Şimdi Ara

Ford mu Opel mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
28.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ve ikisi de sağlam araçlardır.
    Fordların süspansiyon motor şanzıman uyumları iyidir.
    Opellerin iç mekan ve karoser kaliteleri iyidir.
    Bakımları düzgün yapılırsa ikisi de sorun çıkarmaz.
    Boş yersiz bir konu olmuş.
  • ikisinide kullanmış birisi olarak söyliyeyim...1998 model opel astra kullandım 164binde sattım direk Almanya'da üretilmişti ve çok temizdi ancak 120binden sonra yağ yakmaya başladı...motora 160 binde sekman attırdım bu kezde elektrik aksamında sorun oldu fakat dediğim gibi direk Almanyadan gelmiş olması büyük avantajdı 1.6 motorda 100 beygir vardı2009 senesinde 12bin tl ye sattım...ford focus a gelince 1998 model focus kullandım 100 hp 1.6 hantal geldi bana opele göre biraz daha fakat daha dayanıklıydı uzun yolda opel daha az tüketiyordu konfor açısından ford daha geniş iç mekana sahipti.ikiside hatcback di fakat 2005 modelleri arasında kıyaslama yapamıyorum ama ben ford'u tercih ederim. Şu anda mondeo sahibiyim 2006 model ve astra ile kıyaslanmaz sanırım.

saygılarımla
  • Ford sağlamlık olarak en öndedir. Özellikle Ticari araçları gerçekten çok sağlam ve dayanıklıdır.

Opel biraz lükse kaçtığı için Ford kadar dayanıklı değildir. Elektronik konularında oldukça hassastır. Arıza ihtimali yüksektir.
  • Bu konuda Ford focus kullanicisi olarak sunu izah edeyim. En dolu iki model olarak ele alırsak ic malzeme kalitesi olarak denktirler. Fakat baz olarak sunulan donanımda belki Opel 1 tık daha iyidir. Ama konu motor mekanik olarak düşünülürse Ford çok sağlamdir. Aktarma, yol tutusu ve suspansiyon dozu daha iyidir. Astra biraz daha sert bana göre. Focus almasaydım astra alırdım. Ama opelin inatla 1,6 litre dizel motor sunmamasi, 1,3 Fiat ortak yapımı multijet motorun kasaya yeterli gelmemesi, servis, yedek parça ve ulasilabilirlik konularında Ford'dan malesef geride. Opel son çıkacak combo modeli ile neredeyse Fiat gibi oldu. Doblonun aynısı. Birde her model ülkelere göre farklı. Bazı ulkelerde chevrolet Cruz Opel, insignia buick, waux hall gibi markalara çıkıyor. Yani bir Opel kalitesi bence artık chevrolet de mevcut yani Opel alana kadar git chevrolet al. Mesela insignia ile Cruz ortak platform. O halde neden insignia alinir gibi oluyor. Tabi bunlar şahsi düşüncem. Birde gm sayesinde Opel garip bir marka oldu. Benim icin Opel asla Alman değildir mesela. 2005 modelden sonrası icin diyeyim bence Opel forda göre sağlamlık, performans, uzun vadede dayanım gibi birçok madde de cok fark yer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ford diyen arkadaşlar lütfen... şu an imzamdaki aracın sahibi de olsam bir önceki 2000 cd astra g mi unutamam. 2000 focus full ile bir kıyaslayın yanına yaklaşamaz focus. astra her zaman focusun önünde (son kasalar hariç) olmuştur. yanlış yönlendirmeyelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman1942

Ikiside iyi modeller fiat dacia cherry gibi degiller yeni

fiatı da dacia ve cherry karşılaştırdılar ya artık başımıza taş yağacak.

hangi kafada yaşıyorsunuz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Opel Astra aracımız var. Çok çok memnunuz. Bence çok sağlam. Hani gene gönderme olacak ama bazı premiyum araçların kapı sesleri falan konuyor ya bir de Astra'nın kapısını açın içine binip kapatın. Çok güven veriyor hem sürücüye hem yanında yolculuk edenlere. Aktarma konusunda başarılı değil bu konuda "of dead" isimli arkadaşa katılıyorum. Ford'unda vites geçişleri kemikli olduğunu biliyorum ki Opel'inde öyle. Aktarma konusunda sadece biraz geri kalmış ki vites değiştirmeyi seven birisi olarak çok da önemli değil benim açımdan. Ford'un da motor sesi içeri çok geliyor diye sıkıntıları vardı sanki. Forumda okuduklarımı aktarıyorum taraf tutmuyorum kesinlikle. Zaten Astra'da da lastik sesi içeri çok giriyor diyorlar ki bir nebze katılıyorum ama kullanılan lastik çok fark ediyor. Biz Opel tercih ettik memnunuz. Focus sahibi bir arkadaş da izlenimlerini aktarır kıyaslama yapabilirsiniz.

Allah aşkına kapı sesine göre de arabanın güven verip vermediğini öne süren başka millet var mı acaba?

