar outback E segmenti olarak geçse de gönlüm s-max’a doğru kayıyor.

• Ford S-Max, Galaxy, Seat Alhambra Kullanıcısı Yorum

6 ve 7. koltuk ile orta sıradan bir koltuk yatırarak S-MAX ile taşıdıklarım

Selamünaleyküm hayırlı günler üstadım 2012 ford galaxy aldım sağdan direksiyonlu ama aracı sıla geçirmek için parçasını bulamıyorum hasarlı bekledim satın almam için oda denk gelmedi 2, el fiyatları burda çok pahalı smax alıp onun torpidosu direksiyon kutusu kutugu elektrik aksamini galaxy e geçirmeyi düşünüyorum ama for smax in bütün parçaları galaxy e uygun mu merak ettiğim konu bu sizin bunun hakkında ir bilginiz yada farklı bir çözüm öneriniz olabilir mi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba;
    Outback’ten anlayan sarı sayfadaki “1089722171”e bakıp yorum yazabilir mi? Premium palet olarak işlenmiş ama fotolardan gördüğüm kadarı ile limited paket.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.