Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dragotreis

bizim el freni çok çok dik olmayan, ama dik yokuşlarda bir kez tıklayana kadar çekince tutuyordu, bendeniz iki sefer freni unutarak biraz sürdüğümden artık çok dik yokuşlarda tek tık seviyesinde tutmuyor, iki, zaman zaman üçe gerek duyuluyor, seninkini denerken hangi seviyede çektiniz el frenini?

Benım el freni normalde hafif dik rampalarda 1. tıkta tutuyordu ama aşırı dik rampada tutmadı gecen (test sürüşünde aşırı dık rampa bulamadık ama o nedenle sorun cıkarmadı) yinede biraz sıktı el frenini bakalım bundan sonra sorun yaşıycakmıyım.

Ben sorun yaşadıgımda sonuna kadar cekikti.. ve test sırasındada sonuna akdar cektik onlar için 1-2-3 tıklar önemli degil onlar sonuca bakıyor sonuna akdar cekince durunca sorun yok diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 7 Temmuz 2009; 13:00:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yolcu58

Mehmet bey

Gercekten o dağa cıkan yol için ilk önce nedir bu dedim daha sonra yol olduğunu anlayınca epey inceledim ,vaybe hadi canım demekten kendimi alamadım ,gercekten müthiş birşey ama çıkmak cesaret isteyebilir.

Kasko veya Trafik poliçelerinde malesef durumu bu hale getirdiler hani kaskolar zaten serbest piyasaydıda; Trafik sigortasını
    serbest bırakınca ucuzluyacak rekabet olacak diye sevinildi ama hiçde öyle olmadığı görüldü aynı olay(Benzindede oldu)

Mesela trafik sigortasında bazı illerde 200 tl ye yapılırken İstanbul gibi illerde 300 tl ye yapılmaktadır.Bundaki sebeb risk oranları mantıklı geliyor

Mesela akaryakıt olayındada dağıtıcı firmalar şunu telafüz ettiler Doğu illerindeki nakliye ile rafinerilere yakın olan yerlerdeki nakliye fiyatları bir değildir ama ordaki benzinle İzmit teki benzin aynı paradır biz bunu dengeleye bilmek için fiyatı birkaç kuruş fazladır dediler bende o zaman sorarım İstanbul veya izmir deki satılan litre ile doğudaki birmidir? Neden biz onun nakliye masrafını ödeyelim o zaman mazot İzmirde 2,41 ise doğuda 2,45 olsun

Anlatmak istediğim her zaman bir kılıfları var istedikleri gibi at koşturmaktatırlar.Bize hep baltanın sivri tarafı...vesselam

Sigorta'da, şirketlerin dikkat ettiği iki önemli nokta plaka ve ikametgah. Eğer küçük bir ilçeden plaka taktıysanız ve ikametgahınız bir köy ise, akla hayale gelmeyecek fiyatlara kasko ve trafik sigortası yapabiliyorlar. E plaka ve ikametgah İstanbul olunca, ödenen prim tutarı da korkunç rakamlara çıkıyor.

Benim olayda beni rahatsız eden konu; geçen sene 600'e yapılabilen kasko, neden 600 üzerinden % 30 indirime gitmiyor da, şu andaki güncel sıfır araç kasko fiyatından indirime gidiyor? Yani neden keseri hep kendilerine doğru yontuyorlar?

• quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

quote:

Müthiş'miş...

Karadeniz Bölgesi'nde...

Gecikmeli girişlerim için affınıza sığınarak, herkese merhaba...

Yukardaki fotoğraf pek kimsenin ilgisini çekmemiş herhalde. Halbuki ben onu ilk gördüğümde nefesim tutulmuştu...

ben alışkın oldugum için pek degişik gelmedi o nedenle yorum yapmadım mehmet abi

Sen alışkınsın da biz ilk defa görünce acayip hoşumuza gidiyor. Ayrıca bildiklerini nedense biz söyleyince paylaşıyorsun, biraz daha gayret etmen gerek demek ki

Önceki sayfada yayınladığım fotoğraflar (orada da yazmıştım) Of - Bayburt arasındaki yol üzerinde yaylalara çıkış yolları. Senin de bildiğin gibi Of'dan Uzungöl'e giderken ilerde yol ayrılıyor, sola Uzungöl'e sağa da Bayburt'a gidiyor. İşte o yol üzerinde...

