Şimdi Ara

FORD KUGA POWERSHIFT (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.123
Cevap
22
Favori
260.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dochollywood

Aslında kuga avrupada zaten 163btg modeliyle de satılıyodu. Birçok yabancı sitede hatta sonra bizim satış sitelerinde de chip tuning ile araç zaten 163bg'e ve iddia edildiğine göre daha az yakıt tüketir bir hale kolayca dönüştürülebiliyodu. Bildiğim okuduğumu anladığım kadarıyla avrupadaki kugalarda da 163bg benzzer yöntemle elde ediliyordu.

Bugün de isteyen arkadaşlar mevcut kugalarını 163bg'e yükselttirebilirler aslında.

Yalnız yeni kasa kugada en önemli artı ecoboost motor powershift şanzıman ikilisi olacak!!!!!!!

Eh ocak ayı geldi 2130TL vergimiz de geldi

bu chiptuning konusu araştırken bir yerde okumuştum (orjinal metni koyacaktım ama bulamadım) 163ps olan kuganın motorda mekanik bir farklılığı var diyordu hafızam beni yanıltmıyorsa piston kolu daha uzun yazıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dochollywood

Aslında kuga avrupada zaten 163btg modeliyle de satılıyodu. Birçok yabancı sitede hatta sonra bizim satış sitelerinde de chip tuning ile araç zaten 163bg'e ve iddia edildiğine göre daha az yakıt tüketir bir hale kolayca dönüştürülebiliyodu. Bildiğim okuduğumu anladığım kadarıyla avrupadaki kugalarda da 163bg benzzer yöntemle elde ediliyordu.

Bugün de isteyen arkadaşlar mevcut kugalarını 163bg'e yükselttirebilirler aslında.

Yalnız yeni kasa kugada en önemli artı ecoboost motor powershift şanzıman ikilisi olacak!!!!!!!

Eh ocak ayı geldi 2130TL vergimiz de geldi

Hocam sen senelik ödüyosun galiba,
    6 aylık ödüyoruz biz, en azından 6 ay 1065 lira cebimizde dursun:)

• hEH heh:))

Yok yahu senelik ödenir mi o rakam!! Ben de altı aylık ödüyorum da yıllık önümüzdeki masrafı ifade etmek istemiştim:)
  • olur olur abi
    ne demişler
    para var, huzur var
  • Ford Usb Music Box diye bir apart üretmeye başlayacakmış. Habere göre müzik sisteminde Usb girişi bulunmayıp Aux girişi olan araçların Aux girişini Usb girişine dönüştürüyormuş. Uyumlu modeller arasında Kuga'da (hayret!) var.
    Piyasadaki uyumlu Navigasyon cihazlarından pahalıya satılmaz ise işe yarar gibi duruyor. Haberin Linki aşağıda;

http://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/Ford-USB-Music-Box-aparati-AUX-uyumlu-alicilara-depolama-birimlerinden-muzik-calma-ve-sarj-etme-imkani-veriyor.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

Ford Usb Music Box diye bir apart üretmeye başlayacakmış. Habere göre müzik sisteminde Usb girişi bulunmayıp Aux girişi olan araçların Aux girişini Usb girişine dönüştürüyormuş. Uyumlu modeller arasında Kuga'da (hayret!) var.
    Piyasadaki uyumlu Navigasyon cihazlarından pahalıya satılmaz ise işe yarar gibi duruyor. Haberin Linki aşağıda;

http://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/Ford-USB-Music-Box-aparati-AUX-uyumlu-alicilara-depolama-birimlerinden-muzik-calma-ve-sarj-etme-imkani-veriyor.htm

Böyle bir cihaz zaten var satılıyor usb ve sd kart takabiliyorsunuz

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/ford-mondeo-orijinal-muzik-calari-usb-amp-sd-ceviri-39098508

mondeo diyor ama yanıltmasın sizi ben adamlarla konuştuğumda kugayada takılır demişlerdi
    aux girişi anolog usb ve sd olayı dijital . yani ses kalitesi iyi olmaz benim linkini verdiğim cihaz cd değiştirici bağlantısına takıliyor ve cd degiştirici gibi çalişıyor ve dijital...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaman -- 6 Ocak 2012; 19:26:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chaman

quote:

Ford Usb Music Box diye bir apart üretmeye başlayacakmış. Habere göre müzik sisteminde Usb girişi bulunmayıp Aux girişi olan araçların Aux girişini Usb girişine dönüştürüyormuş. Uyumlu modeller arasında Kuga'da (hayret!) var.

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/ford-mondeo-orijinal-muzik-calari-usb-amp-sd-ceviri-39098508

mondeo diyor ama yanıltmasın sizi ben adamlarla konuştuğumda kugayada takılır demişlerdi
    aux girişi anolog usb ve sd olayı dijital . yani ses kalitesi iyi olmaz benim linkini verdiğim cihaz cd değiştirici bağlantısına takıliyor ve cd degiştirici gibi çalişıyor ve dijital...

