Şimdi Ara

FORD FOCUS HIZ GÖSTERGESİ GİDİP GELİYOR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
91.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ya birdE Allah rızası için bana yardım edin :( 2007 dor tdci aracım var motor rekdefe olalı 8 bin km oldu ilk kez ne yakar diye depoyu fülledim 100 km şehir içi gezdir aynı petrol aynı pompa 7 litre aldı çıldırcam yada arabayı satacam biri akıl versin vurgun382010@hotmail.com maillerinizi bekliom :(
  • kesinlikle vss aynı dert bedede oldu birkaç gün önce vss hız semsörünü değiştir düzeliyor...saygılar fiyat olarakta 100 -115 arasında dır..fazla paran gitmesin
  • bende de 99 focus var
    aynışekilde kilometre katranı bazan çalışıyopdu bazende çalışmıyordu tamirci kilometre okuyucusu arzalı dedi basit bi arıza yarım saatte yaptı 80 tl ye mal oldu şu an çok güzel çalışıyor kesin likle aynı hatayı wermiştir seninkiside
  • 2001 focus 1 var belirtilen sorunu daha önce yasamaktaydım. hız sönsörünü değistirdim. ama 3 ay sonra hız göstergesi calışmadı. 5 km sonra motor arıza ısığı yandı. sorun sizce kronikmi. kalıcı bir çözümü varmıdır satmak dışında
  • arkadaslar hız sensörüne baktırdım su kaçmış. temizlettim çalışıyorw
  • Bende 2004 model focus var son günlerde km mili bir aşağı bir yukarı gidip geliyor bazen aşağıda takılı kalıyor ve motor tekliyor Antalya Manavgat'ta ki ford servisine gittim oradaki çalışan suratsız bir eletrikçi bana km müşürü arızalı değişmesi gerekiyor dedi ve fiyatının 170.-tl + 30.- tl işçilik toplam 200.- tl olduğunu söyledi. Fiyatı çok fazla bulmamdan dolayı yaptırmadım. Ben bu arızayı uygun fiyata Antalya çevresinde nasıl tamir yaptırabilirim...Yardımlarınızı bekliyorum...
    Saygılarımla
  • Arkadaşlar benim 2001 focus ambiante var.1,2, bazan da 3. videste gaza yüklendiğin zaman hız ibresi aşağı yukarı gidip geliyor.Bunun dışında normal gösteriyor. Kilometre sayacı normal çalışıyor.Acaba sıkıntı nereden kaynaklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyas eren

BENİM DE 2006 1.4 CONFORT TDİ VAR. YOLDA GİDERKEN HIZ GÖSTERGESİ SIFIRA İNİYOR VE BİR MÜDDET SONRA EKRANDA ----- OLUYO ÇÖZÜMÜ NE OLA.... BEN HİÇ ANLAMAM AMA BİRİ BANA YARDIM ETSİN... ÇÖZÜM ADINA YARDIMCI OLABİLECEK VARSA ilyasssbaba@superposta.com a mail atabilirsiniz...

hocam bendede aynı araçtan var ve aynı sorun bendede var. ne yaptınız halledebildiniz mi siz?
  • merhaba arkadaslar bende de 2006 model 1.4 tdcı confort fiesta var ve aynı sorunu bende yasıorum cogu zaman km göstergesi çizgi çizgi oluyo ve hız göstergesi 0 da duruyor, sanırım bu da motor lambasını yakıyor.. arabayı bi tanıdık vasıtasıyla bi ustaya bilgisayara baglattık sorunun km sensörü oldugunu söyledi computer.. ingilizce ismi crankshaft cencor olan bu parça piyasada 70 lira cıvarı.. ben yarın degiştirtiyorum sorunun düzelmesi ve ya düzelmemesi durumunda sizelere burdan bilgi veririm.
  • 2006 Fusion tdi aracımda ben de benzer şeyleri yaşıyorum. Araba bakıma girdi motor yıknadı ve diğer rutin bakımlar...Sonra aniden önce ABS ve el freni lambası yanmaya başladı sonra da ara ara km göstergesi sapıtıyor neden oluyor anlayamadım Muğladayım burda gösterdim anlayan da yok.
  • Göstergenin aniden gidip gelmesi ve km sayacinin --- olmasi focuslarda genelde akunun bitisine delaletdir. Hiz sensorune bakmadan once akuyu kontrol ettirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 focusum 3 haftadır garajda duruyordu. 2 gün önce biraz kullandım yine sorun yoktu. Ama dün akşam çalıştırdığımda bilgi ekranında "motor arızası" yazdı ve göstergeler (hız devir benzin hararet) ışıklar falan hepsi iptal.

