Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nefes filmine gittik bugün arkadaşlarla
    İlk başlarda biraz sıkıcı gibi gelsede daha sonraları filme doydum diyebilirim.
    Bomba-mermi sesleriyle kulağnızın pası açılıyor.
    İzlemeye değer kesinlikle.
    Hikayeden bahsetmek olmaz tabiki.İzlemyen arkadaşlara ayıp etmeyelim.
    Biraz sonra yatıyorum ve eminim ki gece rüyama da giricek bu filmdeki bazı sahneler.
    UYURSAN ÖLÜRSÜNN
  • Yarın iş başı benim de okul var malum
    Bu gecelik bu kadar
    herkese bol kazançlar
    hayırlı geceler

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...
  • Mehmet bey nerelerde acaba ? Neredeyse iki gündür yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaPoX

----------
    Fotoğrafların devamı

bian connect'mi bu dedim ama dikkatli bakınca olmadıgını anladım...
    Bu araçları nasıl temizliyorlar sonra(her parcasını söküp temizlesen bile kirli yer kalır)

• quote:

HAyırlı geceler cümleten.
    Nefes filmine gittik bugün arkadaşlarla
    İlk başlarda biraz sıkıcı gibi gelsede daha sonraları filme doydum diyebilirim.
    Bomba-mermi sesleriyle kulağnızın pası açılıyor.
    İzlemeye değer kesinlikle.
    Hikayeden bahsetmek olmaz tabiki.İzlemyen arkadaşlara ayıp etmeyelim.
    Biraz sonra yatıyorum ve eminim ki gece rüyama da giricek bu filmdeki bazı sahneler.
    UYURSAN ÖLÜRSÜNN

evet gerçekten muhteşem bir film o nedenle baştan beri herkesin izlemesini tavsiye ediyorum zaten
  • 3 kişi Para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar. Radyo 30 lira. Hepsi 10'ar lira koyup radyoyu alıp gidiyor. Fakat sonra tezgâhtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü Hatırlıyor ve Çırağına 5 lira verip gidip para ... üstünü iade etmesini istiyor. Çırak 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor. Böylece radyoyu 9'ar liraya almış oluyorlar. Şimdi: 9 x 3 = 27 Çırak da cebine 2 lira attı 27 + 2 = 29 Peki geri kalan 1 liraya ne oldu.? İste matematiğin içinden çıkamadığı hadise budur...!

1lirayı kim aldı cıksın ortaya
  • ugurkamil.....
    ---------------
    bende o sorudan daha zorunu soruyorum:bizim araçların(connect)kornası nasıl sökülüyor biliyormusun.
    eski emektarın didit(mercedes)kornasını takacaktım.kolay gelsin.bilen herhangi arkadaşta yanıtlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

3 kişi Para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar. Radyo 30 lira. Hepsi 10'ar lira koyup radyoyu alıp gidiyor. Fakat sonra tezgâhtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü Hatırlıyor ve Çırağına 5 lira verip gidip para ... üstünü iade etmesini istiyor. Çırak 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor. Böylece radyoyu 9'ar liraya almış oluyorlar. Şimdi: 9 x 3 = 27 Çırak da cebine 2 lira attı 27 + 2 = 29 Peki geri kalan 1 liraya ne oldu.? İste matematiğin içinden çıkamadığı hadise budur...!

evet cok güzel bi şaşırtma sorusu aslında işlemi tam tersini yapmak gerekiyor
    adamlar 27 tl vermişdir 2 lirada cebine atmıştır 25tlde teyipcide 25+2=27 3lirada sahiplerinde 27+3=30

• quote:

Bu da köy yollarında denk gelen sağa-sola kaçışıp sonunda şaşırıp
    arabaya bakıp kalan,poz veren başka bir arkadaş

çok güzel yakalamışsınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

ugurkamil.....
    ---------------
    bende o sorudan daha zorunu soruyorum:bizim araçların(connect)kornası nasıl sökülüyor biliyormusun.
    eski emektarın didit(mercedes)kornasını takacaktım.kolay gelsin.bilen herhangi arkadaşta yanıtlayabilir.