• quote:

Benım kasko full kaskoydu + üzerine birde cd çalar jant müzik sistemi aksesuar vs gibi şeyleride ekletip kaskonun kapsamını ve degerini yükseltmiştim aracı kako yaptırırken ve tam net fiyatı hatırlamıyorum 1100 tl cıvarı bi fiyat ödemiştik...
    gecen sene ben yokken babam aynı kaskoyu yapan farklı bisubede yaptırmış kaskoyu ve babam aynı kaskoyu yapın demiş görevliye ama adam aksesuar cd calar jant müzik sistemi gibi şeyleri cıkarmış policeden(bende gecen gün kaşko policesini incelerken fark ettim) babam eski kaskonun aynısını yapın dedi halde fiyat düşük oldun diye sanırm cıkarmışlar onları kapsamdan... allah korusun biri aracatan müzik sistemini cd çaları yada jantları calsalar herhangi para alamiycagım kendi kafalarına göre uygulama yapıyorlar yaa(odam bi sorar bunları kağsam dışı bırakalımmı diye) ve onları cıkarttıkları halde 850 cıvarı bi para ödemişti kaskoya yanlış hatırlamıyorsam..
    10 ayda kasko bitiyor bu sefer kaskoya yine eski şeyleri ekleticem o nedenle sanırm fiyatta bi degişiklik olmiycak yine aşagı yukarı aynı parayı öderim diye tahmin ediyorum...

aracı aldırdıgmda aracı üzerinde 2.000 tl fazladan aksesuar var görünüyordu ve onlarda kasko kapsamındaydı şuanki kaskoda onlar yok
    kasko şirketinin o şubesi kapatmıştı ben durumu fark ettigimde o nedenle gidip neden böyle birşey yaptınız diyede soramadım...

------

Mehmet abi senın kaskoda sel terör olayları vb gibi şeyleride kapsıyormu? ne den o kadar ucuz??

Ben 1100 tl'ye yaptırdım sen 600 tl'ye yaptırmıştın benımkisi 2007 75 delux 0 dı seninkisi 2008 glx 0 dı tam tersi olması gerkmiyormu? ile göre degişiyor diycem ama o kadarda fark olmazki?
    hadi ben 2000 tl'lik aksesuar eklettim onlar için fazla fazla 200 tl ödedim diyelim geri 900 kalıyor niye buakdar fark varki

Full kasko'nun adı full kasko. Her sigortacı'ya gittiğinizde size "full kasko" der, bizim connect'lerdeki full+full gibi bir şey. Ama elinize verilen bir kaç sayfadaki ayrıntılıarı okuduğunuzda, nelerin teminat kapsamı dışında olduğu gayet küçük yazılarla belirtiliyor. Küçük olmasa bile, bir ton yazı yazıp aralarına sıkışıtırıyorlar, muhtemel bir kaza sonrasında sizin göremediğiniz o yazıyı büyüteçle büyütüp sizin gözünüze sokuyor. O nedenle, sigorta sonrasında verilen kağıtları (buraya bankacıların sözleşme kağıtlarını da ekleyelim) iyice okuduktan, anladıktan ve de ikna olduktan sonra imzalamak lazım.

Benimki de mesela; full + full. Kasko süresince, sınırsız cam ve küçük tamiratlar da kasko dahilinde. Terör ve sel gibi olaylarda aracın tamamı sigorta kapsamı dahilinde. Ancak sadece deprem durumunda % 5 bir indirim sözkonusu; yani araç teminatı 30.000 TL ise, 1.500 TL eksik ödüyorlar. Onun gerekçesini de özellikle sordum, sigorta merkezi bir gerekçe uydurmuş o konuda, insanların binaların altına araç koymasının önüne geçmek, yani insanların da kendileri adına bir tedbir almasını sağlamakmış. Biraz mantıklı geldi. Bir de aile üyelerinden birisi araç kullanacak olursa, muhtemel bir hasar sonrasında yine % 17.5 bir indirim sözkonusu. Bu da şu demek; mesela eşim araç kullansa ve bir hasar olsa, hasarın miktarı 1.000 Tl ise, %17.5'unu indirerek ödeme yapıyor. Eğer üç yıllık ehliyeti varsa, o zaman onlar da ek prim ödemeden kaskoya dahil edilebiliyor.