Araba normal çalışıyor. Aydınlatması, teybi de çalışıyor. Bazen göstergeler geliyor bir süre, sonra titreme yapıp tekrar gidiyor.

Sorun ne olabilir? Ekran gitmeden önce yazan "motor arızası" uyarısı da kafamı karıştırıyor. Köyden bandırmaya gitmem lazım baktırmak için. Bu şekilde 40 km mesafe gitsem sorun olur mu?

• Ford Fusion'da da aynı sorun var.
    Sanırım Ford araçlarında (özellikle F serisinde: Focus, Fiesta, Fusion) yaşanan kronik bir sorun.
    İnternette araştırırken videosunu da buldum.
    Hız sensörünü değiştirmekten başka çare yok.

https://www.youtube.com/watch?v=jb2SvE_7R0E
  • İlk önce buji ömrü dolmuş olabilir. Akünün de ömrü bitince böyle olabilir. Lpg kullan motor boğaz kelebek yılda temizlemek şart. Kronik bir şey yok arkadaşım.

• 2006 fiesta tdci aracımda aynı sorun var.sadece hız ibresi sıfırda takılı kalıyor ama km ye dikkat etmemiştim.kontağı kapatıp açınca düzeliyor.akümü değiştireli 6 ay oldu sorun onda değil büyük ihtimmal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fasist Diktator -- 26 Temmuz 2016; 18:09:39 >
  • Herkese merhaba,

Bende gösterge arızası kurbanı oldum. Benzer problemler yaşayanların işine yarayabilir diye düşünüyorum. Çünkü çözümü böyle portallardan buldum.

2006 dizel cmax’a würth enjector temizleyici döktüm araba o andan sonra kafayı yedi. Würthü aradım bizim ürünümüzden olmaz dedi ondan mı değilmi bilmiyorum.

Sorun şuydu; yolda giderken hızı azaltıp arabayı durduruyo ekranda alakasız bir sürü hata verdi. Motorda su var deyince ben enjector temizleyiciye yormuştum. Yine benzer hata olrak ibreler kendi kendine aşağı yukarı hareket etmeye başladı. Ekrandaki abs, motor, vs bir sürü lamba yandı. Aracı özel servise götürdüm hataları sildi o şekilde 600 km yol yaptım somra tekrar göstergeler saçmalaya başladı. Tekrar aynı yerde hata sildirdim. Baktı bişe göremedi. Bidahaki sefer yakıt filtresini değiştirelim dedi ne alakaysa. Sonra arkadasta hata tespit cihazı vardı, cihazı takıp hata kodlarını aldım nette tek tek baktık görünen hataların biride u0155 hatası idi yani veri yolu bağlantı hataları. Yerli ve yabancı forumlardaki araştırmalarım neticesinde ekranın arkasındaki kontrol panelinden olduğunu anladım. Bir iki tane Nası sokulur videosu izledim :). Çok basitmiş. Göstergeleri söktüm soket bağlantılarının lehimlerini yeniledim 3 gündür hic bir arıza yok çok şükür. Böyle birbiri ile akalasız hatalar vermesinin yegene sebebi bu soket arızasıymış. fordlarda bu kronik problemmiş. Yapmak isteye arkadaşa her türlü yardımcı olurum Herkese teşekkürler. Ustalarımızın başımız üstünde yeri var ama servis gibi söktakcı olmus bir çoğu doğru bi yaklaşım değil.

