Şimdi Ara

Ford Focus 2016 kıyaslama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. Ben 1-2 aya Ford focus alacağım 1.6 benzinli titanium manuel otokoçla görüştüm 71bin ₺ teklif ettiler bunun yanında 1.6 dizel titanium manuele 91bin₺ teklif ettiler bu bana çok geldi 20bin fark var arada. Kullanıcılar yorumlayabilir mi lpg uyumlu oluyormu Ford bi sorun çıkarıyor mu lpg de? Bu olmazsa honda alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onurunuz kullanıcısına yanıt
    Hocam brc taktiranlar cok memnun hicbir sikintida cikmadi ama ustalarin soyledigi 70-80 bin km sonra ust kapaktaki subablarin degismesi gerektigini soyluyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ckmz17

Hocam brc taktiranlar cok memnun hicbir sikintida cikmadi ama ustalarin soyledigi 70-80 bin km sonra ust kapaktaki subablarin degismesi gerektigini soyluyolar.

Hocam ben 70-80bini bulmam için bi 6-7 sene geçmesi lazım öyle şehir dışı yapmıyorum şuanki aracımı sıfır almıştım dizel 5 yıldır bende çok masraflı km 40binde bıktırdı dizel

Hocam hic dusunmeden takitirin bende taktiricam 1 sene oldu alali aracim 7 bin km de pismanim taktirmadigima arkadasimda otomatik vardi focus hemen taktirdi ve kullaniyo gayet memnun brc yi tavsiye ediyo herkes zaren 15 binden fazla yapmiycaksaniz yillik dizelin bi anlami yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ckmz17 -- 5 Mayıs 2016; 11:11:09 >
  • yüksek km yapmıyorsan zaten düşük km de rahat elinden çıkarırsın benzinli aracı. daha önceki aracım 1.4 t astra j otomatikti binmedim dememe rağmen 5 yılda 80000 yapmısım dolayısı ile bu sefer dizel focus tercih ettim. ama km yapmıyorsan dediğim gibi o kadar fark seni zaten 5 senede yakıt masrafı olarak amorti edecek gibi görünmüyor. kendini suan zorlaman yersiz bence.
  • 5 yılda 40 bin km yaptıysanız dizelin ne masrafı oldu ki? 200 bin üzeri olsa neyse de dizel o kilometrelerde ekstra masraf çıkarmaz.

bendeki dizel astra h standart bakım ve lastik dışında kuruş masraf çıkarmadı 39000 de sattım.

şu an dizel focus kullanıyorum onda da öyle bir sıkıntım yok.

Ben lpglide kullandım ama ayarıydı, park sorunuydu, bagajdı derken soğudum. O nedenle dizeli tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 11 Mayıs 2016; 21:58:32 >
    Ben 2015 model benzinli trend x kullanıyorum. Lpg taktırdım. İmkanım olsa kesinlikle dizel alırdım. Focusun en boş donanımı bile yeterli benzinli titanyuma verecek param olsaydi az daha koyup trend x veya style dizel alırdım. O da olmadı 1.0 ecoboost normal benzinliden daha performanslı motor aracı çekmez diye düşünmeyin kullananlar memnun. Ben aldığımda şartlar öyle gerekiyordu 0km benzinli aldım. Ama ilerde alacağım araba kesinlikle dizel olacak. Artık atmosferik olarak tabir edilen benzinlilerin devri bitiyor. Fordda yakında benzinli olarak tamamen ecoboost motora geçer. Mesela vw grubu normal benzinli çıkarmıyor tsi veya dizel motor seçenekleri var. Turbo benzinliler dizel kadar az yakmaz ama normal benzinliden az yakar ve performansı da daha iyidir.