Bunların haricinde her şey full + full.

Hiç sevmiyorum şu lafı...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

İlk önce kaliteli bi makine alıcaksın sonra kafa dengi 2-3 arkadaş ondan sonra atliycaksın connect'e karadeniz turu yapıcaksın gör paylaşımı sonra

Dediklerini yapıyorum ama inan ki elbet bir zamandan sonra sıkmaya başlıyor..
    Fotoğrafı çekmesi mesele değil de, onları foruma, imzalayıp, ısığını ayarlayıp yüklemesi ölüm gibi.

onada katlanıcaksınız artık...

Benım için hepsi ayrı bi zevk...

Kırk yılın başı öyle fotoğraf eklemek istediğinde zevk gibi oluyor da, elinde 30 tane fotoğraf, Eray bey'in dediği gibi, üzerine imza ekleyip, ayarları yapıp, sonra da imageshack olayı bir süre sonra sıkmaya başlıyor. Hele içinde bazı (!) duygular öldüyse...

• quote:

Bugün DH'de yazmak sorunlu. Programsal bir durum var herhalde...

---------

Yarın kaskom bitiyordu. Bugün de, geçen sene yaptırdığım yere uğradım. Hatırlayanlar vardır. 600 TL'ye yaptırmıştım. Bu sene de geçen seneki fiyatın üzerinden hasarsızlık indirimi ile %30 indirim yapacaklarını biliyordum. Kendi hesaplamalarıma göre 400-450 fiyat çıkar diye zannediyordum. Hatta bugüne kadar da aramamışlardı, şaka yollu onu da onlara ceza olarak yansıtıp bir miktar daha indirim yaptırırım diye düşünüyordum, daha doğrusu hayal ediyordum.

Fakat;

Hayal ettiğimle kaldım. Adamlar bir hesap çıkardı; 544 TL. "Yahu benim bir hasarım yok, kaskoda problem yok, nedir" dedim. Adamlar gözümün önünde bilgisayara ruhsat bilgleri ve eski poliçe numarasını giriyorlar, otomatik olarak merkezden çıkan fiyat bu, bizzat kendi gözlerimle gördüm. Benim yanımda bizzat başka sigorta acentelerini aradılar, msn'den cevap geldi, isviçre sigorta 1.076 TL , Aviva sigorta 750 TL küsur fiyat yazdı. "Nasıl olur, yok mu başka indirimi" falan diye ısrarla sordum. Adamların söylediği gerekçe şu; "kaskoya geçen seneye göre % 50 civarında zam geldi, ilave olarak serbest piyasa şartları falan ilave edilince fiyatlar yükseldi. Şu anda sizin aracın aynısını sıfır olarak kaskolamak istesek, 942 TL kasko ücreti çıkıyor, işte onun üzerinden % 30 hasarsızlık indirimi, biz de kendimizden size % 10 bir indirim çıktı, sonuç bu" diyorlar. Allem ettik, kallem ettik, ne dediysek değişen bir şey olmadı. Mecburen 544 TL'den kaskoyu uzatmış olduk. Ödeme; 100 TL'yi peşin verdim, gerisini bir yıl içinde canım ne zaman isterse...

Canım sıkılarak çıktım, zira başta hayalini kurduğum rakamdan en az 100 TL daha fazladan para ödemiş oldum. Seneye ne olacak dersiniz; % 40 indirim mi? Çok beklersiniz; o zamanki sıfır araca yapılacak olan kasko ücretinden % 40 indirim, o da zaman neye tekabül ederse. 1.000 TL olmasa bari

Ancak bir kere daha anladım ki (eskiden beri hiç sevmem bu sigorta şirketlerini zaten) sigorta şirketleri, keseri hep kendilerine doğru yontuyorlar. Bir yılda % 50 zam olur mu yaw? Kim kime o kadar zam yapıyor bu zamanda, bağkur emeklilerine bile 6 aylık yapılan zam & 3 küsur. Buyur buradan yak.

Ayrıca pert durumunda daha önceden de bu konuda yazdığım gibi, kağıt üzerindeki fiyat değil, eksperin kafa durumu, o andakai hava durumu, sahbinden.com ve arabam.com'daki piyasa fiyatlarına göre ödeme yapıyorlar ve hiç de iyi etmiyorlar. Zarar üstüne zarar.

