Şimdi Ara

Ford Focus II (Makyajlı Kasa) (500. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.079
Cevap
28
Favori
951.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun.
    yakıt durumları nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    50 kuruş yakıyor :D

• Axor-2528 kullanıcısına yanıt
    lpg de değil sanırım

• nacar08 kullanıcısına yanıt
    Bizim focusta aynı sıcakta olduğunda oluyor sadece 2006 trend 1.6

• merhaba,

2008 makyajlı kasa tdci aldım.. whatshapp grubu mu var, kim ekliyor acaba gruba?
  • aprbdk A kullanıcısına yanıt
    Bana özel mesaj ile numaranızı atın ekleyelim Hocam. :) Araç donanım km vb konularda da bilgi verebilir misiniz. :)

• Bir öğretmen arkadaşım aracını satıyor

Araç:

2006 ghia siyah hb 1.6 cdti... km 220 bin

aracı kendisi 0 almıştı, hep o kullandı...

sadece sağ arka kapıda boya var...

Fiyat 36 bin... Araç Artvin Arhavide...

ilgilenen olursa telefonunu özelden veririm...

Arkadaş hastaydı henüz malum sitelere ilan veremedi..
  • Herkese merhaba,

2006 focus 1.6 tdci ghia aracım var 2 hafta önce yolculuk sırasında yağ lambası yandı ancak ben cahillik olarak hiç kapatmadan devam ettim yoluma
    ertesi gün ustaya götürdüm yıllık bakımı yapıldı yağ lambasın yanmadı.
    geçen hafta yine aynı yolda yaklaşık 30km gittikten sonra yine yağ lambası yandı yine ustaya götürüldü kontrolleri yapıldı. 2gün usta kontrol etti yağ lambasını yakacak birşey bulamadım dedi ve teslim etti aracı. şuan için yağ lambası yanmıyor ancak ben tedirgin kullanıyorum.
    yağ pompasından olabilirmi? diye sordum olsaydı zaten aracı kullanamıyor olurdun dedi.

böyle birşey daha önce başına gelen oldumu ..
  • nacar08 kullanıcısına yanıt
    Yalnız Focus ların dizellerinde CDTİ olmaz TDCİ olur
  • 2006 chia... bir arkadaşım satıyor...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden.ogretmenden.acil-satilik-2006-ford-focus-1.6-ghia-400050264/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 15 Şubat 2017; 21:41:14 >
  • Focuscular 500. sayfa hayırlı olsun
  • 2.5 kasa 2011 model dizel focusum var. Motor soğukken 1.500 ile 2.000 arasında devirde düzensizlik oluyor. Arabayı bir şey tutup bırakıyor sanki. Sadece 2.viteste yapıyor. Bir kere yapıp sonrakilerde yapmıyor. Nedeni ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: sundial

2.5 kasa 2011 model dizel focusum var. Motor soğukken 1.500 ile 2.000 arasında devirde düzensizlik oluyor. Arabayı bir şey tutup bırakıyor sanki. Sadece 2.viteste yapıyor. Bir kere yapıp sonrakilerde yapmıyor. Nedeni ne olabilir?

Farklı istasyonlardan yakıt alıyorsanız olabilir veya buji, mazot filtresi, enjektör, gaz kelebekleri veya endüksiyon bobininden kaynaklanıyor olabilir. Hava hortumunda yırtık olabilir zaten araba gaz yemez verim düşer ve sık sık stop eder. Benzer sorun benim benzinli focus da da vardı bujilerin bir tanesinde çatlak varmış hepsini değiştirdik sorun çözüldü.

• HANGİ LASTİK
    ARKADAŞLAR İYİ AKŞAMLAR Forumda böyle bir başlık olduğuna çok sevindim
    2008 FOCUS HB İÇİN HANGİ YAZLIK LASTİĞİ KULLANIYORSUNUZ
    Sertlik derecesi 300-340 olan
    yakıt/ ses/ yol tutuş/ fren mesafesi/ km ömrü/fiyat açısından ideal verimi sağlayabileceğimiz lastik hangisi
    kilometre olarak yarı yarıya şehir içi ve şehir dışı kullanıyorum

Ayrıca menzil/temizlik/fiyat açısından ideal olan sizce hangi mazot hangi mazotu kullanıyorsunuz
    teşekkürler
  • sundial kullanıcısına yanıt
    Hocam benim diğer aracım dizel Hyundai Era'da bahsettiğin gibi bir sorun yaşadım. Araba 2. viteste 20-30 km/h süratle giderken silkeliyordu sanki bişey ben gaza az basınca arabayı tutuyordu. Yüksek süratlerdede ayağımı gazdan geçince yığılma yapıyordu. Servise götürdüm ateşleme switch'ini değiştirdiler sorun düzeldi.

Benzinliyse @xsw arkadaşın dediği gibi bujileri falan değiştirin derim
  • mrtsyl kullanıcısına yanıt
    Lastik Continental, yazlıkta kışlıkta conti

Yakıt ağırlıklı BP
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Hocam benim diğer aracım dizel Hyundai Era'da bahsettiğin gibi bir sorun yaşadım. Araba 2. viteste 20-30 km/h süratle giderken silkeliyordu sanki bişey ben gaza az basınca arabayı tutuyordu. Yüksek süratlerdede ayağımı gazdan geçince yığılma yapıyordu. Servise götürdüm ateşleme switch'ini değiştirdiler sorun düzeldi.

Benzinliyse @xsw arkadaşın dediği gibi bujileri falan değiştirin derim

Yok hocam araç dizel. Motor soğukken sadece bir kez yapıyor bunu. Birinin başına gelmiştir ya da kroniktir belki diye yazdım. Yoksa bir çok şeyden kaynaklanabileceği için araştırmak gerekli. Arabayı da kurcalatma niyetinde değilim çok.
  • sundial kullanıcısına yanıt
    Böyle durumlarda en iyisi servis, Cihazı bağlayıp hata kodlarını inceleyip bulurlar. Özel servislerde ustaların elinde oyuncak olursunuz. Onu değiştir bunu değiştir liste uzar gider.
  • merhaba arkdslar,bnde megane2 1.5dci var arabam hosuma gıtmıyor,focuslara gozum kayıyor sorularım var;
    1.focus 2 ıle makyajlı focus 2 ler arasında dızeller ıcın motor farkı nedır.yanı bakıyorm beygırler aynı fakat yakıtlar farklı
    2.yakıtta benım arac ıle cok fark edermı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

merhaba arkdslar,bnde megane2 1.5dci var arabam hosuma gıtmıyor,focuslara gozum kayıyor sorularım var;
    1.focus 2 ıle makyajlı focus 2 ler arasında dızeller ıcın motor farkı nedır.yanı bakıyorm beygırler aynı fakat yakıtlar farklı
    2.yakıtta benım arac ıle cok fark edermı.

Merhaba.

Yakıt hemen hemen aynı hatta daha düşük olabilir.

Makyajsız kasa euro4 motor dpf yok, makyajlı kasa euro5 motor dpf var. Bildiğim kadarı bunlar var.

• 
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.