Şimdi Ara

Ford Fiesta 1.25 Hk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: atrix1212

boy 1.92 bu araca sıgar mıyım
    Boy 1.97, ben sığıyorum. Yalnız koltuk sırtı dik kullanılmıyor, biraz yatırmak gerekiyor, sık uzun yol yapılırsa sırt-omuz ağrısı yapıyor kollar direksiyona uzak olduğundan, şehiriçi ağırlıklı kullanımda sıkıntı yok. Bir de uzun yolda arkanın boş olması gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Boy 1.97, ben sığıyorum. Yalnız koltuk sırtı dik kullanılmıyor, biraz yatırmak gerekiyor, sık uzun yol yapılırsa sırt-omuz ağrısı yapıyor kollar direksiyona uzak olduğundan, şehiriçi ağırlıklı kullanımda sıkıntı yok. Bir de uzun yolda arkanın boş olması gerekiyor

Alıntıları Göster
    kolcak var mı hocam sizin aracınızda?
  • Yaklaşık 5 yıl boyuca 0 km aldığım aracı 45.000 km kullandım.
    Boyum 1,86, araca sığamama gibi bi sorun yaşamadım fakat ben oturduğumda arkamdaki kişi sorun yaşar, onun sığamama durumu olabilir. çok geniş bir araç değil.
    Çok yüksek bir perfermans beklemeyin. Bastıkça yakan bir araç. şehir içi 7,5 - 9,0 lt aralığında yakar. Şehir dışı 5,5 - 6,0 bandında gezer ama dediğim gibi performans arttıkça yakıtında artar.
    Tatiller için Ortalama 1000 er km lik uzun yollar yaptım, bazen rampalarda (çok dik olanlarda) trafiğinde durumuna göre 3. vitese düştüğüm de oldu. Klima açılınca da ciddi bir performans kaybı hissediliyor.
    Ama sakin kullananlar için sorun çıkarmayacak bir araç. Nedenini bilemediğim bir silindir arızası yaşadım. servis kronik bişey olmadığını söyledi. 1500 tl ye hallettim.
    genel olarak kalabalık bir aile değilseniz 2 yetişkin 2 çocuk rahatlıkla sığar ama bagaja bebek arabası girerse işler değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

kolcak var mı hocam sizin aracınızda?

Alıntıları Göster
    Araç kuzenindi, sattı. Emin değilim ama hatırladığım kadarıyla yoktu.
  • Merhaba.
    Piyasada 46 ya bulmak çok zor. En azından ilanları bir haftadır takip ediyorum 10.000 hasar kaydı olanlar bile 50.000 yazıyor. Anlaşılan ilanlarda çok fazla “pazarlık payı ” mevcut.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sezek kullanıcısına yanıt
    Gercek satıcı iniyor çünkü çok arac var ilanda. Dedigim aracin parca parca hasar kaydi toplam 3-4 bindir. Onlar da tampon, panjur vs. park hasarları hepsini kaskodan yaptirdigi için. Tek masrafi lastigi eskimişti, onda da neredeyse hic kullanilmamis kisliklari bedava verdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 mayıs ayında 2014 modelini 32000km de 47 bin liraya almıştım. Aracımda güvenlik paketi var normal trend x lerden farklı olarak 6 hava yastığı var. Esp ve yokuş kalkış 2014 te standart oldu zaten. Kol dayama yok ve arka camlar manuel. Ses sistemi ihya eder usb ve aux çıkışı var. Yol tutuşu b sınıfına göre çok üst düzeyde. 2013 polo denemiştim örneğin bence elmayla armut gibi kalıyor. Fark var bence deneme sürüşü yapınca anlarsınız.

İstanbul yoğun trafiğinde ortalamam 6.9 ve yazın İstanbul - Antalya, antalya- Ankara ve tekrar İstanbul yaptım 2 kişi bavul vs klima açık ortalama 5 litre.

Performans ne beklediğinle alakalı ben mesela 3. Vitese hayranım her yere 3. Vitese gidebilirim😀.
    güzel bir motor sesi var insanı gaza getiriyor ve zorlanmadan 140-150 yapıyor(eğer araç bakımlıysa)

Marka fanatiği değilim jazz alacakken satıcı yüzünden son anda buna döndüm ve asla pişman olmadım. Jazz daha genişti tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araştırmalarım sonucunda istediğim düzeyde dizel Fiesta buldum :) İlk 30.000 bakımı yetkili serviste olan, sadece tamponu değişmiş buldum. Anlaştık ve aldım. Fikir olması açısından yazıyorum; yaklaşık 600+km, 2 kişi, full bagaj ve çoğunlukla klima açık olarak kullandım ve 20 lt mazot yaktı :)

Hocam, kaç paraya ve kaç model aldınız? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: da-silva

Hocam, kaç paraya ve kaç model aldınız? Teşekkürler
    2014 model, 56.000 TL'te el sıkıştık hocam.
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.