Devletin bu sigorta meselesini bence yeni baştan müşteri yararına yeniden değerlendirmesi lazım. Şuna bakar mısınız, benden yana olan hiç bir şey yok. Hepsi şirketlerden yana...

siz bedavaya kasko yaptırıyorsunuz bize göre.ben şirketlerden teklif alırken uykularım kaçıyordu.hele bide hasarsızlıktan faydalanamamak o daha kötü oluyor.Genede %35 indirimle limitsiz malumesuliyetli kasko yaptırdım.

• quote:

15.000 bakımını yaptırdım geldim Ayrıntılı resimleri akşam ekleye bilicegim işyerindeki bilgisayara resimleri atamıyorum cünkü

Sürgülü kapılara Glx lerdeki kollardan taktırıcaktım benımkisinde yerleri olmadıgı için pek saglıklı olmaz ve ilerleyen günlerde sorun cıkartır dedi diye taktırmadım...

Arka stopları degiştiricektim 55 tl herşey dahil tek stop fiyat ama elinde sadece sol stop lambası vardı koşkoca serviste dogru düzgün yedek parca yok...

Serviste yapılan işlemler:

Arka kelebek camınını su alma sorunu cözüldü(eskisinden daha güzel oldu)
    Kapılar yaglandı(sürgülü kapılar zor kapanıyordu artık cok rahat kapanıyor)
    Frenler bakıldı ve el freni biraz sıkıldı(el freni daha güzel tutuyor)
    Hava filtresi degişti, performanta bi degişiklik oldumu fark etmedim(eskisi çok kirli degildi cünkü)
    Motor yıkandı ama benım pek içime sinmedi, sadece motoru yıkadı adam kaputun aldınıda yıkarda

Sonuç olarak 15 tl ödedim cıktım

Adama sordum daha sonra sorun cıkmasın 15.000 bakımı yapılmadı falan diye dedi sorun olmaz 12.000 yapılan işlemler 15.000 bakımı olarak geciyor dedil

-------

15.000 bakımı hakkında genel olumlu-olumsuz yorumlarım...

dün randevü alıp gitmiştim... gittigimde hiç bekletmeden direk ilgilendiler araçla ilgili sorunlarımı dinledirler vs. buraya kadar herşey güzel

Daha sonra 10-15 dk araç boş boş park halinde durdu gelip birileri benle ilgilensin diye

İlk önce kelebek camlarındakı sorun giderildi daha sonra kapılar yaglandı bunlarda kısa sürede halledildi ve sorun yok...

daha sonra frenleri test etmek için yola cıktık, aracı ille ben kullanıcam dedi(bende sorun cıkmasın diye üstelemedim) Yol boyunda 4000-5000 devir arasında vitesleri degiştirdi sonra cıktık degişik yerlerdeki rampalara hiç birinde sorun cıkarmadı frenler(cok aşırı dik olan rampalar degildi ama) frenleri genel oalrak konturol edip el frenini sıkdı tekrar sorun cıkarsa gelirsiniz dedi ve aşırı dik rapada geriye dogru kayması normaldir dedi eger aynı sorunla inerkende karşılaşırsan bize bildirirsiniz dedi....

dik bi rampada durdugumuzda ilk kalkamadı hiç sesimi cıkarmadım dedim bakiyim kalka bilcekmi... sonra biraz ara gaz verdi ve yarım debrajla yüksek devirle kalktı ve hiç sorun yaşamadı aracın böyle küçük ayrıntılarını nerden biliyorsunuz diye sordugumda bizim servis aracıda 75'lik dedi ve sık sık köye cıkıyorum onla(nobetci oldugu zamanlar) ordan 75 herşeyini ögrendim dedi

Sonuç olarak serviste işler biraz yavaş ilerlesede sorunların hepsini cözmek için ellerinden geleni yapıyorlar benım tek şikayetim istedigm yedek parcaların serviste olmaması

Geçmiş olsun Uğur kardeşim. Fakat hayal ettiğin şeylerin, istediğin gibi olmamasına, senin adına üzüldüm. Zira burada çokça yazmıştın, orta kapılara çocuklar için kol yaptıracağım, arka farları değiştireceğim diye, keşke en azından farlar için gitmeden arasaydın onları.