FORD FOCUS HIZ GÖSTERGESİ GİDİP GELİYOR

FORD FOCUS HIZ GÖSTERGESİ GİDİP GELİYOR

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirs

Herkese merhaba,

Bende gösterge arızası kurbanı oldum. Benzer problemler yaşayanların işine yarayabilir diye düşünüyorum. Çünkü çözümü böyle portallardan buldum.

2006 dizel cmax’a würth enjector temizleyici döktüm araba o andan sonra kafayı yedi. Würthü aradım bizim ürünümüzden olmaz dedi ondan mı değilmi bilmiyorum.

Sorun şuydu; yolda giderken hızı azaltıp arabayı durduruyo ekranda alakasız bir sürü hata verdi. Motorda su var deyince ben enjector temizleyiciye yormuştum. Yine benzer hata olrak ibreler kendi kendine aşağı yukarı hareket etmeye başladı. Ekrandaki abs, motor, vs bir sürü lamba yandı. Aracı özel servise götürdüm hataları sildi o şekilde 600 km yol yaptım somra tekrar göstergeler saçmalaya başladı. Tekrar aynı yerde hata sildirdim. Baktı bişe göremedi. Bidahaki sefer yakıt filtresini değiştirelim dedi ne alakaysa. Sonra arkadasta hata tespit cihazı vardı, cihazı takıp hata kodlarını aldım nette tek tek baktık görünen hataların biride u0155 hatası idi yani veri yolu bağlantı hataları. Yerli ve yabancı forumlardaki araştırmalarım neticesinde ekranın arkasındaki kontrol panelinden olduğunu anladım. Bir iki tane Nası sokulur videosu izledim :). Çok basitmiş. Göstergeleri söktüm soket bağlantılarının lehimlerini yeniledim 3 gündür hic bir arıza yok çok şükür. Böyle birbiri ile akalasız hatalar vermesinin yegene sebebi bu soket arızasıymış. fordlarda bu kronik problemmiş. Yapmak isteye arkadaşa her türlü yardımcı olurum Herkese teşekkürler. Ustalarımızın başımız üstünde yeri var ama servis gibi söktakcı olmus bir çoğu doğru bi yaklaşım değil.

çok doğru benimde 2006 tdcı focus aracımda başıma geldi kronik bir arıza beyin tamircileri hallediyorlar olay lehimlerle alakalı

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirs

Herkese merhaba,

Merhaba,

Oncelikle size tesekkur ediyorum.

belki basina gelen olmustur diye ilaveten sunu sormak istiyorum. Bu sorundan oturu cikma bir kart buldum ve onu taktim ama bu sefer araba hic calismiyor. acaba bu kart ta mi arizali, yoksa kart degisince arabaya tanitmak icin bir prosedur var mi yapmamiz gereken?

herkese tesekkurler

• Arkadaşlar merhaba 2003 model benzinli manuel fiesta marka aracım var aracımın km ve hız göstergesi önceden ara ara gidip geliyordu km ——- bu şekilde oluyor hız göstergeside hiç canlanmıyordu aracı motorluya götürdüm hız sensörünü değiştiler düzelmedi elektrik sorunu vardır dediler baktırdım sıkıntı yok dediler gösterge saatini göster dediler gösterdim ondada sorun yok dediler yazılım atılacak dediler yazılımda attırdım bu sefer km geldi hız göstergesi gelmedi sensörü tekrar değiştiler herşey düzeldi arıza lambası söndü bi 5 km gittikten sonra aracı stop ettim bi saat sonra çalıştırdım hız göstergesi 40 km hıza ulaşınca dalgalanma yapıyor aşağı yukarı sallanıyor neyi olabilir çözemiyoruz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.