• 2016 Ford Focus 1.6 Trend X bu modele lpg takılıyor mu, yakıt performansa ne dersiniz?
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Bende 2013 Focus vardı. Zavoli kit taktırmıştım. 56.000 km sorunsuz bindim. Geçen ay 2015 Focus aldım. AKL kit taktırdım. Keşke taktırmasaydım. Takan usta aynı ama hiç verim alamadım. Zavoli kitte benzinde mi Lpgde mi farkına varmak imkansızdı. Ama AKL kitte gaz yemiyor defalarca ayarlatmama rağmen. Lpg de en az %45 karınız olur ve motor uyumludur.
  • 2015 MODEL 1.6 FORD FOCUS Tİ-VCT STYLE PAKET KULLANICISI OLARAK ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM PİYASADAKİ KENDİ SEGMENTİNDE BİR ÇOK ARACI KULLANDIM DENEDİM TEST ETTİM FORD FOCUSLA KIYASLANAMAZ BİLE GÜVENLİK KONFOR YOL TUTUŞU TASARIMI YAKITI HERŞEYİYLE MÜKEMMEL BİR ARAÇ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM . İŞİM DOLAYISIYLA YILLARDIR OTOMOBİL SEKTÖRÜNDEYİM VE SANAYİ İLE İÇ İÇEYİM TECRUBELERİME DAYANARAK SÖYLÜYORUM ÇOK SAĞLAM ARAÇTIR FORD FOCUS KOLAY KOLAY BİR YERİNE BİRŞEY OLMAZ ARIZA BAKIMINDANDA SİZİ ÜZMEZ . MERAK EDENLER İÇİN SÖYLÜYORUM ÇOK UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU ARACA PRİNS MARKA lpg TAKTIRDIM . LPG Yİ 2.15 KRŞ TAN BAZ ALIRSAK 61 TL İLE DEPOYU DOLDURDUM UZUN YOLDA 475 KM YOL GİTTİ YANİ 13 KURUŞ YAKITI ŞAKA GİBİ İNANAMADIM BU AĞIRLIKTAKİ BİR ARACA GÖRE . ŞEHİR İÇERİSİNDE İSE 17-18 KURUŞ YAKIYOR SAKİN KULLANIMDA . YANİ PARASININ HAKKINI GERÇEKTEN FAZLASIYLA VERECEK BİR ARAÇ KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.. KİMİ OTOMOBİL FİRMALARI ÜRETTİKLERİ ARACI CİCİLER BİCİLER MÜŞTERİYE SUNAR BUNLARA KANMAYIN ARKADAŞLAR GERÇEKTEN BİNDİĞİNİZDE ARABA GİBİ ARABA OLSUN HER BAKIMDAN GÜVENLİ OLSUN BİZİ ÜZMESİN DİYORSANIZ FORD 'TAN ŞAŞMAYIN ...

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJackDawS

2015 MODEL 1.6 FORD FOCUS Tİ-VCT STYLE PAKET KULLANICISI OLARAK ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM PİYASADAKİ KENDİ SEGMENTİNDE BİR ÇOK ARACI KULLANDIM DENEDİM TEST ETTİM FORD FOCUSLA KIYASLANAMAZ BİLE GÜVENLİK KONFOR YOL TUTUŞU TASARIMI YAKITI HERŞEYİYLE MÜKEMMEL BİR ARAÇ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM . İŞİM DOLAYISIYLA YILLARDIR OTOMOBİL SEKTÖRÜNDEYİM VE SANAYİ İLE İÇ İÇEYİM TECRUBELERİME DAYANARAK SÖYLÜYORUM ÇOK SAĞLAM ARAÇTIR FORD FOCUS KOLAY KOLAY BİR YERİNE BİRŞEY OLMAZ ARIZA BAKIMINDANDA SİZİ ÜZMEZ . MERAK EDENLER İÇİN SÖYLÜYORUM ÇOK UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU ARACA PRİNS MARKA lpg TAKTIRDIM . LPG Yİ 2.15 KRŞ TAN BAZ ALIRSAK 61 TL İLE DEPOYU DOLDURDUM UZUN YOLDA 475 KM YOL GİTTİ YANİ 13 KURUŞ YAKITI ŞAKA GİBİ İNANAMADIM BU AĞIRLIKTAKİ BİR ARACA GÖRE . ŞEHİR İÇERİSİNDE İSE 17-18 KURUŞ YAKIYOR SAKİN KULLANIMDA . YANİ PARASININ HAKKINI GERÇEKTEN FAZLASIYLA VERECEK BİR ARAÇ KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.. KİMİ OTOMOBİL FİRMALARI ÜRETTİKLERİ ARACI CİCİLER BİCİLER MÜŞTERİYE SUNAR BUNLARA KANMAYIN ARKADAŞLAR GERÇEKTEN BİNDİĞİNİZDE ARABA GİBİ ARABA OLSUN HER BAKIMDAN GÜVENLİ OLSUN BİZİ ÜZMESİN DİYORSANIZ FORD 'TAN ŞAŞMAYIN ...

işte beklediğim aradığım cevap :) bende çevremden duydum sağlam araba sağlam motor diye ve 13 krs çok iyi gerçekten prins marka sanırsam biraz pahalıya kacıyor ve focusta brc öneriyorlar en iyi uyumu o sağlıyor diye :) şuan araba 75bin oldu zam gelmiş eylül sonunu bekliyorum kesin focusa karar verdik inş indirime gider :) cevabınız için teşekkürler

• bende 1.6 titanium dizel mi benzin mi kararsızım arkadaşlar. şehir içi 5 yılda 60 bin km yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurunuz

quote:

Orijinalden alıntı: TheJackDawS

2015 MODEL 1.6 FORD FOCUS Tİ-VCT STYLE PAKET KULLANICISI OLARAK ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM PİYASADAKİ KENDİ SEGMENTİNDE BİR ÇOK ARACI KULLANDIM DENEDİM TEST ETTİM FORD FOCUSLA KIYASLANAMAZ BİLE GÜVENLİK KONFOR YOL TUTUŞU TASARIMI YAKITI HERŞEYİYLE MÜKEMMEL BİR ARAÇ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM . İŞİM DOLAYISIYLA YILLARDIR OTOMOBİL SEKTÖRÜNDEYİM VE SANAYİ İLE İÇ İÇEYİM TECRUBELERİME DAYANARAK SÖYLÜYORUM ÇOK SAĞLAM ARAÇTIR FORD FOCUS KOLAY KOLAY BİR YERİNE BİRŞEY OLMAZ ARIZA BAKIMINDANDA SİZİ ÜZMEZ . MERAK EDENLER İÇİN SÖYLÜYORUM ÇOK UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU ARACA PRİNS MARKA lpg TAKTIRDIM . LPG Yİ 2.15 KRŞ TAN BAZ ALIRSAK 61 TL İLE DEPOYU DOLDURDUM UZUN YOLDA 475 KM YOL GİTTİ YANİ 13 KURUŞ YAKITI ŞAKA GİBİ İNANAMADIM BU AĞIRLIKTAKİ BİR ARACA GÖRE . ŞEHİR İÇERİSİNDE İSE 17-18 KURUŞ YAKIYOR SAKİN KULLANIMDA . YANİ PARASININ HAKKINI GERÇEKTEN FAZLASIYLA VERECEK BİR ARAÇ KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.. KİMİ OTOMOBİL FİRMALARI ÜRETTİKLERİ ARACI CİCİLER BİCİLER MÜŞTERİYE SUNAR BUNLARA KANMAYIN ARKADAŞLAR GERÇEKTEN BİNDİĞİNİZDE ARABA GİBİ ARABA OLSUN HER BAKIMDAN GÜVENLİ OLSUN BİZİ ÜZMESİN DİYORSANIZ FORD 'TAN ŞAŞMAYIN ...

işte beklediğim aradığım cevap :) bende çevremden duydum sağlam araba sağlam motor diye ve 13 krs çok iyi gerçekten prins marka sanırsam biraz pahalıya kacıyor ve focusta brc öneriyorlar en iyi uyumu o sağlıyor diye :) şuan araba 75bin oldu zam gelmiş eylül sonunu bekliyorum kesin focusa karar verdik inş indirime gider :) cevabınız için teşekkürler

Benim de aynı arabanın trend x olani var. Uzun yolda bir depo lpg ile 475km de ben yaptım. Nazilli tokat arasi 1080 kmlik mesafeyi 140 liralik lpg ile tamamladım. Ankara şehir içine de girdik bu arada trafigin yoğun oldugy saatlerde. Dönüşü 1040 km bu sefer trafiğe giremedik. 136 tl tuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

Bende 2013 Focus vardı. Zavoli kit taktırmıştım. 56.000 km sorunsuz bindim. Geçen ay 2015 Focus aldım. AKL kit taktırdım. Keşke taktırmasaydım. Takan usta aynı ama hiç verim alamadım. Zavoli kitte benzinde mi Lpgde mi farkına varmak imkansızdı. Ama AKL kitte gaz yemiyor defalarca ayarlatmama rağmen. Lpg de en az %45 karınız olur ve motor uyumludur.

Bir arkadaş akl taktırdı hiçbir problemi yok. Sanırım doğru nozuller takilmadigi için ayar problemi var. Yoksa marka farketmez. Su marka uyumludur şu değildir diye bişey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: boras06

2016 Ford Focus 1.6 Trend X bu modele lpg takılıyor mu, yakıt performansa ne dersiniz?

Takılıyor. Ben brc taktırdım. Benzin lpg performans hiç farketmiyor. Fark olsa da hissedilecek bir fark yok. Uzun yolda 14 kuruşa kadar düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

quote:

2016 Ford Focus 1.6 Trend X bu modele lpg takılıyor mu, yakıt performansa ne dersiniz?

Takılıyor. Ben brc taktırdım. Benzin lpg performans hiç farketmiyor. Fark olsa da hissedilecek bir fark yok. Uzun yolda 14 kuruşa kadar düşüyor.

Hangi modelini taktırdın usta kaç tl ye bende taktırcam hangisi uyumlu sorunsuzdur bilgi ediniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ejke

quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

quote:

Hangi modelini taktırdın usta kaç tl ye bende taktırcam hangisi uyumlu sorunsuzdur bilgi ediniyorum

BRC my11 modelini taktırdım. şimdi BRCnin yeni bir modeli çıkmış tavsiye ederim. bu arada bütün markalar uyumludur. önemli olan iyi bir ustaya taktırmaktır.

• Ben focus aracımı 2015 yılında aldım 61 bin km ye geldi aracım benzin yormaya başladı artık lpg taktırmak istiyorum İstanbul Anadolu yakasında tavsiye ettiğiniz bir yer varmı acaba üstatlarım

Birde lpg taktırdıkdan sonra ne gibi sorunlar yaşayabilirim tecrübesizim hiç lpgli araç kullanmadım birde lpg taktırınca garanti Veriyorlarmı
    Aracım otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa.cekic6 -- 5 Eylül 2017; 18:1:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.