Nerde oldugunu hiç bakmadım(kullanma kılavuzunda yazar kesin) yerini bildikten sonra ve uygun bi yerse sökmesi kolaydır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcu58

quote:

3 kişi Para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar. Radyo 30 lira. Hepsi 10'ar lira koyup radyoyu alıp gidiyor. Fakat sonra tezgâhtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü Hatırlıyor ve Çırağına 5 lira verip gidip para ... üstünü iade etmesini istiyor. Çırak 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor. Böylece radyoyu 9'ar liraya almış oluyorlar. Şimdi: 9 x 3 = 27 Çırak da cebine 2 lira attı 27 + 2 = 29 Peki geri kalan 1 liraya ne oldu.? İste matematiğin içinden çıkamadığı hadise budur...!

adamlar 27 tl vermişdir 2 lirada cebine atmıştır 25tlde teyipcide 25+2=27 3lirada sahiplerinde 27+3=30

Eminmisin?

Adamlar 30 lıra verdiler 3 lıra geri aldılar yani 27 lıra vermiş oldular,
    Çırakta 5 lıra vardı 3 lırasını geri verdi(30-3=27) 2 lıra onda kaldı
    27 lıra teyipcide 2 lırada cırakta 1 lıra kimde peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Dün sanayinin yakınlarından geçerken görmüştüm, Xenon'larda kampanya yapmaya başlamışlar, 149 TL diye afiş asmışlar, bir başkası da "Made in Japan" diye yazmış. İnternette de Alman malı olanlarını bu fiyattan satıyorlar.

Linki burada

yaw yanımdan geçen güzel halojenli arabaların ışığı çok güzel görünüyor.. yolu çok iyi aydınlatıyor, gözüm rahatlıyor vallahi. yaptırmak lazım da nasıl yaptırsak?

• quote:

quote:

quote:

Eminmisin?

orada mantık yürütme farkı var. elmalarla armutlar hesabı. gelir-gider de farklı işlem yapılıyor yani. yolcunun dediği gibi, şaşırtma.

• quote:

quote:

quote:

Eminmisin?

orada mantık yürütme farkı var. elmalarla armutlar hesabı. gelir-gider de farklı işlem yapılıyor yani. yolcunun dediği gibi, şaşırtma.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Dün sanayinin yakınlarından geçerken görmüştüm, Xenon'larda kampanya yapmaya başlamışlar, 149 TL diye afiş asmışlar, bir başkası da "Made in Japan" diye yazmış. İnternette de Alman malı olanlarını bu fiyattan satıyorlar.

Linki burada

yaw yanımdan geçen güzel halojenli arabaların ışığı çok güzel görünüyor.. yolu çok iyi aydınlatıyor, gözüm rahatlıyor vallahi. yaptırmak lazım da nasıl yaptırsak?

Güvendigin bi yerde taktıracaksın...
    Kesinlikle garantili ürün alıcaksın, altıgın marka güvenilir olcak degilse aldıgın dükkat sahibinden bizzat garantı alıcaksın daha sonra o marka artık xenon üretmiyor iflas etti gibi bahane üretmiycek...
    3 kuruş ucuz diye ilk gördügün dükkana gidip taktırmıycaksın(araştırıcaksın)
    Daha önce taktıran arkadaşlarından yardım ve öneri alıcaksın(aynı yerde yaşadıklarından)

İstanbulda taktırmayı düşünen arkadaşlar varsa güvenilir bikaç yer ismi verebilir(istanbuldakı arkadaşların araçlarına taktırdıkları yerler) Bi arakadaş var 2 kere ampul 1 kere balans degiştirdi garantiden(ne zaman ne agrıza cıkartıcagı belli degil)

6000K üzeri merceksiz farlara taktırma taraftarı degilim
    Kullanan ve bu işi bilinçli yapan kişiler 6000K'dan sonrasının sorun cıkardıgını söylüyor(yagmurda, karda görüş zorlaşıyor ve karşıdan gelen rahatsız oluyor), şimdi biri cıkar kesin ben 8000K kullanıyorum hiç sorun yaşamadım der kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 19 Ekim 2009; 15:05:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

ugurkamil.....
    ---------------

Nerde oldugunu hiç bakmadım(kullanma kılavuzunda yazar kesin) yerini bildikten sonra ve uygun bi yerse sökmesi kolaydır...

