Şimdi Ara

Ford Focus Ti-VCT motor LPG uyumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
75.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de bu konuya daha once yazmıştım. Eylülde BRC taktırdım. 9 bin km oldu kullanıyorum. Sıkıntı çıkmadı ama bir kez arıza lambası yandı. Kendi kendine söndü. Ben yine de lft - sft degerlerini kontrol edip ince ayar yaptım. Şu an hiçbir sıkıntı yok. Lamba yanması ayarla ilgili bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 MODEL 1.6 FORD FOCUS Tİ-VCT 125 HP STYLE PAKET KULLANICISI OLARAK MERAK EDENLER İÇİN SÖYLÜYORUM ÇOK UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU ARACA PRİNS MARKA lpg TAKTIRDIM PRİNS SİLVERLİNE MODELİ İŞ YERİM SANAYİDE VE BİR ÇOK LPG Cİ ARKADAŞIMA DANIŞTIM KESİNLİKLE PRİNS ÖNERDİLER YAĞLAMA SİSTEMİ TAKTIRMADIM ONUN BİR ALDATMACA OLDUGUNU SÖYLEDİ ARKADAŞIM KENDİ FORD FOCUS MARKA ARACINADA PRİNS MARKA TAKMIŞ VE KAPUTU AÇIP GÖSTERDİ BAK BAKALIM LPG CİNİN ARASINDA VARMI YAĞLAMA SİSTEMİ DEDİ O ZAMAN HAK VERDİM BU OLAYIN ALDATMACA OLDUGUNA ŞUAN KULLANMAKTAYIM HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM ARACIN BENZINDEMI GAZDAMI OLDUGUNU DAHİ ANLAYAMIYORUM YANİ ÇEKİŞİ BENZİN İLE NEREDEYSE BİREBİR DİYEBİLİRİM . LPG Yİ 2.15 KRŞ TAN BAZ ALIRSAK 61 TL İLE DEPOYU DOLDURDUM UZUN YOLDA 475 KM YOL GİTTİ YANİ 13 KURUŞ YAKITI ŞAKA GİBİ İNANAMADIM BU AĞIRLIKTAKİ BİR ARACA GÖRE . ŞEHİR İÇERİSİNDE İSE 17-18 KURUŞ YAKIYOR SAKİN KULLANIMDA FORD 'TAN ŞAŞMAYIN ...

• 2018 yılı için aynı şeyler geçerli mi? Ti vct bir focus almak istiyorum lpg uyumu ve maliyeti hakkında malumatı olan var mı acaba? Ve bu modelin piyasası nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Ben 2016 da 125hp 1.6Ti-VCT powershift aldım. 5000km de Ankara'da Lavato taktırdım. Şu an aracım 45000km yi geçti. Her gittiğimde araç gaz kesiyor, egzos patlatma yapıyor diyorum, malesef sonuç yok. Halen daha çözüm yok. Bazen uzun yolculuklarımda tekleme yaptığı için hız sabitleyicisi devreden çıktığı için aracımı benzine alıp gidiyorum. İşin açıkcası Lavato'yu söktürmeyi bile planlıyorum.
  • erkkls E kullanıcısına yanıt
    merhabalar

egzozdan patlama sesi duyuyorsanız ilk önce lpg enjektörlerini kontrol ettirin yakıtı düzgün bir şekilde motora enjekte edebiliyor mu? eğer enjektörlerde problem yoksa aracınızın ateşleme sistemine baktırın motora enjekte edilen yakıtı yakabiliyor mu?

eğer egzozdan patır patır yapıyorsa aracınız da yeni, motor arıza lambasını yakıyor ( yanıp sönme yapıyor ) olması lazım. cihaza bağlattığınızda hangi silindirde missfire olduğu size hangi silindirin problemli olduğunu gösterir .
  • erkkls E kullanıcısına yanıt
    aracınız egzsoz daki patlamayı termostat ayarını ( yazlık- kışlık pozisyon ) değiştirdiğinizde yapıyor ise tahminimce devirdaim hortumlarını yanlış bağlamışlar iyi bir usta sorununuzu çözer doğru takarak
  • 2016 model ti-vct aracıma yazın atikerin son sistem lpg sini taktırdım yaklaşık 15 bin km oldu lpg yi çok şükür en ufak sorun yaşamadım gayet uyumlu ve yakıt olarakta az yakıyor aracım.
  • 2015 trendx sedan prins kit takılı 36 liralık gazla 144 km yol yaptım şehir içi lpg fiyatı 2.75 ipragaz
  • 2015 Focus 1.6 Ti-VCT Atiker takılmış ve arıza lambası yanıyor.

İlave donanım eklenerek söner mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

2015 Focus 1.6 Ti-VCT Atiker takılmış ve arıza lambası yanıyor.

İlave donanım eklenerek söner mi ?

Atikerin hangi sistemi takılmış önemli olan bu,uygun ürün takılmışsa düzgün bir lpg ayarı ile arıza lambası yanmaz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ajf39 A kullanıcısına yanıt
    En basit en ucuz olanı takılmış.

1 sene de olmamış ama fatura filan yok.

Herhangi bir atiker bayisi ücretsiz ayara yapar mı ?

AFR ayarı kaç lira olmalı ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

En basit en ucuz olanı takılmış.

1 sene de olmamış ama fatura filan yok.

Herhangi bir atiker bayisi ücretsiz ayara yapar mı ?

AFR ayarı kaç lira olmalı ?
    Enjektörler kırmızımı

• ajf39 A kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum, nasıl bakabilirim ?

Enjektörlerin nasıl olması gerekir ? Değişmesi ne kadar tutar ?

Sadece AFR ayarı ile kurtarılamaz mı ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arıza lambası buji nedeniyle yanıyormuş.

LPG Nedeniyle değilmiş.

Focus 1.6 T-iVCT motor LPG uyumu güzel.

Çok az yakıyor.

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Şuan ortalama ne yakıyor hocam?

• smtzngn kullanıcısına yanıt

LPG'de 12-13 Litre şehir içi

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.