Şimdi Ara

Ford Connect Yardım Please!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Herkese Merhabalar! Benim 2006 model Ford connect tddi 75 bg aracım var. Araba 3.000 km'de Birinci sorum bu aracın ön ve arka lastik basınçları ne olmalı Lastik tipi 185/65/R15'. İkinci sorum ise bu aracın yakıt deposu kaç litre bana gülmeyin valla anlayamadım Üçüncüsü ve en önemli sorunum ise aracım bugün düz yolda 90 km ile giderken birden motor sesi bariz bir şekilde arttı ve çekiş performansında düşüş oldu fakat herhangi bir uyarı ışığı falan yanmadı fakat neden böyle bir şey olduğunu merak ettim acaba yakıttan mı? Bu sorun hala devam ediyor!! Bu konularda yardımlarınız bekliyorum herkese teşekkürler.

• Arkadaşlar bana yardım edecek kimse yok mu?
  • Bu aracın bi kullanma kılavuzu felan yok mu ?

Bir de bu soruları servise sorsan daha iyi olur,keşke sana yardımcı olabilseydim........
  • kardeş aynı araba bendede var 2006 model 4 ay oldu. benimki 10700 kmde
    1. lastikler 195/65/R15
    2. depo kılavuzda 60 yazmasına rağmen 55 litre
    3. bu çok önemli muhtemelen yakıttan. herhalde opet ten alıyondur. bende hep opet aldım ancak opetin garanti konusunda hep çamura yattığını duydum. bu yüden son bir aydır evimin karşısındaki shellden alıyorum 2 seferdir(önceki arabama da hep ordan alırdım) arabanın sesi değişti ve performansı hatırı sayılır şekilde arttı.
  • arkadaşın dediği gibi ya sol kapı eşiğinde etikette yazar lastik basınçları

yada klavuza bak

diğer olayda takıttandır büyük ihtimal opetin yakıtını ben zaten beğenmiyom ama bu durum istasyondanda kaynaklanabilir birde istasyon değiştirip dene ve opete ilet bu durumu istasyonu bi denetlesinler bakalım
  • Arkadaşlar öncelikle çok teşekkürler işte bu forumu bunun için seviyorum herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Önce 2 depoyu opetten eurodiesel aldım sonraki 3 depoyuda yine aynı yerden ama normal diesel ama bugüne kadar böyle bir şey olmamıştı. Benzin aldığım yerde eskişehir yolu ile odtü kavşağının ordaki opet, çokta güvenilir diye duymuştum. Acaba nasıl mazot alalım bir depo euro sonraki normal öylemi devam edelim yoksa hep aynı tip mi olsun. Valla ne yalan söyleyeyim eurodiesel'e fazla para vermekde istemiyorum. Depoda 10-12 milyon lira farkediyor. Bir sakıncası yoksa araba için normalle devam etmek istiyorum. Sizin görüşlerinizde benim için çok önemli bu konuda ne dersiniz? Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkürler bu arada bilgisayar işi ile uğraşıyorum bilgisayarla bir işiniz veya sıkıntınız olursa sorun yardımcı olmaya çalışırım.

• senin dediğin şey yakıttan o arabadan bende var ama bendeki 90 lık. ön tekerle re 33 bastım arkalara 40 amna arka biraz sarsıyor. sen 36 basarsan daha ii olur.
  • ben hep normal mazot alıyom. bir sıkıntı yaşamadım. opet e çok güvenmeyin
  • Arabaya önlere 33 arkaya 37 hava bastım. Şimdilik fena değil gibi. Benzinliğide opet'e bildirdim bakalım ne olacak gelişmelerden hepinizi haberdar edeceğim
  • merhaba arkadaşlar her nasıl bulduysam iş yerinden nette geziyordum ve bu sayfayı buldum ve sorunlarınızı okudum ben ford bayiinde satış danışmanlığı yapıyorum
    şimdi connect araçların lastik havaları kaç olmalıdır diye sormuş 2.5 bar yada 35 ps dir
    depoları ise 60 litre yazar ama o kadar alması için yedek bölümü vardır bu bütün arabalarda hemen hemen vardır orayla birliktedir
  • yakıt konusun da opeti tavsiye ediyoruz çünkü opet bir koç bayiidir . yani kendi aracına kendi bayiinden tavsiye etmesi bundan olsa gerek fakat yinede siz bilirsiniz..
  • hitaf73 kullanıcısına yanıt
    Birden bire çekişten düşmesi...Turbo hortumu ile alakalı bir olay diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu 13 yıllık.

• 13 Yıllık evet ...

2 Hidrojen ile ,1 Oksijenin birleşerek suyu oluşturmasıda 5 Milyar yıllık...Bugün hala geçerli.😉

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.