Şimdi Ara

Ford Fiesta Marş Basmama Paroblemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2012 model ov fiesta ile dün kısa mesafe yol gittim,aracı park ettim ve 10 dk sonra geri geldim. Anahtar dönüyor ama marş basmıyordu. Araçta elektrik var,farlar,göstergeler,radyo vs. çalışıyordu ancak marş basmıyordu. Birkaç kez denedim olmadi,10 dk kadar bekledim sonra denedigimde çalıştı. Bugun ise uzun mesafeli bir yolculuk sonucu markete uğradım,döndüğümde yine aynı şey oldu ve bekleyince yine düzeldi. km göstergesinin altındaki kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bu sıkıntı nerden kaynaklanıyordur, başına böyle birşey gelen var mı? Akü, immobilizer veya anahtarla ilgili midir?

• Marş basıyor ama çalışmıyorsa sorun akü dendir. Gostergeler titrer fakat motor yakit yokmuş gibi çalışmaz.. Ayriyetten elektrikler vardır.

Marş basmiyor, kontakta hiçbir tepki yoksa marş motorunda sorun vardır..
  • Araç dizelse akü zayıftır, dizel yakıt benzinliye göre daha fazla güçte ateş alır, akü tamamen bitik olmadığı için radyo vs çalışır,,
  • Yetkili servise geldim, tam da probleme denk geldi, arabayı park ettim tekrar calistiramadik, ustaya gösterdim marş motorundan kaynaklı olabilir dedi, randevulu çalışıyorlarmış, yarına randevu aldım ama fiyat sorunca işçilik dahil 3200 tl dediler😂
  • Marş motorunuzun kömürleri bitmiş, değişecek.

Edit : Yektili servisler Komple marş motorunu değiştiriyorlar, halbu ki sadece kömürleri değişebiliyor.İyi bir oto elektirikçi 200-250 TL ye çok rahat marş kömürlerinizi yenileyebilir.
    Serviste 3200 TL ye komple yeni marş motoru almayın, paranıza yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ariic -- 14 Şubat 2019; 15:47:21 >
  • İmbolizer sorunu gibi duruyor, hiç dikkat etmedim ancak marş konumuna alınca o yanan kırmızı ışığın yanıp sönmesi lazım

tekrar aynı sıkıntıyı yaparsa bi anahtarcıya gidip, anahtarı cihazı baglattırın anahtarda sorun yoksa kontak kısmında sıkıntı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.sk8erboi

Yetkili servise geldim, tam da probleme denk geldi, arabayı park ettim tekrar calistiramadik, ustaya gösterdim marş motorundan kaynaklı olabilir dedi, randevulu çalışıyorlarmış, yarına randevu aldım ama fiyat sorunca işçilik dahil 3200 tl dediler😂
    2012 model 7 yaşında b sınıfı aracı yetkiliye götürüp komple sistemi değiştirmek abes zaten arkadaşın dediği gibi sanayide 250 300 arası yaptır 3200 deyince lüks araç zannettim ya da 2017 2018 model filan garantisi bitmiş aracın ne işi var sanayide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Marş motorunuzun kömürleri bitmiş, değişecek.

Edit : Yektili servisler Komple marş motorunu değiştiriyorlar, halbu ki sadece kömürleri değişebiliyor.İyi bir oto elektirikçi 200-250 TL ye çok rahat marş kömürlerinizi yenileyebilir.
    Serviste 3200 TL ye komple yeni marş motoru almayın, paranıza yazık
    herkese çok teşkkür ederim,sanayide işçilik dahil 230 tl'ye çözdük problemi
  • s.sk8erboi kullanıcısına yanıt
    Sorun marş kömürleri bitmiş dimi hocam ?
    Geçmiş olsun..
  • Evet kömürlerdenmiş, çok sağol.
  • s.sk8erboi kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.