Aralarda anlaşılmayan yerler var.

Bu 15 değil, 150 TL herhalde... Yoksa?

Adama sordum daha sonra sorun cıkmasın 15.000 bakımı yapılmadı falan diye dedi sorun olmaz 12.000 yapılan işlemler 15.000 bakımı olarak geciyor dedi

Burayı da anlamadım; zaten km 15.000'de değil miydi? 12.000 meselesi nedir? Bize gün gün; 14.580 , 14.650 diye yazıp duruyordun.

Bunun için de sprey sıktılar herhalde. Keşke o spreyden kendiniz için de alsaydınız, ilerde olabilecek muhtemel problemler için işinize yarardı.

aşırı dik rampada geriye dogru kayması normaldir dedi eger aynı sorunla inerkende karşılaşırsan bize bildirirsiniz dedi

Normal değildir, yanlış söylemiş usta. Eğer bir araç, rampa ne kadar dik olursa olsun, geriye ya da ileriye doğru kayıyorsa, fren ya da balata sistemi problemli demektir. Ayak pedalına bastığınızda ya da el frenini çektiğinizde araç zamk gibi yapışması lazım yola. Lastiklerin üzerinde kızaklayarak kaymasından bahsetmiyorum, lastik ve yol şartlarından dolayı hadi bu normal olabilir, ama lastiklerin dönerek yani balataların diskleri tutmamasından dolayı lastiklerin yürümesi, kayması normal değildir. Madem oradan geldiniz, bulunduğunuz yerdeki sanayide bir ustaya gösterin, ondan da fikir alın bence...

Servislerde insan ilişkileri yönünden evet, biraz gelişme var, en azından benim de gittiklerimde var. İnşallah eski duruma dönmezler.

Tekrar geçmiş olsun. Fotoğrafları ne kadar ayrıntılı koyacaksın, göreceğiz bakalım...

• quote:

Orjinalden alıntı: akmenx

siz bedavaya kasko yaptırıyorsunuz bize göre.ben şirketlerden teklif alırken uykularım kaçıyordu.hele bide hasarsızlıktan faydalanamamak o daha kötü oluyor.Genede %35 indirimle limitsiz malumesuliyetli kasko yaptırdım.

Ne kadardı?
  • quote:

quote:

Ne kadardı?

860 telecik
  • Yollarda, özellikle büyük şehirlerde makas yapan çılgın gençleri görmüş, rahatsız olmuşsunuzdur. Elbette biz de tasvip etmiyoruz, böyle bir makas olayından kazanılacak olan 2-3 dakika kimbilir başka ne dakika ve saatlerin kaybına da sebep olacaktır, bilinmez. O yüzden dikkatli gitmekte ve önündeki ile takip mesafesini korumakta fayda var.

Moskova sokaklarında işte böyle makas yapan kişilerin araçlarının içinden çekilen bir video. Biraz heyecan yaşamak ve adrenalin tüketmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyin. Korkmayın sonunda kötü bir durum yok, sadece heyecan...

Linki burada

• quote:

quote:

quote:

Ne kadardı?

860 telecik

Çok aşırı yüksek değilmiş gene de; İstanbul şartları için.

Bı halimle, yine küçük şehirde başka bir sigorta şirketine yaptırmaya kalksam (ki yazdım onu da yukarda) 1000 TL civarında fiyat veriyorlardı bana da...

• Mehmet abi öncelikle h.g

Sordugun sorulara kabaca bi göz gezdirdim hepsine cevap vericem 30 dk acil yapmam gereken bi işim var onu bitiriyim hepsine cevap yazıcam
  • quote:

-----------

Geçmiş olsun Uğur kardeşim. Fakat hayal ettiğin şeylerin, istediğin gibi olmamasına, senin adına üzüldüm. Zira burada çokça yazmıştın, orta kapılara çocuklar için kol yaptıracağım, arka farları değiştireceğim diye, keşke en azından farlar için gitmeden arasaydın onları.

-->Cevap:
    Tşkler mehmet abi...
    Sonuçta en fazla hasar gören parcalardan birtanesidir diye olmama ihtimali hiç gelmedi aklıma ilerleyen günlerde taktırırım artık

--------------

Aralarda anlaşılmayan yerler var.