Hocam , bu alet 2011 Kuga'ya uyumsuzmuş. İthalatını yapan firma denediklerini ama olmadığını söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 7 Ocak 2012; 10:24:26 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam , bu alet 2011 Kuga'ya uyumsuzmuş. İthalatını yapan firma denediklerini ama olmadığını söylemişti.

Banada uyumlu demişlerdi... anlatıklarına göre cihaz aynı sadece bağlantı kabloları farklılık gösteriyor.. onuda satın aldığınızda aracın markasını söylerseniz ona göre kablo yolluyoruz demişlerdi... monde o ile kugadaki ses sistemi aynı değilmi ikiside sony nin aynı modelini kulanıyor bildiğim kadarıyla...

tekrar bir bilgi almakta fayda var...

• uYUMSUZLUK OLAYINA HİÇ ŞAŞIRMADIMM

Sağolsun ford kugaya üvey evlat muamelesini aynen devam ettiriyorrrrr

Aslında Ford'un yetkili servislerinde satılan parrot markaydı galiba sesli kumanda, USB + bluetooth kiti var. Teoride çok iyi fikir.

Ama pratikte 2000-2500tl gibi bir rakam!!! Yuh demek istiyorum. O fiyata yurt dışından orjinal blaupunkt kuga navigasyon sistemini getirtebilmek çok çok daha mantıklı değil mi??
  • Otomobil sahiplerine vergi müjdesi!
    Maliye Bakanlığı, MTV ve ÖTV'nin düzenlenmesi için harekete geçti
    12 Ocak 2012 Perşembe, 11:06:21

Çevreye daha az zarar veren ürünlerin kullanımının teşvik edilmesine yönelik çalışmalar hızlandı. Otomotiv sektörünün uzun süredir talep ettiği çevre dostu araçlardan düşük vergi alınması konusunda Maliye harekete geçti

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) emisyona göre düzenlenmesi için sektör temsilcileriyle bir araya gelindi. Zaman'ın haberine göre, otomotivcilerin raporunu tamamlamasının ardından çalışmanın yıl sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.

Otomotiv sektörünün talebinin kabul edilmesi halinde çevreye daha az zarar veren taşıtlardan düşük miktarda MTV ve ÖTV alınacak. Egzoz emisyonu düşük olan benzinli taşıtların fiyatı düşerken, dizel araçlarda herhangi bir değişiklik olmayacak. Üst düzey bir ekonomi yetkilisi, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın gündemine aldığı çalışmanın Avrupa'da yaygın olarak uygulandığını ifade etti. Yetkili, "Egzoz emisyonuna bakıldığında benzinli araçlar dizele göre daha çevreci. Sektörün talebi benzinli araçlara vergi avantajı sağlandıktan sonra fiyatının düşmesi ve daha çok satılması. Avrupa'ya bakıldığında benzinli araç ile dizelinki farklı. Biz de bunu önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye'de uygulamak istiyoruz." dedi. Otomobil satışlarının yüzde 89'unu oluşturan motor hacmi 1.600 cc'ye kadar olan araçların ÖTV'si yüzde 37. 1.600-2.000 cc arasındaki araçların vergisi ise yüzde 80 olarak uygulanıyor.

'Çevreye az zarar verene düşük vergi' teklifine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de dikkat çekmişti. Çevre dostu otomotivlere ilişkin vergi sisteminde değişiklik sinyali veren Ergün, Türkiye'de motorlu araçlara ilişkin vergi sisteminin tersine çalıştığına dikkat çekmişti. Bakan Ergün'ün konuya ilişkin değerlendirmesi şöyle: "Eski araçlar, çok yakanlar, çevreyi çok kirletenler düşük vergi ödüyor. Yeni model araçlar, az yakan, az kirletenler yüksek vergi ödüyor. Sistem tersine işliyor. Bunu düzelteceğimiz bir sisteme doğru gidiyoruz." Bakan'ın değerlendirmede bulunduğu sisteme göre eski model motorlu araçların trafikten çekilmesi teşvik edilecek. Yeni otomobil alınırken çevreyi daha az kirlettiği için teşvik edilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın uzun süredir üzerinde çalıştığı Enerji Verimliliği Strateji Belgesi'nde de konunun önemine dikkat çekiliyor. Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve Kalkınma Bakanlığı gibi kamu kurumlarının işbirliği ile hazırlanan strateji belgesinde de otomotiv sektörünün vergilendirilmesine ilişkin düzenlemeler yer alıyor. Bu kapsamda Maliye Bakanlığı, belgenin yayınlanmasının ardından "Emisyon seviyesi düşük, çevre dostu (yürürlükteki tip onayı mevzuatına uygun) küçük motor hacimli, yakıt pilli veya elektrikli hibrit araçların özendirilmesi ve ekonomik ömrünü doldurmuş araçların kademeli olarak trafikten çekilmesi" için çalışma yapacak. Strateji belgesi tamamlandı, onay için Yüksek Planlama Kurulu'na (YPK) sunuldu.