• Opel Corsa kullanicisiyim 2006, hassas aractir Opel, servisleri pahalidir ozel sevis bulmak gerekir. Konfor olarak Ford Fiesta 2006 kullanan biri olarak Opel cok daha iyi derim amma ben Opelde cok ariza yasdim. Devir daim pompasindan vites kutusuna silecek motorundan on takmlara arac cok hassas. Benimde sansizligim olabilir ama hafta sonu uzun yol yapayim gezeyim dersen Fordlar Turkiye yollarina daha uygun.

Birde soguk yerdeyseniz Opellerde isinmama sorunu var kisin beni cok ugrastirdi 6 km yol yapip isinmayan bir arac. Tabiki secim sizin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanım kolaylıgı ve rahatlığından dolayı
    FORD
  • Bana görede Ford +1 adım öncedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

quote:

Opel Astra aracımız var. Çok çok memnunuz. Bence çok sağlam. Hani gene gönderme olacak ama bazı premiyum araçların kapı sesleri falan konuyor ya bir de Astra'nın kapısını açın içine binip kapatın. Çok güven veriyor hem sürücüye hem yanında yolculuk edenlere. Aktarma konusunda başarılı değil bu konuda "of dead" isimli arkadaşa katılıyorum. Ford'unda vites geçişleri kemikli olduğunu biliyorum ki Opel'inde öyle. Aktarma konusunda sadece biraz geri kalmış ki vites değiştirmeyi seven birisi olarak çok da önemli değil benim açımdan. Ford'un da motor sesi içeri çok geliyor diye sıkıntıları vardı sanki. Forumda okuduklarımı aktarıyorum taraf tutmuyorum kesinlikle. Zaten Astra'da da lastik sesi içeri çok giriyor diyorlar ki bir nebze katılıyorum ama kullanılan lastik çok fark ediyor. Biz Opel tercih ettik memnunuz. Focus sahibi bir arkadaş da izlenimlerini aktarır kıyaslama yapabilirsiniz.

Allah aşkına kapı sesine göre de arabanın güven verip vermediğini öne süren başka millet var mı acaba?

Kapı sesi demedim ki ben hocam. Kapı sesine göre araç alanlara söyledim. Bana göre de saçma. Benim söylediğim kapıyı kapattığında elde ettiğin güven. Lütfen ikisini karıştırmayalım

• quote:

Bana gore fiat binek arac yapmaktan ote ticari arac zihniyetiyle yapiyor yani konformus yol tutusuymus bunlara onem vermiyor

O sizin görüşünüz fakat son gelen İtalyan modellerine binerseniz konforu tadarsınız. Fiat 500, Bravo, Punto gibi.
  • Fiat a bak be nerdeyse mercedes le kiyaslama yapilacak konuma gelmis fiat in en iyi arabasina bile 20.000tl den fazla para verimez.

• quote:

quote:

Bana gore fiat binek arac yapmaktan ote ticari arac zihniyetiyle yapiyor yani konformus yol tutusuymus bunlara onem vermiyor

O sizin görüşünüz fakat son gelen İtalyan modellerine binerseniz konforu tadarsınız. Fiat 500, Bravo, Punto gibi.

Kullanmasam hic fiat in arabasini inanicam linea.albea.punto kullandim ama dedigim gibi 2000 model 1.6 vectra bile hepsine tas cikartir

• quote:

quote:

quote:

Kullanmasam hic fiat in arabasini inanicam linea.albea.punto kullandim ama dedigim gibi 2000 model 1.6 vectra bile hepsine tas cikartir

Hocam bakın sanırım gerçekten benim yorumlarımı okumuyorsunuz. Ben Fiat, Opel'den iyi demiyorum! Ben Fiat kesinlikle Dacia ve Chery'den iyi diyorum bu konuda hem fikirsek konuyu uzatmanın gerçekten alemi yok.

• quote:

quote:

quote:

Kapı sesi demedim ki ben hocam. Kapı sesine göre araç alanlara söyledim. Bana göre de saçma. Benim söylediğim kapıyı kapattığında elde ettiğin güven. Lütfen ikisini karıştırmayalım

o zman yanlış anlaşılma olmuş. aynı şeyden bahsediyoruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zman yanlış anlaşılma olmuş. aynı şeyden bahsediyoruz

Aynen hocam ben noktalama işaretine dikkat etmemişim ondan karışmış biraz

• Ford'un benim gözümdeki marka imajı Opel'den daha önde.

Opel deyince aklıma dizel motoru Fiat'tan alması, motor gücünü tekerlere aktaramaması (sütçü beygiri) gibi olumsuz şeyler geliyor.

Ford deyince ise sağlamlık, çok iyi yol tutuş ve sürüş dinamizmi gibi şeyler aklıma gelir hep.

Ama şunu da ekliyeyim ülkemizde Ford-Otosan ikilisinin motor-şanzıman-donanım konusunda saçma sapan politikaları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 6 Temmuz 2012; 13:53:19 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bakın sanırım gerçekten benim yorumlarımı okumuyorsunuz. Ben Fiat, Opel'den iyi demiyorum! Ben Fiat kesinlikle Dacia ve Chery'den iyi diyorum bu konuda hem fikirsek konuyu uzatmanın gerçekten alemi yok.

hocam boşuna ugraşma arkadaş senin yazdıklarını anlamıyor muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 6 Temmuz 2012; 13:56:13 >

• Ben olsam Ford Focus u seçerdim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.