Bu 15 değil, 150 TL herhalde... Yoksa?

-->Cevap:
    Yok yok bi yanlışlık yok mehmet abi 15 tl

--------

Adama sordum daha sonra sorun cıkmasın 15.000 bakımı yapılmadı falan diye dedi sorun olmaz 12.000 yapılan işlemler 15.000 bakımı olarak geciyor dedi

Burayı da anlamadım; zaten km 15.000'de değil miydi? 12.000 meselesi nedir? Bize gün gün; 14.580 , 14.650 diye yazıp duruyordun.

-->Cevap:
    8-7 ay önce araç 12,000 deyken bakıma götürmüştüm ya mazot filtresi dışında yag dahil herşey degişmişti ve genel olarak yürüyen aksam konturol edilmişti(hatırladınmı) 15.000 bakımı olarak bilgisayar kayıtlarında o gözüküyormuş yani benım araca şuan bakımla ilgili hiç bişey yapılmadı sayılır 12.000 de hepsi yapıldıgı için, benım şikayetlerime hallettiler birde hava filtresini benım istegim üzerine degiştirdiler... Birde aracı kaldırıp yürüyen aksama kabaca göz gezdirdiler...
    Araç bakıma girdigi sırada 14863 km'deydi

--------

Bunun için de sprey sıktılar herhalde. Keşke o spreyden kendiniz için de alsaydınız, ilerde olabilecek muhtemel problemler için işinize yarardı.

-->Cevap:
    O sipreyi istek üzerine alabiliyormsunuz servisten? yokda dışardanmı almak gerekiyor mehmet abi?

--------

aşırı dik rampada geriye dogru kayması normaldir dedi eger aynı sorunla inerkende karşılaşırsan bize bildirirsiniz dedi

Normal değildir, yanlış söylemiş usta. Eğer bir araç, rampa ne kadar dik olursa olsun, geriye ya da ileriye doğru kayıyorsa, fren ya da balata sistemi problemli demektir. Ayak pedalına bastığınızda ya da el frenini çektiğinizde araç zamk gibi yapışması lazım yola. Lastiklerin üzerinde kızaklayarak kaymasından bahsetmiyorum, lastik ve yol şartlarından dolayı hadi bu normal olabilir, ama lastiklerin dönerek yani balataların diskleri tutmamasından dolayı lastiklerin yürümesi, kayması normal değildir. Madem oradan geldiniz, bulunduğunuz yerdeki sanayide bir ustaya gösterin, ondan da fikir alın bence...

-->Cevap:
    Mehmet abi hafta sonu bi aksilik cıkmazsa gezmeye gidicegiz haliyle dik rampalara cıkmak zorunda kalıcam sanırm kalmazsam özellikle bi rampaya cıkıp frenleri test edicem, Normalde kaymaması gerekiyor dedi kendide ama kendi köydeki evinin önündede dik bi rampa varmış servis aracı olan 75'lik connect'te orda aynı yapıyormuş ve hiç bi araç tam olarak durmuyormuş geri dogru kayıyor dedi(yanalmı söyledi doğrumu oraasını bilemiycem) rampa aşaga inerken öyle bi sorunla karşılaşmadıgım için(test sırasındada frenlerde bi sorun gözükmedigi için) sorun balataların tesr yönde aşınmasından kaynaklanıyor sanırım dedi eger aşagıya dogru inerkende aynı sorunu yaparsa tekrar gelirsiniz dedi.
    Frenleri gözden gecirdi bi sorun görmedi sadece el frenini birazdaha sıktı daha iyi tutsun diye..

--------

Servislerde insan ilişkileri yönünden evet, biraz gelişme var, en azından benim de gittiklerimde var. İnşallah eski duruma dönmezler.

Tekrar geçmiş olsun. Fotoğrafları ne kadar ayrıntılı koyacaksın, göreceğiz bakalım...

--------

Cevap:
    Fotograflar cok fazla ayrıntılı olmadı sanırım, cünkü babamda benle birlikte geldi...

Ben evden cıkıp servide giderken yoldada resim cekicektim ama hareket halindeyken resim cekmeme izin vermedi (aracı ben sürdügüm için)

Birde frenleri test yaparken resim cekme fırsatım olmadı adamla frenler hakkında konuşmaktan...