2.0 dizel 140ps kuga CO2 emisyon 179 g/km ....1.4 benzin 160ps tiguan CO2 emisyon 178 g/km küçük hacimli motorum vergi avantajı ortadan kalkacak görünüyor

not... kuga ile tiguanı kıyaslamadım sakın ha art niyetli olmayın sadece büyük küçük hacimli motor a örnek olması açısından yazdım zira aynı motor hacmindeki tiguan ın emisyonu 167 g/km..

• Ellerine sağlık chaman dostum. İşte benim de bahsettiğim olay bu! Yurt dışında Kuga çok daha iyi konumda kendi firması nezdinde!!!

Şu far altı led olayını özellikle getirmeleri dileğiyle:)
  • Arkadaşlar,
    Michelin Easy Grip Snow ; Kar ve buz için iyi bir çözüm gibi görünüyor. Türkiyede satan biyer varmı bilmiyorum ben bulamadım bilen düyan ???

http://www.youtube.com/watch?v=Nih-ZrCgazw

http://forum.saabsportclub.com/saab/Renseignementsetsolutionsmultimodeles/Pneumatiques/chaines-michelin-discussions-sujet_6560_1.htm

FORD KUGA POWERSHIFT

• quote:

Arkadaşlar,
    Michelin Easy Grip Snow ; Kar ve buz için iyi bir çözüm gibi görünüyor. Türkiyede satan biyer varmı bilmiyorum ben bulamadım bilen düyan ???

http://forum.saabsportclub.com/saab/Renseignementsetsolutionsmultimodeles/Pneumatiques/chaines-michelin-discussions-sujet_6560_1.htm

FORD KUGA POWERSHIFT

sanırım aradığınhttp://www.snowtech.com.tr/kaucuk-snowtech_kaucuk_karpaleti_nedir.html burada var.

• quote:

Arkadaşlar,

FORD KUGA POWERSHIFT

Sanırım bunlara kar paleti deniliyor. Kalitelileri 300-400 Tl civarında ve kar paletlerinin 500 Km civarı kullanım ömrü olduğu söyleniyor. Malum önümüz tatil ve şehir dışına çıkmam gerekiyor. Kuga'nın üzerinde Continental Conti 4x4 yaz lastikleri var. Kış lastiği almak gibi bir niyetim yok, acaba kar zinciri alsam bu lastiklerle yola çıksam mantıklı olur mu? deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• arkadaşlar , kugalarımızdaki lastikler yaz lastiği değil, 4 mevsim lastiğidir.
    Lastiğin üzerine bakınca gördüğünüz mevsim simgeleri içinde kar tanesi işaretini de görebilirsiniz.
    O yüzden bir sıkıntınız olmaz.

Tabii ki bir kış lastiği kadar olmasa da, yaz lastiğinden fazlasıdır. Hatta işinizi görür çoğu karda
  • Yok aradığım linkini verdiğin şey değil. onu da kullandım. zincir kadar olmasada onun kadar zor takması çıkarması ama zincirden daha iyi olduğunu söyleye bilirim. asfaltta kullana biliyorsunuz ve o langur lungur olayı yok ve zararda vermiyor uzun yolda iyi bir altarnetif.

benim aradığım video dan da görebileceğiniz gibi çorap gibi lastiğe geçiriliyor. acil durumlarda inanılmaz rahatlık. bunun değişik versiyonları var resimlerini koydum.. bence en iyi versiyonu Michelin Easy Grip Snow ama türkiyede satan bir yer bulamadım.. ingilterede bi sitede fiyatı (çifti bizim lastiklere uygun olanı) 94 siterlin

FORD KUGA POWERSHIFT

FORD KUGA POWERSHIFT

• Kar paleti birazdaha farklı, bunlara kar çorabı deniyor... acil durumlarda tam bir kurtarıcı takması çıkarması çok kolay ... karpaletide ön hazırlığı yapıldıktan sonra onuda takmak çıkarmak çok kolar ama jant a paletin aparatı önceden takılı olması gerekiyor (disk) palet o diske sabitleniyor... kar çorapları şehir içinde ani bastıran kar için çok pratik ve kullanışlı... asfalt tada gidilebildiği için buzlanmış yollarda zincie ve paletten daha avantajlı... uzun lafın kısası bagajda bir çift her daim bulundurmalı. hatta 2 çift :))
  • önyargılı olduğu kadar doğru olduğu muhtemel bir yorum yapayım bu çoraplara
    "ilk acı frende cırt-ayşe teyze olur"
  • Arkadaşlar bu led için Ford'u aradım ama haberleri bile yok ve getirtmek istesek bile yardımcı olamayacaklarını söylüyorlar. Gerçekten bunlar şaşırmış olmalı. Bu arabaya LED taktırmak isteyen bu kadar insan varken, bu aptallık niye anlamıyorum

FORD KUGA POWERSHIFT
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.