yerini biliyorum.elledimde amma öyle bir yerki?
    davlumbazmı tamponmu söküllecek bilemiyorum.
    yeri:motorun şanzıman tarafında boşlukta amma el girmiyor sadece kendisini elleyebilirsin işlem yapılmıyor(yapılırda nasıl olduğunu anlamadım)(birde eski mekanikeriz sözde?)
    kolaygelsin

• "şimdi biri cıkar kesin ben 8000K kullanıyorum hiç sorun yaşamadım der kesin"
    ----------------
    ugurkamil..
    --------------
    onu diyen kişinin kendisinin rahatsız olmadığına bahse girerim:çünkü karşıdan gelen deyil.
    ve o duyarlılıkta biri deyil.
  • Selam millet nasılsınız, haftasonu bi yolculuk yaptım birçok fotoda çektim, yollar hep yağmurluydu...
    Öncelikle söylemek istediğim bişey var.Şu gtl konusu baya tartışıldı bende son 1.5 aydır hep gtl alıyorum.Opet yok yakında malesef en yakın 15 km kadar.

Gelibolu'da ışık yanıyordu ve yandıktan sonra soklaşık 30 35 km gittim(korktum kalırmıyım diye tabi)
    Opete girdim ve 60 liralık eurodiesel aldım.KM yi sıfırladım.Yoluma gittikten sonra sabah ilk çalıştırdığımda gtl den farklı olarak sesi kısa sürede kesti ve düzgün çalışmaya başladı.Birdaha gtl almayı düşünmüyorum.Duyan diyecek kırsal attı heralde çok ses çıkartıyo...GTL den soğudum yani.

Bir tdci kullanıcısınında 'sürekli opet euro aldım ama 105000 de enjektörleri elime aldım' demesi kafamı karıştırdı.Tabi ne şekilde kullandı bilemiyoruz.Ben aldığımdan beri uygun şartlarda kullanıorum.Herkes dikkat ediyomu? Hayır özelllikle bakıyorum da çalıştırıp gazlıyo herkes(diesel).Bazen düşünüyorum acaba hata bendemi?

KM yaptıktan sonra tekrar ışık yandı 25 tl daha aldım dönüşte, dünde babam giderken 50 koymuş gelirkende 50 almış.Şuan depo tam yarım(çok hafif fazla) 520 km yapmışım.Dikkat lı kullandım.Bu bitsin hesaplıyacam ama fazla yaktı gibi geldi.20 krş gibi... Dediğim gibi ışıktan snra 35 km kadar gittim o farkta var.
    Yollar hep yağmurluydu, araba şu an o kadar piski anlatamam, hele içi köyde o yağmur çamurda 5/6 kişi

Otoyolda(malkara-keşan) gelirken yolda su birikintileri var.Birisi ne şekilde olmuş anlayamadım, sanırım tekerlerin izasında ve uzunlamasına su birikmiş.120 ile giderken birden araç hız değişmeden ibre 140 oldu ve devir arttı.Tekerler dönüyo yani Ben direksyone sıkıca yapıştım tabi araç çekiyo.Çok ilginç geldi bana.1/2 sn sürdü :)

Bu arada opetten sonra bana araç gayet iyi geldi performansı.Ama şimdi yine shell veya podan almak zorundayım.Belli bi karar verip sürekli almalıyım.

Detaylı yol,connect fotografları akşama evde atıcam.10000 i geçtik.

Bu arada bi arkadaşım ehliyet alıcak yazıldı ve kısmetse connect alıcak Kandırdım :) 75 tddi falan yeter ona.Zaten connectte pişerse her aracı kullanır :)

• shelby_88
    Resimleri sabırsızlıkla bekliyorum
    Senin ve mehmet abinin GTL hakkında yorumunuzu okuyunca acaba GTL connect'leremi yaramadı yoksa diger kullananlar abartıyor...
  • 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.