Şimdi Ara

Ford C-Max Lastik Ölçüsü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
12.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar arabam 2008 model Ford c-Max Titanyum paket

aranın kapısında resimdeki oldugu gibi lastik ölçüleri bulunmaktadır.
    Ancak üstündeki lastik 215/50R17 ölçüsü bulunmaktadır yeni lastik alacağım suan üstünde olan ölçü çok pahalı ama 205/50/16 olursa fiyat nerdeyse yarıya düşüyor resimdeki açıklamaya bakarsak bu ölçü uyuyor lastikçiler bana mantıklı açıklama yapamadılar sizce nasıl yapmalıyım ?

Ford C-Max Lastik Ölçüsü

• Konu ile bilgisi olan kimse yokmu ?
  • Ben de aynı aracın 2010 modeli var. Üzerinde ki lastiğin orijinal ölçüsü 205/50/17 93W XL. XL yanağı güçlendirilmiş demek. 16 cant genişliği trend modeli için kullanılıyor. Orjinal boyutunda almanızı öneririm çünü jantlarınız 17 inch. 16 inche geçerseniz onları da değiştirmeniz gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 215/50R17 eski lastiğin aynısını aldım
    bir kaç lastikçi den şöyle bilgi aldım

205 ile 215 arasındaki fark arabanın bastıgı taban enli olması arabayı sürüş anında gezdirmez

yanak 50 olması ve XL W91, W93, W95 olması yük endeksi en az 650 kğ ağırlık taşıyan olmalı

17 zaten jantın çapı

Süratli bir şekilde çukura girersen balonlanma yapar dedi gayet mantıklı geldi bana yanakları güçlendirilmiş lastik almak en akıllıcası arabanın boş ağırlığı zaten 1400kğ

benim aldığım lastiğin 690kğ yük taşıdığı yazıyor W95 yanakları güçlendirilmiş xl lastik
  • GüLeÇ kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun, kazasiz kullanin.
    Hangi marka ve model aldiniz. Bir de fiyatini yazarsaniz memnun olurum.
    Bende satin almak icin arastirma yapiyorum.

Bu arada yakit tuketiminizde ve aracin performansinda negatif yonde degisme olabilir ama yol tutusunu olumlu etklier lastik tabanindaki degisiklik. Bence guvenlik daha onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornadosi -- 20 Nisan 2017; 21:20:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.