Serviste yapılan işlemlerin resimlerini çekmeye çalıştım fırsat buldukca... bazı zaman ben farklı ustadan başka bilgiler alırken onlar arkamda bişeyler yapıyordu arada cekeemdigm anlarda oldu yani...

Tam olarak neleri cektim yada cekemedim bende pek bilmiyorum akşam görücegiz artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 7 Temmuz 2009; 16:22:45 >

• quote:

Sen alışkınsın da biz ilk defa görünce acayip hoşumuza gidiyor. Ayrıca bildiklerini nedense biz söyleyince paylaşıyorsun, biraz daha gayret etmen gerek demek ki

Önceki sayfada yayınladığım fotoğraflar (orada da yazmıştım) Of - Bayburt arasındaki yol üzerinde yaylalara çıkış yolları. Senin de bildiğin gibi Of'dan Uzungöl'e giderken ilerde yol ayrılıyor, sola Uzungöl'e sağa da Bayburt'a gidiyor. İşte o yol üzerinde...

Evet mehmet abi birazdaha gayret etmem gerek
    Bana göre bazı şeyler normal geldigi için paylaşmak bazen aklıma gelmeye biliyor.. artık daha dikkatli olurum paylaşım konusunda...

Of'a bi kere gittim bi arkadaş vardı orda ama fazla gezme fırsatım olmamıştı...

Uzun göle 4 kere gittmi(yakın zamanda degil ama) azcok hatırlıyorum söyledin yeri mehmet abi...

Peki bunlaru sen nerden biliyorsun mehmet abi?? Sadece internettenmi bukadar bilgiye sahipsin??
    Yoksa daha önceden gelmişligin varmı karadeniz tarafına?

• Evet bende o 12000 / 15 tl kısımlarıını anlayamadım.Akşama dikkatlice karıştırmadan sıkılmadan yazarsın, bizde okuruz resimlerle beraber ugur adaşım

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

---FINLAND---

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

--her eve lazım--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_500 -- 8 Temmuz 2009; 10:27:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

Evet bende o 12000 / 15 tl kısımlarıını anlayamadım.Akşama dikkatlice karıştırmadan sıkılmadan yazarsın, bizde okuruz resimlerle beraber ugur adaşım

Üste acıkladım yaa.. hala aklınızda ansıl bi soru işafeti varsa söyliyin cevap veriyim
  • quote:

Moskova sokaklarında işte böyle makas yapan kişilerin araçlarının içinden çekilen bir video. Biraz heyecan yaşamak ve adrenalin tüketmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyin. Korkmayın sonunda kötü bir durum yok, sadece heyecan...

Linki burada

Zor durdular bmwye giriyodu Yada bilerek yaptı

Yanlız araba fena, gerçi suv bi araca benziyo yüksek ve performanslı Q7 olabilir veya cayenne
  • quote:

quote:

Benım kasko full kaskoydu + üzerine birde cd çalar jant müzik sistemi aksesuar vs gibi şeyleride ekletip kaskonun kapsamını ve degerini yükseltmiştim aracı kako yaptırırken ve tam net fiyatı hatırlamıyorum 1100 tl cıvarı bi fiyat ödemiştik...
    gecen sene ben yokken babam aynı kaskoyu yapan farklı bisubede yaptırmış kaskoyu ve babam aynı kaskoyu yapın demiş görevliye ama adam aksesuar cd calar jant müzik sistemi gibi şeyleri cıkarmış policeden(bende gecen gün kaşko policesini incelerken fark ettim) babam eski kaskonun aynısını yapın dedi halde fiyat düşük oldun diye sanırm cıkarmışlar onları kapsamdan... allah korusun biri aracatan müzik sistemini cd çaları yada jantları calsalar herhangi para alamiycagım kendi kafalarına göre uygulama yapıyorlar yaa(odam bi sorar bunları kağsam dışı bırakalımmı diye) ve onları cıkarttıkları halde 850 cıvarı bi para ödemişti kaskoya yanlış hatırlamıyorsam..
    10 ayda kasko bitiyor bu sefer kaskoya yine eski şeyleri ekleticem o nedenle sanırm fiyatta bi degişiklik olmiycak yine aşagı yukarı aynı parayı öderim diye tahmin ediyorum...

aracı aldırdıgmda aracı üzerinde 2.000 tl fazladan aksesuar var görünüyordu ve onlarda kasko kapsamındaydı şuanki kaskoda onlar yok
    kasko şirketinin o şubesi kapatmıştı ben durumu fark ettigimde o nedenle gidip neden böyle birşey yaptınız diyede soramadım...

------

Mehmet abi senın kaskoda sel terör olayları vb gibi şeyleride kapsıyormu? ne den o kadar ucuz??

Ben 1100 tl'ye yaptırdım sen 600 tl'ye yaptırmıştın benımkisi 2007 75 delux 0 dı seninkisi 2008 glx 0 dı tam tersi olması gerkmiyormu? ile göre degişiyor diycem ama o kadarda fark olmazki?
    hadi ben 2000 tl'lik aksesuar eklettim onlar için fazla fazla 200 tl ödedim diyelim geri 900 kalıyor niye buakdar fark varki

Full kasko'nun adı full kasko. Her sigortacı'ya gittiğinizde size "full kasko" der, bizim connect'lerdeki full+full gibi bir şey. Ama elinize verilen bir kaç sayfadaki ayrıntılıarı okuduğunuzda, nelerin teminat kapsamı dışında olduğu gayet küçük yazılarla belirtiliyor. Küçük olmasa bile, bir ton yazı yazıp aralarına sıkışıtırıyorlar, muhtemel bir kaza sonrasında sizin göremediğiniz o yazıyı büyüteçle büyütüp sizin gözünüze sokuyor. O nedenle, sigorta sonrasında verilen kağıtları (buraya bankacıların sözleşme kağıtlarını da ekleyelim) iyice okuduktan, anladıktan ve de ikna olduktan sonra imzalamak lazım.

Benimki de mesela; full + full. Kasko süresince, sınırsız cam ve küçük tamiratlar da kasko dahilinde. Terör ve sel gibi olaylarda aracın tamamı sigorta kapsamı dahilinde. Ancak sadece deprem durumunda % 5 bir indirim sözkonusu; yani araç teminatı 30.000 TL ise, 1.500 TL eksik ödüyorlar. Onun gerekçesini de özellikle sordum, sigorta merkezi bir gerekçe uydurmuş o konuda, insanların binaların altına araç koymasının önüne geçmek, yani insanların da kendileri adına bir tedbir almasını sağlamakmış. Biraz mantıklı geldi. Bir de aile üyelerinden birisi araç kullanacak olursa, muhtemel bir hasar sonrasında yine % 17.5 bir indirim sözkonusu. Bu da şu demek; mesela eşim araç kullansa ve bir hasar olsa, hasarın miktarı 1.000 Tl ise, %17.5'unu indirerek ödeme yapıyor. Eğer üç yıllık ehliyeti varsa, o zaman onlar da ek prim ödemeden kaskoya dahil edilebiliyor.

Deprem konusunu dün akşam eşimle konşuyorduk yurtdış Reasürans katılımcıları belrli yüzdelere katılmadıkları için eksk ödemeler oluyor..
    Düzeltme harf eksikliğinden dolayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.T.A -- 7 Temmuz 2009; 16:04:35 >

• quote:

Bütün kaskolardamı bu böyle aracı kasko yaptıranın dışında biri sürerken haza alırsa tamamını karşılamıyormu?
    bi kaskı sirketinde okumuştum eger aracı tek kişi üzerine kasko yaptırırsanız zaman(sadece o sürdügü zaman oluşan hasarı karşılıyor) ve kaşkı fiyatıda baya bi düşük oluyor senin dedgn bu olmasın??

Yani şimdi bizim aracla babam dışında biri kaza yapsa hasarın tamamını karşılamiycakmı? araç kasko vs herşey babamın üzerinde ama ayda 1-2 kere sadece kendi kullanıyor diger günler genelde ben bana lazım degilse abim...

Bu arada benım araç deprem kapsamında degil... rizede deprem olmuyor diye onu ekletmedik...

• quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

---Alıntı= resimde gitmez diyenlere inat yazıyodu=--

Bu nasıl

Resim silinmiştir isteyenlere özelden yollarım...

Not: Fotoşop'tur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 7 Temmuz 2009; 19:11:00 >
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.